Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Lipca 2018, 10:59

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 172  Następna strona
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 09:25
chyba grałeś w pokera zapytaj pokerzystów ;)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 10:14
Byłem w maju na Phuket. Z logistyką jest ok. Tzn. nie ma możliwości gdzieś nie dojechać. Nie wiem co ci piszą w netach ale takim tuktukiem dojedziesz wszędzie, taksówki są wszędzie, można się targować. Nie pamiętam czy drogo więc chyba nie... bo bym pamiętał ale z drugiej strony nie cebulakowałem. Można wziąć skuter jak masz papiery.
Mieszkałem w Kamala Beach (pół godziny do lotniska, 10 minut do Patong). Blisko do Patong a tam melanżownia przy największej plaży. Ale nie powiem ci zbyt wiele o melanżach bo mam wyjebane od dawna. Byłem kilka razy przejść i wypić piwo.
Natomiast co moge polecić - koniecznie park narodowy Phnang Nga (mówisz do nich James Bond Island i kazdy kuma ocb) a jakby Ci się udało zostać na noc w pływającej wiosce to już w ogóle na całe życie wspomnienie (wioska należy do Malezyjczyków którzy są muzułmanami ale za hajsik nie zrobia problemu - chyba że będzie ramadan), na pół dnia do Great Budda (Tajski Świebodzin); targ nocny w mieście Phuket (kozak), stare miasto Phuket nocą - kozak, PhiPhi Island na cały dzień - kozak i schronisko dla słoni - b. polecam (opcja na pół dnia). Jadłem wszędzie i wszystko co mi się podobało - zero dolegliwosci. W Kamali polecam knajpę Pavillion - tanio i to co tam jadłem to jest pierdolone mistrzostwo. Owoce morza mają w lodzie przed lokalem, pokazujesz palcem co chcesz zjeść i ci robią. Polecanko.
Kamala ma piekną plażę z możliwością spróbowania surfingu. Za grosze masaże tajskie wszędzie. Polecanko.
Nie wiem na co się nastawiasz - zwiedzanie/plażowanie/chlanie/ruchanie/sport? Generalnie jest tam to wszystko za opłatą. $ wymieniałem w banku ale płaciłem też kartą.

Z niemiłych rzeczy - widoczna i momentami przytłaczająca bieda (szczególnie dzieciaki), jakaś zjebana monarchia, która nic nie ogarnia. Miejscami syf, szczególnie w Patong. Widok małych słoni w łańcuchach do pogłaskania za 100 batów. Zwierzęta przy świątyniach sprzedawane żywe jako jakieś talizmany, artefakty, świeconki czy chujwie co.

Apropos światyń to Wat Chalong - warte poświęcenia dnia.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 16:32
Dziękuję za odpowiedzi. Generalnie planujemy tam zostać minimum 3-4 miesiące więc czas na zwiedzanie na pewno będzie, stąd dzięki za podrzucenie pomysłów na to co warto zobaczyć.
Jedziemy głównie ot tak po prostu pomieszkać i zdalnie popracować sobie w innym miejscu, więc co do tych rzeczy, które wymieniłeś to wszystko po trochu, natomiast bez większych priorytetów w żadnej dziedzinie ;). Co do tego co czytałem wcześniej to ludzie głównie przestrzegają przed taksówkami, jednak też nie powinien być to jakiś mega problem jeśli raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie zapłacimy jakąś wygórowaną stawkę za powrót z melanżu czy cokolwiek, więc pewnie i tak zostaniemy przy Phuket.
jogi, byleś może w Krabi? czytałem też różne opinie, m.in. że to muzułmańska prowincja, w której dużo łatwiej będzie coś przeoczyć i urazić obcą kulturę, przykładowo czytałem o konieczności zdejmowania butów w sklepach/barach itp.
dodatkowe pytanie: brać $ czy spróbować w Polsce kupić po dobrym kursie większą ilośc bht?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 17:54
jeśli jedziesz pracować zdalnie to Phuket/Krabi będą najlepszym wyborem.
o taxi się nie martw, wystarczy jeździć z taksometrem (i patrzeć na mapy czy nie jedzie okrężną drogą) albo po prostu umawiać się na konkretną kwotę, która tobie odpowiada. przy czym to są w porównaniu do Europy śmieszne kwoty, ja np za jakieś 20-25 km taksówką płaciłam z taksometrem 15zł, a 'oszukane' umawiane się - 30zł. chociaż znajomi byli na Phuket i mówili, że kursy były tylko 'na słowo', bez opcji taksometru. faktycznie wychodziło trochę drożej, ale to cały czas śmieszne kwoty.

Cytuj:
byleś może w Krabi? czytałem też różne opinie, m.in. że to muzułmańska prowincja, w której dużo łatwiej będzie coś przeoczyć i urazić obcą kulturę, przykładowo czytałem o konieczności zdejmowania butów w sklepach/barach itp.

bez przesady, w tak turystycznych miejscach nikt się na ciebie nie obrazi za jakieś drobne potknięcie, bo wiedzą, że jesteś przyjezdny i masz taryfę ulgową. jednocześnie podchodzisz do tego dobrze-czytasz o tym przed wyjazdem, więc z grzeczności staraj się przestrzegać tych podstaw (typu właśnie zdejmowanie butów, odpowiedni ubiór w świątyniach, nie dotykaj nikogo po głowie itp) i tyle, będzie dobrze. a ze zdejmowaniem butów przed wejściem do budynków to jest tak wszędzie, tylko w tych bardziej turystycznych miejscach nie rzuca się to tak w oczy
Cytuj:
brać $ czy spróbować w Polsce kupić po dobrym kursie większą ilośc bht?

zdecydowanie bierz dolary, procz gotowki polecam kantor walutowy aliora i kartę USD do transakcji bezgotowkowych no i ewentualnie wyplaty z bankomatow (ewentualnie, bo kazda wyplata to w Tajlandii 250 czy tam 300bht, dosc sporo)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:05
dzięki wielkie, sporo cennych rad.
no te taksy nawet jak przytną mocno to problemu nie będzie chyba wielkiego, codziennie jeździć nie będę. a opcje typu knajpy czy dojazd do jakiejś imprezowni to już ogarnę na miejscu szukając chaty na dłużej. więc po prostu po tygodniu stwierdzimy czy zostajemy czy jednak płyniemy na Krabi czy gdziekolwiek indziej szukać dalej. Dużo osób poleca Chiang Mai, ale trochę średnio mieszkać w Tajlandii i mieć do tych pięknych plaż parę godzin drogi samolotem, więc bierzemy pod uwagę Phuket, Krabi, Samui i coś tam jeszcze, tylko zapomniałem nazwy ;).
dzięki raz jeszcze za pomoc.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 02:48
ogarniał tu ktoś Neapol + Rzym?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 10:33
Smek napisał(a):
Dziękuję za odpowiedzi. Generalnie planujemy tam zostać minimum 3-4 miesiące więc czas na zwiedzanie na pewno będzie, stąd dzięki za podrzucenie pomysłów na to co warto zobaczyć.
Jedziemy głównie ot tak po prostu pomieszkać i zdalnie popracować sobie w innym miejscu, więc co do tych rzeczy, które wymieniłeś to wszystko po trochu, natomiast bez większych priorytetów w żadnej dziedzinie ;).

Czekam na relację jak się żyje. W lutym lecę ze znajomymi w okolice na 3 tygodniowe wakacje profil wypoczynkowy ale dodatkowo chciałbym wybadać grunt, w sensie czy fajnie można tam sobie funkcjonować, też pracuje zdalnie i tak sobie myślałem czy nie popracować np listopad18-luty19 jeśli warunki będą sprzyjające

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 10:55
zuperhero napisał(a):
Smek napisał(a):
Jedziemy głównie ot tak po prostu pomieszkać i zdalnie popracować sobie w innym miejscu, więc co do tych rzeczy, które wymieniłeś to wszystko po trochu, natomiast bez większych priorytetów w żadnej dziedzinie ;).

Czekam na relację jak się żyje. W lutym lecę ze znajomymi w okolice na 3 tygodniowe wakacje profil wypoczynkowy ale dodatkowo chciałbym wybadać grunt, w sensie czy fajnie można tam sobie funkcjonować, też pracuje zdalnie i tak sobie myślałem czy nie popracować np listopad18-luty19 jeśli warunki będą sprzyjające

lepiej troszke później. Mój kolega był w wietnamie od 1 grudnia i cały grudzień lało (jest tam wtedy pora deszczowa). Dopiero jak przyjechałem do niego w styczniu to pogoda zaczęła się robić jako tako.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 11:54
mancipium napisał(a):
Spoiler:

Słyszałem że nie jest tak źle podczas pory deszowej, cośtam popada ale raczej to jest 2h dziennie i tyle, pewnie sporo zależy od rejonu. Mieszkam na Malcie i zima może nie jest zimna ale jest tak nieprzyjeminie chłodno, stąd wybór terminu + w grudniu nie mam interesujących rynków do grania także mógłbym sobie pozwiedzać mocno

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 12:15
co ty mancipium pierdolisz, przecież pora deszczowa tam jest maksymalnie maj-październik, grudzień to początek lata i początek największych upałów
ja byłem w deszczową przez 3 tygodnie i raz tylko zajebało deszczem porządnie na 3h (tak że nic nie było widać), oprócz tego czasem godzinny deszczyk, często chmury. No i jak ktoś chce tam lecieć lipiec-sierpień to największa wada - robi się ciemno o 18

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 12:45
Właśnie zastanawiam się nad ucieczką na południe Wietnamu w okresie świąteczno/sylwestrowym i miałem wrażenie, że w tamtym czasie pogoda będzie okej.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 13:24
manci to nie mógłbyć Wietnam :-)

http://www.abctajlandia.pl/podroz-do-ta ... andii.html

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 14:07
jogi napisał(a):

no to kurwa miał pecha, bo mu padało cały grudzień - w Nha Trang ;). To sory za wprowadzenie w błąd.
nie wiem czy jest taka możliwość, ale można sprawdzić opady w tamtym rejonie w grudniu 2014 ?:P

https://www.timeanddate.com/weather/vie ... ng/climate

akurat tutaj pokazują, że największe opady w tej miejscowości właśnie są w listopadzie i wtedy grudzień też taki był.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Stycznia 2018, 14:57
up - rzeczywiście. Z tą porą deszczową to bym nie lekceważył. brachol mieszkał w Hanoi długo to mówi że były tygodnie po kolana w wodzie.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 7 Stycznia 2018, 09:58
19.01 na przedłużony weekend lecimy z ekipą do Neapolu. mieszkać będziemy w samym centrum i plan na stadion, Capri i Wezuwiusza (dzięki pocho za wskazówki), no i pośmiganie trochę po mieście. pierwszy raz we Włoszech, także jaram się, poza tym po ostatnim intensywnym oglądaniu Gomorry, plus dokumentu Święcickiego o Neapolu (min), to jaranko jest jeszcze większe.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 7 Stycznia 2018, 22:35
W Hanoi, Ho Chi Minh z pogoda bez problemow w pazdzierniku. Regularne deszcze, ale trwaja krotko i raczej nie stanowia problemu. O ile sam deszcz nie byl problemem, o tyle towarzyszace mu komary owszem. Nawet uzywajac mocnych lokalnych srodkow kazdy mial kilka ukaszen w ciagu 2 tygodni. Nie jestem sobie w stanie wyobrazic co tam sie odkurwia gdy wody jest po kolana albo opuscisz miasto.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 21:21
Fajne maja grzybki w Amsterdamie? Bo bym se poleciał hehe dosłownie i w hehe przenośni

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 21:26
Kolega mi polecał (z tym, że chyba to był jego jedyny raz z tą substancją, więc porównania nie ma).

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Stycznia 2018, 21:34
Są spoko ale nic wiecej, oczywiście zależy jaka moc i ilość zjeść. Ja jak jadłem 4 lata temu to było ŁOOOOOO, jak zjadłem we wrzesniu to coś mi tam pokręciło z wizja i w sumie tyle. Ale wiadomym jest ze przez 4 lata jadłem pare innych używek i jednak w międzyczasie poznałem tez inne substancje, stad nie robiło to na mnie już takiego wrażenia. Mogłem oczywiście ojebac wiec i by było pewnie spoko. Mimo wszystko pogoda teraz słaba a to najlepiej wchodzi jak leżysz gdzieś rozjebany w parku +20 stopni.
A i oczywiście są najchujowsze w smaku, rozgryzasz te 10g a tam smak ziemi.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 10:03
Dzień dobry, wybieram sie jutro na dwa dni do Holandii, i w planie mam wolną sobotę na zwiedzanie Amsterdamu. Dlatego czy moze ktoś polecić najważniejsze i najciekawsze miejsca do odwiedzenia? I oczywiście co zjeść aby było smacznie i regionalnie.
Pozdrawiam

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 172  Następna strona