Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Lipca 2018, 22:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 168, 169, 170, 171, 172  Następna strona
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 06:38
mql - warto wpaść do Tbilisi chociaż na jeden dzień no i śmignąć do Kazbegi i połazić po górach. W Batumi koniecznie wjedź kolejka linową na górę.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 06:51
mql proszę bardzo napisz coś więcej o Gruzji, miejscach które widziałeś i co tam polecasz, jak już wrócisz oczywiście. też będę zbierał materiał do przygotowania się do wyjazdu, ale to dopiero połowa września. także każda opinia slizgera będzie brana pod uwagę. robię tak, busem do Budapesztu na 2-3 dni, myślę ze spokojnie mi tyle starczy tam->z Budapesztu samolot do Gruzji i zostaje tam 9 dni, miało być dłużej ale w sumie byłem rok temu 10 dni w Armenii, a to blisko i podobny klimacik jeżeli chodzi o jedzonko i wina na przykład, nie chce wydrenować sobie za bardzo tego regionu, bo bardzo mi się podoba! potem z Armenii samolot do Bukaresztu i tam zostaje 5 dni i samolot do Polski. wiec liczę na was i na mądre propozycje co zrobić z tym czasem w Rumunii, gdzie można uderzyć na 1-2 noce żeby było fajnie i blisko ze stolicy. albo jak macie jakieś doświadczenia z ww krajami to tez poczytam chętnie

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 08:10
Byłem w gruzji we wrześniu. Na mnie największe wrażenie zrobiły te skalne miasta. Kazbeg był oczywiście kurwa za chmurą. Poszukajcie moich postów o tym, byłem rok temu, podejrzewam, że coś napisałem.

Ponawiam pytanko o wypożyczenie auta i Grecję.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 08:38
O Grecji Ci nie napiszę, ale odnośnie wypożyczenia auta to nie ma co panikować z tą kaucją. Powszechna praktyka. Zrób foteczki auta, które wypożyczyłeś, zrób wokół niego rundę razem z gościem, który Ci to auto wydaje, pokaż mu wszystkie rysy itp i nie powinno być problemu przy odbiorze. Weź opcję z ubezpieczeniem oczywiście, ew. zobacz sobie wcześniej stronkę icarhireinsurance i tam sobie zakup odpowiedni pakiet. Wychodzi taniej, jeśli planujesz częściej wypożyczać auta w różnych miejscach. Powodzenia ;)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 12:30
Raz wypożyczałem auto w Armenii i kilka razy skutery w Tajlandii/Wietnamie. Za każdym razem obchód z gościem dookoła pojazdu i na swoim szkicu zaznaczał wszystkie rysy i uszkodzenia, plus ja robiłem sobie zdjęcia/nagrywałem filmik żeby być pewnym, że nie wyjebie mi wała na koniec i zawsze odbywało się bez problemów. Chociaż w Armenii przerysowaliśmy dość mocno zderzak i musieliśmy dopłacić prawie drugie tyle co za wynajem auta na kilka dni, także zwaha na ruchy, jeśli ekstra ubezpieczenie ogarnia takie rzeczy to polecam brać. Szczególnie w Grecji gdzie ichniejszej kulturze na drodze jest bliżej do jakiejś Armenii niż do jakiegokolwiek cywilizowanego zachodniego kraju.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 13:25
Brałem auta na Krecie, Halkidiki, Rodos, Zakhynthos i niegdy nie miałem żadnych krzywych akcjii. Grecy jeżdżą bardzo spokojnie także nie wiem ocb z cywilizacją i Armenią. W Poldonie jest trudniej.

Jeżeli chodzi o Grecję to jak wyżej - głównie wyspy. Zakynthos jest piękne poza tymi rynsztokami dla Brytoli typu Laganas. Ale to chyba każda wyspa w Grecji ma taki kibel dla cywilizowanych z zachodu. Generalnie jak słyszę że jest strip gdzieś w okolicy to idę w przeciwnym kierunku. Stripy na całym świecie są takie same w gównianym sensie. Plaża wraku jest przekozacka, a dopłynięcie do niej dostarcza dużo atrakcji. Wybrzeże tej strony wyspy jest bajkowe. Byłem też w rezerwacie żółwi morskich i widziałem to fajne zwierzątko na żywca. Rodos trochę dalej ale mi się bardzo podobało ze względu na stolicę wyspy z kozackim portem, twierdzą i zabudową starego miasta, dzikie plaże i miejscowość Lindos z akropolem. Kontynentalna Grecja to na pewno Meteora i tamtejsze monastyry. Z Salonik nic nie pamiętam... :dunno: Kreta też mi leżała głównie przez miasteczka typu Hania i Rethymnon, a i na pewno fajne jest Knosos i małe mocno klimatyczne miasteczko Fodele (rzekomo miejsce urodzenia El Greco) gdzie piłem winko prosto z winiarni i jadłem w pytę ośmiornicę z gryla.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 19:25
a wiesz, bo mieszkałem jakiś czas na Cyprze i tam, szczególnie w mieście, śmiesznie czasami na drogach bywa, wydawało mi się, ze to ogólnie w naturze południowców leży taka przypałowa jazda i zostawianie furki na awaryjnych na skrzyżowaniu, bo mu się zimna kawa skończyła akurat, a sklep był na rogu. w Armenii za to na drogach co drugie auto to Łada z przyciemnionymi szybami, a o przeglądach nikt chyba nie słyszał. zreszta tam są dwie drogi przez cały kraj, nie ma się co spinać

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Lipca 2018, 07:27
dziękuję Panom za pomoc, z pewnością wykorzystam :).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Lipca 2018, 10:15
Poszukałem sobie info i nawet wokół Kutaisi jest ciekawie - Jaskinie Prometeusza i Kanion Okatse zwłaszcza.

Kurwa, wydawało mi się, ze Kazbek jest na pólnoc od dumnej siedziby gruzińskiego parlamentu, a to jednak najpierw w chuj na wschód trzeba podrózować, tak wiec chyba się nie zgrywa z konceptem odwiedzenia Batumi, szkodaaaaa

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 3 Lipca 2018, 11:25
Jaskinia Prometeusza nie robi wielkiego wrażenia, chociaż fajną palonkę tam kupiłem. Natomiast Kanion to jednak z najpiękniejszych rzeczy jakie widziałem w życiu. Przekozacka sprawa.

Powrót do góry

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 4 Lipca 2018, 18:11
ej, jak się ogarnia wizę do rosji przez biuro wizowe to też trzeba mieć plan podróży, rezerwacje itp czy wtedy oni ogarniają wszystko?

no i czy trzeba to robić osobiście?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Lipca 2018, 21:24
do jakiego państwa czy miastas egzotycznego polecacie jechać w październiku? Rio będzie spoko na pierwszą taką wyprawę?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Lipca 2018, 21:30
Był ktoś ostatnio na wschodzie Sycylii? Taormina, Forza d’Agrò mniej więcej. Mam kilka pytań jak coś.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 07:23
2phoneshawty napisał(a):
ej, jak się ogarnia wizę do rosji przez biuro wizowe to też trzeba mieć plan podróży, rezerwacje itp czy wtedy oni ogarniają wszystko?

no i czy trzeba to robić osobiście?

Wydaje mi się, że rezerwacje noclegów trzeba mieć, bo ważna jest kwestia meldunku. Przy tanich hotelach i hostelach, które nie wydają meldunku, trzeba wykupić voucher turystyczny.

Ja się wybieram do Rosji we wrześniu i w najbliższych dniach planuję ogarnąć wizę samemu, w konsulacie Rosyjskim.
Jest znacznie taniej - ok. 140zł.
Jeśli ogarniasz to przez pośrednika, to ten kasuje za usługę 150-200zł i składa wniosek przez centrum wizowe, które kasuje z automatu 25 euro.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 08:22
jabolsdz napisał(a):
do jakiego państwa czy miastas egzotycznego polecacie jechać w październiku? Rio będzie spoko na pierwszą taką wyprawę?

rio tera crime ridden mocno, gadalem jakis czas temu z brazylijczykiem i mowil ze obecnie to lepiej w ogóle sie tam nie pojawiac
z drugiej strony nigdy sam w rio nie byl i gada tylko po tym co mu ziomki mowili a oni nie byli tam turystycznie, turystyka w rio to tak ogromny biznes ze podejrzewam na jakichs najpopularniejszych szlakach powinno byc ok, ogolnie po prostu trzeba miec na uwadze ze od 2016-2017 roku jednak sie tam troche popsulo jeszcze

Powrót do góry

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 08:36
Ja z braku czasu wyrabiam przez biuro wizowe i wychodzi to jakieś 50 zł drożej niż samemu wszystko ogarnac, a przynajmniej nie muszę załatwiać wszystkiego osobiście.

Zastanawiałem się właśnie czy jeżeli zakupuje voucher to i tak muszę przedstawic plan podróży i meldunki, no ale jak nikt nie wie to się dziś okaże.

No i przy okazji ponawiam pytanie o Litwe, Lotwe, Estonie i Petersburg, jakieś protipy oprócz tego co padło parę stron wcześniej? Autem jc.

Ostatnio edytowano Czwartek, 5 Lipca 2018, 09:19 przez 2phoneshawty, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 08:48
Flisinho napisał(a):
Był ktoś ostatnio na wschodzie Sycylii? Taormina, Forza d’Agrò mniej więcej. Mam kilka pytań jak coś.

Ja byłem rok temu, Catania i okolice, Taormina, Syrakuzy

Ezio_Wroclaw napisał(a):
Oskar to raczej experimental hip-hop w stylu Brockhampton.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 19:31
Był ktoś w delcie Dunaju w Rumunii? Jakieś podpowiedzi? Co warto zaliczyć? Jak z jedzonkiem? Na dniach tam spadam.

Byłem trzy dni w Pradze parę tygli temu. Ryje banie. W piątek techno niemieckie w Roxy (Pan Pot). Straszne. Miasto piękne. Szczególnie Mała Strana. Jedzenie ciężkie. Piwo pyszne. Wieczorem miasto zamienia się w burdel zarządzany przez murzynów,poprzetykany sklepikami z Alko i fajkami zarządzanych przez Wietnamczykow. Starówka jest chyba z 10 razy większa niż krakowska.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 7 Lipca 2018, 08:56
jogi napisał(a):
Starówka jest chyba z 10 razy większa niż krakowska.

W Krakowie nie ma Starówki, jest Stare Miasto.

Co polecacie na Lazurowym Wybrzeżu? Ląduję w Marsylii, tam zaplanowany jeden dzień, a później, no właśnie - Nicea czy Cannes na 6 dni pobytu? A może coś innego? Ktoś mógłby polecić jakieś mniej znane, ale interesujące miejsca właśnie w okolicy Nicei, Monaco, Cannes?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 7 Lipca 2018, 09:45
I Kazimierz.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 168, 169, 170, 171, 172  Następna strona