Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 01:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 151  Następna strona
Podróże/wycieczki/zwiedzanie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Podróże/wycieczki/zwiedzanie
  Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 11:20
Filharmonia i te wszystkie skwery w centrum przy rondach mi się bardzo podobają.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 11:39
@jogi
Mam do dyspozycji dwa pełne dni i pytanie dotyczyło tego, na które miasto to przeznaczyć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 12:22
panowie,a jeśli chodzi o czeską Pragę? ktoś był i może napisać kilka słów na temat jakichś fajnych miejsc/restauracji/hoteli? coś fajnego do zobaczenia? planuję wyjazd na początek października,ale już dobrze byłoby się dowiedzieć czy warto w ogóle tam jechać

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 12:35
Ja bym nie jechał. Praga jest brudna i niebezpieczna. Czesi znani są z tego jak bardzo gardzą Polakami, w dodatku na każdym kroku próbują Cię oszukać, szczególnie lubią dopisywać jakieś z czapy rzeczy do rachunków w restauracjach i oszukiwać na kursie walut. W dodatku większość z nich jest ateistami. Tak serio to wystarczy przejrzeć ten temat i będziesz wiedział wszystko łącznie z tym gdzie kupić narkotyki.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 13:35
Jest ktoś z Cieszyna, albo był i może coś polecić, bądź też z drugiej strony poradzić czego unikać? Będę najprawdopodobniej cztery dni (czwartek-niedziela za kilka tygodni), z czego dwa w pełni, kilka godzin po przyjeździe pierwszego dnia i ewentualnie kilka godzin przed wyjazdem ostatniego dnia. Interesuje mnie coś dobrego do zjedzenia, jakaś klimatyczna kawiarnia na chwilę odpoczynku przy kubku czarnej, ładna architektura, klawe miejscówki. Oczywiście tak po polskiej stronie, jak i po czeskiej.
Przy okazji jak ktoś miał okazję korzystać z jakiegoś noclegu i może polecić, to też chętnie przyjmę info.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 26 Sierpnia 2017, 13:48
Maciek napisał(a):
@jogi
Mam do dyspozycji dwa pełne dni i pytanie dotyczyło tego, na które miasto to przeznaczyć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No Budapszt

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 19:11
powiedzcie mi podróżnicze mordeczki gdzie najlepiej zatrzymać się w bieszczadach i co tam zobaczyć. i jakiś spoko nocleg we lwowie + gdzie i co zjeść oraz wypić i co zobaczyć (poza oczywistościami).

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 19:15
BX. napisał(a):
powiedzcie mi podróżnicze mordeczki gdzie najlepiej zatrzymać się w bieszczadach i co tam zobaczyć.

spoko widoczek jest na lotnisku bezmiechowa.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Sierpnia 2017, 11:04
żyrafa napisał(a):
Jest ktoś z Cieszyna, albo był i może coś polecić, bądź też z drugiej strony poradzić czego unikać? Będę najprawdopodobniej cztery dni (czwartek-niedziela za kilka tygodni), z czego dwa w pełni, kilka godzin po przyjeździe pierwszego dnia i ewentualnie kilka godzin przed wyjazdem ostatniego dnia. Interesuje mnie coś dobrego do zjedzenia, jakaś klimatyczna kawiarnia na chwilę odpoczynku przy kubku czarnej, ładna architektura, klawe miejscówki. Oczywiście tak po polskiej stronie, jak i po czeskiej.
Przy okazji jak ktoś miał okazję korzystać z jakiegoś noclegu i może polecić, to też chętnie przyjmę info.

Nic tam nic, a już zwłaszcza w czeskim. Od razu napiszę, że ZDECYDOWANIE ODRADZAM RESTAURACJE KONCZAKOWSKICH, czy jakoś tak, na rynku. Nieswieze żarcie, tak źle się nawet po hektolitrach wódki nigdy nie czułem.
Podobno w Cieszynie jest jakaś polska Wenecja i to nawet nawet, ale nie byłem, bo nie wierzę że to fajne :lol: Cieszyn to takie miasto na dwie godziny. Możesz się przejechać do Ustronia czy Wisły (wolę Ustroń, tam są zajebiste zapiekanki u Kariny), pochodzić po górach - czantoria (fajne jest wejście od strony dziegielowa zdaje się), rownica, barania Góra. Do Bielska masz elegancki dwupas, tam już mogę więcej polecić. Jak masz czas to warto pojechać do olomunca, piękne miasto, tylko może być jeszcze rozkopane.

Ciekawa kawiarnia w Cieszynie to Kornel i przyjaciele (musisz spr czy jeszcze istnieje), ale w środku ciemno, ja tak nie lubię. Na rynku był Mont Blanc.

Jak basen to fajny jest we frytku mystku.

Jak nad rzekę to lepiej do Gorek niż nad Wisłe.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Sierpnia 2017, 11:08
W piątek będę na Brackiej Jesieni w Cieszynie, będę miał lokalsa za przewodnika więc liczę, że pokaże mi kilka fajnych miejsc. Na pewno dobry jest lokal po Czeskiej stronie z bardzo dobrym jedzeniem zaraz przy rzecze, przed lokalem takie okrągłe zadaszenie z parkietem do tańców, jak przypomnę sobie nazwę to zapostuję.
Cytuj:
Nic tam nic, a już zwłaszcza w czeskim.

imo gruba przesada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Sierpnia 2017, 11:19
To napisz coś więcej o czeskim, może się kiedyś jeszcze wybiorę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Sierpnia 2017, 13:21
BX. napisał(a):
powiedzcie mi podróżnicze mordeczki gdzie najlepiej zatrzymać się w bieszczadach i co tam zobaczyć. i jakiś spoko nocleg we lwowie + gdzie i co zjeść oraz wypić i co zobaczyć (poza oczywistościami).

Jeśli chcesz chodzić po górach to ustrzyki górne. Wejdz na połoniny (wetlińską i caryńska, chatka puchatka). W mucznem jest zagroda żubrów też możesz sie wybrać.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Sierpnia 2017, 13:26
Kto był w Wietnamie(mancipium?) i napisze mi trochę o tym kraju? Takie subiektywne odczucia, co warto zrobić/zobaczyć w Ho Chi Minh i Hanoi, w jakich dzielnicach najlepiej szukać spania, jakie targi/bazary odwiedzić i gdzie dobrze zjeść? Jak się poruszać (motor u mnie odpada na pewno, pozdrawiam freathe)i ile sobie wrzucić w grafik na 14 dni? Jakimi jeszcze miejscówkami byliście zachwyceni w tym kraju, a jakie można sobie odpuścić? Może jakieś fajne, mniej oczywiste rzeczy, które nie wyskakują na pierwszej stronie google? Za miesiąc lecę, ta myśl zaczyna mnie cieszyć.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Sierpnia 2017, 13:54
ja byłem,
zakochałem się w mieście Dalat, no super jest, klimacik, wszystko, pizza Dalat, nocny market, mmmm
tak samo Mui Ne, śmigasz sobie skuterkiem wybrzeżem, a tam tysiące wędkarzy
Spoiler:

Sajgon najmniej mnie urzekł, no ale trzeba odwiedzić, stosunkowo drogo jeśli chodzi o noclegi jak na Wietnam, ale fajne żarcie, szukaj go w bocznych ciemnych uliczkach
za tym najbardziej tęsknię, jebać knajpy, tam tyle dobrego jest w każdej uliczce, łzy w oczach kiedy pomyślę o zupie za dolara którą miałem vis a vis guesthousu - plastikowe mikrosiedzonka, dwóch wietnamców i ty jako jedyny białas wpierdalający ich specjał, rrr
albo sajgonki, albo w mui ne kanapki (!), ech
bazary wszystkie odwiedź, ale na zakupy to "russian market", tuktukiem podjedziesz za grosze, reszta to raczej wszędzie to samo, jedynie tam jest coś ciekawego, innego
przygotuj się na srogie negocjacje - cena początkowa 4$, a sprzedadzą za dolca
browarki tanie, jak nasze koncerniaki w smaku, w knajpach tańsze niż w sklepie (!), więc polecam się zaopatrywać właśnie tam
wypożycz motor - nigdy nie jeździłem, tam tylko tak da się sprawnie poruszać, ew. rower albo też tuktuki, no ale skuter wygrał, zapierdalałem aż miło
nie musisz znać przepisów, nikt ich nie przestrzega, po prostu zapierdalaj tak żeby przejechać i będzie dobrze
dalsze podróże to zdecydowanie sleeping busy, jebniesz się na wyrku w autobusie i pizgasz przez pół wietnamu, polecam bardzo, tanio wychodzi, biur jest od chuja na miejscu
ogólnie wietnam jest piękny, nie miałem żadnego planu i raczej planowanko na miejscu, tak też polecam, ten Dalat wyszedł przypadkiem a chwycił mnie za serce full, dodatkowo jest to najzimniejszy teren w Wietnamie, bo to góry są, więc chłodno wieczorami (~20 stopni), pierwszy raz ubrałem tam długi rękaw, fajnie można złapać oddech
spania nie bukuj przez internet, przejdź się, guesthousów jest w pizdu, cena w granicach 10$ za dwuosobowy pokój to spoko cena w dobrej lokalizacji, zdarzało się brać za 6$, ale i za 15$
jeśli chodzi o plaże - w wietnamie południowym bida, brudne, nie nastawiaj się na rajskie widoki, za to im bliżej morza tym więcej owoców morza - krewety za jakieś grosze (łzy w oczach)
odpuść deltę mekongu, ja co prawda nie byłem bo też odpuściłem, ale znajomi byli i strata siana/czasu, żyłowanie turystów i nic więcej
ogólnie i tak bardziej kocham kambodżę i tam mi się o wiele bardziej podobało (pomimo faktu, że w wietnamie czujesz się bogaty, a w kambodży wręcz przeciwnie), ale fakt, że dorośli ludzie po pracy idą po prostu do parku gdzie napierdalają w piłkę, siatkówkę, siedzą z dzieciakami, jedzą posiłki na świeżym powietrzu i ogólnie jest to wszystko takie zajebiście społeczne, a przy tym świeci słońce i jest ponad 30 stopni
ja jestem zakochany w azji i bardzo ci zazdroszczę, że lecisz do wietnamu ziomku

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Sierpnia 2017, 16:22
W tym roku wybrałem się do Azji i lwią część tripa stanowił u mnie Wietnam, więc mogę na szybko coś skrobnąć.
Zanim przejdę do sedna to chciałem podziękować szanownej użytkowniczce freathe, która chyba urosła do rangi jednego z ambasadorów tego topiku i dzięki konsultacji z nią zdobyłem się na odwagę na samodzielny trip przez SW Azję.

Opiszę pokrótce etapy mojej podróży z Da Nang --> Sajgon

Hoi An- razem z Dalat topowy zakątek, który widziałem. Niesamowicie piękne miejsce, z najlepszym żarciem (królewskie Bahn Mi, świetne sajgonki w ukrytej knajpce tylko dla kumatych, tutaj: https://goo.gl/maps/934CYRFE2hM2). Trochę Wenecja Wietnamu, ma przepiękną plażę oddaloną kilka kilometrów od miasta, zdecydowanie warto wziąć motor/skuter/rower i się popluskać.

Nha Trang- kurort dla ruskich turystów. Obiektywnie troszkę męcząca, głośna mieścina, chociaż urzekła mnie niesamowitym życiem nocnym i wieloma szalonymi przygodami hostelowymi.

Dalat- podbijam poprzednika. Świetnie było znaleźć się w zimniejszych, odświeżających górach. Miasteczko bardzo ładne a okolice niesamowite. Dwa cudowne wodospady, kawka z bobków łasicy do wypicia, świetne miejsce do rajdów motocyklowych, pełny wypas.

Sajgon- love it or hate it. Bałem się tego miasta bo wszyscy pielgrzymi po drodze psioczyli na Ho Chi Minh. Ja się bawiłem świetnie, od wielu fantazyjnych targów z jedzeniem, poprzez wizyty w skybarach i Bitexco, życiem nocnym tylko lekko mniej zwariowanym od tego w Bangkoku po rewelacyjne muzeum wojny w Wietnamie. Budynek w fascynujący sposób opowiada historie konfliktu i robi to w bardzo mocny i obrazowy sposób. Niektóre pokoje tylko dla ludzi o mocnych nerwach (zrzucanie napalmu, ofiary agent orange).

Targuj się, jeżeli kupisz coś za więcej niż połowa ceny początkowej toś łoś. Między miastami poruszasz się sleeper busami, w miastach jeżeli jesteś chociaż trochę kumaty to ogarniesz transport skuterem (wyjątkiem jest Sajgon, tutaj polecam dawać się wozić za grosze lokalnym woźnicom na skuterach). Czasami robi się droższej w miejscach typu Nha Trang, ale to wciąż nic strasznego dla turysty z Europy. Gdybym miał coś jeszcze zobaczyć to ludzie polecali Delte Mekongu no i koniecznie Sappa jeżeli kochasz góry i naturę.
Piątka!

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Sierpnia 2017, 18:21
Sorry, że wtrącę się pomiędzy tak ambitne i odległe podróże jak Wietnam czy inne (propsy panowie i panie, zazdroszczę).

Swinoujscie - co warto zobaczyć, gdzie dobrze zjeść?

życie jest sensowne, codziennie inna dupa rozpina ci spodnie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 08:18
Bardzo ładnie napisaliście o Wietnamie. Szkoda, że nie było nic mówione o Ha Long - oczywiście na maksa komercyjna miejscówa,ale na mnie zrobiła największe wrażenie. Ja byłem w Wietnamie w styczniu, czyli podczas tamtejszej zimy. Dzięki czemu ludzi było wiele mniej, ale temperatury też były niższe bo bylo 20-25 stopni. Celowo tak wybrałem datę podróży.

Co do miejsc... Nie byłem w Dalang, oraz w górach na północy. Bardzo wiele pozytywnego słyszałem o wyprawie w góry od Hanoi. Sadba? Nie moge teraz znaleźć informacji na ten temat. Żałowałem, że tam nie pojechałem. Ja spędziłem tydzień w Nha Trang. Tam miałem skuterek i jeździłem po okolicy - byłem w kurorcie spa, byłem przy ruinach świątyń, byłem na wodospadach w dżungli oraz jechalem wybrzeżem skuterem. Miałem trafić na wyspę małp, ale zachlaliśmy i za późno ruszyliśmy i nie zdążyłem. W nha Trang jest też kurort wypoczynkowy po drugiej stronie zatoki - fajne miejsce i wybawiłem się sporo :), cały dzień atrakcji i fajne oceanarium.

Polecam za poprzednikiem plażę w Hoi-An, bardzo ładnie było. Byłem w Hue (o którym nikt nic nie napisał) - miasto samo w sobie niewiele ma do zaoferowania (była stolica Wietnamu), ale kompleks twierdzowy robił olbrzymie wrażenie. Byłem tam 1 dzień przejazdem i było idealnie.

Ja lądowałem w sajgonie i po 3h odlatywalem do Nha Trang. Stamtąd jechałem sleeping bus (jak poprzenik polecam opcję) do Hoi An. Potem busem do Hue. Z Hue lecialem do Hanoi. Z hanoi do ha long na 3 dni (nie polecam wycieczek 2 dniowych). W Ha long wzialem swoj alkohol z lądu i była o to spora awantura, kazali nam placic jakies setki dolarow wiecej jako karę. Na statku przy stole usiedlismy z starsza parą nieznajomych. Mowilismy po Polsku i po 30 minutach odezwali się do nas po Polsku. Byli żydami, którzy uciekli w latach 60-tych jako dzieci - ona z Polski, on z Chorwacji. Super historia, bardzo dużo z nimi rozmawialiśmy. Z Hanoi lot do Sajgonu.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 08:22
A gdzie Cie postrzelono, to wazne info zeby wiedziec gdzie uwazac

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 08:24
jeszcze dodam, że w mui ne piękna sprawa to fairy stream. wejście za darmo (w ogóle żeby tam wejść przechodzisz przez podwórko jakichś ludzi :lol: ) i polega to na tym, że idziesz sobie rzeczką, gdzie masz wody po kostki, woda jest chłodna, bo wydobywa się z ziemi, co przy >30 stopniach jest zajebistą sprawą, widoczki są piękne, cały czas jak na zdjęciu, a na końcu spotykasz duży wodospad, w którym polecam się wykąpać :D

Spoiler:

oczywiście to fotka z google grafiki, bo w rzeczywistości tam jest więcej ludzi, ale i tak nie zmienia to faktu, że jest uroczo

Spoiler:

w mui ne jest także pustynia, tak z dupy nagle się zaczyna, no i jak to pustynia - fajnie tam być, porobić sobie foteczki, odciąć się na godzinkę-dwie, ale dupy nie urwie

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 08:56
Dobra kurwa, jakieś tam Wietnamy ;) jedziemy dzisiaj do Spodka na mecze i pytanie o kebaba w kato. Nie jadłem już dobry rok i mam smaka. Kiedyś jadłem (ale to w Opolu) takiego zajebistego w cieście, które to ciasto na koniec bylo jeszcze grillowane. Przez co był chrupiący i wyjątkowy :lol: dostanę coś takiego w Kato? :lol:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 151  Następna strona