Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 23 Listopada 2017, 21:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 14:56
idź w Polske i zmieniaj prawo, zgodnie z prawem nie możesz się wzbogacić w związku z szkodą. Miałeś auto warte 3 tys. zł, więc nikt z tytułu ubezpieczenia OC więcej Ci nie wypłaci. Jeżeli pragniesz mi zasugerować, że doznałeś krzywdy i cierpień psychicznych to możesz takie roszczenie o zadośćuczynienie skierować wobec ubezpieczyciela, jeżeli ten stres jako podstawę do wypłaty, towarzystwo uwzględni to dostaniesz parę złotych. Twoje cierpienie na pewno spotka się ze zrozumieniem ze strony Towarzystwa Ubezpieczniowego, tam pracują ludzie - anioły. Serio.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 15:56
Dostałem mieszkanie w spadku. Chce je sprzedać i kupić nowe mieszkanie. Na internetach pisza, że jak sprzedam je w ciągu 5 lat to będę musiał zapłacić podatek 19?%, a jak sprzedam i w ciągu roku? kupie nowe to wtedy nie płacę tego podatku, dobrze to kminie?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 18:15
co do zasady tak

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 18:39
@BX
Nie wiem ile warta furka, ale ogolnie ubezpieczyciele maja w naturze zanirzanie z automatu wyplacanych odszkodowan i sie z tym nie kryja i najczesciej na drodze sadowej grzeczniej mozna ugrac.

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 18:40
Cz4rny1337 napisał(a):
@BX
Nie wiem ile warta furka, ale ogolnie ubezpieczyciele maja w naturze zanirzanie z automatu wyplacanych odszkodowan i sie z tym nie kryja i najczesciej na drodze sadowej grzeczniej mozna ugrac.

nieładnie prawniku.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 18:42
o chuj, nawet nie wiem skad to, kajam sie, to ten kot na kolanach

ale cale zdanie jest tru story

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 20:04
dzięki za radę ale sondy nie moja faza. wolę już wziąć śrubokręta i iść rozkręcać chujstwo. ewentualnie grzecznie prosić pana ubezpieczyciela żeby wypłacił tyle abym nie czuł się wyjebany.

Powrót do góry
  Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 20:11
No przepraszam ksiezniczko płatku śniegowy kruchutki że ani sond ani normalny handel częściami nie Twoje fazy haha no może jeszcze ci pączki donut do tego podadzą no co za typon jak nie wywalczysz to nikt ci nie da takie realia świata matko coraz bardziej zniewiescieli te chłopy oby wróciła zasadnicza służba wojskowa bo inaczej średnio to widzę ja nie wiem...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 23:00
dzięki za ten mini-coaching mający obudzić we mnie prawdziwego mężczyznę, ale spróbuj pojąć, że jestem odrobinę zdegustowany gdyż myślałem, że firma ubezpieczeniowa to jakaś poważna rzecz a nie twór o mentalności biznes-mirka kombinatora. brakowało tylko, żeby zaproponowali za rozjebane auto 2 kozy i oznajmili, że jak będę je doił codziennie to za 10 lat wszystkie szkody będą wyrównane. auto nie jest sprasowane na miazgę tylko stuknięte z jednej strony i wydaje mi się, że naprawa zamknęłaby się w ok. 7-8 tys. co jest kwotą mniejszą niż wartość auta. smutno mi, że będąc poszkodowanym trzeba się jeszcze szarpać z piździelcami. oczywiście powinni następnego dnia po szkodzie podjechać lawetą i zabrać auto do naprawy na swój koszt a mi dostarczyć donuta, gazetę i kawe ze starbaksa ale ubezpieczenie przymusowe wiec tak czy siak trzeba wykupic i im sie potem w dupach przewraca...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 23:03
no i przez takie akcje to potem malo kto kupuje jakies ubezpieczenia na zycie czy zdrowie, blabla

no ale jak sam prezes ktoregos ubezpieczyciela duzego [moze wiceprezes?] przyznal sie do wyplacania kwot mniejszych, to wiesz
biznes je biznes

Moze jakies kancelarie zajmujace sie roszczeniami? [ale nie mam pojecia jak to dziala i czy zainteresuje ich taka kwota/ta sprawa] wtedy troche se wezma kasy z tego co ugraja [chociaz kwota nie jest duza]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Marca 2017, 23:15
a może powiem im że znalazłem sebka złotą rączkę co kupi części i mi to wyklepie za 9999,99 zł a auto warte 10000 zł więc trzeba naprawić bo sie opyla?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 9 Marca 2017, 08:51
BX napisał(a):
a może powiem im że znalazłem sebka złotą rączkę co kupi części i mi to wyklepie za 9999,99 zł a auto warte 10000 zł więc trzeba naprawić bo sie opyla?

:lol:

Napisz odwołanie, nic na tym nie stracisz, a pewnie coś Ci dorzucą, aczkolwiek kokosów bym się nie spodziewał, skoro dali od razu całkę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 14 Marca 2017, 18:35
huj się udało ugrać. dadzą 3 tys i mogę ewentualnie im sprzedać sprawdzone, bezawaryjne, zadbane auto za psie pieniądze. następnie będę musiał wyciągnąć z dupy 10 tys i szukać czegoś sensownego czym da się jeździć. dzięki graża, dzięki kurwy ubezpieczycielskie. mam nadzieję, że w wolnej Polsce graże będą mogły jeździć tylko takim czymś z ogranicznikiem do 25 km/h.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Marca 2017, 18:54
jak pójdziesz do skarbowego po kupnie to zrobią wycenię auta na 100k żeby ci dopierdolić dochodowy jak najwięcej do zapłaty a jak pan rzeczoznawca z oc wyceni to autko to już jest inny cennik i kosztuje wtedy 10k

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 14 Marca 2017, 19:45
niestety to dziki kraj ;), a w kwestii ubezpieczeń to działalność można nazwać mafią. Mam z tym styczność na codzień i gdyby takie akcje jak ubezpieczyciele odpierdalaja miały miejsce w innym kraju to by te fimry pozamykano. W Polsce jednak mozna wszystko;)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Marca 2017, 22:05
Panowie, mam pewną zagwozdkę - od pewnego czasu pracuję w małej firmie, bez umowy, gość mi płaci pieniądze do ręki i wszystko jest w porządku. Sytuacja się trochę zmieniła, bo od następnego miesiące chce podpisać umowę o pracę, szefo mówi, że spoko, nie ma problemu, z tym, że musi być najniższa krajowa. Rzecz jasna tylko formalnie, bo w praktyce moje zarobki nie ulegną zmianie i będą wynosić od 2 do 4 tysięcy, w zależności od zakresu obowiązków w danym miesiącu. Warto dodać, że forma otrzymywania całości wynagrodzenia to przelew na konto bankowe. Ja generalnie problemu z zaufaniem nie mam, aczkolwiek jestem ciekaw jak to wygląda od strony prawnej, czy to co robi jest do końca legalne i dlaczego postępuje tak a nie inaczej.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 13:22
Legalne nie jest, a postępuje tak dlatego żeby płacić za Ciebie mniejsze podatki. Pamiętaj że emeryturę dostaniesz ze składek odprowadzanych m.in. z tej minimalnej krajowej

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 13:52
kapec napisał(a):
Pamiętaj że emeryturę dostaniesz

lol

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 14:04
W sumie racja

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Marca 2017, 20:27
kapec napisał(a):
Legalne nie jest, a postępuje tak dlatego żeby płacić za Ciebie mniejsze podatki. Pamiętaj że emeryturę dostaniesz ze składek odprowadzanych m.in. z tej minimalnej krajowej

no ja jak najbardziej rozumiem to z takiej perspektywy, tylko dziwi mnie kwestia przelewu całości wynagrodzenia na konto, bo jeżeli na umowie mam przykładowo 1500 netto, a dostaję wypłatę powiedzmy 3000 netto, to tak na prawdę tylko połowa z całości jest opodatkowana i uregulowana prawnie, skarbówka nie dopierdala się do takich rzeczy i nie wychwytuje ich od razu?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Następna strona