Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 04:48

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: Poniedziałek, 28 Maja 2018, 11:14
Wilno - może trochę dziwnie to zabrzmi, ale najlepiej dzień zacząć od wyjazdu do Trokòw i tam pospacerować po miasteczku i zamku na jeziorze, tam też opierdzielić sobie tradycyjne pierożki z baranina. Bardzo fajna sprawa. W samym Wilnie teraz wzgórze Giedymina jest zamknie, ale dobrą alternatywą dla fajnej panoramy jest wzgórze trzech krzyży. Zarzecze jest super fajne i tam można sobie spedzic więcej czasu. Jest specyficzny artystyczno-hipsterski klimat. Polecam. Poza tym to taki podróżniczy standardzik czyli Ostra Brama, troche rozczarowujaca swoją drogą, no ale trzeba. Cmentarz na Rossie i ulica literatów koniecznie. Nie wiem czy jesteś into kościoły i katedry, ale też jest parę fajnych. Ogólnie klimat starego miasta w centrum fajny. No i multum Polaków wszedzie.

Ryga - najpiękniejsze fasady w całej Rydze to Dom Bractwa Czarnoglowych. Przesztos. Poza tym jest uroczy park w okolicach Pomnika Wolności. Warto też podejść pod tamtejszy Pałac Nauki i pospacerować po halach targowych. No i kupić tradycyjny balsam i pośmigać po ulicach starego miasta i wypatrzeć kota na jednym z dachów :)

Tallin - całe stare miasto, zarówno górna jak i dolna część, z zabytkowymi murami i basztami. Promenada przy Bałtyku z północnej strony portu i stamtąd jest w miarę blisko do Parku gdzie znajduje się takie coś jak Kardiog Palace. Tam można sporo czasu spędzić czillujac. Alternatywą dla zwiedzania starego miasta może być też taka dzielnica, która wygląda jak troche bardziej rozbudowany łódzki off. Znajduje się to z tego co pamiętam w zachodniej części miasta, przy torach kolejowych. Dają tam super kraftowe lody, cała miejscówka jest fajnie ozdobiona graffiti. Nie pamiętam jej nazwy ale na bank w necie to znajdziesz i trafisz luzno.

Protip ogólnie jeśli jedziesz swoim samochodem, to warto na trochę zatrzymać się przy Górze Krzyży pod Szawle. Dziwna i mistyczna miejscówka.

Protip 2 - na Litwie nie sprzedają alkoholu w sklepach po 20, a w Estonii po 22. W barach lajtowo, na łotwie nie wiem.

Powodzenia.

Pan Pynchon mega props, robi wrażenie. Gdzie w Indiach konkretnie?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 28 Maja 2018, 11:45
Madras i Delhi. Południe i północ bardzo się od siebie różnią, południe jest zupełnie wegetariańskie, bezalkoholowe i prawie wszyscy noszą tradycyjne stroje.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Maja 2018, 18:38
na północy (Mumbaj, no i ogólnie stan Maharasztra) też raczej słabo z mięsem, z tego co pamiętam. Tzn nawet jak brało się jedzenie, które niby to mięso zawierało, to bywało go bardzo malutko w stosunku do całości porcji. Mam trochę mieszane odczucia w stosunku do Indii, głównie ze względu na smród, syf no i jedzenie właśnie, które było piekielnie ostre, ale z drugiej strony kilka ciekawych miejscówek udało się zobaczyć.

Najchętniej to pomęczyłbym Cię o caaaały dokładny opis wszystkich miejsc, foteczki, relacje, odczucia, no wszystko ogólnie, ale już bez przesady ;)
Jeśli zdarzy mi się kiedyś wybierać w któreś z tych miejsc, to na pewno się odezwę po protipy. Pozdrawiam!

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 29 Maja 2018, 08:32
Na północy jest niewiele mięsa, na południu nie ma, taka różnica. W samolocie opcją nie-wege był omlet :lol:
Jedzenie kocham, praktycznie nie odczułem braku mięsa przez tydzień, każda potrawa jest tak pełna smaku. Chociaż później jak już w Delhi zjadłem kebab (DOUBLE MUTTON DOUBLE EGG ROLL) to prawie zwariowałem. "Trochę" tylko drażni to podawanie wszystkiego brudnymi rękoma, brudne szmaty, podłogi, pieniądze, kuchnie. Syf i wyrzucanie śmieci gdzie się stoi, czy przez okno w pociągu to miejscowy klasyk, smrodu na szczęście oprócz rzek jakoś nie doświadczyłem. Smog, ludzie żyjący na ulicach razem z bydłem, mocny akcent i wysoki stopień informatyzacji sprawiają niesamowite dystopijne wrażenie. Ludzie wspaniali, wizyta w kinie niezapomniana.

Dokładnego opisu na razie nie będzie, bo kiepsko z czasem i flow, ale na pytania chętnie odpowiem.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 29 Maja 2018, 09:44
jak to jest z tym pobytem bezwizowym w Chinach? jeżeli będę w Pekinie 69h to mogę se normalnie wyjść poza lotnisko czy muszę jakoś załatwiać jakieś papiery?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Maja 2018, 08:27
Nie wiem dokładnie bo spędziłem tam trochę więcej, ale chyba na lotnisku musisz wypełnić jakiś wniosek (są, a przynajmniej były parę lat temu budki z opisem 72 godzin bez wizy w Chinach). Tam podejdziesz i Ci dadzą znać. Po wyjściu z lotniska chyba mówią, żeby zgłosić się na posterunek policji w celu spisania danych, ale raczej jak jakiś hostel będziesz miał grany to nie trzeba bo oni to robią.

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Sobota, 2 Czerwca 2018, 00:20
Dzięki za info, przy okazji odpisali mi z Air China, że kwalifikuje się do pobytu bezwizowego, więc bilety zamówione już :D

E: chętnie poczytam jakieś rady i opinie nt. Pekin, Hong Kong, Hanoi, Ho Chi Minh, Phnom Penh, Phuket, Bangkok :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Czerwca 2018, 13:20
Te 3 dni w Pekinie spokojnie wystarczy na zwiedzenie Muru (polecam Mutianyu, albo części nieodnowione [można wykupić opcje z przewodnikiem, albo pojechać samemu - na Mutianyu jechałem 2 autobkami i taxą] bo Badaling z uwagi na to, że jest bliżej jest oblegany przez zbyt duże grupy turystów moim zdaniem). Zdecydowanie Tiananmen Square i stamtąd od razu na Forbidden City, z którego można przejść do Jingshan Park, gdzie z samej góry spoko widok na Forbidden City. Polecam przechadzkę ostatnimi już Hutongami, do których spokojnie można dojść od stacji metra (którego używanie polecam bardzo) Qianmen (ogólnie sporo chodzenia będzie grane). Na następny dzień następne parki jak np. Summer Palace - jest wielki i można spokojnie cały dzień sobie spędzić. Polecam uważać na mleko i najlepiej nie kupować takiego chińskiego z supermarketu. Piwko zajebiste. Baijo tanie jak zupki chińskie a z colcą wchodzi całkiem spoko. Mają też dobre czerwone wino.

Kurde, stary, aż chciałbym wrócić teraz tam.

Aha, zauważysz od razu w pierwszy dzień, że kady Beijinger ma specyficzny sposób na przechadzki po mieście, to jest odcharchiwanie flegmy i plucie nią, nawet fajne laski czasem, haha. Dzieciaki biegające w spodniach z dziurami na dupie by mogły się bez ich zdejmowania wysrać w supermarkecie przed warzywkami, które chcesz nabyć :lol: I kurwa sterczenie w parkach na fajnych, insta worthy miejscówkach przez 10 minut robiąc zdjęcia w 1500 różnych pojebanych pozach podczas gdy tylko chceszto jedno dwa zdjęcia zrobić...

z reszty, które wymieniłeś zobaczyłem tylko Hanoi skąd można bez problemu pojechać na tripa do Halong Bay i w drugą stronę w góry SaPa, gdzie fajne tarasy ryżowe są. Fajne treki można robić. Polecam. Samo miasto oferuje kozackie żarcie. Serio, nigdzie nie jadłem lepiej i więcej za tak mało. Jak się wyrwiesz trochę poza takie typowo turystyczne tereny to masz szansę naciąć się na standy z upieczonymi pieskami...

Polecam spróbowanie Rượu thuốc (literally "medicinal liquor") - mocny alkohol.
Jedz zawsze tam gdzie pełno lokalsów - to taki tip na każdy kraj świata btw, ale najbardziej pomoże w Azji chyba :)

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 4 Czerwca 2018, 14:52
Hong Kong jest cudowny, Hanoi też, Bangkok jakoś mi mniej podpasował.

Cytuj:
Jedz zawsze tam gdzie pełno lokalsów - to taki tip na każdy kraj świata btw, ale najbardziej pomoże w Azji chyba

Ogólnie to dobra rada, ale niestety nie zawsze działa. W Polsce najwięcej lokalsów je w jadłodajniach zestawy obiadowe za kilkanaście zł, które oczywiście są przyzwoite, ale często też niewyraźne w smaku. Lokalsi najczęściej kierują się ceną i szybkością wydawania posiłków, żeby znaleźć najsmaczniejsze dania trzeba się jednak trochę bardziej naszukać. W krajach azjatyckich mają dobrą aplikację do wyszukiwania restauracji - openrice. A jeszcze lepszą do taksówek - grab, dzięki której nie trzeba gadać ze złotówami, co było chyba najbardziej wkurzającą dla mnie częścią każdej wycieczki.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Czerwca 2018, 17:42
Jak jest z biletami do Luwru jeżeli mam poniżej 25 lat, potrzebuje kupic jakiś bilet czy wystarczy dokument potwierdzający wiek?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Czerwca 2018, 17:44
wystarczy dokument

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
  Wysłano: Czwartek, 14 Czerwca 2018, 09:42
Był ktoś na Cabo Verde?

Z tego co udało mi się wyczytać na szybko to główna wyspa raczej dla turystów co se lubią poleżeć na plaży brzuchem do góry, ale inne wyspy chyba oferują całkiem sporo atrakcji. Najbardziej interesuje mnie kwestia przemieszczania się między wyspami promem? Mógłby ktoś powiedzieć z doświadczenia jak to wygląda? W necie ciężko coś znaleźć albo sprzeczne informacje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Czerwca 2018, 10:30
Mam zioma co tam uczyl surfingu chyba z rok, moge zapytac mrdk

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Lokalizacja: Bitch, I walk around North Lauderdale, like Fuck err'body!
  Wysłano: Czwartek, 14 Czerwca 2018, 10:40
Byłbym mega wdzięczny, głównie chodzi mi o to czy istnieje możliwość w miarę swobodnego przemieszczania się między wyspami i jakiego rzędu kwoty wchodzą w grę używając tego środka transportu, samoloty już sobie sam posprawdzalem jbc.

Oczywiście wszelkie inne ciekawe info też mile widziane.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169