Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 13:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 14:34
Normalnie mi działa.

premeditated murder

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 14:46
ona ogolnie czesto pada, probuj do skutku kr0pka

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 16:56
potwierdzam - pada regularnie

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 09:02
mi teraz nie działa.

jak cos potrzebujesz wal na priv, ja mam lex informator prawno-gospodarczy i mogę coś ściąfnąć nawet jak nie działa.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 17:43
taka rzecz mnie interesuje a na szybko nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Wiadomo, że wysyłanie newsletterów do ludzi bez ich zgody jest nielegalne, tylko że wszystko co znajduje w internecie dotyczy firm.

1.
Taki przykład:
Zakładam sobie stronę internetową www.jezdzijdopracyrowerem.pl, jest to po prostu strona internetowa/kampania, wrzucam tam jakieś info - plusy z jazdy rowerem do pracy. Nie jestem firmą, nie prowadzę działalności gospodarczej i chcę pozyskać partnerów, np. sklepy rowerowe. Wchodzę na www.ssskleprowerowy.pl , w zakładce kontakt odnajduje maila do jakiejś pani Ani odpowiedzialnej za marketing i wysyłam jej na ania@ssskleprowerowy.pl taką broszurę informacyjną(nazwijmy ją newsletterem), to też jest nielegalne? Idzie to od osoby prywatnej do firmy(sklepu)

2.
Czy dalej jest tak, że jak masz np. sklep internetowy i chcesz komuś wysłać newsletter, to osobno musi dana osoba zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych i osobno na wysyłkę newslettera? Nie może być to połączone w jedno?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 17:49
Ja zwykle najpierw wysyłałem maila z zapytaniem czy mogę przesłać ofertę, sporo osób tak robi, ale jak to wygląda prawnie byku to ja nie wiem

Ezio_Wroclaw napisał(a):
Nie no panna spoko, tylko teoretycznie rzecz biorąc, powinienem mieć problem z tym że bez matury

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 18:09
Travson napisał(a):
Ja zwykle najpierw wysyłałem maila z zapytaniem czy mogę przesłać ofertę, sporo osób tak robi, ale jak to wygląda prawnie byku to ja nie wiem

a możesz rozwinąć na swoim przykładzie? Czy prowadzisz firmę, masz na tym zarabiać, etc.? Bo ten hipotetyczny mój, to jest tylko kampania zachęcająca do jazdy rowerem do pracy. Żadnych zysków z tego tytułu.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 19:53
Prowadziłem kilka lat temu, często dostawałem od różnych firm/ludzi prośby o przesłanie oferty i inne pierdoły, uznałem więc że jest to powszechne i robiłem podobnie. No i zazwyczaj chodziło o pieniążki. Ale nie za bardzo lubie się z prawem także się mną nie sugeruj, jest paru prawników ślizgowych :cool:

Ezio_Wroclaw napisał(a):
Nie no panna spoko, tylko teoretycznie rzecz biorąc, powinienem mieć problem z tym że bez matury

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 20:13
No właśnie i tutaj jest sedno, idzie to w odwrotnym kierunku, czyli osoba bez działalności wysyła newsletter do firmy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 13 Lipca 2018, 08:33
UNABOMBER:
ad 1: możesz tak zrobić. Dane osobowe pracowników są upubliczniane celem realizacji celów firmy. Musisz tylko przy okazji wysyłki maila poinformować, że przetwarzasz dane.
ad 2: tak osobno. Chyba, że udowodnisz, że niemożliwe jest realizowanie zadań strony/serwisu bez newslettera i musi byc to razem. Przy czym nie wiem na ile zgoda na przetwarzanie jest potrzebna. Bo przetwarzanie maila jest niezbędne do realizacji usługi, wiec nie wymagana jest do tego zgoda.

A jeżeli chodzi o RODO to wyłączenie brzmi:
Niniejsze rozporządzenie nie ma zastosowania do przetwarzania danych osobowych:
c) przez osobę fizyczną w ramach czynności o czysto osobistym lub domowym charakterze;

także Twój przypadek będzie pod to podpadał. Polecam poradnik rodo dla ngo zrobiony przez PANOPTYKON - taka fajna fundacja.

Edyta: widzę jeszcze ostatnie pytanie - osoba bez działalności wysyła newsletter do firmy - możesz takie dane przetwarzać. Dane firm są publiczne. W przypadku OF prow. dz. gosp. musisz ich informować o przetwarzaniu ich danych.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Lipca 2018, 22:07
dziękuję mancipium za odpowiedź, mógłbyś jeszcze tylko ustosunkować się do tego?

Kod:
A co z mailami do firm?

Powyższa analiza dotyczy wysyłania wiadomości do osób fizycznych (np. do klientów typowej firmy usługowej, salonu urody, restauracji itp.). Nie ma tutaj cienia wątpliwości – nie można wysłać takiej informacji bez uzyskania uprzednio na to zgody.

Pojawiły się jednak pytania – co z wiadomościami wysyłanymi do firm i instytucji? W tej kwestii sprawa nie jest już tak jednoznaczna. Przedmiotowe ustawy regulują te kwestie w stosunku do „osób fizycznych” czy też „konsumentów”, którzy w rozumieniu KC nie są też osobami fizycznymi, lub też pozostawiają niedomówienia nie określając dokładnie o kogo chodzi. Nic dziwnego, że spotykam się z bardzo różnymi interpretacjami. Jedni prawnicy twierdzą, że można wysyłać maile do firm bez zgody, inni radzą robić to tylko za zgodą, a jeszcze inni są skłonni stwierdzić, że ta niejasność jest furtką na miarę słynnego „lub czasopisma” zawartej w innej ustawie.

Pragnę zaznaczyć, że ten artykuł nie jest poradą prawną, a tylko zbiorem moich wniosków z pracy i z rozmów z prawnikami. W mojej ocenie wysłanie oferty handlowej do firmy bez uzyskania uprzedniej zgody jest zgodne z prawem, pod warunkiem, że mamy pewność co do adresata. Nie może to być adres mailowy tupu jan.nowak@firma.pl bo to już identyfikuje osobę fizyczną, a i często pod adresem biuro@firma.pl kryje się osoba fizyczna używająca firmowego adresu do celów prywatnych. To już samo w sobie powoduje duże utrudnienia i w zasadzie wręcz uniemożliwia spełnienie warunku.

Dlatego mimo takiej opinii zalecam tak czy inaczej uzyskanie zgody na wysłanie informacji handlowej w każdym przypadku, nawet w stosunku do firm i instytucji. Unikniemy w ten sposób wszelkich niejasności, a relacje budowane w ten sposób będą zapewne bardziej owocne.

za
http://www.zyskownafirma.pl/mailing-reklamowy/

bo autor tego wpisu napisał o mailingu na linii firma - firma a nie osoba prywatna - firma

+ to
Kod:
Zgodnie z nowym brzmieniem artykułu 172 Prawa Telekomunikacyjnego:

„1. Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
    2. Przepis ust. 1 nie narusza zakazów i ograniczeń dotyczących przesyłania niezamówionej informacji handlowej wynikających z odrębnych ustaw.
    3. Używanie środków, o których mowa w ust. 1, dla celów marketingu bezpośredniego nie może odbywać się na koszt konsumenta.”

za
https://freshmail.pl/blog/wysylanie-nie ... dnia-2014/

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 15 Lipca 2018, 08:29
ale Ty nie wysyłasz z czego rozumiem oferty handlowej, ani marketingu bezpośredniego, bo Twoja działalność jest non profit?

przy ofercie handlowej musisz uzyskać zgodę :). Z mojej praktyki wynika ze i tak wszyscy ją dają "a niech Pan wyśle, zobaczymy" potem nikt tego nie czyta;p

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 15 Lipca 2018, 11:31
jest dokładnie jak mówisz, nikt na tym przykładzie nie zarabia, nie ma żadnych zysków materialnych. Po prostu są mniejsze korki, czystsze powietrze, etc.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43