Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 05:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1044 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53
Pizza - temat klasyg! 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Pizza - temat klasyg!
  Wysłano: środa, 4 Lipca 2018, 22:54
Obrazek
https://jakumammy.pl/piece-do-pizzy/10- ... apoli.html ktoś posiada takie lub podobne urządzenie i mógłby opowiedzieć czy warto?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 13:19
Mam taki piecyk w domu i w sumie to mogę go polecić, temperatury kręci całkiem przyzwoite, potrafi się zakręcić około tych 400'C, a internetowe świry, wymieniając grzałkę kręcili pod 460'C gdzie można wypiec już wszystko na super poziomie. Tylko jest jedno główne ale, jaka pizzę chciałbyś w tym wypiec? Moim skromnym zdaniem ta górna grzałka jest jednak troszkę za nisko i chujowo rozmieszczona i przy tych wyższych temperaturach gdzieniegdzie potrafi przypalić składniki, a o wrzuceniu bazylii na mozzarellę zapomnij. Dlatego zastanów się przed kupnem co chcesz z tego piecyka ostatecznie wyciągnąć. Jeżeli to ma byc zwykła romana z płaskim rantem to będzie gitarka, jeżeli jednak chciałbyś się bawić z dłuższą fermentacją i napowietrzaniem ciasta mogą wystąpić problemy, bo przy zbyt niskiej temperaturze gluten nie puści i rant nie urośnie, a tylko się zarumieni i będzie chujowy jak kurwa w jakimś da Grasso, a jak podjebiesz sytuację z temperaturą to prawdopodobnie rant jak się podniesie to będzie zbyt blisko tej grzałki.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 11 Lipca 2018, 13:12
Dla wariatów wypiekających placki w domu na kamieniu - zawsze nagrzewałem piekarnik ok 30 min ostatnio tak wyszło że nagrzewał się jakoś trochę ponad godzinę - no i to jest to - zdecydowanie wyszła mi jak dotąd najbliższa pizza do tej którą można dostać w dobrej pizzerii. Tak z ciekawości jakich używacie proporcji jesli chodzi o ciasto? Jak wygląda u was proces robienia ciasta? U mnie 250 g maki, 3g drożdży świeżych, 150 ml wody, pol łyżeczki cukru i soli. Ciasto wyrabiam ok 6 min, rośnie ok 3-4h.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Lipca 2018, 09:08
ja sobie aktualnie biorę przepisy na pizze stąd: http://www.stonerchef.pl/pizza-bez-tajemnic/

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1044 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53