Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 18 Sierpnia 2018, 09:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Porcys.com 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: offtopic
  Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:18
poem sometimes napisał(a):
Przecież post snipera to ironia, nie można traktować poważnie nikogo, kto czyta porcysa.

Wyjaśnij.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:30
sniper napisał(a):
Przecież post snipera to ironia, nie można traktować poważnie nikogo, kto czyta porcysa.

Wyjaśnij.

To portal studenciaków o pseudoawangardowym guście, mających się za inteligentniejszych, niż w rzeczywistości są.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:36
sniper napisał(a):

Wyjaśnij.

To portal studenciaków o pseudoawangardowym guście, mających się za inteligentniejszych, niż w rzeczywistości są.

Przede wszystkim jest to portal, na którym myślę, że każdy redaktor ma wiedzę muzyczną przynajmniej 3 razy większą niż ty będziesz miał kiedykolwiek (chociaż biorąc pod uwagę, że wypowiadasz się głównie w wątkach o polskim rapie to może być niezbyt nobilitujące, ale zakładam, że możesz się kiedyś rozwinąć i zacząć interesować się innymi rzeczami). Dejnarowicz (założyciel) to jedna z największych muzycznych głów w Polsce, co do tego nie powinno być wątpliwości, wystarczy poczytać jego teksty. Gdy mówi, że poznał dyskografię Queen między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ja mu wierzę. Twoja powierzchowna opinia mojej na pewno nie zmieni. I śmiało możesz mnie nie traktować poważnie (o ile kiedykolwiek w ogóle traktowałeś), dupa mnie przez to nie rozboli.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:49
Dobrze się spiąłeś :-)

P.s. Można przesłuchać sporo płyt i mieć chujowy gust, bawić się w awangardę i wydurniać się w recenzjach. Nie moja bajka.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:51
Awangarda>Najaktywniejszy w dziale: POLSKI HIP-HOP

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:54
Jak dla kogoś forum=życie to na pewno, ziomek.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:56
Spiąłem się, bo robisz z siebie durnia, opierając się na jakiś skojarzeniach Z-DUPY-WYSRANYCH, które dla mnie mają właśnie wartość gówna, a ciebie upodabniają do ziomka w begach, który uważa, że Metallica to jest kurwa najlepszy zespół rockowy, bo jego stary tego słuchał od zawsze, a jak ktoś się z tym nie zgadza to jest AWANGARDOWY. Pierdolisz coś o awangardzie, a co jest dla ciebie awangardą? Propsowanie Radiohead, Fleetwood Mac czy Stereolab? Rzeczywiście w chuj awangarda. Nie wkurwiaj mnie, zejdź na ziemie, bo nie jesteś żadnym omnibusem, a jedynie ziomkiem, który może poczuć się lepszy niż większość tego forum jedynie dlatego, że słucha Kidda (wybacz, że sięgam po tę kliszę, ale ty użyłeś tego chwytu pierwszy). Zresztą te same "zarzuty" mógłbyś wystosować do pitchforka jak i screenagers. Nie zrobiłeś tego, dlaczego...? Czekaj, czekaj, może dlatego, że nie jesteś zupełnie zorientowany w temacie? Hmmm.

Ostatnio edytowano Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:58 przez sniper, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 21:59
ja rozumiem poem, że możesz nie lubić porcysowych recenzentów, ale nazywanie "przeintelektualizowanymi studenciakami" osób mających kilkukrotnie większą wiedzę muzyczną od twojej, moim zdaniem jest trochę nie na miejscu

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:04
Pitchfork też ma swoje wady, ale nie czuję się zażenowany czytaniem recenzji tam, plus poznałem dzięki niemu masę dobrej muzyki.

I nawet nie chodzi mi o ich gust, bo to bym uszanował, ale o pajacowanie w tekstach i tę pozę awangardowego mędrca, wydawanie jakichś absurdalnych sądów pokroju dawania każdej płycie NIN tragicznie niskich ocen.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:09
sniper napisał(a):
Dejnarowicz (założyciel) to jedna z największych muzycznych głów w Polsce, co do tego nie powinno być wątpliwości, wystarczy poczytać jego teksty.

to na pewno, wiedza muzyczna ogromna, swoją drogą miewał też jednak trochę sucharów i czerstwych konceptów (jak reszta redakcji)
Cytuj:
Gdy mówi, że poznał dyskografię Queen między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ja mu wierzę.

któż z nas nie poznał? :D

a co do samego Porcysa - da się tam chyba zauważyć, że starają się być bardziej krytyczni niż Pitchfork, na którym się w sporej mierze wzorują; stąd niektóre teksty wydają mi się zbyt hejterskie
ale na pewno portal bardzo dobry, ich nieocenioną zasługą jest śmiałe jechanie twórców mocno przehajpowanych: Queen, RHCP, Muse, Coldplay

polecam ich Guide to Pop, załącznik do tutoriala snipera o tym jak zostać otwartą głową; cała pierwsza dwudziestka to ikony muzyki, czasem nieznane opinii publicznej, ale zawsze zasłużone, widać więc, że zarzut o pseudoawangardzie mija się z prawdą

nie kumasz w ogle linijek

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:15
Tak przy okazji, zawsze wydawało mi się, że czytanie recenzji jest zbędne komuś kto sam ma wystarczającą wiedzę aby mógł coś ocenić.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:16
recenzje są właśnie dla takich osób

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:19
beka z porcysa, pierwszą recenzję odpaliłem i napisali tam, że "to niemal siedemdziesięciominutowa płyta, której mogę słuchać w całości dwa razy pod rząd"

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:21
Pitchfork też ma swoje wady, ale nie czuję się zażenowany czytaniem recenzji tam, plus poznałem dzięki niemu masę dobrej muzyki.

I nawet nie chodzi mi o ich gust, bo to bym uszanował, ale o pajacowanie w tekstach i tę pozę awangardowego mędrca, wydawanie jakichś absurdalnych sądów pokroju dawania każdej płycie NIN tragicznie niskich ocen.

No pitchfork jest bardziej POPRAWNY, dlatego dla takich jak ty może wydać się lepszy. A "tragiczne niska ocena" dla każdej płyty NIN (czyli dla dwóch płyt) mnie jakoś nie boli, bo te albumy wydają mi się kiepskie, więc luz (czy to nie studenciaki słuchają NIN?). Zresztą nie o to chodzi - sam jaram się Gorillaz, które też jest mocno hejtowane tam i mi to nie przeszkadza, a recenzje są zwykle tak napisane, że można zrozumieć pobudki autora.

Dafnicki napisał(a):
polecam ich Guide to Pop, załącznik do tutoriala snipera o tym jak zostać otwartą głową; cała pierwsza dwudziestka to ikony muzyki, czasem nieznane opinii publicznej, ale zawsze zasłużone, widać więc, że zarzut o pseudoawangardzie mija się z prawdą

Dokładnie. Tym bardziej że oni często "rehabilitują" zespoły OWIANE niesłusznie ZŁĄ SŁAWĄ (najlepszym przykładem Papa Dance). I myślę, że również dzięki porcysowi można poznać "masę dobrej muzyki", np. polskiej (czego nie oferuje pitchfork) -> http://www.porcys.com/Others.aspx?id=310.
Zgadzam się z Dafnickim, że można im zarzucić "sucharzenie", ale to nie jest wielka wada, tak jak i dziwne niekiedy oceny płyt rapowych - w rapie nie czują się zbyt dobrze, ale myślę, że nadrabiają (patrz recenzja ostatniej płyty Mesa i porównaj z innymi recenzjami tego albumu począwszy od popkillera, przez inne portale, na jakichś POŻAL-SIĘ-BOŻE blogach kończąc).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 22:24
JXL napisał(a):
Tak przy okazji, zawsze wydawało mi się, że czytanie recenzji jest zbędne komuś kto sam ma wystarczającą wiedzę aby mógł coś ocenić.

Czytanie gazet też jest zbędne? Oczywiście, jeśli ma się wystarczającą wiedzę...

Powrót do góry

Post Porcys.com
  Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 23:24
http://www.porcys.com/

Co sądzicie o tym portalu muzycznym?
Prosiłbym o przeniesienie paru postów z ostatnich stron offtopica odnośnie do porcysa, bo temat "offtopic" ma to do siebie, że jakieś zjeby ciągle pierdolą o bzdurach i ciekawe posty przepadają W ODMĘTACH.

ps. O, dokonało się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Powrót do góry

Post Re: Porcys.com
  Wysłano: Wtorek, 26 Lipca 2011, 23:57
Bardzo dobry portal z bardzo wykwalifikowaną kadrą, która tam recenzuję(czytam głównie recenzję i moim osobistym faworytem jest jechanie płyt Coldplay oczywiście bez mocnej Parachutes). Na początku byłem zdziwiony recenzjami płyt hh, bo np. zjechali pamiętam pezeta za klasyczną, poważną też jakoś nie chwalili, ale być może rzeczywiście rap to nie ich bajka. Za to na plus właśnie szczerość w tzw. jechaniu płyt, których okrzyknięto klasykami tuż po premierze,a niewiele wnosiły vide wspomniane płyty Coldplay.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 27 Lipca 2011, 00:17
Taki lekki offtop, ale czasami rozkładają mnie na łopatki recenzje Księżyka :

Cytuj:
at:
Dixon przechodzi od strzelistych linii przez groźne warkoty do widmowych smug, traktując preparowaną trąbkę jako zaskakujący materialny obiekt i stając się pionierem redukcjonizmu. Oto jak po davisowsku przekroczyć postdavisowski ogon nudziarzy. (...) Jeśli Dixon określa esencję innowacyjnych brzmień jazzu początku XXI wieku, Reid odpowiada za esencję groove'u.
A to za sprawą "Exchanged Sessions" duetu z Kieranem Hebdenem, fosforyzującej fuzji kosmicznych brzmień i afrorytuałów, która wyzwala motorykę demonstrującą paradoks ducha w maszynie.

:sleeping:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 27 Lipca 2011, 00:18
o ja pierdole jaki bełkot ten fragment :lol:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Lipca 2011, 00:20
No Księżyk to chyba jeden z największych koneserów jazzu w Polsce, i co?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona