Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 17:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Paraliż senny 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Paraliż senny
  Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:04
miałem pare razy paraliz senny, jak otworzylem oczy, to wszystko w pokoju lewitowało heh, pozniej caly dzien mnie glowa bolala.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:09
Człowiekowi zawsze się coś śni, ma do 8 snów w ciągu nocy. Sęk w tym że większość zapominamy baaardzo szybko. Podobno dobrą metodą na osiągniecie snów świadomych jest prowadzenie dziennika w którym zapisuje się swoje sny tak aby w pewien sposób wyostrzyć nasz umysł na same sny. Kolejnym ważnym elementem jest nauczenie się rozpoznawania snu (tak jak w Incepcji :D) można np sprawdzić czy jakieś prawo fizyczne działa. Np czy można lewitować. Czesem sny są łudząco podobne do rzeczywistości a jedyne co je odróżna to właśnie takie drobnostki. Kiedy już się zorientujemy że to co teraz widzimy to sen mogą się stać dwie rzeczy. 1 Obudzisz się nagle, co wiąże się z paraliżem itd. spowodowane jest to nagłym odzyskaniem świadomości. albo opcja 2 pozostaniemy w śnie ze świadomością że możemy robić co chcemy.

świetne uczucie mieć sen świadomy :)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:18
O, jest temat i nie wiedziałem.
Kiedyś miałem dosyć często paraliże. Raz w tygodniu minimalnie. Czasem co noc.
Od jakiegoś roku zdarza się może raz na miesiąc. Ale już bez sensacji, budzę się cały sztywny i bardziej mnie to irytuje niż cokolwiek.

Zauważyłem, że zdarza mi się to głównie wtedy kiedy jestem mega zmęczony i idę spać tak plus minus o 3-4 w nocy. Zwróćcie na to uwagę, bo myślę, że dużą rolę odgrywa właśnie zmęczenie i pora zasypiania.

LD i OOBE stosowałem kiedyś <- to pierwsze zajebiste, można latać itd, ale to drugie wspominam przykro i przerażająco. Naprawdę można było się zesrać ze strachu czasem, jak po takiej akcji miałem paraliż i jakieś kurwa zwidy w stylu, że słyszę taki mega wrzask i warczenie jednocześnie coraz głośniej. Pamiętam też akcję, jak miałem paraliż przysenny i słyszałem jak coś powoli puka w meble, ale to pukanie było coraz częstsze, coraz mocniejsze i coraz głośniejsze + to warczenie. No, nie ukrywam, w chuj się przeraziłem tamtej nocy, a było to może z pół roku temu.

Odbieram to oczywiście jako zwykła fantazja, bez dorabiania ideologi. Wiara w jakieś zapiski akashy i new age mnie nie jara, ale jak najbardziej twierdzę, że inne stany świadomości są w zasięgu ręki każdego człowieka i to częstotliwość pracy mózgu powoduje te halucynacje.

Aha, jakby ktoś chciał to mogę podklepać zajebisty sposób na LD z kartami i taki program pomagający "przetaktować" fale mózgowe razem z presetami do niego. Puszczasz na słuchawkach nagrane mp3, skupiasz się na dźwięku i czerni a dalej odlatujesz. :wink:

Interesowałem się kiedyś mocno parapsychologią, więc jaram się, że powstał taki temat. :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:19
Ja tylko raz miałem taki full świadomy sen, tak to tak raczej "połowicznie", ale w tym jednym pierdolnąłem sobie z mostu do wisły bo zawsze byłem ciekaw, jakie to uczucie, polecam

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:23
Mnie się ostatnio śniła własna śmierć - nie polecam. :roll:

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:23
ja nigdy nie miałem paraliżu i mam nadzieję że nigdy nie będę miał, chociaż teraz wiem co to jest, a jakbym nigdy o tym nie wiedział to bym się zesrał chyba, no chyba że też bym nie mógł :)

nnm, podlinkuj presety :)
a sposób z kartami to ten co wybierasz jakąś kartę, nie patrzysz na nią, kładziesz obok łózka i jak zasypiasz to sobie wkręcasz że się dowiesz jaka to karta?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 22:52
Paraliż chujowa opcja, miałem 2 razy. Pierwszy raz po przebudzeniu chciałem zmienić pozycję, ale nie dało rady. Trochę się przestraszyłem, mało tego, to była chyba gdzieś godzina 4, a ja słyszałem jakieś kroki w pokoju. Jak się ogarnąłem, to zobaczyłem, że wszyscy śpią. Dziwne trochę, ale to i tak nic, jak później poczytałem o paraliżu sennym, to wyczytałem, że można zobaczyć, usłyszeć bardziej 'ciekawe' rzeczy ;) Za drugim razem, byłem już oczytany i doświadczony, więc wystarczyło pomyśleć, aby poruszyć dużym palcem u nogi i zadziałało :P

LD mam raz na jakiś czas, przychodzi spontanicznie, nie trenuje tego. Zawsze jednak jest podjarka jak się trafi.

Z LD do OOBE jest już bardzo krótka droga, przynajmniej dla mnie. Wystarczy, że wywołam swoją śmierć w śnie, przejdę przez ścianę, lub przewrócę się na plecy i nagle w oczach widać światło oraz pisk w uszach, co jest pewnego rodzaju informacją o tym, że można spróbować 'wyjść z ciała'. Warto sprawdzić.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 23:05
nnm napisał(a):
miałem paraliż i jakieś kurwa zwidy w stylu, że słyszę taki mega wrzask i warczenie jednocześnie coraz głośniej

miewam identycznie + uczucie jakby ktoś wbijał do pokoju, albo siadał na łóżku, a ja to widzę tak jakby kątem oka i nic nie mogę zrobić. za pierwszym razem niezła schiza, polecam. z rok temu jak ograniczałem bakanie i ciężko było zasnąć to miałem tak co noc. teraz już tylko czasami. irytujące w chuj.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 23:09
Lucid dreaming to sie wykorzystuje do ruchania, a nie jakiegoś tam latania, skakania do Wisły, co z wami?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 23:09
http://www.bwgen.com
Podrzucam. Program jest freeware, presety też darmo.

@jotem: no dokładnie. Zmienił bym tylko w tej wypowiedzi "polecam" na "nie polecam". ;)
@I_Got_Myself_A_Gun: Tak, bardzo prosty i skuteczny (u mnie za pierwszym razem był już efekt). Jeszcze dobry jest taki z wc, ale nie pamiętam na czym polegało (że chyba we śnie chciało się sikać, ale to niebezpieczne :D ).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 23:13
brainwave generator jest imo słaby bardziej polecam i-dosera

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2011, 23:19
nigdy mi się nie przydarzyło i nawet nie słyszałem o tym

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 07:56
Patent na lapy wykminilem taki:
Biore wieksza poduszke i najnormalniej w swiecie ja obejmuje. Lepiej sie zasypia itd(nie czytalem wiekszosci postow)

Sam mialem galarete z reki jak spalem na niej :)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 09:20
Raz mi się zdarzyło mieć paraliż senny, obudziłem się jakoś w nocy, próbowałem ruszyć ręką, nogą, ale nic z tego, nawet glowy nie mogłem poruszyć, jedynie gałki oczne i powieki były pod kontrolą :lol: W zasadzie przestraszyłem się wtedy, bo nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem, później dopiero zacząłem czytać i ulga, że nie jest to odosobiony przypadek.

Świadomy sens miałem więcej razy, na poczatku szybko się z niego wybudzałem, ale po czasie udawało mi się trwać w nim dłużej, fajna sprawa, polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 11:55
Mam co jakiś czas. Kiedyś miewałem w chuj często. Już mnie to nie przeraża ale za pierwszym razem jak dopadł mnie paraliż senny to byłem osrany ładnie. Śniło mi się, że śmierć wchodzi do mojego domu, obudziłem się i chciałem wstać ale nie mogłeś się ruszyć, przejebane na maksa. Za którymś tam razem już przestało mnie to jakkolwiek ruszać. Zauważyłem, że zdarza mi się w ten sen zapaść jak pójdę zbyt wcześnie spać. Jak mam na 6 rano do roboty to na ogół kładę się 23-24, nieraz jak jestem zmęczony i nie mam nic do roboty zdarza mi się wcześniej i wtedy właśnie dopada mnie to gówno. W sumie to mam już na to sposób bo mam wyczajony ten moment, w którym się w ten paraliż zapada. Wykonuję wtedy na maksa gwałtowne ruchy, żeby wyrwać się z tego póki nie zawładnie mną całkowicie. Jak się uda z tego wyrwać to nie zamykam od razu oczu tylko włączam tv na 10-15 min, wyłączam, zasypiam i jest wszystko ok. Pojebana akcja ogólnie ale słyszałem, że jest to pierwszy krok do kontrolowania snu ale nie zagłębiam się w to bo nie chcę się poryć.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 12:23
Ja z kolei mam problem z oddychaniem w nocy, pare razy juz w nocy tracilem oddech i dopiero po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Cialo lezy nie ruchome tylko mam swiadomosc, ze sie 'dusze' i poprostu czekam kilka sekund i juz jest normalnie, oddech powraca

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 13:45
kiedyś miałem akcję, że coś mi się śniło, ale w trakcie snu wydarzyło się coś surrealistycznego, przez mózg poszła mi myśl "Kurwa, śni mi się to" miałem świadomość we śnie parę sekund i się zbudziłem, paraliżu nigdy nie miałem

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 14:42
Bakan napisał(a):
W sumie to mam już na to sposób bo mam wyczajony ten moment, w którym się w ten paraliż zapada. Wykonuję wtedy na maksa gwałtowne ruchy, żeby wyrwać się z tego póki nie zawładnie mną całkowicie.

Najlepiej stopami podobno. Sprawdzałem i faktycznie. Jeszcze szybciej przechodzi, no ale fakt - najważniejsze się próbować gwałtownie poruszać, bo bez tego można się nie doczekać :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 15:22
Kaaban napisał(a):
raz w tygodniu to mam conajmniej, chujowe, bo jak "obudzisz" się w paraliżu leżąc na brzuchu to masz wrażenie, jakbyś miał zaraz się udusić, sytuacja tym dramatyczniejsza, że nie możesz niczym ruszać

nie polecam ogólnie

hahah nie polecam tyle beki .

Nigdy tego nie zaznałem i nie chciałbym już samo to, że budzę się w nocy ze zdrętwiałą ręką jedną lub drugą jest dla mnie wystarczająco męczące. Rozumiem, że masz wrażenie jakbyś miał się udusić ale o tyle dobrze, że teraz wiesz iż tak się nie stanie bo w paraliżu jedyną grupą mięśni na którą można rzekomo wpływać jest grupa mięśni oddechowych ale jestem ciekaw czy u wszystkich przypadków jest to wykazane czy są jakieś odchyły, które w przypuszczeniach mogą sprawić iż będę miał podstawy do niepewności. Ja bym na Twoim miejscu coś z tym zaczął robić bo przecież zwykły człowiek może wpaść raz w ten stan no może dwa lub kilka ale jeżeli Ty masz to raz w tygodniu co najmniej to już jest podstawa do niepokoju gdyż może być powiązane z narkolepsją.
Spoiler:

Propsuje temat na prawdę bardzo fajny i ciekawy jeżeli ktoś choć trochę się interesuje parasomniom

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Kwietnia 2011, 15:24
ja na paraliż to polecam bardzo szybkie oddychanie (jakbyś się dusił) ja zawsze się wybudzam

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona