Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 16:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Bitcoin/Litecoin 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bitcoin/Litecoin
  Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 18:16
Co do podatku to byłbym ostrożny, skoro KNF i NBP tak dużo mówią o krypto to z pewnością US się tym mocno interesuje też. Jeżeli chcecie ryzykować to chociaż pamiętajcie, żeby o tym zbytnio nie mówić. Spotkałem ludzi, którzy otwarcie na grupie Bitcoin Polska się przyznawali do niepłacenia :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 18:22
Jakie banki menciu, nie mam nawet konta, ni chuja

jbc to mogę odkupić za gotówkę każdą ilość krypto za jakiś %

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 18:23
To jeszcze parę pytań miły kolego :)

1. Nie zrozumiałem z tym LTC. Tzn. rozumiem że przelew szybciej idzie i jest mniejsza opłata (za równowartość w BTC?), ale najpierw chyba trzeba zamienić BTC na LTC, nie? Da się to zrobić szybciej niż BTC -> PLN/USD -> LTC? No chyba że jest jakaś kotwica walutowa typu LTC = 0.001 BTC czy coś?

2. Z tymi zyskami w zeznaniu podatkowym to oczywiście chodziło mi nie o same gromadzone kryptowaluty, ale o wypłacane z nich złotówki... jeśli wypłacisz sobie na raz jakąś gigantyczną kwotę, to chyba skarbówka może się doczepić? Słyszałem o gościu który z tego względu sprzedawał kryptowaluty za gotówkę u "cinkciarza" (oczywiście z odpowiednią marżą).

3. To fee za przelew jest globalne dla całej sieci (pisałeś o dolarach/centach) czy każda giełda sobie sama ustala?

Szkoda że te giełdy polskie nie oferują EUR, akurat mam wolne środki, a w PLN-ach zamrożone.

PS. W teamie mojego znajomego jest ponoć koleś który ma 100 BTC z zamierzchłych czasów... po co on jeszcze do tej pracy łazi...? (No chyba że zmyśla. Albo hasło zapomniał :)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 18:48
1. Na każdej giełdzie masz zawsze kilka walut. Są waluty "główne" którą są na każdej giełdzie bez wyjątku, i alty które są tylko na niektórych giełdach. LTC jest właśnie jedną z walut która jest na każdej giełdzie. (LTC to w praktyce kopia BTC z ulepszonym kodem) PLN--->LTC

2. Jak najbardziej, na obecną chwilę kwotami poniżej kilkudziesięciu k nie masz co się martwić, gorzej jak kiedyś US wpadnie do biura BitBay'a z nakazem wydania pełniej historii wpłat i wypłat wszystkich klientów. Patrz post wyżej;)

3. Każda giełda ma z góry określone fee (Bitfinex np. 0.0005 BTC), ty robiąc przelew od siebie z portfela sam sobie ustawiasz opłatę, sugerowane opłaty zmieniają się dynamicznie zależnie od ilości aktualnie wykonywanych przelewów.

BitBay oferuje EUR

Może najpierw chce znaleźć kogoś z kim by chciał te pieniądze wydać:)))

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 18:51
podatkami bym sie nie przejmowal jak nich z Was niebedzie robi przelewów over 50k zł. Ludzie z pokera wypłacali po dziesiątki tysięcy złotych, ale w małych wartościach i nikt nigdy do nich nie zapukał, także możecie być spokojni. urzędu skarbowe w Polsce sana etapie walki z VATem, gdzie na zachodzie tego typu zabawy juz ukrócono 6/7 lat temu :).

a jest mi wstanie ktos wytlumaczyc po co to cale BTC i LTC i kto na tym wszystkim zarabia? a kto traci?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 19:01
żeby spekulować, no ewentualnie zgaduje że jak chcesz się rozliczyć z kontrahentem w np. azji to jest to całkiem spoko opcja płatności.

zarabia ten kto kupi taniej i sprzeda drożej :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 19:02
Proszę o pomoc w styczniu mógłbym zamrozić na parę miesięcy 500-1000 zl. Nie chce robić kółek dniowek itp. Poszukałem i znalazłem 3 krypto. Nexus, ada i iota warto w to coś wsadzić? Dzielić to jakoś czy wrzucić wszystko w jedno i tyle?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 19:15
mancipium napisał(a):
a jest mi wstanie ktos wytlumaczyc po co to cale BTC i LTC i kto na tym wszystkim zarabia? a kto traci?

W założeniu BTC miał być środkiem płatnicznym omijającym banki, anonimowym, niepodatnym na inflację. Ale został instrumentem spekulacyjnym...

Patrick napisał(a):
3. Każda giełda ma z góry określone fee (Bitfinex np. 0.0005 BTC)

OK, czyli fee jest w samej kryptowalucie, rozumiem.

Patrick napisał(a):
1. Na każdej giełdzie masz zawsze kilka walut. Są waluty "główne" którą są na każdej giełdzie bez wyjątku, i alty które są tylko na niektórych giełdach. LTC jest właśnie jedną z walut która jest na każdej giełdzie. (LTC to w praktyce kopia BTC z ulepszonym kodem) PLN--->LTC

Czyli potem handluje się już tylko w tym LTC? Czy możliwe jest przewalutowanie LTC -> BTC?

Patrick napisał(a):
ty robiąc przelew od siebie z portfela sam sobie ustawiasz opłatę, sugerowane opłaty zmieniają się dynamicznie zależnie od ilości aktualnie wykonywanych przelewów.

"Ustawiam", w sensie że jak? Mogę sobie ustawić zerową opłatę skoro to przelew między dwoma kontami należącymi do mnie? Czy chodzi o to że w danym momencie jest opłata X bo jest duży ruch, więc czekam aż ruch się zmniejszy i opłata spadnie?

* Jakieś desktopowe programy do zarządzania portfelem warto zainstalować, czy wszystko robi się przez przeglądarkę?

* Czy na tych giełdach jest tak jak z handlem akcjami, czyli że można wydać warunkowe zlecenie zakupu/sprzedaży jeśli cena jednostki spadnie/wzrośnie do X/Y oraz "kup teraz"/"sprzedaj teraz" za aktualny średni kurs?

HPW500 napisał(a):
Nexus, ada i iota

Jak się kompletnie nie znam, ale o Adzie nigdy nie słyszałem, a o Nexusie chyba raz. Jeszcze jakieś NEO zdaje się istnieje?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 19:21
ogolnie z tego co pamietam to w zaleznosci od tego jaka oplate za transakcje ustawisz tym szybciej twoja transakcja jest przetwarzana bo ci co udostepniaja moc obliczeniowa do obslugi platnosci preferuja transakcje z wyzszymi oplatami transakcyjnymi bo wtedy wiecej zarabiaja
ale moge sie mylic bo juz dawno o tym czytalem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 20:14
masz rację. wydobycie bitcoina polega właśnie na tym, że zakodowujesz wszystkie transakcje jakie do tej pory zaszły, dodając na końcu taką liczbę, która sprawi, że funkcja SHA256 zwróci zadaną ilość zer na początku wyniku.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 20:21
co do tego wysypu kryptowalut to inwestuj w co chcesz, póki bitcoin idzie w góre to wszystkie będą szły. jak jebnie btc, to do 0 nie spadną tylko te których sie używa w płatnościach (czyli btc, eth i ltc)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 21:21
Dziękuje Pan IOTA. Lambo brać czerwone czy żółte?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Grudnia 2017, 22:03
Luxair napisał(a):

* Jakieś desktopowe programy do zarządzania portfelem warto zainstalować, czy wszystko robi się przez przeglądarkę?

* Czy na tych giełdach jest tak jak z handlem akcjami, czyli że można wydać warunkowe zlecenie zakupu/sprzedaży jeśli cena jednostki spadnie/wzrośnie do X/Y oraz "kup teraz"/"sprzedaj teraz" za aktualny średni kurs?

http://bitcoin.pl/poradniki/portfele/38 ... oin-wybrac

Tak jak na normalniej giełdzie wszystko działa. Największa różnica to to że handel ma charakter ciągły, non-stop, 24h; nie ma sesji.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 02:12
To w sumie spekulacja na krypto ma jeszcze ten plus, że możesz se lecieć w kulki z podatkiem belki.

Btw. czy jest jakiś broker/dom maklerski dający opcje handlu kryptowalutami z użyciem dźwigni finansowej jak przy normalnych transakcjach np. na forexie? Tylko nie chodzi mi o zlecenie na parze krypto-/-krypto, tylko na parze krypto-/-USD,EUR,PLN?

Czy dzisiaj po prostu jedyna możliwość spekulacji na krypto to fizyczny jej zakup lub sprzedaż?

edit. Mam nadzieję, że poustawialiście sobie stop lossy, bo coś kurs nurkuje. No chyba, że to tylko korekta :D

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 03:04
Jest CFD, plus500 na przykład.

Ja tam wysiadłem przy 18k

e: 1:5 jest na BTC kolego, dzięki

Ostatnio edytowano środa, 20 Grudnia 2017, 07:31 przez Patrick, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 05:13
No tak tylko tam jak dobrze spojrzałem jest tylko 1:2, a jak wiadomo na forexie chyba max. to 1:100. Nawet inwestując tysiąc marnych PLNów zysk byłby nie mniejszy niż wygrana w totka, no ale to tylko teoria :D

W każdym razie gratuluje udanego tradingu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 10:26
Pytanko, aktualnie korzystam z giełdy bitbay ale rozglądam się za inną platformą. Jaka giełdę polecacie dla wciąż laika ale dającą większe możliwości bitbaya.?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Grudnia 2017, 17:18
mancipium napisał(a):
podatkami bym sie nie przejmowal jak nich z Was niebedzie robi przelewów over 50k zł. Ludzie z pokera wypłacali po dziesiątki tysięcy złotych, ale w małych wartościach i nikt nigdy do nich nie zapukał, także możecie być spokojni. urzędu skarbowe w Polsce sana etapie walki z VATem, gdzie na zachodzie tego typu zabawy juz ukrócono 6/7 lat temu :).

podpisze się, póki nie kupisz mieszkania bez oficjalnego dochodu raczej nie powinno być żadnego przypału

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 06:57
O coś aktualnie btc spada, ale ja nie o tym. Wybrałem sobie krypto w które chce wsadzić trochę gotówki. No i na polskiej giełdzie jej nie ma a zagraniczne wszystkie mają w dolarach. Jak mam to wpłacić żeby dobrze było?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 21 Grudnia 2017, 07:57
Kup sobie BCH, wpłać na zagraniczną giełdę, zamień na BTC, potem kup wybranego alta.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona