Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 20:31

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 179, 180, 181, 182, 183  Następna strona
Marsz Niepodległości w W-wie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Marsz Niepodległości w W-wie
  Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 01:30
sniper napisał(a):
Nie za bardzo wiem, co miałoby na celu takie taksonomiczne podejście i pochylanie się nad jakimiś mikroróżnicami pomiędzy poszczególnymi typami zwyrodnienia :dunno: "Aha, rzeczywiście, tutaj jednak mamy do czynienia z podręcznikowym okazem rasisty pospolitego. Osobnik nie zdradza symptomów jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Ale tutaj z kolei proszę, piękny okaz faszysty..." :you_crazy: Zresztą nawet jeśli potraktować w ten sposób tę gromadę, to co przemawia przeciwko nazywaniu ich faszystami czy nazistami? Zaproszony faszysta z Włoch? Checked. Rasistowskie hasła? Checked. Antysemityzm? Checked. Krzyż celtycki? Checked. Grożenie śmiercią? Checked... A co mnie obchodzi to, że transparent o czystej krwi trzymało 10 osób, a kilkudziesięciotysięczne stado baranów tylko za nim szło, becząc "amen" czy chuj wie co? Czy wszyscy Niemcy uczestniczyli w Holocauście? Czy żołnierze Wehrmachtu należeli do NSDAP? Nie, większość z nich prawdopodobnie nie głosowała na Hitlera, a jednak nazywamy ich nazistami. Może trzeba było porozmawiać z każdym z nich osobno i spytać o jego poglądy?

sniper napisał(a):
Zresztą nawet jeśli potraktować w ten sposób tę gromadę, to co przemawia przeciwko nazywaniu ich faszystami czy nazistami?

Polskie prawo, zdrowy rozsądek albo po prostu RiGCZ?

Nie chce mi się tego ciągnąć, bo mam wrażenie jakby pastuch tłumaczył krowie na rowie. Ty odnosisz się do swojego imperatywu, a ja wskazywałem konkretny zapis w konstytucji. Nie da się na poważnie rozmawiać jeśli jest tak duża różnica semantyczna i nieznajomość/mylenie pojęć.

A żonglowanie takimi pojęciami wymaga jednak jakiejś wiedzy na temat historii, bo one wprost z niej się wywodzą. Po 2 zbyt częste epatowanie takimi określeniami prowadzi do ich dewaluacji i spospolicenia. Zresztą to przywara całego życia publicznego dzisiaj.

Zaproszony faszysta z Włoch? - głupie, ale legalne tak samo jak zapraszanie niemieckiej antify ileś lat temu
Antysemityzm? - to gdzie te słynne płachty z antysemickimi hasłami?
Grożenie śmiercią? - w sensie, że śmierć wrogom ojczyzny?
Krzyż celtycki - legalny symbol i to już w 2011 roku potwierdził sąd

Nie, nie wszyscy ówcześni Niemcy to naziści byli i tacy, którzy w taki czy inny sposób sprzeciwiali się Hitlerowi. Może nie jest tak jak mówiła Merkel, że pierwszą ofiarą nazizmu były Niemcy natomiast pierwszymi ofiarami hitleryzmu byli Niemcy, bo też i wielu ich zginęło zanim wojna się w ogóle zaczęła.

Wreszcie nie wiem po co obrażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi nazywając ich baranami/ludźmi głupimi ani to mądre ani potrzebne.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 01:33
taki faszyzm,a żyd wrócił i nawet go nie wyzywali od żydów

https://www.youtube.com/watch?v=P37m7e9OIEU&t=74s

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 02:28
Ale co mnie polskie prawo? :shock: Dzisiaj jest takie, jutro będzie inne. Rybak palił kukłę żyda, a w sobotę na wolności maszerował z innymi patriotami, to znaczy, że nie jest antysemitą i nie powinien być odizolowany od społeczeństwa? Prawo nie stanowi dla mnie matrycy pojęciowej i nie wyznacza horyzontów poznawczych. Krótki mówiąc, nie jestem jego fanem.

Niepokoi mnie normalizacja ONRu. Teksty, że przecież się odcięli. Stary, żeby ONR odciął się od faszyzmu, to musiałby zmienić swoją nazwę, symbol i swoje idee. Obrażam kilkadziesiąt tysięcy ludzi, bo swoją obecnością legitymizują takie twory i dają przyzwolenie na głoszenie szkodliwych ideologii. To się zawsze bierze z przyzwolenia. Gdyby było inaczej, musiałbyś przyjąć, że w pewnym momencie historii urodziło się na obszarze jednego państwa kilka milionów Hitlerów, którzy rozdzielili między sobą role - dyktatora, partyjnego aparatu, policji i szeregowych wykonawców. Ale tak nie było. Tych naprawdę złych jest zawsze mniejszość, reszta ich ignoruje, akceptuje, nieśmiało popiera albo się ich boi. Jasne, że Winnicki średnio mi pasuje na nowego Hitlera, ale nie mów mi, że to margines, bo typ ma już mandat poselski, a rodziny z dziećmi wesoło świętują niepodległość z Jackiem Międlarem, który swoją książkę zatytułuje Moja walka i to raczej nie z inspiracji Knausgardem. Ja pierdolę, przecież ci ludzie, kiedy próbują przez 5 minut udawać, że nie mają nic wspólnego z faszyzmem są jak:
Spoiler:

Nieee, Robert, dlaczego znowu zaprosiłeś jakiegoś faszystę? Obiecałeś, że już nie popełnisz takiego głupstwa! Ech, nicponiu... :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 09:08
Trochę smutno i jednocześnie śmiesznie robi się gdy pajace pokroju Rysia próbują za wszelką cenę zbić kapitał polityczny, łapiąc się każdego patyka wystającego w ich stronę - dobrze wiedzą, że do przyszłych wyborów utoną. Problem problemem, ale mili państwo, kiedy na scenę wjeżdża opozycja to jest pozamiatane, bo nikt w miarę trzeźwo myślący z tymi ludźmi nie chce mieć nic wspólnego... Nie żeby chciał mieć z PiSem, ale wkładana opozycji antypolska retoryka nie otrzymuje absolutnie żadnego dementi, ba, mam wrażenie, że robią wszystko, żeby od tej, nie ukrywajmy, modnej dziś polskości, jak najbardziej się odciąć, nie ważne jakim kosztem (licząc przy tym na zysk, który nie nadejdzie). Przykre jest tylko to jak wielu ludzi daje się tej kreowanej histerii porwać.

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:03
sniper napisał(a):
Ale co mnie polskie prawo? :shock: Dzisiaj jest takie, jutro będzie inne. Rybak palił kukłę żyda, a w sobotę na wolności maszerował z innymi patriotami, to znaczy, że nie jest antysemitą i nie powinien być odizolowany od społeczeństwa? Prawo nie stanowi dla mnie matrycy pojęciowej i nie wyznacza horyzontów poznawczych. Krótki mówiąc, nie jestem jego fanem.

Niepokoi mnie normalizacja ONRu. Teksty, że przecież się odcięli. Stary, żeby ONR odciął się od faszyzmu, to musiałby zmienić swoją nazwę, symbol i swoje idee. Obrażam kilkadziesiąt tysięcy ludzi, bo swoją obecnością legitymizują takie twory i dają przyzwolenie na głoszenie szkodliwych ideologii. To się zawsze bierze z przyzwolenia. Gdyby było inaczej, musiałbyś przyjąć, że w pewnym momencie historii urodziło się na obszarze jednego państwa kilka milionów Hitlerów, którzy rozdzielili między sobą role - dyktatora, partyjnego aparatu, policji i szeregowych wykonawców. Ale tak nie było. Tych naprawdę złych jest zawsze mniejszość, reszta ich ignoruje, akceptuje, nieśmiało popiera albo się ich boi. Jasne, że Winnicki średnio mi pasuje na nowego Hitlera, ale nie mów mi, że to margines, bo typ ma już mandat poselski, a rodziny z dziećmi wesoło świętują niepodległość z Jackiem Międlarem, który swoją książkę zatytułuje Moja walka i to raczej nie z inspiracji Knausgardem. Ja pierdolę, przecież ci ludzie, kiedy próbują przez 5 minut udawać, że nie mają nic wspólnego z faszyzmem są jak:
Spoiler:

Nieee, Robert, dlaczego znowu zaprosiłeś jakiegoś faszystę? Obiecałeś, że już nie popełnisz takiego głupstwa! Ech, nicponiu...

Czekaj, czyli jeśli wśród kilkuset tysięcy imigrantów jest kilka tysięcy terrorystów to nie można całej grupy oceniać przez ten pryzmat i jak jesteś przeciw ich przyjmowaniu to faszyzm, ale w drugą stronę takie uogólnienia już ok?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:05
MoTyW napisał(a):
mam wrażenie, że robią wszystko, żeby od tej, nie ukrywajmy, modnej dziś polskości, jak najbardziej się odciąć, nie ważne jakim kosztem

No nie wiem, ja na przykład czuję się Polakiem, a od tego obrzydliwego cyrku bardzo chętnie bym się odciął.

Poza tym
>sugerowanie, że tylko opozycja zbija na tym kapitał polityczny, kiedy obecna władza i jej przydupasy robi dokładnie to samo, używając retoryki z przeciwnego bieguna

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:20
Cytuj:
No nie wiem, ja na przykład czuję się Polakiem, a od tego obrzydliwego cyrku bardzo chętnie bym się odciął.

Nie mówię o tym zjawisku tylko w kontekście Marszu.

Cytuj:
Poza tym
>sugerowanie, że tylko opozycja zbija na tym kapitał polityczny, kiedy obecna władza i jej przydupasy robi dokładnie to samo, używając retoryki z przeciwnego bieguna

Niczego nie sugeruję, choć mówimy tutaj o faktach - prześledź sobie oficjalną komunikację medialną w internecie ze strony PO i Nowoczesnej. Żeby coś sugerować musiałbym przyjmować jakieś stanowisko, a mnie też ten cyrk zbyt odrzuca, żeby kalać swoją osobę poparciem którejkolwiek ze stron :D Oczywiście PiS również sobie tu pogrywa, ale niestety różnice merytoryczne i retoryczne w dyskursie obiektywnie przeważają szalę w ich kierunku.

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:23
Rossi napisał(a):
Czekaj, czyli jeśli wśród kilkuset tysięcy imigrantów jest kilka tysięcy terrorystów to nie można całej grupy oceniać przez ten pryzmat i jak jesteś przeciw ich przyjmowaniu to faszyzm, ale w drugą stronę takie uogólnienia już ok?
Haha, no jeśli będą uczestniczyć w marszach organizowanych przez Państwo Islamskie, to chętnie ich uogólnię, ale póki co opuszczenie własnego kraju nie jest jeszcze poparciem dla żadnej idei. Btw. fajne liczby, KILKA TYSIĘCY TERRORYSTÓW (vs "kreowana histeria" wobec nacjonalistów). Jakiś elementarz czytelnika niezalezna.pl w kilku postach.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:23
RzDPH! napisał(a):
A żonglowanie takimi pojęciami wymaga jednak jakiejś wiedzy na temat historii, bo one wprost z niej się wywodzą. Po 2 zbyt częste epatowanie takimi określeniami prowadzi do ich dewaluacji i spospolicenia. Zresztą to przywara całego życia publicznego dzisiaj.

“Wszystko w Państwie, nic poza Państwem, nic przeciw Państwu” (zmienić państwo na naród dopóki nie są w stanie przejąć władzy nad przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej).
Czy aspirowanie do regulowania orientacji, wyznania, poglądów czy prawa przebywania na danym terytorium w celu osiąknięcia dobra powszechnego nazywanego przez narodowców normalnością bez której Polska nie urośnie w siłę nie zalicza się do tej koncepcji? Twoim zdaniem warunkiem dyskwalifikującym jest brak umiejętności trwałej formacji politycznej? Czy Ruch Narodowy rozpadł się przez spełnienie jednego z warunków encyklopedycznego faszyzmu czy przez skłócenie? Mimo wszystko w sejmie jest Robert Winnicki, Marek Jakubiak czy Adam Andruszkiewicz, którzy jako politycy z definicji dążą do przejęcia, wprowadzenia i utrzymania władzy (a problemu z głoszeniem swoich poglądów nie mają, zwłaszcza brylujący w telewizji poseł browarnik). Co zmienia brak partii w momencie zorganizowanych struktur ONR/MW, z których może wyłonić się w każdym momencie formacja polityczna gdy zgromadzony wokół idei białej Polski kapitał ludzki będzie wystarczający by grać w otwarte karty? Opresyjny program polityczny mają już gotowy. Aspirujący do bycia duce też są, amen.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:26
kshaq napisał(a):
MoTyW napisał(a):
mam wrażenie, że robią wszystko, żeby od tej, nie ukrywajmy, modnej dziś polskości, jak najbardziej się odciąć, nie ważne jakim kosztem

same here.

uwielbiam Polske i w wielu krajach próbowałem ludzi do niej przekonywać. Niemniej Polska, która "Chce Boga" to nie moja Polska. Mi on niepotrzebny. Coraz bardziej przestaje czuć się dobrze w Polsce przez zawłaszczenie patriotyzmu przez świrów.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:45
MoTyW napisał(a):
Nie mówię o tym zjawisku tylko w kontekście Marszu.

Ja również nie, masz jest tylko raz na rok i to wypadkowa wszystkiego, co dzieje się wcześniej. Robienie patriotów z kiboli, antysemitów, rasistów itp., to tylko i wyłącznie zasługa PiSu, który robił za kadencji PO wszystko, byleby tylko powiększyć swój elektorat, nieważne jakim kosztem i jakie bydło do siebie przyciągnie. Ten marsz nie był spokojniejszy (w kontekście zamieszek i zniszczeń) dlatego, że nagle się tam ucywilizowali :lol: tylko dlatego, że nie mieli za bardzo z kim walczyć, bo ta władza ich popiera. W końcu oni ją wybrali, a PiS nie pozwoli sobie na zagrania, które nie spodobają się ich wyborcom.
Co by nie mówić o PO, zdarzało im się podejmować niepopularne, ale potrzebne decyzje. Jedynym celem PiSu jest utrzymanie się przy władzy. I są w tym skuteczni, trzeba to przyznać, ale dzieje się to kosztem wszystkich, chociaż nie wszyscy to jeszcze widzą.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:46
Cytuj:
Co by nie mówić o PO, zdarzało im się podejmować niepopularne, ale potrzebne decyzje. Jedynym celem PiSu jest utrzymanie się przy władzy. I są w tym skuteczni, trzeba to przyznać, ale dzieje się to kosztem wszystkich, chociaż nie wszyscy to jeszcze widzą.

Przykłady? Dane? Nie mówię, że tak nie jest, ale na tej zasadzie można podać wszystko :wink:

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:49
Podwyższenie wieku emerytalnego, co oczywiście PiS zdążył już cofnąć w swojej polityce odwracania wszystkich decyzji poprzedników, nawet jeśli miały sens.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 10:54
Ok, w tym przypadku racja, ale ekonomistą nie jestem i szczerze mówiąc nie wiem czy decyzja o cofnięciu akurat tej uchwały jest słuszna czy nie. Wiadomo, że to przede wszystkim polityczny PR, ale fakty są też takie, że za czasów PO był kryzys (co nie oznacza, że spowodowany tylko i wyłącznie przez nich) i prognozy były niezbyt korzystne, a obecnie w gospodarce mamy wzrost (mam nadzieję, że nie zacznie się zaraz temat "dziura budżetowa vs nadwyżka w budżecie" bo poraża mnie jak nawet politycy nie rozróżniają tych kategorii) i być może (ale tylko może) ktoś mądry stwierdził, że to się nawet da przeprowadzić (tutaj też absolutnie nie twierdzę, że to zasługa PiSu).

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 11:05
co sie tu odpierdala :shock: :bag:

sniper pozdrow tate ubeka

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 12:04
twoj ojciec policjant mundur w piwnicy potwierdził

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 12:07
Gdzie jest pierwszy syn UBeka tego forum, Vinsanity?!

Obrazek
#free_WSZYSCY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 12:11
Inwigiluje

Obrazek

Dla brata bratem, dla kurwy katem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 12:32
sniper napisał(a):
Rossi napisał(a):
Haha, no jeśli będą uczestniczyć w marszach organizowanych przez Państwo Islamskie, to chętnie ich uogólnię, ale póki co opuszczenie własnego kraju nie jest jeszcze poparciem dla żadnej idei. Btw. fajne liczby, KILKA TYSIĘCY TERRORYSTÓW (vs "kreowana histeria" wobec nacjonalistów). Jakiś elementarz czytelnika niezalezna.pl w kilku postach.

no przecież maszerują przez pół Europy gościu, nie wiem czy zdążyłeś zauważyć :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 13:44
natural24 napisał(a):
sniper napisał(a):
Rossi napisał(a):

no przecież maszerują przez pół Europy gościu, nie wiem czy zdążyłeś zauważyć :lol:

hehe ach ci imigranci :lol:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 179, 180, 181, 182, 183  Następna strona