Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 22 Stycznia 2018, 05:16

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 879 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
WOŚP 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post WOŚP
  Wysłano: Sobota, 10 Stycznia 2009, 23:54
jutro sie zaczyna wiec założyłem oficjalny temat

Cytuj:
Paweł Rybicki | Sobota [10.01.2009, 11:25]
Chcą robić kasę na Wielkiej Orkiestrze. Komercja zabija?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwykle gra dla chorych dzieci. Jednakże gwiazdy polskiej estrady uznały najwyraźniej, że im także potrzeba wsparcia. I bezczelnie zażądały pieniędzy.

Zapewne nigdy byśmy się nie dowiedzieli jak wyglądają kulisy Wielkiej Orkiestry, gdyby nie publikacja w "Polsce – Gazecie Wrocławskiej" pod znamiennym tytułem "Komercja zabija serca". Dziennikarze ujawnili finansowe żądania niektórych artystów:

Niedzielny koncert Elektrycznych Gitar w Jeleniej Górze będzie kosztował organizatorów 20 tys. zł. Wrocław za Arkę Noego wynegocjował cenę 12 tysięcy (standardowa stawka to 18 tys. zł), Bracia Cugowscy wzięli o tysiąc złotych mniej.

Dziś o kosztach "charytatywnych" występów innych wykonawców informuje "Rzeczpospolita". Zespół De Mono weźmie w Olsztynie 22 tysiące złotych. Nie wiadomo ile dostanie Szymon Wydra, który chciał od miasta Łodzi 30 tysięcy. Ostatecznie mu podziękowano, lecz znalazł zatrudnienie w Białymstoku.

Taka sytuacja zirytowała Jurka Owsiaka. Nawiązując do artykułów prasowych założyciel i szef Wielkiej Orkiestry wydał emocjonalne oświadczenie:

chcę rozumieć, że wszystkie te zespoły, po odliczeniu rzeczywistych kosztów podróży, resztę pieniędzy wpłacą na konto Orkiestry. Jeśli nie mają takiego zamiaru, to po pierwsze - MY DZIĘKUJEMY ZA GRANIE (…) nie róbcie, Szanowni Artyści, wiochy i nie łamcie zasad, które są z nami od wielu, wielu lat.

"Polska" skomentowała słowa Owsiaka w sposób bardzo patetyczny:

Jurek Owsiak postanowił przepędzić przekupniów ze świątyni dobroczynności.

W tym miejscu pojawiają się jednak pytania. Czy do czasu wczorajszej publikacji w "Gazecie Wrocławskiej" Owsiak nie miał pojęcia o finansowych żądaniach artystów? Nie świadczyłoby to najlepiej o jego metodach kierowania Orkiestrą. No chyba, że wszędzie stosuje zasadę "róbta co chceta" i dopiero dzień przed Finałem dowiedział się jak WOŚP funkcjonuje w terenie.

Patrząc na Jurka Owsiaka przez pryzmat jego medialnego image można by nawet tak pomyśleć. Lecz szef Orkiestry nie jest wyłącznie natchnionym, entuzjastycznym i radosnym (a po pewnym czasie zachrypniętym) panem znanym z telewizyjnych transmisji Finałów. Owsiak to przede wszystkim sprawny organizator i biznesmen.

Blogerka 1maud przypomina o działalności należącej do Fundacji WOŚP spółki Złoty Melon, której prezesem jest oczywiście Owsiak. Powody założenia spółki są wyjaśnione na jej stronie internetowej:

Wyodrębnienie spółki podyktowane było przepisami, a przede wszystkim chęcią wyraźnego oddzielenia działalności statutowej Fundacji WOŚP od dodatkowej (zarobkowej). Oddzielny podmiot gospodarczy oznacza bowiem czytelny i przejrzysty sposób prowadzenia działalności.

1maud wizja Owsiaka-biznesmena niezbyt się podoba. I zwraca uwagę, że w przypadku Złotego Melona trudno mówić o przejrzystości:

Kiedy wrzucałam pieniądze do puszki, to wrzucałam je z przeznaczeniem na określony cel. Moje pieniądze miały służyć zakupowi konkretnej aparatury medycznej,. A nie tworzyć pole do zarabiania bliżej mi nieznanej grupie ludzi. Ale ok., można ewentualnie przełknąć, bo założenie jest takie, aby dochód z działalności zasilał konto WOŚP. Szukałam, więc sprawozdań finansowych spółki. Nie ma.

Złoty Melon dysponuje prawami do posługiwania się logiem WOŚP, czyli słynnym serduszkiem. Umieszcza je na gadżetach typu kubki lub koszulki i sprzedaje we własnym sklepie internetowym wraz z płytami nagranymi podczas Przystanku Woodstock. Sprawne funkcjonowanie tej spółki ukazuje, że Owsiak mocno stąpa po ziemi, a z WOŚP uczynił dochodowy biznes. "Róbta co chceta" oznacza w jego przypadku robienie pieniędzy.

I tu ponownie docieramy do zasadniczej kwestii. Trudno uwierzyć, by tak obrotny człowiek nie miał pojęcia o powszechnym zjawisku płaceniu grubej kasy muzykom. Jerzy Owsiak milczał na ten temat aż do chwili, gdy zajęła się nim prasa. Dopiero wtedy wydał pełne oburzenia oświadczenie.

Jak widać, nawet bardzo szlachetna działalność nie chroni człowieka przed pogrążeniem się w hipokryzji.

http://www.pardon.pl/artykul/7450/chca_ ... cja_zabija

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Post Re: WOŚP
  Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 00:11
z jednej strony chujówka, że biorą pieniądze z drugiej nie wierzę, że owsiak robi to za friko, a skoro on bierze to czemu de mono miało by nie brać. zresztą pewnie sporo osób się dzieli tymi darowiznami, począwszy od wolontariuszy, którzy wyciagają kasę ze swoich puch

i ja nie wiem co kurwa cugowscy prezentują, że biorą 18tys, przecież to dno

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 00:41
tylko ze on prowadzi tą fundacje cały rok
sponsorzy go wspieraja tylko w finalach a nie cały rok

wiec nie moze sobie pozwolić na przekazaniu całej kasy ze zbiórki
jak to ma miejsce w fundacji tvn
której biuro i pracowiników opłaca tvn

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 01:35
mam to w dupie czy owsiak coś zgarnia czy nie, nawet jeśli to aż tak to boli? komu jak komu ale jemu się jakiś grosz na spokojne życie należy za to co robi.

na orkiestrze byłem raz, przemarzłem jak chuj i mi się odechciało zbierać hajs.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 02:20
zimsky napisał(a):
mam to w dupie czy owsiak coś zgarnia czy nie, nawet jeśli to aż tak to boli? komu jak komu ale jemu się jakiś grosz na spokojne życie należy za to co robi.

dobrze powiedziane

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 02:36
3A napisał(a):
której biuro i pracowiników opłaca tvn

Hahahahahaha. Nawet nie wiesz jak niski procent tvn oddaje dzieciakom. Nie pierdol.
Było mi dane poznać Jurka osobiście, bardzo fajny człowiek, w luksusach się na pewno nie pławi, chociaż za to co robi, to powinni go ozłocić. Domyślam się, że jakąśtam część z tych pieniędzy bierze na utrzymanie siebie, ekipy organizującej, zapłacenie wykonawcom, ale to i tak tylko mały odsetek tego, co dostają dzieci.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 11:00
Lubo napisał(a):
Domyślam się, że jakąśtam część z tych pieniędzy bierze na utrzymanie siebie, ekipy organizującej, zapłacenie wykonawcom, ale to i tak tylko mały odsetek tego, co dostają dzieci.

Wydaje mi się, że ta cała fundacja utrzymuje się z odsetek z konta, na którym trzymane są zebrane pieniądze. Pewny nie jestem, jak coś, to sprostujcie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 11:14
Cytuj:
Wydaje mi się, że ta cała fundacja utrzymuje się z odsetek z konta, na którym trzymane są zebrane pieniądze. Pewny nie jestem, jak coś, to sprostujcie.

całkiem możliwe,przecież procent od takich sum na pewno nie jest malutki

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 11:56
Owsiak i jego wspólnicy żyją z procentów z kont, on już naprawdę zrobił tyle dobrego, że niech chłop ma i chodzi w sweterkach Ganta :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 12:23
u nas gra SEKAKU LIVE BAND ciekawe ile oni wzieli :lol: :lol:

hehe^^

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 12:45
Jak w tym roku wszyscy zbierający są tacy jak ci których dzisiaj mijałem to za dużo nie uzbierają. :lol: Co 5 metrów stoi kilkuosobowa grupka i się do przechodniów nawet nie odezwie. Z doświadczenia pamiętam (:cool:) jak zbierałem parę lat temu i podbijałem do przechodniów to połowa z nich do mnie wyjeżdżała tekstem "no nareszcie się nas ktoś zapytał".

A co do koncertu to u mnie nie ma żadnego. :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 13:06
Ev napisał(a):
Owsiak i jego wspólnicy żyją z procentów z kont, on już naprawdę zrobił tyle dobrego, że niech chłop ma i chodzi w sweterkach Ganta :wink:
Racja, wyjąłeś mi to z ust.

A koncert ... :oops: Papa D ... żenada. Nawet nie idę.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 13:10
U mnie gra Czesław Śpiewa :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 13:20
MicBar napisał(a):
To zajebiście. Ja bym poszedł. Polecam jak masz za darmo jeszcze. :smile:

Ja musiałem płacić za bilet na zwykły koncert.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 13:35
Ten internauta wspomniany w pierwszym poście, to kolejny przykład idioty który nie ma pojęcia o czym mówi, ale mu to nie przeszkadza krytykować wszystkiego.

3A napisał(a):
Kiedy wrzucałam pieniądze do puszki, to wrzucałam je z przeznaczeniem na określony cel. Moje pieniądze miały służyć zakupowi konkretnej aparatury medycznej,. A nie tworzyć pole do zarabiania bliżej mi nieznanej grupie ludzi. Ale ok., można ewentualnie przełknąć, bo założenie jest takie, aby dochód z działalności zasilał konto WOŚP. Szukałam, więc sprawozdań finansowych spółki. Nie ma.

Kiedy wrzuca się pieniądza do puszki to idą one do organizacji pod nazwą WOŚP a nie do Złotego Melona. A akurat finanse wośp są podane w internecie.
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
W ogóle polecam tego linka każdemu, przeczytajcie ile instytucji kontroluje każde rozliczenie. I dlatego szczerze śmieszą mnie ludzie którzy zarzucają Orkiestrze jakieś przekręty-wychodzi że oni są mądrzejsi niż MSWiA, jakieś tam ze 2 sądy ZUS i coś jeszcze :lol:

3A napisał(a):

Pierdolisz jak zwykle. Każda fundacja charytatywna może ze zbiórki pieniędzy przeznaczyć jakąś kwotę na swoje utrzymanie. Chyba jest to 3% ale pewności nie mam. W każdym razie jest to zapisane w ustawie.

Złoty Melon zajmuje się np. wydawaniem i rozpowszechnianiem koncertowych DVD z Woodstocku więc nie wiem co to ma wspólnego z WOŚP-em i czemu budzi jakieś niezdrowe emocje.
EDIT: Każda organizacja pozarządowa prowadzącą działalność charytatywną ma prawo przeznaczyć na koszty obsługi prowadzenia tej działalności określony procent swoich przychodów. Fundacja WOŚP wszystkie środki zebrane w zbiórce publicznej w całości, co do jednej złotówki, wydaje na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. Pomimo możliwości prawnych - nigdy nie wydaliśmy na bieżącą działalność administracyjną czy też na organizację Finału lub koncertu "Przystanek Woodstock" - żadnych pieniędzy ze zbiórki publicznej. No to nawet wychodzi, że nie korzystają z tej możliwości prawnej.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 13:40
U mnie w mieście nic, totalnie NIC, poza występami podstawówek... Hmmm... Dość ciekawe to, jak na miasto, w którym półtorej miesiąca przed Orkiestrą nie było miejsc, żeby zapisać się na zbieranie.

Ostatnie 3 lata zbierałem, i wrzucałem do puszek innych zbierających, Owsiaka lubię, w tym roku też na bank dyche wrzucę przynajmniej.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 14:07
popieram opcje WOŚP. Wkurwia mnie że ludzie narzekają i szukają dziury w całym. WOŚP zrobiła tyle dobrego przez te lata że takie pierdolenie ze strony sfrustrowanych "kowalskich" jest dla mnie ogromnym nietaktem. Wkurwia mnie np. że kościoł goni zbieraczy. Oni kurwa co tydzien zbierają dla siebie tace i nikt ich z tego nie rozlicza. Pewnie myślą że jak ktoś da na Orkiestre to nie wrzuci im chuje jebane. U mnie gra Oddział Zamkniety...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 14:14
chciałem sprostować, bo ktoś mógłby mnie źle zrozumieć. zajebiście szanuje owsiaka i nawet jeśli bierze za to hajs to luz, należy mu się

nie wiem jak właśnie administracja i pewnie nikt o tym się nie dowie ale znam kilka osób, które specjalnie zapisywały się do wolontariatu żeby zajebać hajs, chociaż mogły to być tzw ewenementy ;) robili nawet akcje, że koledze pizdę pod okiem zrobili żeby uwiarygodnić jego pobicie ale tam wyżej pewnie takiej patologii nie ma

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 14:26
yolo swag

Ostatnio edytowano Niedziela, 5 Maja 2013, 22:41 przez Hype, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 11 Stycznia 2009, 14:59
MicBar napisał(a):

a ty z zyrardowa?
czy jeszcze gdzies gra

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 879 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona