Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 12:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3017 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 151  Następna strona
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 09:44
Ja będę ogarniał północ. @manci, możesz podać trochę więcej informacji odnośnie tej trzydniowej wycieczki? Jakie są jeszcze popularne destynacjexd na kilkudniowe wypady z Hanoi?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 10:40
pynchon napisał(a):
Ja będę ogarniał północ. @manci, możesz podać trochę więcej informacji odnośnie tej trzydniowej wycieczki? Jakie są jeszcze popularne destynacjexd na kilkudniowe wypady z Hanoi?

Na miejscu w Hanoi masz do wyboru rożne wycieczki do Ha long. Jak weźmiesz 2 dniową, to będzie to wyglądało tak prawdopodobnie, że wyjedziesz rano z Hanoi i po 3h (jeżeli dobrze pamiętam) będziesz w Ha long. Będzie to około 12. Statkiem popłyniesz cały dzień do Cat Ba i wrócisz... Tam jest około 19 ciemno i na pewno nie będą płynąć po ciemku, bo te łódki są bardzo prowizoryczne.

Jak weźmiesz 3 dniową to ja miałem taką opcję, że: dojechałem na miejsce i wypłynąłem. Popłynęliśmy do zatoczki, w której była wielka jaskinia na jednej z tych wysp. Fajna jaskinia, ale wiadomo jaskinia jak jaskinia. Na jej sklepieniu miał być smok, czy coś takiego. Jak się z niej wychodzi jest dość fajny widok. Potem jedzie się na taką wyspę dość wysoką i dla chętnych jest wejście na górę z której rozciąga się widok na Ha long, my tam weszliśmy o zachodzie słońca (tam jest on dośc wcześnie) i było przekozacko, mam super zdjęcia. Potem wróciliśmy do jakiejś zatoczki i dano nam kajaki, żeby sobie popływać wśród tych wysepek kajakami. Mnie to przerastało, bo nie miałem odwagi takim małym kajakiem gównianym podpłynąć do tych kamienistych wysp. Co więcej było to w niefortunnym miejscu, bo blisko końca tego całego parku i kilometr od nas płwały kontenerowce. Tak odważny, bo płynąc w ich stronę nie byłem.

Spanie na łodzi zakotwiczonej wśród tych wysepek. Impreza integracyjna w cenie, co oznaczało chlanie browara. Było go chyba z 20l więc nawet każdy się podchmielił.

Na drugi dzień jechaliśmy zobaczyć muzeum poławiania pereł, a potem na jakąś wyspę, gdzie rowerami się jechało do wioski, gdzie byli pierwsi osadnicy czy coś takiego. Ogólnie nic tam nie ma, ale jedziesz rowerkiem wśród dość dziewiczej wyspy, gdzie wokół masz dżunglę i góry. Bardzo fajne przeżycie, choć rowery były niebezpieczne. Na koniec dnia jedzie się na wyspę małp. Ja na tej wyspie trochę na dziko wszedłem na szczyt góry i robiłem zdjęcia. Trochę się bałem, ale piwka dodały odwagi. Także mam fajne zdjęcia z nietuzinkowego miejsca. Tam jest dość wydeptana ścieżka, więc nie trzeba mieć maczety. Na samą górę ścieżki już nie ma, ale to już same skały, więc warto mieć trapety lub solidne japonki (jak ja - Dolce Gabana by Vietnam wita !). Na koniec dnia lądujesz w Cat Ba. To już jest miasto, wzdłuż wybrzeża masz parę hoteli i spałem z widokiem na zatokę. Standard hotelu byl bardzo wysoki, najwyższy z tych jakie mialem w Wietnamie. Na miejscu na wyspie pełno wientamek 15 letnich plaskich jak deska, ktore zachęcają Cie byś coś od nich kupił licząc, że urodą Cie przyciągną. Był tego wysyp i umiały nawet angielski i bardzo ladnie mówiły. trzeci dzień to już powrót, praktycznie caly dzien robisz droge powrotna, możliwe że była jakaś atrakcja, ale już nie pamiętam...

Za całość płaciłem około 150-200$ od łebka. Te dwudniowe są 50$ tańsze.

Drugą opcją wycieczki jest wyjazd w góry, ale z tego nie skorzystałem, bo niestety leciałem czarterem i musiałem po 2 tygodniach wracać do ojczyzny, czego teraz żałuje, bo wolałbym wydać 1000zł więcej na bilet i zostać tam 3 tydzień. Te góry są podobne o określonej porze, kiedy dużo rzeczy kwitnie równie piękne jak Ha long.

W samym Hanoi... Pamiętam jak zabraniali robić zdjęci ministerstwa wojny i straszyli karabinkami. Faza fazowski chyba im tamflagę ukradł idiota :). Miasto nie ma wiele do zaoferowania moim zdaniem, ja oglądałem wrak B-17 Fortress na jeziorku wśród miasta, byłem w jakichś muzeach. W Hanoi masz godzine policyjną, dla białasów nie jest ona restrykcyjnie traktowana, ale ja bałem się latać po mieście po 22. Mieszkałem w hotelu, który mogę z czystym sumieniem polecić, płaciłem chyba 15$ za spoko standard. Śniadanie było na wysokim piętrze z którego był widok na jeziorko w Hanoi (taki glowny punkt w tym miescie chyba). Ze stolicy Wietnamu jakoś wyjątkowo mało pamiętam. Śmieszna była galeria handlowa dla bogaczy (Cartier, DG, Versace i inne), która była olbrzymia i było w niej parę osób raptem, a obłsuga mocno zachęcała by wejść myśląc, że zegarek za 1000$ to dla mnie norma :).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 14:32
Ja robilem 3 tygodnie Wietnam z polnocy na poludnie, Hanoi - Sapa - Ha Long - Da Nang - Hue - Hoi An - Ho Chi Minh - Phu Quoc. W 3 tygodnie jak najbardziej lajtowo mozna zrobic taka trase. Bedac na północy mega polecam wycieczke do Sapa, ja zrobilem sobie trip ktory mi znalazal recepcjonistka z hostelu, 1.5dni - w nocy sleeper bus (w chuj nie polecam jak masz wiecej niz 180cm wzrostu), rano z Sapa odbierala mnie przewodniczka z tamtejszego ludu Hmong, sniadanie i w droge po gorach, z 8 godzin trekkingu po pieknychhhhh gorach, czlowieku zloto. Potem czill u niej, spanie u niej w domu, ktory wyglada jak polska stodola. Wieczorem wyżerka totalna która przewodniczka upichcila i walenie wina ryżowego z plastiku (40% jak nic) z panem domu, ktory nic nie kuma po angielsku oprocz how are you. Nastepnego dnia rowniez trekking po gorkach i ostre zakwasy :). Strasznie polecam jesli nie jestes z cukru (nie sa to standardy hotelowe czy hostelowe ;)), taka opcja nazywa sie homestay, wszedzie ci to zaproponuje w Hanoi, co ciekawe jest to prawnie ogarnięte, twoje poslanie musi miec moskitiere, musi byc prysznic itd. Zbieraja sie wiec Hmongi i buduja przy jednej chacie maly domek z prysznicem i pare domow z niego korzysta. nie ma sie co oszukiwac, zyja z tego oprowadzania i sprzedawania swoich wlasnorecznie robionych torebek czy innych rzeczy ale nie masz poczucia ze to jakis wielki biznes. Moim zdaniem trzeba zrobic Sape i okolice bedac na polnocy.

A no i ja osobiscie polacam latać po Wietnamie. Jest to tanie i wygodne. Miałem łącznie 4 loty, bookowalem je pare dni przed i wszystko bylo zajebiscie. Lot do Da nang w 1h vs jazda niewygodnym sleeper busem w ktorym nie wiesz czy nie umrzesz, bo kierowca postanowi wyprzedzac na czwartego pod gorke - dla mnie prosty rachunek

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 14:43
zbyygniew napisał(a):
A no i ja osobiscie polacam latać po Wietnamie. Jest to tanie i wygodne. Miałem łącznie 4 loty, bookowalem je pare dni przed i wszystko bylo zajebiscie. Lot do Da nang w 1h vs jazda niewygodnym sleeper busem w ktorym nie wiesz czy nie umrzesz, bo kierowca postanowi wyprzedzac na czwartego pod gorke - dla mnie prosty rachunek

No trochę się zgadzam, ale z nha trang do hue nie mialem lotów, albo kosztowały z 250 $, stad sleeping bus. z Sajgonu do Nha Trang, z Hue do Hanoi i z Hanoi do Sajgonu lecialem samolotem:). Po tym co napisałeś jeszcze bardziej żałuje że nie byłem w tym Sapa.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 15:01
Dzięki chłopaki. Jedno techniczne pytanie, jak kupowaliście te kilkudniowe wycieczki / trekkingi, to wszystko odbywa się jednym busem, który wozi wszędzie za Wami bagaże?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 15:04
Nie, to raczej wyglada tak, ze zostawiasz bagaz w hotelu/hostelu, jedziesz z malym plecaczkiem i po wyciecze wracasz do tego samego miejsca odebrac bagaz. Przynajmniej ja tak mialem na wycieczkach w Sapa i Ha Long Bay A nawet jesli ktos Ci bedzie opowiadal, ze mozesz zostawic bagaz w busie itp to raczej bym w to nie wierzyl. A nuz przyjedzie inny bus zeby Cie odebrac?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 15:25
To jest przydatna informacja, dzięki! Z zostawieniem plecaka pewnie nie ma problemu, ale będę musiał pokombinować jak się zmieścić na 2 dni trekkingu w mały plecak.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 16:39
A te małe plecaki sami dają, czy musisz mieć własny? Głupie pytanie, ale dość istotne.

Ja chyba wjeżdżam ze sleeping busami, jeździłem tak po Tajlandii, było chujowo ale do przeżycia w sumie. Plus jest taki, że podróżujesz w nocy, nie tracisz dnia i odpada ci płacenie za nocleg, chociaż to nie jest aż tak istotne.
Póki co jest tak, droga północ-południe:
Hanoi-Ha Long Bay-Park narodowy Phong Nha-Hue-Hoi An-Dalat-Sajgon.

Odpuszczam z bólem serca trekking w Sapa i pobyt na Phu Quoc, niestety nie mam na to wszystko czasu.

Chyba, że wrzucić Sapa kosztem Parku narodowego? Ktoś tam był w ogóle?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 16:48
ja do ha long jechalem z cala walizka jaka mialem :)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 17:01
Nie, troche sie nie zrozumielismy - to nie jest jakis standard. Sam sobie musisz wziac rzeczy. Ogolnie raczej Wietnamcy maja na to wyjebane co bedziesz ze soba mial i czy ogolnie jestes przygotowany na te, na przyklad, gory :). Niemniej jednak opcja z malym plecakiem byla grana przez znakomita wiekszosc osob, ktore jechaly razem ze mna sleeperem. Byly pojedyncze jednostki, ktore mialy na przyklad hotel w Sapa i te sobie byly z bagazami bo zostawaly na wiecej dni. Wycieczki do Sapa z tego co ogarniam to raczej luzne nagranie Ci dojazdu, ugadanie zeby ktos z Hmong Cie odebral i przenocowal/odstawil do hotelu oraz nagranie powrotu. Zadnego animatora w busie ktory by nam opowiedzial co sie dzieje albo dlaczego na przyklad stajemy w danym nie uswiadczylismy. Zaznaczam, ze to tylko moje doswiadczenia i wasza wycieczka moze wygladac inaczej. Takie Hanoi jest stworzone pod turyste, jest MULTUM miejsc, gdzie mozesz sobie zabukowac wycieczke i niektore beda wygladac tak jak opisalem, inne nie. Co trafisz - cholera wie, ale raczej bedzie fajnie ;)

co do Phong Nha to nie bylem, ale widoczki na grafice raczej takie jak Ha Long Bay. Mialem mniej wiecej podobny dylemat, wybralem Sapa i sie nie zawiodlem.
edit: pojebalo mi sie z Ninh Binh wiec cofam. Ten park o ktorym mowisz jest podobno zajebisty, tez rozkminialem tripa w tamta strone.

z miast polecam Da Nang. Serio, ludzie pisza, ze nie ma tam za wiele do ogladania itd ale jest to najszybciej rozwijajace sie miasto Wietnamu. Drogi sa szerokie, sa centra handlowe, co przypomina lekko Europe. Zajebiscie mi sie tam jednak podobalo, mozna odetchnac, wziac hotel baaardzo blisko plazy. Jest zajebisty dojazd do Hue jedna z najpiekniejszy linii kolejowych Wietnamu (jedzie sie zboczem praktycznie nad samym morzem - gdzies w przewodnikach pisza po ktorej stronie pociagu usiasc zeby bylo wsio widac) oraz Hoi An (chociaz tam akurat polecam sie zatrzymac na pare dni). Jednoczesnie jest bez spiny, bez takiego ruchu ulicznego jak w Hanoi czy Saigonie - spokojniej. No i zajebiste mosty. Mega mi sie po tym miescie jezdzilo rowerkiem.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Września 2017, 15:39
Pteh napisał(a):
O, właśnie o Antwerp też zahaczę za jakieś 2 tygodnie, przy okazji pobytu w Belgii. Będzie mnie oprowadzał dobry ziomek, który tam mieszka, ale rady emcessa już zanotowane, dzięki :)

Esdoer napisał(a):
A swoją drogą to w grudniu podpity rzuciłem coś, że w 2017 odwiedzę 12 krajów, no i wygląda na to, że choć nie działałem kierowany tym założeniem, to raczej się uda ;)

No to wymień, gdzie byłeś :) pzdr

Byłem w Czechach (generalnie już kilkanaście razy, w tym roku pierwszy raz Ołomuniec na festiwal pokerowy, super miasto, ze względu na napięty terminarz nie nazwiedzałem się tyle, ile chciałem, ale jeszcze tam wrócę), Anglii (nie byłem wcześniej, Londyn na weekend, w ramach prezentu urodzinowego dla młodszej siostry, która takie miała marzenie, Królewskie ogrody botaniczne rozjebały), Niemczech (przejazdem), Holandii (po raz drugi, z nowych miast Utrecht (zdecydowanie najbardziej mi się spodobał z większych miast holenderskich, bardziej niż Amstedam, Rotterdam czy Haga (w sumie to miasto bardzo przelotem było poprzednio), szkoda tylko że bilety na wieżę widokową się wyprzedały przed nosem) i Nijmegen, okazało się, że po drodze było magiczne Gorinchem, w którym spałem rok temu, więc koniecznie zajechaliśmy, piękne miasteczko), Belgii (przejazdem, z miast widziałem tylko tę nieszczęsną Antwerpię, chociaż wierzę że po prostu trafiłem najgorzej z terminem) i Francji (Lille, poza tym, że w wielu miejscach ŚMIERDZIAŁO, to nawet spoko miasto, chociaż widać, że kilka lat temu pewnie lepiej się je odwiedzało). Czyli tylko 6, ale na pewno jeszcze w tym roku wjedzie Hiszpania (byłem 2 razy) i Portugalia, raczej Malta (tak na 80%, na festiwal pokerowy również, fajnie będzie liznąć ciepła w listopadzie), a w momencie pisania tamtego posta pojawiła się koncepcja wśród znajomych, żeby pocisnąć do Chorwacji, więc 12 z krajami po drodze na pewno by pękło, aczkolwiek w międyczasie zapał ostygł. Jak się nie uda, to możliwe, że jeszcze gdzieś się wybiorę i tak, czas pokaże, pozdrawiam.

Przeczytałem te wszystkie posty o Wietnamie, jak wcześniej nie myślałem nawet o tym miejscu, tak teraz już wiem, że kierunek obowiązkowy, postaram się w następnym roku odwiedzić.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 5 Września 2017, 16:59
Czy tam jest serio tak niebezpiecznie?!1
mancipium napisał(a):
Mnie to przerastało, bo nie miałem odwagi takim małym kajakiem (...) Tak odważny, bo płynąc w ich stronę nie byłem. (...)
rowery były niebezpieczne (...) wszedłem na szczyt góry i robiłem zdjęcia. Trochę się bałem (...) straszyli karabinkami (...) ja bałem się latać po mieście po 22

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Września 2017, 17:43
so 60s

/modern rastignac

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 08:10
Lecę za tydzień do Gruzji, przez 16 dni w planach Armenia, Karabach, Gruzja, Azerbejdżan. Powrót z Baku. Opcja marszrutki/kierowcy, kima organizowana na fristajlu, namiot jak coś pod ręką. Jakieś tipy, zwłaszcza dot. Azeru ?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 11:05
Ja bede w Gruzji 20-28.09, pozdro

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 12:33
^ @imo Mega zazdro :)
Ja też za tydzień (12.09) lecę do Gruzji, ale już 16.09 uciekam na Cypr. W planach mam Tbilisi, Kazbegi i Batumi.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 12:52
Batumi jest warte zobaczenia? to jest kurort, raczej nic ciekawego tam poza plazą chyba nie ma:).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 13:38
Będę tam na 1 dzień, ze zwykłej zachcianki wlotu do 2 mórz na jednym tripie ;d Zaraz stamtąd śmigam nocnym pociągiem do Erywania, podobno mega śmieszna przejażdżka. Na pewno nie spędze minuty w Kutaisi (poza kimą na lotnisku w noc przylotu) bo to podobno najbrzydsze miasto tego rejonu ;d

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 14:32
Batumi nie jest warte zobaczenia. Jest plaża, jest trochę śmiesznej azjatyckiej architektury, jest kolejka linowa, ale ogólnie to miasto kasyn dla Rosjan. Jest sporo beach barów, które kiedy tam byłem w połowie września już były martwe, podobnie jak reszta miasta. Z drugiej strony jeżeli nie będzie pogody na jakieś długie trekkingi to można zajechać.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Września 2017, 08:28
Tak czy inaczej spędzimy jeden dzień tam albo w okolicy, bo na dzień później zabookowaliśmy pociąg do Erywania. Chyba najbardziej jaram się Karabachem.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3017 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 151  Następna strona