Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 13 Grudnia 2017, 08:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 154  Następna strona
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: Czwartek, 7 Września 2017, 16:08
dorzucę od siebie jeszcze trochę o Wietnamie i Gruzji

Ho Chi Minh-jak dla mnie esencja Wietnamu w jednym mieście. warto zatrzymać się chociaż na te 2-3 dni, popróbować jedzenia z ulicznych knajpek, zasiedzieć się w parku w centrum, gdzie od 5 rano ćwiczą 70-latkowie, przejść się do muzeum wojennego (naprawdę ciekawe, polecam), czy wybrać się na objazdówkę po najważniejszych atrakcjach miasta z lokalsem na jego skuterze (obiło mi się o uszy, że 3h takiej zabawy to jakieś 10-15$). pełno biur podróży oferujących wycieczki do delty mekongu (nie bylam, ale podobno warto) często w pakiecie z tunelami cu chi (nie byłam, podobno nie warto).
Spoiler:

takie panie przechadzają się po ulicach dystryktu 1. sprzedając w sumie wszystko. jak już zapewnisz taką, że nie potrzebujesz magnesu, masażu, zapalniczki, okularów ani wizyty u fryzjera to wtedy pani podciąga bluzkę ukazując ukrytą szufladkę i szeptem pyta czy może na narkotyki się skusisz. ja nie byłam zainteresowana ale dziewczyna, którą poznałam w hotelu sobie chwaliła.

Mui Ne-fajne miejsce na kilka dni typowego relaksu. ładne widoki przy wjezdzie do miasteczka,
Spoiler:
red sand dunes ktore wg mnie są troche przereklamowane, no ale jednak zawsze to cos innego
Spoiler:
do tego kanion-wannabe i kończą się atrakcje tego miejsca, ale przecież akurat tu przyjezdza się glownie po to, by leżeć pod palemkami na jednej z prywatnych plaż, nie?
o, jak kogoś jara kitesurfing to jest tu tego pełno i ludzie polecają mocno. warte zapamiętania jest również to, że Mui Ne jest jedynym miejscem w Wietnamie w którym nie wypożycza się skutera, żeby pojezdzic sobie po okolicy na wlasną reke. w 80% przypadkow konczy się to uszczupleniem portfela o jakieś 100-200$. nie warto.

Da Lat-przyjemna odskocznia od nadmorskich miastecze. za dużo nie pozwiedzałam bo miałam inne plany na to miasto ale pobyt w górach wspominam miło. jak ktoś nie lubi upału to tutaj można od tego trochę odpocząć. z tego co pamiętam mnóstwo opcji na jedno-kilkudniowe wycieczki.

droga z Da Lat do Nha Trang jest P-I-Ę-K-N-A.
Spoiler:

Nha Trang-fajne miasto z opcją wyskoczenia sobie na snorkelling/nurkowanie z butlą. +Vimpearl też polecajo

Hoi An-totalnie nie podzielam spustów nad Hoi An. owszem, ładne miasteczko, lampiony wieczorem robią niesamowity klimat ale dziesiątki tysięcy turystów przepychających się łokciami tworzy klimat jak na Krupówkach. przyjemny był polski akcent w centrum, wspomniane już lampiony i chyba tylko tyle. w kategorii:Wietnam to był zdecydowanie mój zawód numer jeden.

Da Nang - samo miasto to nic ciekawego, jednak w okolicy polecam marble mountains i son tra mountain. trzeba się trochę powspinać ale widoki z góry są fajne. oprocz tego jak kogos jaraja takie klimaty to na plazach na przedmiesciach Da Nang nie ma turystów i można się zakumplować z rybakami, popatrzeć na ich pracę a nawet załapać się na wypłynięcie na morze.

Hai Van Pass między Da Nang a Hue - według wielu najpiękniejszy fragment trasy przez Wietnam. NIE MOŻNA TEGO POMINĄĆ. jeżeli nie autobus (nie sleeper bus!) to słyszałam o możliwości wynajęcia sobie kierowcy na motorze (i to nawet takim całkiem konkretnym, nie wietnamskie hondy win :D) i przejechania z nim tego odcinka.
Spoiler:

Hue-z nieoczywistych miejsc (czyli nie imperial city) polecam opuszczony park wodny w okolicy. jest klimat, choć czasami pojawiają się w głowie myśli o tym jakie były ulubione dragi gościa, który to projektował.
Spoiler:

Phong Nha-naprawdę fajne jaskinie, przy wynajęciu łódki na 8 osób wychodzi śmiesznie tanio jak na możliwość wpłynięcia do tych najbardziej widowiskowych.

Ninh Binh-mój faworyt. creme de la creme. Tam coc/mua caves/van long.
Spoiler:

Ha Long/Cat Ba-chciałam zobaczyć zatokę nie wydając przy tym 200$ na wycieczkę z Ha Long i nie w otoczeniu dziesiątek statków. Spędziłam trzy noce na wyspie Cat Ba, która sama w sobie jest bardzo fajna (czyli jest kilka gór na które można wejść), i stamtąd kupiłam jednodniową wycieczkę na Ha Long Bay za 15$. W cenie jedzenie, kajaki, transport na monkey island no i ha long bay bez tłumów. za skok z górnego pokładu do wody darmowe piwo. po drodze widok na floating village.
Spoiler:

Hanoi-o ile w Wietnamie hostele mają czesto w cenie wliczone darmowe piwo wieczorem, tak w Hanoi jest hostel, który w cenie noclegu (7$ z tego co pamiętam) ma wliczone nielimitowane piwo wieczorami, drinki za które barmani nie chcą pieniędzy przy barze i wódkę, którą pracownicy rozdają na prawo i lewo. trafiłam tam przypadkiem z australijczykami, których poznałam kilka dni wcześniej i kulturalnie świętowaliśmy przez 3 dni nasze dojechanie-w-jednym-kawałku do stolicy. jak właściciele wychodzą na tym biznesie na plus? nie wiem. jak ktoś lubi takie klimaty to mogę poszukać namiarów na to miejsce. standard tego miejsca, a przede wszystkim lokalizacja świetne.
z Hanoi ludzie jeżdżą przede wszystkim do Ha Long i do Sapa na 2-3 dniowe wycieczki. to drugie w ciagu kilku ostatnich lat stało się, niestety, drugim Hoi An ale slyszalam, ze jest kilka innych miasteczek, które biją Sapę na głowę a przy tym nie są ‚zrobione’ pod zachodniego turystę. mi akurat konczyla się wiza więc nie miałam czasu na wycieczki z Hanoi ale jeśli ktoś czas ma to chyba warto się w temat zagłębić.

jeszcze szybko na temat Gruzji;
Batumi zgadzam się z pozostałymi, nie warto. dla mnie to był tylko nocny przystanek w drodze do Mestii (POLECAM FULL).
Tbilisi pozytywnie mnie zaskoczylo, Kazbegi klasa, muzeum w Gori to mieszane uczucia ale mimo wszystko na plus ze względu na zaskakującą postawę przewodnika. dochodząc do najważniejszego: Kutaisi to ja będę bronić. naczytałam się mnóstwo opinii, które streścić można 'Kutaisi hehe, sama nazwa mowi jakie to miasto jest' a zaskoczyłam się tym, że jest inaczej. akurat miałam szczęście, bo poznałam dwóch młodych gości, którzy zajęli się zorganizowaniem mi pobytu w tym mieście i spisali się przy tym na medal. jedynie jaskinia prometeusza to (być może dlatego, że wcześniej byłam w phong nha i nie robiło to na mnie takiego wrażenia) trochę komediowe miejsce ale cała reszta... sztos. zwiedzanie Gelati i Bagrati przy odniesieniu do historii Gruzji (i serii: dlaczego Saakaszwili to socjopata) to piękna sprawa. do tego Motsameta, pobliski kanion i spokojnie można wynieść z Kutaisi miłe wspomnienia.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 7 Września 2017, 22:38
Jak szanuję wpis Paula, jak kiedyś tam pojadę, a pojadę - wierzę, to się przyda na równi ze wskazówkami manciego, dzięki za dzielenie się!

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Września 2017, 18:14
@freathe, dzięki za wpis i podrzuć koniecznie informację o tym noclegu w Hanoi. Dzięki wszystkim, którzy się tu wypowiedzieli o Wietnamie. Będzie do czego odsyłać przyszłe pokolenia podróżników, jeśli do tego czasu nauczą się korzystać z opcji szukaj na forum.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Piątek, 8 Września 2017, 18:24
Też ten hotel poprosze hehe

Rzeczywiście wietnam tanszy od tajlandi? Bo na tajke sie nastawilem ze bede królem, a tu wszystko oprócz szamy droższe niż w polsce

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 8 Września 2017, 21:15
https://www.booking.com/hotel/vn/vietna ... &#tab-main
jeżeli tryb:impreza to tylko tam i zaręczam, że się nie zawiedziecie. a i wszystko jest tak fajnie zorganizowane, że pokoje są na piętrach a boom dzieje się na parterze i na zewnątrz. wszystko w zaskakująco dobrym poziomie wygłuszenia więc w razie potrzeby snu: też się da :)

mnie Wietnam wyszedł delikatnie drożej niż Tajlandia, ale nie robiłam w ogólnym zestawieniu wydatków szczegółowego rozdzielenia na poszczególne kategorie a w VN doszły mi koszta paliwa, mechaników i innych okołomotocyklowych spraw więc być może to zostało tym spowodowane.
co do porównania cen; w Wietnamie z tego co pamiętam każde jedzenie, które nie było zupą pho, było trochę (lub bardziej-trochę) droższe i (niestety) mniej smaczne niż w Tajlandii. Piwo w porównywalnych cenach lub minimalnie tańsze, papierosy zdecydowanie tańsze, noclegi minimalnie droższe. kosztów np. biletów wstępu nie ma co porównywać, bo to wiadomo. cenowo jak wychodzi transport publiczny też średnio się orientuję bo nie korzystałam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 08:32
ktoś śmigał na bilecie weekendowym PKP po Polsce? jakieś rady, uwagi? o co mi chodzi? o miejscowości do których można dojechać pociągiem i są warte odwiedzenia (fajnie by było dowiedzieć się co tam można robić).

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 16:45
napisałem też w temacie wrocław slg crew

co zobaczyć, zwiedzić, zjeść, wypić we Wrocławiu?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 19:28
zoo plus afrykarium jak nigdy nie byłeś, hydropolis też otworzyli ale tu nie mogę stwierdzić, czy warto
panorama racławicka
rynek
jak dobre żarełko to np koncept stu mostów, pogromcy meatów, campo, shrimp house, osiem misek na włodkowica, jak wypić piwko to np hopheads alebrowar, fantazyjne szoty - czupito
ostrów tumski jak chcesz żeby powiało romantyzmem xd ( bzbk)
wieże widokowe (np. mostek pokutnic), w tym jedna najmniej historyczna acz najbardziej widowiskowa - sky tower
Muzeum Narodowe, obok park też super.
Gmach Uniwersytetu z wieżą matematyczną, aula leopoldina
kaplica hochberga
krasnale, znajdź je wszystkie, pokemon.
i jeszcze ogród botaniczny i japoński, ale o tej porze roku to chyba lipa

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 11 Września 2017, 19:33 przez Ishi, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Września 2017, 19:31
Poratujcie Ślizgerzy odnośnie tego Wrocławia - szukam na szybko na nadchodzący weekend jakiegoś dobrego i taniego hostelu, co polecacie? Można pisać na PW :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 12 Września 2017, 13:19
Ishi napisał(a):
zoo plus afrykarium jak nigdy nie byłeś, hydropolis też otworzyli ale tu nie mogę stwierdzić, czy warto
panorama racławicka
rynek
jak dobre żarełko to np koncept stu mostów, pogromcy meatów, campo, shrimp house, osiem misek na włodkowica, jak wypić piwko to np hopheads alebrowar, fantazyjne szoty - czupito
ostrów tumski jak chcesz żeby powiało romantyzmem xd ( bzbk)
wieże widokowe (np. mostek pokutnic), w tym jedna najmniej historyczna acz najbardziej widowiskowa - sky tower
Muzeum Narodowe, obok park też super.
Gmach Uniwersytetu z wieżą matematyczną, aula leopoldina
kaplica hochberga
krasnale, znajdź je wszystkie, pokemon.
i jeszcze ogród botaniczny i japoński, ale o tej porze roku to chyba lipa

dziękuję bardzo ekolego!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Września 2017, 11:47
Chcę ktoś kupić ode mnie rezerwacje (od 1 do 6 października) tutaj za 1300zł :( ? https://www.booking.com/hotel/nl/golden ... de.pl.html pokój typu Deluxe z 2 łóżkami pojedynczymi.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Września 2017, 18:41
Gdzie byście pojechali na weekend w tej chwili? Spontan akcja.
Planuję z żonką się gdzieś wybrać. W grę wchodzi tylko samolot. Ostatnie dni września.

Patrzę na wyloty z lotniska obok (Gdańsk) i widzę dosyć tanio bilety do Szwecji, Norwegii ale nie wiem czy jest po co tam w ogóle się wybrać? Cena akurat roli większej nie ma, ale wiadomo, że nie wydam kilka tysi na dwa dni.
Bardziej zwiedzanie z jakąś sobotnią najebką. Pomożecie?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Sobota, 16 Września 2017, 18:44
lec se do amsterdam

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Września 2017, 18:45
Do berlina albo holki jak kolezka wyzej radzi

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Września 2017, 20:52
Poleć na Ukrainę.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 16 Września 2017, 23:38
Gdzieś gdzie jest ciepło, może Malta? Byłem tam w opcji 2 dni i było w sumie wystarczająco (nie wydaje mi się ciekawa na dłuższy wyjazd). Ciekawe miejscówki nad wodą (tu polecam St Peters Pool) i kozacka Valletta.

Powrót do góry

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
  Wysłano: Niedziela, 17 Września 2017, 14:32
nie mów tak malta super, dużo ciekawch miejsc można dłużej niż tydzień być i się nie nudzić :c

poleć sobie do portugalii ziomek najpierw do porto na 2 dni, potem do lizbony na 3 dni i potem na maderę i elo

e: a na weekend to chuj to porto super opcja a na zabawę to berlin

Ostatnio edytowano Niedziela, 17 Września 2017, 15:46 przez 2phoneshawty, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Września 2017, 14:33
do barcelony

KTO
kto jest na osiedlu?
tyy stary kto wraca kto wraca
MAŁOLAT
taaa

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Września 2017, 14:42
Jak na weekend to ja bym miasto wybral. Rzym albo Amsterdam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 17 Września 2017, 15:20
W AMS nie liczyłbym na dobra pogodę

Obrazek

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 154  Następna strona