Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 23 Czerwca 2018, 05:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 12:44
Tylko że teraz musiałbym mieć rejestrację konkretnego autobusu i udowodnić, że akurat w nim nie była zaktualizowana "opłata dodatkowa" :D

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 12:50
hej

moja dziewczyna odbierała ostatnio mame po operacji ze szpitaja i jakaś pipa wymusiła pierwszeństwo, przez co moja luba, żeby uniknąć kolizji przypierdoliła w krawężnik. z koła, którym uderzyła zeszło powietrze i nie wiadomo było co się stało, więc zadzwoniła po lawetę, do warsztatu znajomego ojca. sprawczyni wymuszenia spisała oświadczenie, że pokrywa wszelkie koszty, ble, ble i każdy udał się w swoją stronę.

w warsztacie okazało się, że z samochodem nic się nie stało, nabili oponę powietrzem i auto było do odbioru. pan heniek, powiedział, że nie chce żadnych pieniędzy, bo ojciec znajomy itd, no ale moja dziewczyna uparła się, żeby coś sobie zażyczył, bo po co wykorzystywać znajomości na sytuacje z winy kogoś obcego.

no i moja dziewczyna dzwoni do tej pizdy, że heniek życzy sobie 50zł i jak je podrzucą, to spisują nowe oświadczenie, że moja dziewczyna nie rości żadnych pretensji. no a ta się zaczęła awanturować, że nic się nie stało i że moja dziewczyna, chce wyłudzić od niej pieniądze. sytuacja ciągnie się już tydzień i szmaciura jest naprawdę bezczelna i nadal twierdzi, że nie zapłąci.

co robić w takim wypadku. zgłosić to na policje? jako co?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 12:56
emcess napisał(a):
jak zapłacisz do 7 dni to jest 50zł, więc masz się o co kłócić

A nie, bo ty się powołujesz na ta uchwałę Rady Miasta Olsztyn, a konkretnie na pkt:
9. W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wystawienia
dokumentu zobowiązującego do uiszczenia tej opłaty (decyduje data dokonania wpłaty przez pasażera),
wysokość opłaty dodatkowej wynosi 50 zł

Na piśmie data 28.11 więc jak dzisiaj zrobię przelew 50 zł to będzie ok?
Ewentualnie mogę jeszcze ogarnąć bezpłatną poradę prawną i się upewnić.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 14:19
w tym punkcie chodzi chyba o mandat jako dokument, wiec nie wiem czy to zadziala.
teraz właśnie zmienili te opłaty żeby ludzie jak najszybciej płacili mandaty, patrząc na Twój przypadek to szukałbym jakiegoś potwierdzenia wyslania/kopii mandatu/czegokolwiek w zdzicie, bo powinni miec przeciez jakis dowod ze mandat byl wystawiony

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2017, 14:29
W sumie u mnie dokumentem do uiszczenia zapłaty jest to przedsądowe wezwanie do zapłaty. W tym punkcie 9 nie ma wzmianki o konkretnym dokumencie jako "mandat", tylko stwierdzenie ogólne "dokument". Ja jutro skoczę na tą poradę prawną i się dokładnie wszystkiego dowiem, bo 50 zł a 300 to dla mnie spora różnica.

Powrót do góry

Post Porady Prawne
  Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 12:34
ślizgerzy pomocy
oddałem telefon do serwisu na podklejenie ekranu, powiedziano mi ze jesli bedzie mozna zrobic to nie ma problemu poproszę 50zł.
odebrałem telefon z plamką na ekranie (mała, ale przy sprzedazy wartosc telefonu spadnie o jakies 150zl co najmniej), i pierwsze zdanie jakie uslyszalem to "no wyswietlacz jest do wymiany", jakbym kurwa nie wiedzial, typ sie tlumaczy tym, ze to byla wada ukryta ktora stwierdzil dopiero jak otworzyl telefon, ze wczesniej na dole byl czyms podklejony
wkurwilem sie, bo tak jak mi to nie przeszkadza za bardzo w codziennym uzytkowaniu to jego pierwsze zdanie typu "no moge panu te 50zl odjac od wymiany wyswietlacza" to troche przesada.
pod wade ukryta w sumie mozna podciagnac wszystko, wiec chyba nie mam o co walczyc? czy jest inaczej

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 19:26
Co to za serwis? Autoryzowany czy jakiś lokalny magik?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 20:30
nie ma o co walczyc

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 16 Grudnia 2017, 22:28
lokalny magik, myslalem ze takiej roboty nie da sie spierdolic. czyli brac hajs i robic distroj na fp?

@edit
typ straszy mnie pozwem za zniesławienie za wystawienie jedynki na facebooku xD

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 19:50
daj profil w offtopicu to mu więcej wpierdolimy tych jedynek

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Stycznia 2018, 16:56
Moja siostra pracuje w kwiaciarni od jakiś dwóch lat, jakieś dwa tygodnie temu zmienili się właściciele firmy. Wczoraj siostra została oskarżona o kradzież pieniędzy z kasy, gdy zażądała nagrania które podobno jest dowodem, właścicielka stwierdziła że ok, zapomnijmy o sprawie, niech pracuje dalej. Oczywiście siostra sie nie zgodziła. Teraz pytanie, jeśli zostanie zwolniona dyscyplinarnie to czy oprócz sądu pracy ma prawo pozwać ją cywilnie o zniesławienie?
Zaznaczę ze oczywiście siostra jest niewinna, po prostu nowa szefowa to jebany janusz biznasy i chce się pozbyć pracownika na najlepszych dla siebie zasadach.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Stycznia 2018, 17:07
"Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,"

"Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."

Czy Twoim zdaniem zaszło coś z powyższych?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Stycznia 2018, 17:21
Cytuj:
Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

coś jakby to

Taka informacja w świadectwie pracy na pewno utrudni jej znalezienie innego zatrudnienia. No chyba że szefowa musiałaby te informacje przedstawić na forum publicznym, nie wiem jaka jest definicja słowa "pomówi". Zresztą siostra mieszka w małym mieście wiec takie bzdury mogą się roznieść.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Stycznia 2018, 17:34
TylerD napisał(a):
Cytuj:
Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

coś jakby to

Taka informacja w świadectwie pracy na pewno utrudni jej znalezienie innego zatrudnienia. No chyba że szefowa musiałaby te informacje przedstawić na forum publicznym, nie wiem jaka jest definicja słowa "pomówi". Zresztą siostra mieszka w małym mieście wiec takie bzdury mogą się roznieść.

ktoś opróćz siostry to potwierdzi? Bo to jest przestępstwo i najlepiej iść do organów ścigania. Jeżeli zostanie skazana wtedy otwiera się furtka do procesu cywilnego. Raczej nie wszczynałbym procesu cywilnego bez orzeczenia karnego w sprawie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Stycznia 2018, 17:41
Do organów ścigania może iść co najwyżej szefowa, ale z oczywistych powodów tego nie zrobi.
wiec rozumiem że pozostaje najpierw sąd pracy?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 13:38
Cześć slizgerzy. Mam kilka pytań odnośnie spraw notarialnych przy zakupie mieszkania, umowy przedwstępnej i udzielania pełnomocnictwa. Pomożecie?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Lutego 2018, 17:17
Siemanko prawnicze świry, dostałem taką wiadomość od znajomego i jako że ja nie umiem pomóc to może wy coś wyjaśnicie

Cytuj:
Siema, nie wiesz może jak się ma sprawa z PITem i mandatem? Dostałem dwie stówki i tak się zastanawiam czy jak nie zapłacę w terminie to normalnie mi ściągną ze zwrotu podatku i spokój czy mimo wszystko jakieś pismo przyjdzie? I czy to ściągają w trakcie zwracania podatku (bo czekam na ten zwrot) czy dopiero mogą to ściągnąć mi z konta jak już ten podatek wróci? W sumie najbardziej mi chodzi o to pismo bo wiesz jak jest.

No i tutaj prośba o pomoc od kogoś kto już przez to przechodził albo może wie jak ta cała procedura wygląda, dodam że sytuacja z pismem chodzi o to że kolega ma bardzo dziwnych rodziców i miałby przez to naprawdę spory kwas.

Cashed my first check and said fuck depression, nigga

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Marca 2018, 17:00
Pilne
Jak pomóc komuś/ skontaktować się z kimś/ wyciągnąć kogoś z aresztu w Danii? Do kogo z tym uderzać? Do radcy prawnego, na policję, jakiś konsulat?

https://www.youtube.com/watch?v=JfvP9HyjhyY kikster- okupacja

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 12 Marca 2018, 17:48
http://www.kopenhaga.msz.gov.pl/pl/ambasada/kontakt/

e:
Cytuj:
Telefon alarmowy Wydziału Konsularnego

Czynny po godzinach pracy urzędu, do niezwłocznej interwencji konsularnej w sprawach wypadków, aresztowania, zgonów polskich obywateli na terenie Danii:

Tel: (+45) 20 61 19 17

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Marca 2018, 18:09
Dzięki wielkie

https://www.youtube.com/watch?v=JfvP9HyjhyY kikster- okupacja

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona