Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 18:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Paraliż senny 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Paraliż senny
  Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 15:25
:damn: dziś doświadczyłem...

Najniższa krajowa nie styka, jeśli chcesz mieć fun tu zazwyczaj

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 16:58
Miałem parę razy, jak lekami/dragami/kawą wypłukałem całkowicie magnez, na szczęście już nie doświadczam tego.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 17:09
Cytuj:
Z ciekawości chciałbym uzyskać odpowiedzi na te pytanie gdyż może to mi pomóc w poznaniu możliwych przyczyn. Pijesz jakoś kawę albo herbatę parzoną przed snem na około 3do 4 h ? Ćwiczysz regularnie masz jakieś wysiłki i chodzisz w miarę regularnie spać ?

spać chodzę "jak poczuję się śpiący" nigdy nie kładę się z myślą, że tylko 6h zostało do rana, to trzeba się położyć, kawy praktycznie nie pijam, herbatę przed samym snem też raczej średnio, z ćwiczeń to tylko piłka co tydzień, i codziennie 30 pompek + brzuszków, ale niew iem, czy to wysiłek jest jakiś regularny

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 18:12
A Teraz wiekszosc ludzi co czytało ten temat nagle dostanie paralizu :wall:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 18:16
magnez ma na to wpływ? codziennie pijam sobie magnez i b6 także raczej powinny mnie ominąć takie emocje

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 15 Kwietnia 2011, 16:11
Poskro napisał(a):
magnez ma na to wpływ? codziennie pijam sobie magnez i b6 także raczej powinny mnie ominąć takie emocje

NIE
Zażywanie magnezu u osób młodych, u których nie występują problemy z nerkami, nie wpływa negatywnie nie wiąże się z paraliżem. Młody zdrowy człowiek będzie miał więc marne szanse z przedawkowaniem magnezu. Przedawkowanie może doprowadzić do hyporeflexi lub do arefleksji (częściowych/całkowity problemów z odruchami). Niedobór może doprowadzić do zaburzenia snu.

Witamina B6 powinna raczej regulować i zabezpieczać przed paraliżem gdyż wpływa ona na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Niedobór - zapalenie nerwów a nadmiar neuropatia.

Podsumowując zarówno w niedoborze jak i w nadmiarze można dopatrzyć się moim zdaniem częściowych objawów, które mogą wiązać się z paraliżem jednak niedobór czy przedawkowanie nie musi się wiązać z tą chorobą.

Paraliż wiąże się z katapleksją i w stanach często pojawiającej się tej choroby z narkolepsją, która ze względu na nieznaną etiologię nie ma leczenia przyczynowego. Uważa się, że ustalenie prawidłowej diagnozy może zostać wystawione w okresie około 15 lat badań.

Zatem zakładając, że jesteś młody i raczej nie masz problemów z nerkami, że zażywasz magnez i b6 nie doprowadzając do przedawkowania to można śmiało stwierdzić, że wszystko co mogłoby się wiązać z paraliżem a jednocześnie nie musiałoby nie powinno wprowadzać Cię w niepokój. Nie masz się o co martwić spożywając witaminy gdyż nie doprowadzasz się do stanów wiążących się z występowaniem objawów, które można podczepić choć niekoniecznie pod paraliż senny.

maciekslu1 napisał(a):
A Teraz wiekszosc ludzi co czytało ten temat nagle dostanie paralizu :wall:
osoby takie ulegają autosugesii.

Kaban mimo, że prowadzisz poprawny tryb życia można podejrzewać, że jesteś chory na narkolepsję świadczą o tym często pojawiające się paraliże senne.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 15 Kwietnia 2011, 23:16
Dżejson napisał(a):
Kaban mimo, że prowadzisz poprawny tryb życia można podejrzewać, że jesteś chory na narkolepsję świadczą o tym często pojawiające się paraliże senne.

Oraz zmazy nocne wypływające prosto z Kaabana.

Parę lat temu często mi się zdarzało mieć ten paraliż senny i wydaje mi się, że to z powodu dużej aktywności fizycznej, ponieważ uprawiałem nałogowo piłkę nożną, już dawno nie pamiętam takiej sytuacji, więc domniemam, że to wina tego, że teraz pieprze sport.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 15 Kwietnia 2011, 23:42
Nie wiem czy się kwalifikuję, ale sporadycznie mam takie akcje, że śpie i nagle wypierdalam gdzies noga da gory czy reka, albo mnie "strzącha" calego w polswiadomosci jescze, ze czasem nie wiem czy naprawde mną tak jebnęło czy tylko we śnie. Nie wiem czy to przez jakieś koszmary bo nie pamiętam snów. Jakiś czas temu miałem taką akcję, że śpie i się przebudziłem z ręką w górze jakby mnie ktoś trzymał i nie mogłem jej położyć w normalnej pozycji.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 00:04
Wczoraj tak miałem, zapuściłem jakiś preset z tego BrainWave Generatora, zasypiam i nagle mi noga do góry jeb.
A to że się tak "strząchasz" w nocy to chyba każdy ma, zazwyczaj jak się śni że się spada skądś, i przy wylądowaniu się akurat tak dzieję.

a tak w ogóle to ja chcę LD! :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 00:10
czasem jak czytam to, co wy piszecie na tym forum to miewam bóle brzuchu, spowodowane śmiechem. kurwa, no każdy, jak dowiedział się o tych całych 'paraliżach sennych' zaczął je miewać.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 09:54
fkz napisał(a):
Nie wiem czy się kwalifikuję, ale sporadycznie mam takie akcje, że śpie i nagle wypierdalam gdzies noga da gory czy reka, albo mnie "strzącha" calego w polswiadomosci jescze, ze czasem nie wiem czy naprawde mną tak jebnęło czy tylko we śnie. Nie wiem czy to przez jakieś koszmary bo nie pamiętam snów. Jakiś czas temu miałem taką akcję, że śpie i się przebudziłem z ręką w górze jakby mnie ktoś trzymał i nie mogłem jej położyć w normalnej pozycji.

zmieniłbym nazwę tematu na 'polisomnografia - problemy ze snem' czy jakoś tak bo poruszamy tematy nie tylko dotyczące paraliżu.

mioklonie nocne

dystonia

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:10
ja mialem podobne akcje pare razy w zyciu ale sie nie zaglebialem co to jest dopiero jak w ten temat luknalem,jak mialem to pierwszy raz to autentycznie bylem przekonany ze to ''duchy'',jakies sily nadprzyrodzone,chyba zasnalem i nagle przewijaly mi sie przez mozg,zdarzenia i mnostwo slow,probowalem sie ocknac ale nie moglem mimo ze widzialem tak jakby za mgla swiatlo od telwizora,chcialm sie ruszyc i nie moglem,wydawalo mi sie ze cos mnie dusi,probowalem sie odezwac,krzyknac ale nie wydalem z siebie zadnego dzwieku,po paru minutach sie ocknalem i bylem w ciezkim szoku,pol nocy nie przespanej i mysl typu a jednak duchy sa kurwa,z kazdym kolejnym razem bylo podbnie ale juz sie z tym oswoilem,no ale chora troche akcja,co do tego ze mozna wybudzi sie swiadomie ze snu to jestem pewien,niejednokrotnie to robilem gdy sen byl ciezki albo wiedzialem ze zaraz zgine to sobie mowilem to jest sen i chuj wybudzalem sie,ciekawe zjawiska,dobry temat

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 15:26
Jezeli ktos sie bawi w bukmacherke i chce miec LD jest latwy sposob. Puscic jakis mecz na noc (np NHL, akurat playoffy mamy), najlepiej zeby wygrana miala byc w miare niezla. Kladac sie spac mysli sie tylko o tym meczu i o tym jak rano zaraz po wstaniu bd sie sprawdzac wynik (u mnie na komorce zawsze). Nieraz podczas jednej nocy sprawdzanie wyniku potrafi sie przysnic 3 razy, wiec szanse na LD 3x wieksze jak sie kapniemy ze to sen.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 16:19
Więc dlatego pomyliłem się co do magnezu bo zawsze jem w zestawie magnez + B6. Jak złapię motywację to wam opiszę jakie ja miałem dwa te tzw. paraliże, serio bałem się jak dziecko.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 17:36
Peerde napisał(a):
Jezeli ktos sie bawi w bukmacherke i chce miec LD jest latwy sposob. Puscic jakis mecz na noc (np NHL, akurat playoffy mamy), najlepiej zeby wygrana miala byc w miare niezla. Kladac sie spac mysli sie tylko o tym meczu i o tym jak rano zaraz po wstaniu bd sie sprawdzac wynik (u mnie na komorce zawsze). Nieraz podczas jednej nocy sprawdzanie wyniku potrafi sie przysnic 3 razy, wiec szanse na LD 3x wieksze jak sie kapniemy ze to sen.

Autosugestia to sposób najprostszy do osiągnięcia stanu LD. Osoby nie zdające sobie sprawy co to jest stan LD mogą dzięki temu zapaść w świadomy sen.

Sny psychologiczne wiążą się z przeżyciami z dnia, które na nas wpływają. Proste egzamin się zbliża spinasz się myślisz tylko o tym i w nocy to Ci się śni.

Do świadomego snu u takich osób brakuje teraz tylko kontroli nad tym co się dzieje czyli np. zareagowaniu na wydarzenie w taki sposób w jaki zareagowalibyśmy będąc w stanie czuwania.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 21:38
Mi się to raz przytrafiło kilka miesięcy temu, nie wiedziałem że to tak się nazywa. Ale przeżycie w pierwszym momencie jest przejebane miałem wrażenie jakby mnie jakieś kurwa demony opętywały :???: Pamietam nieźle sie wydygałem. Środek nocy a tu nagle bum wytrzeszczyło mi oczy nie mogłem niczym ruszyć , nogami rękami głową niczym. Pamiętam że byłem przykryty kołdrą tylko do bioder i chciałem się przykryc cały ale kurwa nie mogłem rąk wyciągnąć :mad: Omamy słuchowe tak jakby z kilkoro ludzi cos razem mówiło taki bełkot słyszany za mglą a do tego jakies wrzaski itp, momentalnie się spociłem z tego strachu i jeb nagle wszystko puściło i trwało ogólnie 15-30 sekund. Wstałem poszedłem do kibla przejrzałem sie w lustrze twarz blada jak ściana masakra normalnie :lol: W pierwszym momencie niewiesz o co chodzi i to jest okropne ale potem jak tam sobie o tym pomyślałem to niesamowite doświadczenie :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 22:33
miewałam swego czasu, po fakcie się wydaje, ze niesamowite doświadczenie, ale podczas tego 'cyklu' myślałam, że umrę ze strachu. często miałam tak, że czułam jakby ktoś mnie trzymał, dusił i ta świadomość, że nie można się ruszyć. serce wali jak oszalałe. dramat

przechodzi po czasie, ale po kilku takich jazdach pod rząd w ciągu jednego tygodnia, bałam się zasypiać. ;/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 22:48
Dżejson napisał(a):
fkz napisał(a):

zmieniłbym nazwę tematu na 'polisomnografia - problemy ze snem' czy jakoś tak bo poruszamy tematy nie tylko dotyczące paraliżu.

mioklonie nocne

dystonia

no tak wtedy na pewno każdy zrozumie o co chodzi, lepiej chyba tutaj się dowiedzieć niż patrzeć na jakiś temat z google translatorem ustawionym na polski>polski

z tego co widzę najbardziej dotyczy mnie to "strząchanie", bo dosyć często mam tak, że leżę i nagle drgawki mnie łapią jakby ktoś mnie pod prąd podłączył, hujnia... bo nie mogę tego zatrzymać

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 23:39
Cytuj:
no tak wtedy na pewno każdy zrozumie o co chodzi, lepiej chyba tutaj się dowiedzieć niż patrzeć na jakiś temat z google translatorem ustawionym na polski>polski

Paraliż senny - myślisz, że dużo osób wie ocb ?
barto_ napisał(a):
... nie wiedziałem że to tak się nazywa...

Rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Paraliż senny to inna choroba niż dystonia a czym innym też jest mioklenie nocne czyli mimowolne ruchy kończyn. Zaproponowałem zmianę tematu ponieważ obie definicje trzeba sprawdzić jeżeli ich znaczenia się nie zna a jeżeli poruszamy tu tematy różnych chorób związanych ze snem to Polisomnografia to najtrafniejsze określenie. Trochę lektury nigdy nie zaszkodzi a laiki dostaną +10 do słownika. Język polski jest piękny jeżeli marudzisz, że musisz sobie tłumaczyć polskie słowa bo nie wiesz co znaczą to proszę Cię nie ośmieszaj się tylko poczytaj może się czegoś jeszcze dowiesz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 23:50
nnm napisał(a):
miałem paraliż i jakieś kurwa zwidy w stylu, że słyszę taki mega wrzask i warczenie jednocześnie coraz głośniej.

to ja miałem raz właśnie taki wjeb plus dodatkowo wydawało mi się, że ktoś siedzi na łóżku obok mnie. przeszło po chwili

Ostatnio edytowano środa, 26 Grudnia 2012, 03:48 przez zodiak, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona