Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 20:33

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183  Następna strona
Marsz Niepodległości w W-wie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Marsz Niepodległości w W-wie
  Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 17:02
no i ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 17:14
Szok ze nie wrzuciłeś jeszcze zdjęcia knajpy z Lublina która nazywa się bodaj "Kebab prawdziwego Polaka"

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 17:24
Spoiler:

Przewrotnie zacznę od końca.

1. No widzisz, a ja akurat słyszałem dzisiaj wypowiedź rzecznika komendy głównej policji, że nagrania policyjne jak i z kamer monitoringu miejskiego są analizowane, właśnie pod kątem przestępstw na tle rasistowskim. Błaszczak jest politykiem i jak każdy polityk dba też przy okazji, a może i przede wszystkim o własny interes. A co byłoby największym problemem dla niego, no właśnie gdyby doszło do zamieszek. Marsz był relatywnie spokojny, więc on może se powiedzieć że państwo działa lepiej niż za tuska bo było spokojnie...

2. Powtarzam jeszcze raz skoro według ciebie organizują ten marsz organizacje o charakterze faszystowskim, to czemu jeszcze ich nie zdelegalizowano? Przypominam, że takie próby były już podjęte i to za czasów PO i jakoś się to nie udało. Przypomnę, że słynny sędzia Łączewski skazał policjanta po cywilnemu w kominiarce, który podczas marszu właśnie pobił 1 z uczestników bodaj w roku 2012 czy 2011. Z 2 strony przypomnę ci, że trafiali się też tacy sędziowie, którzy uznali swastykę za azjatycki symbol szczęścia.

Czy jeżeli ten Weinstein i wielu innych molestowali dzieci i uprawiali pedofilie, co więcej widać teraz że przy cichej akceptacji reszty środowiska, można wnioskować że całe środowisko filmowe w stanach to pedofile i zboczeńcy? To co robi się z obu stron to właśnie manipulacja i generalizowanie. A ty myślisz, że jak ktoś idzie z tyłu marszu to z tymi skądinąd 1 raz wspomnianymi przez CIEBIE dziećmi to najbardziej go obchodzi co 1 z 2 łepkiem mają napisane na plakacie z przodu manifestacji?

Skoro według ciebie tyle tych faszystów się teraz wykluwa z marszu to gdzie oni są? Dalej chowają się po piwnicach czy tylko wychodzą incognito na mecze piłkarskie? W każdym społeczeństwie są skrajności ale właśnie dlatego nazywa się je skrajnościami, bo nie są charakterystyczne dla ogółu.

3. Fajnie, że wyjaśniasz mi faszyzm wikipedią, ale to już serio lepiej było wziąć jakiś podręcznik od WOSu. Faszyzm w bardzo dużym uproszczeniu na 1 miejscu stawia PAŃSTWO, co często sprowadza się do stawiania na 1 miejscu PARTII. Jak sam zauważyłeś były tam hasła mówiące o białej sile i ku klux klanie czyli hasła o zabarwieniu rasistowskim. Na tej zasadzie można można powiedzieć, że jakieś 2 plemiona w Republice środkowoafrykańskiej są faszystowskie, bo jedno głosi swoją wyższość nad drugim. Czy problem segregacji rasowej w USA był problem głównie problemem z faszyzmem czy kurwa jednak z rasizmem?

Wrzucasz mi zdjęcie jakiegoś byłego księdza, jeszcze robiąc mu reklamę. Poza tym z tego co pamiętam to głównym zarzutem wobec niego był antysemityzm. A nie wiem czy jesteś tego świadom, ale jednym z głównych orędowników walki z antysemityzmem w najnowszej historii Polski był... Lech Kaczyński.

http://www.rp.pl/artykul/639864-Lech-Ka ... restricted

A jak nie wiesz kogo nazwać faszystą tu masz art. z 1 rozdz. konstytucji, miłej lektury

Art. 13.

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 18:52
RzDPH! napisał(a):
1. No widzisz, a ja akurat słyszałem dzisiaj wypowiedź rzecznika komendy głównej policji, że nagrania policyjne jak i z kamer monitoringu miejskiego są analizowane, właśnie pod kątem przestępstw na tle rasistowskim. Błaszczak jest politykiem i jak każdy polityk dba też przy okazji, a może i przede wszystkim o własny interes.

Błaszczak to nie zwykły polityk, to minister spraw wewnętrznych i administracji. Jeżeli mówi, że podtekst rasistowski haseł na marszu to tylko skojarzenia dziennikarzy to można uznać to za znaczące stwierdzenie. Policyjni łaskawcy interweniowali gdy widzieli symbole III Rzeszy, i tak sporo bo mogli uznać takich delikwentów za grupy rekonstrukcyjne.

RzDPH! napisał(a):
Powtarzam jeszcze raz skoro według ciebie organizują ten marsz organizacje o charakterze faszystowskim, to czemu jeszcze ich nie zdelegalizowano?

Jak sam napisałeś wyżej politycy dbają przede wszystkim o własny interes. A w czyim interesie było by pójście na wojnę z ludźmi mówiącymi tyle o wartościach polskich i katolickich? I skrajności są potrzebne politykom (zagram w grę skojarzeń) tak samo jak dziewczynie pokazującej się z brzydszą koleżanką. I PO i PiS i wszyscy inni przy ONR prezentują się jako Ci mądrzy, światki, nowocześni i otwarci. Być może kusząco działa przykład Orbana, który zbudował swoja pozycję również na tym, że przedstawia siebie jako osobą, która jest w stanie powstrzymać Jobbik. Co jest jego mocną kartą przetargową w Europie.

RzDPH! napisał(a):
Czy jeżeli ten Weinstein i wielu innych molestowali dzieci i uprawiali pedofilie, co więcej widać teraz że przy cichej akceptacji reszty środowiska, można wnioskować że całe środowisko filmowe w stanach to pedofile i zboczeńcy?

I to jest całkiem trafne porównanie. I środowisko hollywoodzkich filmowców i środowisko narodowe ma wyraźny problem. Długie patrzenie przez palce sprawiło, że zadziałało coś na kształt teorii rozbitych okien. Filmowcy mają wśród siebie ludzi o wątpliwej moralności a narodowcy mają faszystów.

RzDPH! napisał(a):
A ty myślisz, że jak ktoś idzie z tyłu marszu to z tymi skądinąd 1 raz wspomnianymi przez CIEBIE dziećmi to najbardziej go obchodzi co 1 z 2 łepkiem mają napisane na plakacie z przodu manifestacji?

Na tym powinien polegać rozsądek żeby wiedzieć w co angażuje siebie i ludzi za których jest się odpowiedzialnym.

RzDPH! napisał(a):
Skoro według ciebie tyle tych faszystów się teraz wykluwa z marszu to gdzie oni są? Dalej chowają się po piwnicach czy tylko wychodzą incognito na mecze piłkarskie?

Biorąc pod uwagę to, że pod każdym newsem mówiącym o wydarzeniu, w które zamieszana jest osoba (w Polsce zwykle jako ofiara) innego koloru skóry czy też innej narodowości niż polska można przeczytać brunatne komentarze, na facebooku podpisane nazwiskiem i zdjęciem to nikt się już nie ukrywa.

RzDPH! napisał(a):
Faszyzm w bardzo dużym uproszczeniu na 1 miejscu stawia PAŃSTWO

Czyli istotą sporu jest to, że wg tego założenia faszyści mówią o państwie a nie abstrakcyjnym pojęciu narodu? I tyle? Myślę, że Ruch Narodowy jako jednostka organizacyjna mogła by pełnić rolę partii rządzącej i dzielącej bo aspiracje polityczne mają.

RzDPH! napisał(a):
Na tej zasadzie można można powiedzieć, że jakieś 2 plemiona w Republice środkowoafrykańskiej są faszystowskie, bo jedno głosi swoją wyższość nad drugim.

Myślę, że masz tutaj racje.

RzDPH! napisał(a):
Czy problem segregacji rasowej w USA był problem głównie problemem z faszyzmem czy kurwa jednak z rasizmem?

To Niemcy nienawidzący Żydów i Cyganów byli rasistami? Tak. Czy byli również faszystami? Tak.

RzDPH! napisał(a):
Wrzucasz mi zdjęcie jakiegoś byłego księdza, jeszcze robiąc mu reklamę. Poza tym z tego co pamiętam to głównym zarzutem wobec niego był antysemityzm.

Niedawno miał pomysł, żeby nazwać książkę "Moja walka" tak więc...

RzDPH! napisał(a):
A nie wiem czy jesteś tego świadom, ale jednym z głównych orędowników walki z antysemityzmem w najnowszej historii Polski był... Lech Kaczyński

Więc?

RzDPH! napisał(a):
program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową

Pomimo mojej niechęci do współczesnych środowisk narodowych przyznaje, że nie są tak głupi jak skini w latach 90 i potrafią ubierać myśli w ładniejsze słowa niż np "zajebać ciapaków" i piszą na transparentach "Islam = terror" (co jest akurat zabawne w kontekście zaproszenia Roberto Fiore).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 20:14
Spoiler:

Rozumiem że tak samo żarliwie walczyłeś wtedy, gdy Sinkiewicz na taśmach mówił że sam ogarniał prowokacje z budką pod ambasadą. Żyjesz w jakimś alternatywnym świecie? Wszyscy najważniejszy politycy w pis się odcieli od tych rasistowskich haseł, a ponoć i dziś wieczorem kaczynski w 1 z telewizji ma zrobić to samo... Nie wiem czego ty chcesz żeby się samobiczowali? Poza tym ja nie napisałem, że Błaszczak kieruje się tylko sowim dobrem, napisałem być może. Proszę nie trkatować moich wypowiedzi wybiórczo. Ja zamiast burd na ulicy i szkód z tym związanym wolę, żeby sprawę zbadał sąd i wydał sprawiedliwy wyrok, bo po to jest. Rozumiem ty wolisz, żeby tam wjechali spałowali, a najlepiej żeby ktoś z poniata spadł, bo dopiera byłaby sensacja. A ten cytat z Błaszczaka nie brzmiał tak, a kwestia twojej interpretacji na prawdę o niczym nie decyduje. Ja ci powiem więcej Błaszczak najchętniej tego marszu w ogóle by nie chciał, bo to dla niego tylko problem.

Jakbyś właśnie wnikliwie śledził albo analizował politykę, wiedziałbyś że właśnie dlatego w Polsce ruchy takie jak Jobbik, AFD, Partia Ludowa Nasza Słowacja w Polsce są marginalne właśnie dzięki PiSowi, który sprawnie zepchnął je na margines sceny politycznej. Poza tym chyba nie do końca ogarniasz co się stało na Węgrzech, tam na taśmach premier wprost powiedział to słynne "kłamaliśmy wczoraj, dzisiaj, i będziemy kłamać jutro", w dodatku doszły zarzuty korupcyjne wobec niektórych członków ówcześnie rządzącej partii. U nas taśmy też pogrążyły PO, no ale to zdecydowanie inny kaliber. Jak porównywać Jobbik do ONRu, jak ONR to nawet kurwa partią polityczną nie jest. A ruch narodowy to nawet do 2% się nigdy nie zbliżył.

Jak ja napiszę tutaj rasa x jest lepsza niż rasa y, później napiszą że slizg to rasistowskie forum, to rozumiem ze ty przestaniesz pisać wtedy? Albo zapożyczony przykład od znajomego, który mi się najbardziej spodobał :D
"Kurde, następnym razem wezmę ze znajomymi na konwent PiS transparent "wolny rynek", to będziesz krzyczał, że PiS jest opcją wolnościową, bo na konwencie byli ludzie za wolnym rynkiem? xD"
Na prawdę chyba masz jakąś wyjątkową percepcję albo po prostu jesteś z góry przeświadczony, skoro twierdzisz że większość tych ludzi nie idą na marsz świętować niepodległości tylko głosić wyższość 1 rasy nad 2.

A czy zamiast publicystycznego pieprzenia, że faszyzm(brunatne komentarze xD) w Polsce podnosi głowę masz jakieś statystyki albo dane, że w Polsce rasizm jest tak wielkim problem na tle innych krajów czy jest jakimś ewenementem na skale świata? W każdym kraju są rasiści, skoro widzisz takie komentarze i tak cię to boli idź złóż donos do prokuratury masz do tego takie same prawo jak każdy inny obywatel.

Czyli istotą sporu jest to, że wg tego założenia faszyści mówią o państwie a nie abstrakcyjnym pojęciu narodu? I tyle? Myślę, że Ruch Narodowy jako jednostka organizacyjna mogła by pełnić rolę partii rządzącej i dzielącej bo aspiracje polityczne mają

A to że ty se za przeproszeniem tak myślisz o ruchu narodowym to kogo to obchodzi... ? Jest prawo, jest sąd, ścieżka odwoławcza i na szczęście twoje czy moje prywatne osądy o niczym nie przesądzają(tylko, że moje są zgodne ze stanem faktycznym, ruch narodowy działa legalnie, abstrahując czy to dobrze czy to źle). Ja ci zwracam uwagę, bo mylisz pojęcia. Jest to bardzo niebezpieczne, bo jest różnica gdy mówimy 60 tys. nazistów, a grupa rasistów wśród 60tys. Polaków. Po 1 nie dość, że się od razu obraża kilkadziesiąt tysięcy ludzi, to jeszcze się od razu kategoryzuje i odmawia brania udziału w życiu publicznym i to działa w obie strony. Brzydzę się czymś takim co właśnie się uprawia, bo ludzie którzy nie mają tyle dystansu czy wiedzy nt. rzeczywistej sytuacji politycznej reagują bardzo emocjonalne. Pół biedy jak to się kończy na jakimś internetowym forum, ale ostatnio to ludzie się podpalają, a w 2007r doszło do morderstwa członka danej partii. Porównuje się rządy Pisu do Korei Północnej czy Rosji idź se pojedź do Korei porób zdjęcia gdzie nie można zobaczymy jak cie koreański Błaszczak potraktuje. Albo przejedź się na grób Niemcowa, czyli zamordowanego opozycjonisty w Rosji. Palach czy Siwiec podpalali się wobec najazdu 1 totalitarnego państwa na 2. Na prawdę trochę umiaru, bo dochodzimy do paranoi.

Ja mówię o segregacji rasowej w stanach a ty o 3 rzeszy... Mylisz pojęcia, nacjonalizm nie jest pejoratywnym określeniem ani niczym negatywnym, rasizm tak. Właśnie to że język dzisiaj już zupełnie traci funkcje opisową na rzecz funkcji wartościującej, a dziennikarstwo zamiast funkcji informacyjnej pełni funkcję ocenną, wspiera takie podziały jakie dzisiaj toczą Polskę.

Nikt o zdrowych zmysłach nie broni poglądów rasistowskich marsze odbywały się też i za PO? PO=faszyzm=PiS? Nie sądzę. Miłego wieczoru bez odbioru.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 20:38 przez RzDPH!, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 20:27
marsze przegrywów. i jeden i drugi.

ludzie wierzący w ideologie jakichś polityków, którzy głoszą hasła mające jedynie na celu napełnienie ich kabzy a ślepy i głupi tłum podąża za tym co powiedzą. Współczuje tym co ich popierają.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 21:28
O chuj, co za palenie jana - niewinne rodziny z dziećmi nazwane faszystami tylko dlatego, że uczestniczyły w marszu organizowanym przez faszystów? Co za niesprawiedliwość :cry: Na szczęście póki co mówimy tylko o niechlubnej etykietce, do przyklejenia której kwalifikuje się moim zdaniem samo uczestnictwo. O tym, czy prawdziwi biali patrioci poniosą odpowiedzialność karną, zadecydują jak zwykle procesy norymberskie. Być może wtedy będzie jeszcze można się wykręcić nieznajomością symboliki krzyża celtyckiego.

Cytuj:
A ja to się dziwię skoro szerzenie nazizmu, faszyzmu czy komunizmu jest usankcjonowane już w konstytucji czemu na tych ludzi/organizacji nie złoży się donosu do prokuratury?
No kurwa znakomite pytanie. Szkoda tylko, że ciągle lecą na nich DONOSY do prokuratury :neutral:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:01
RzDPH! napisał(a):
Rozumiem że tak samo żarliwie walczyłeś wtedy, gdy Sinkiewicz na taśmach mówił że sam ogarniał prowokacje z budką pod ambasadą. Żyjesz w jakimś alternatywnym świecie?

?

RzDPH! napisał(a):
Wszyscy najważniejszy politycy w pis się odcieli od tych rasistowskich haseł, a ponoć i dziś wieczorem kaczynski w 1 z telewizji ma zrobić to samo... Nie wiem czego ty chcesz żeby się samobiczowali?

Ok, potępili. Czekam aż pójdą za tym jakieś działania konkretne wykraczające poza moją teorię o kreowaniu swojego wyglądu tych owszem ksenofobicznych ale lepszych i racjonalnych przy gorszych i bardziej zapalczywych od nich narodowcach.

RzDPH! napisał(a):
Poza tym ja nie napisałem, że Błaszczak kieruje się tylko sowim dobrem, napisałem być może.

A ja nic nie napisałem o dobrze Błaszczaka tylko o jego funkcji i możliwościach z nią związanych więc proszę nie traktować moich wypowiedzi wybiórczo.

RzDPH! napisał(a):
a zamiast burd na ulicy i szkód z tym związanym wolę, żeby sprawę zbadał sąd i wydał sprawiedliwy wyrok, bo po to jest. Rozumiem ty wolisz, żeby tam wjechali spałowali, a najlepiej żeby ktoś z poniata spadł, bo dopiera byłaby sensacja. A ten cytat z Błaszczaka nie brzmiał tak, a kwestia twojej interpretacji na prawdę o niczym nie decyduje.

Tak samo nie chciałbym interwencji policji jak nie chciałbym (w czym mnie utwierdziłeś właśnie) żeby w marszu niepodległości szli ludzie, którzy na wszelką ingerencje w jego tkankę czyli w tym przypadku ingerencje w jawnie rasistowskie transparenty reagowali agresją i burdami. Wolałbym żeby tym się zajmowali organizatorzy a nie policja, ale się nie zajmuj bo jest im to na rękę co nie. Mogą powiedzieć o marginalnych przypadkach, garstce ekstremistów wśród zdrowej struktury substancji patriotycznej.
Ok, właściwy cytat:
Cytuj:
Na tym polega wolność, że możemy analizować te przypadki w sposób zupełnie otwarty i swobodny, bez żadnych przywiązań do skojarzeń

Należy interpretować hasło "Biała europa" w sposób otwarty? "Islam=terroryzm" też? Licentia poetica, niewinne igraszki? Czy to może prowokacje mająca na celu oczernienie narodowców, z którymi organizatorzy nic nie zrobili?
I pozwolę wybiórczo zacytować Ciebie
RzDPH! napisał(a):
Z 2 strony przypomnę ci, że trafiali się też tacy sędziowie, którzy uznali swastykę za azjatycki symbol szczęścia.

RzDPH! napisał(a):
Jakbyś właśnie wnikliwie śledził albo analizował politykę, wiedziałbyś że właśnie dlatego w Polsce ruchy takie jak Jobbik, AFD, Partia Ludowa Nasza Słowacja w Polsce są marginalne właśnie dzięki PiSowi, który sprawnie zepchnął je na margines sceny politycznej.

Co Ty masz z tym marginesem? Przez stolicę przeszedł marsz organizowany przez organizacje narodowe, w sejmie są narodowcy, ONR jest aktywny w przestrzeni publicznej. Fakt tego, że PiS podebrał elektorat Ruchowi Narodowemu nie oznacza zmniejszenia się ilości ludzi o poglądach nazywanych skrajnie prawicowymi. Jak powiedział Witold Tumanowicz
Cytuj:
To PiS przeciera szlaki do rządów narodowców, do rządów ruchu narodowego, tylko narodowcy są w stanie odzyskać od Unii Europejskiej pełną suwerenność, tylko narodowcy są w stanie skutecznie bronić życie poczęte, rodzinę przed dewiacją, dbać o polską gospodarkę

RzDPH! napisał(a):
Poza tym chyba nie do końca ogarniasz co się stało na Węgrzech, tam na taśmach premier wprost powiedział to słynne "kłamaliśmy wczoraj, dzisiaj, i będziemy kłamać jutro

Chodziło mi o coś zupełnie innego. Chodziło mi o sam fakt prezentowania się jako alternatywy do niebezpiecznego, antysemickiego i negującego holokaust Jobbik. Bez ruszania już zaszłości wewnętrznych węgierskich
RzDPH! napisał(a):
Jak ja napiszę tutaj rasa x jest lepsza niż rasa y, później napiszą że slizg to rasistowskie forum, to rozumiem ze ty przestaniesz pisać wtedy?

Nie, dostaniesz ostrzeżenie a przy trzech ostrzeżeniach bana. Tak samo jak osoby decyzyjne w ONR/MW itp nie powinny tolerować zachowań rasistowskich w swoich szeregach (tak jak zareagowali w przypadku rzecznika MW).

RzDPH! napisał(a):
"Kurde, następnym razem wezmę ze znajomymi na konwent PiS transparent "wolny rynek", to będziesz krzyczał, że PiS jest opcją wolnościową, bo na konwencie byli ludzie za wolnym rynkiem? xD"

Jeżeli ten konwent zorganizuje partia Korwin a honorowymi gośćmi będą Leszek Balcerowicz i Ezio Wrocław to pomyślę, że coś jest na rzeczy.

RzDPH! napisał(a):
Na prawdę chyba masz jakąś wyjątkową percepcję albo po prostu jesteś z góry przeświadczony, skoro twierdzisz że większość tych ludzi nie idą na marsz świętować niepodległości tylko głosić wyższość 1 rasy nad 2.

Gdzie to wyczytałeś?

RzDPH! napisał(a):
A czy zamiast publicystycznego pieprzenia, że faszyzm(brunatne komentarze xD) w Polsce podnosi głowę masz jakieś statystyki albo dane, że w Polsce rasizm jest tak wielkim problem na tle innych krajów czy jest jakimś ewenementem na skale świata? W każdym kraju są rasiści, skoro widzisz takie komentarze i tak cię to boli idź złóż donos do prokuratury masz do tego takie same prawo jak każdy inny obywatel.

NO JA PIERDOLE. Przepraszam uniosłem się. Co to w ogóle za optyka? W Polsce nie ma zanieczyszczenia powietrza bo w Chinach jest większe? Nie są problemem ataki na cudzoziemców bo w innych częściach świata też się zdarzają. Nie są problemem komentarze mówiące o "jebanych ciapakach" bo w internecie to nie naprawdę xd To chyba Ty żyjesz w alternatywnym świecie ziomek
RzDPH! napisał(a):
A to że ty se za przeproszeniem tak myślisz o ruchu narodowym to kogo to obchodzi... ? Jest prawo, jest sąd, ścieżka odwoławcza i na szczęście twoje czy moje prywatne osądy o niczym nie przesądzają(tylko, że moje są zgodne ze stanem faktycznym, ruch narodowy działa legalnie, abstrahując czy to dobrze czy to źle). Ja ci zwracam uwagę, bo mylisz pojęcia.
.
Zasadzie to nie wiem czy Ty to wszystko piszesz z pozycji teoretycznej czy w jakikolwiek zaangażowanej. Nie wiem do końca czy wytykasz mi brak wiedzy i to, że nazwałem faszystami ludzi, którzy nie są tego ruchu podręcznikowym przykładem tylko przejawiają pewne cechy? Odp.
RzDPH! napisał(a):
Po 1 nie dość, że się od razu obraża kilkadziesiąt tysięcy ludzi, to jeszcze się od razu kategoryzuje i odmawia brania udziału w życiu publicznym i to działa w obie strony. Brzydzę się czymś takim co właśnie się uprawia, bo ludzie którzy nie mają tyle dystansu czy wiedzy nt. rzeczywistej sytuacji politycznej reagują bardzo emocjonalne.

Kurwa ziomek, mówimy o krzyżach celtyckich i hasłach o białej europie. Jacek Międlar głosił we Wrocławiu jawnie antysemickie hasła (niepotrzebnie mieszam trzecie encyklopedyczne hasło co nie).
RzDPH! napisał(a):
Porównuje się rządy Pisu do Korei Północnej czy Rosji idź se pojedź do Korei porób zdjęcia gdzie nie można zobaczymy jak cie koreański Błaszczak potraktuje. Albo przejedź się na grób Niemcowa, czyli zamordowanego opozycjonisty w Rosji.

Ja nic takiego nie powiedziałem.
RzDPH! napisał(a):
Ja mówię o segregacji rasowej w stanach a ty o 3 rzeszy

Nie znalazłem związku. W USA czy RPA był konflikt wewnętrzny. III Rzesza zwracając się przeciwko żydom, cyganom czy Słowianom nawet kierowała w większości swój gniew na zewnątrz w kierunku społeczności kulturowo obcym. Tak samo jak to działa w nienawiści do islamu (Reductio ad Hitlerum i przegrałem dyskusje).

RzDPH! napisał(a):
Mylisz pojęcia, nacjonalizm nie jest pejoratywnym określeniem ani niczym negatywnym, rasizm tak. Właśnie to że język dzisiaj już zupełnie traci funkcje opisową na rzecz funkcji wartościującej, a dziennikarstwo zamiast funkcji informacyjnej pełni funkcję ocenną, wspiera takie podziały jakie dzisiaj toczą Polskę.

Czyli cała nasza pogawędka toczy się o właściwą słownikową definicje zgadzającą się z Twoim podręcznikiem od wosu? Czy dopiero zacznie być problem gdy to co nazywasz zjawiskami marginalnymi zacznie być wiodące?

RzDPH! napisał(a):
bez odbioru

Ej no

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:15
Czy tylko ja gorąco kibicuje polskim chłopakom od white pride bo uwielbiam jak świat płonie i wszyscy wokół oburzeni obrzucają się gównem?

Nie mogę się doczekać 100. rocznicy :3

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:18
kondrad napisał(a):
Ej no

RASA X JEST LEPSZA OD RASY Y, czyli dostane teraz ostrzeżenie :D ?

p.s ruch narodowy już nawet nie jest partią polityczną, ale to pewnie dla zmyły żeby przygotować faszystowsko-nazistowski przewrót #staytuned

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:20
RzDPH! napisał(a):
p.s ruch narodowy już nawet nie jest partią polityczną, ale to pewnie dla zmyły żeby przygotować faszystowsko-nazistowski przewrót #staytuned

Ale co ten fakt zmienia?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:30
Nie mogą być faszystami, bo nie są partią, czaisz? A uczestnicy marszu nie są faszystami, bo też nie są partią, a poza tym nie powiedzieli "jesteśmy faszystami". Niemożliwy jest ten człowiek...

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:32
sniper napisał(a):
Nie mogą być faszystami, bo nie są partią, czaisz? A uczestnicy marszu nie są faszystami, bo też nie są partią, a poza tym nie powiedzieli "jesteśmy faszystami". Niemożliwy jest ten człowiek...

Nie, nazwę ich faszystami dopiero wtedy gdy przeczytam to na internetowym forum :bowdown:

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:34
Cytuj:
wPolityce: Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości, podał na twitterze informację, że zamierzacie składać pozwy sądowe. Kogo konkretnie chcecie pociągnąć do odpowiedzialności?
Damian Kita: Chcemy założyć sprawę tym, którzy wypowiadali się o Marszu Niepodległości jako o marszu faszystów, nazistów, powielali te kłamstwa, nazywając ogół Polaków, patriotów, tymi określeniami.
Ale kogo konkretnie chcecie pozywać – zachodnie gazety, pojedyncze osoby?
Nasz zespół prawny cały czas przygotowuje te pozwy. Skandaliczny był nagłówek i artykuł w Rzeczpospolitej, która określiła nas marszem faszystów. Myślę, że to też będzie bardzo poważnie rozpatrzone. Ale chodzi także o osoby, które w internecie nas oskarżały o tego typu charakter.

także zwacha na ruchy

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:37
alexmahone napisał(a):
Cytuj:
wPolityce: Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości, podał na twitterze informację, że zamierzacie składać pozwy sądowe. Kogo konkretnie chcecie pociągnąć do odpowiedzialności?
Damian Kita: Chcemy założyć sprawę tym, którzy wypowiadali się o Marszu Niepodległości jako o marszu faszystów, nazistów, powielali te kłamstwa, nazywając ogół Polaków, patriotów, tymi określeniami.
Ale kogo konkretnie chcecie pozywać – zachodnie gazety, pojedyncze osoby?
Nasz zespół prawny cały czas przygotowuje te pozwy. Skandaliczny był nagłówek i artykuł w Rzeczpospolitej, która określiła nas marszem faszystów. Myślę, że to też będzie bardzo poważnie rozpatrzone. Ale chodzi także o osoby, które w internecie nas oskarżały o tego typu charakter.

także zwacha na ruchy

Przyznaję się jestem krypto prowokatorem przysłanym przez organizatorów marszu niepodległości :twisted:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 22:38
Czy te słynne pisowskie sądy zaczną w końcu skazywać na śmierć za zdradę ojczyzny?

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 23:19
sniper napisał(a):

RzDPH! napisał(a):
A to że ty se za przeproszeniem tak myślisz o ruchu narodowym to kogo to obchodzi... ? Jest prawo, jest sąd, ścieżka odwoławcza i na szczęście twoje czy moje prywatne osądy o niczym nie przesądzają

Nie wiem czego ty oczekujesz marsz niepodległości jest organizowany od 2010 roku, ONR i MW istnieją hohoho... a może i dłużej. Wnioski o delegalizacje onr i innych podobnych organizacji min. 4 lata temu na pewno były już składane. Czego ty nie rouzmiesz? Rządziła platforma rządzi PiS, nie wiem uważasz że jest jakiś ponadpartyjny spisek wszystkie partie na prawdę lubią ONR, w sądach sądzą sami narodowcy, prokuratura przez tyle lat leciała se w kulki i nic z tym nie robiła czy może po prostu nie lubisz PiSu i akurat pasuje ci to do narracji?

Zwracałem uwagę na pojęcia takie jak rasizm czy faszyzm, bo odpaliłem 11.11 tv i jak wszędzie się wylewały pojęcia takie jak faszyzm czy nazizm w ustach profesorów i tzw. autorytetów to aż się zdziwiłem że można tak błądzić. Wszedłem tutaj kuszony gównoburzą(doczekałem się) i tutaj to samo. Ja rozumiem, że dla ciebie nie ma różnicy między nazizmem, faszyzmem, ksenofobią, nacjonalizmem czy rasizmem. Ale jak ktoś używa błędnie pojęć w dyskusji ze mną to myślę że warto temu komuś zwrócić na to uwagę. A ty uznaniowo stwierdzasz sobie FASZYŚCI I CHUJ, rozumiem że "nawet tolerancja ma swoje granice"

Kolega Konrad cały dzień narzekał, że PiS się nie odciął jak wszyscy się odcięli, to że kurwa jeszcze nikogo nie skazali. No najlepiej jakby każdemu uczestnikowi obcieli obie ręce coby nie mogli więcej salutować w rzymskim stylu.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 23:49
RzDPH! napisał(a):
Kolega Konrad cały dzień narzekał, że PiS się nie odciął jak wszyscy się odcięli, to że kurwa jeszcze nikogo nie skazali. No najlepiej jakby każdemu uczestnikowi obcieli obie ręce coby nie mogli więcej salutować w rzymskim stylu.

Gdzie Ty to wyczytałeś?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 23:53
Nie za bardzo wiem, co miałoby na celu takie taksonomiczne podejście i pochylanie się nad jakimiś mikroróżnicami pomiędzy poszczególnymi typami zwyrodnienia :dunno: "Aha, rzeczywiście, tutaj jednak mamy do czynienia z podręcznikowym okazem rasisty pospolitego. Osobnik nie zdradza symptomów jakiejkolwiek wiedzy historycznej. Ale tutaj z kolei proszę, piękny okaz faszysty..." :you_crazy: Zresztą nawet jeśli potraktować w ten sposób tę gromadę, to co przemawia przeciwko nazywaniu ich faszystami czy nazistami? Zaproszony faszysta z Włoch? Checked. Rasistowskie hasła? Checked. Antysemityzm? Checked. Krzyż celtycki? Checked. Grożenie śmiercią? Checked... A co mnie obchodzi to, że transparent o czystej krwi trzymało 10 osób, a kilkudziesięciotysięczne stado baranów tylko za nim szło, becząc "amen" czy chuj wie co? Czy wszyscy Niemcy uczestniczyli w Holocauście? Czy żołnierze Wehrmachtu należeli do NSDAP? Nie, większość z nich prawdopodobnie nie głosowała na Hitlera, a jednak nazywamy ich nazistami. Może trzeba było porozmawiać z każdym z nich osobno i spytać o jego poglądy?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 01:04
Sniper serio uważasz że rozciąganie grupki uczestników wydarzenia gdzie bylo 60 tysięcy ludzi na całą resztę jest uczciwe intelektualnie ? Bo z tego co widziałem to wszyscy organizatorzy łącznie z ONR się od tego odcięli, a ten kretyn co był rzecznikiem MW też już chyba poleciał. Nie wiem czemu zakładasz, że większość uczestników popiera tego typu hasła. Według mnie ten marsz jest tak popularny bo jest jednym z niewielu pozytywnych przejawów patriotyzmu (inb4 hehe, ponapierdalać się z policja xd), jedyną okazją dla ludzi którzy czują potrzebę wyrażenia swojej radości z niepodległego państwa, a nie mają ŻADNEJ sensownej alternatywy. No chyba że uważasz każdego kto tam chodzi za faszystę, to po temacie.

W ogóle straszenie faszyzmem/neonazizmem w polsce gdzie nawet w gruncie rzeczy ucywlizowany ruch narodowy (pozbyto sie skinheadów z NOP, Kowalskiego, zostali bladzi intelektualiści w rodzaju bosaka czy winniczka) ma poparcie w granicach błedu statystycznego :roll: Zwłaszcza gdy w całej europie partie mniej lub bardziej jawnie faszyzujące zbierają o wiele wyższe poparcie.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183  Następna strona