Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Czerwca 2018, 14:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 650 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Saksy 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Saksy
  Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 15:57
Rozwiń

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 17:08
Pierwsza rzecz to klasyfikacja spoleczna- tutaj ludzie są naprawde przywiązani do tego skąd pochodzą, ile zarabiają ich rodzice i jaka skonczyli szkołę. Dużo trudniej jest tu przeskoczyć barierę uniwerku czy posiadania swojego mieszkania. Z tego wynika kolejna rzecz- Ci ludzie po prostu nie są ciekawi. Mało kto ma jakieś własne przemyślenia, fajne opowieści czy anegdoty. Stąd bierze się ciągły small talk, powtarzanie mega powierzchownych zdań w kółko. Rzeczy które ich jarają mnie odrzucają- zarówno lad culture z jej slangiem, jak i kultura "wyższa" z jej afternoon tea i networkingiem. Jedzenie jest obrzydliwe i drogie. Jakiekolwiek odstawanie od normy to szok, tak samo jak zajawki czy marzenie niezwiązane z awansem do wyższej klasy.
Mimo to nie powiem, że żałuję wyjazdu, dużo udało mi się zrobić przez ten czas- ale tu nie jest moje miejsce na stałe na pewno. Może też jestem nieobiektywny ze względu na specyfikę miejsca w którym mieszkam.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 18:20
A w jakiej czesci Anglii mieszkasz, ja prawdopodobnie na wakacje lecę na isle of wight ciekawe jak tam bedzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 19:14
va_banque napisał(a):
Pierwsza rzecz to klasyfikacja spoleczna- tutaj ludzie są naprawde przywiązani do tego skąd pochodzą, ile zarabiają ich rodzice i jaka skonczyli szkołę. Dużo trudniej jest tu przeskoczyć barierę uniwerku czy posiadania swojego mieszkania. Z tego wynika kolejna rzecz- Ci ludzie po prostu nie są ciekawi. Mało kto ma jakieś własne przemyślenia, fajne opowieści czy anegdoty. Stąd bierze się ciągły small talk, powtarzanie mega powierzchownych zdań w kółko. Rzeczy które ich jarają mnie odrzucają- zarówno lad culture z jej slangiem, jak i kultura "wyższa" z jej afternoon tea i networkingiem. Jedzenie jest obrzydliwe i drogie. Jakiekolwiek odstawanie od normy to szok, tak samo jak zajawki czy marzenie niezwiązane z awansem do wyższej klasy.
Mimo to nie powiem, że żałuję wyjazdu, dużo udało mi się zrobić przez ten czas- ale tu nie jest moje miejsce na stałe na pewno. Może też jestem nieobiektywny ze względu na specyfikę miejsca w którym mieszkam.

a możesz powiedzieć jak ekonomicznie sobie radzisz? gdzie pracujesz? mieszkasz sam czy z kimś? również myślę o Anglii między innymi stąd te pytania.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 20:20
Ja w sumie nie przyjechałem typowo na robotę, studiuje i staram się utrzymać na razie nie spinając się żeby odkładać. Mieszkam w East Midlands. Mimo tego ze dostałem robotę już w City na wakacje i prawdopodobnie daliby mi ofertę na później to mocno zastanawiam się nad życiem tu- bycie Polakiem tu to jak muzułmaninem w Polsce i nie raz nie dwa usłyszałem „fuck off” czy musiałem się tłuc za pochodzenie. Teraz już uniwerek mnie finansuje bo mam jakieś swoje researche wiec zasadniczo nie ma wielkiego problemu.
Ekonomicznie jest bardzo ok. Pracowałem w obskurnym barze, potem w całkiem prestiżowej kawiarnii i spokojnie byłem w stanie wyjść na swoje i odłożyć trochę na spełnianie marzeń. Stawka 15£ za godzinę z tipami jest spokojnie do osiągnięcia. Niektórzy pracują po 100-120h tygodniowo i po roku są ustawieni na naprawdę długo- jak masz ochotę na takie poświęcenia to kasa nie będzie problemem. Jak nie to na chillu się utrzymasz jeśli masz jakiekolwiek umiejętności i wiesz jak się zakręcić. Nawet na rowerku w Deliveroo można na betę odłożyć. Ja mieszkam teraz za 70£ tygodniówki z ziomkami z uczelni i jest bardzo ok jeśli chodzi o warunki wiec spokojnie to można ogarnąć tez. Co nie zmienia faktu ze większość mieszkan to przedział 100-150£ tygodniowo- w Londynie daj razy dwa.
Co do wakacji to nie odczujesz tego nawet i szybko Ci zleci a kasa wynagrodzi wszystkie braki. Ja mam już ten dylemat ze nie wyobrażam sobie jeszcze kolejnego roku tu siedzieć żeby skończyć sprawy na uczelni i nie wiem gdzie dalej szukać swojego miejsca- raczej dalsza emigracja mnie czeka wiec cieszę się ze mam jakieś zawodowe perspektywy żeby moc uderzać do Stanów np.
W ciągu tych dwóch lat mam ziomków którzy kończyli Eton i takich którzy nigdy nie wyjechali 30 km od swojego miasta, na pewno taki wyjazd dużo Cię nauczy i poznasz świat- albo Cię to zafascynuje albo odrzuci. Na pewno jak wiesz co chcesz robić to bedzie tu więcej możliwości niż w Polsce, ale wejście w świat typowo brytyjski jest dla mnie niemożliwe i nadal moi najlepsi przyjaciele to Polacy.
W sumie to mam mnóstwo chorych historii stad, chętnie opowiem jak ktoś jest ciekawy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 20:25
Dawaj, do tej pory posty bardzo interesujące, szczególnie ciekawią mnie te różnice kulturowe :D

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 20:29
tak z ciekawości - w jakiej branży research prowadzisz?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 21:52
Na razie jadę na kilka konferencji ze swoim paperem o kryptowalutach i dotcom bubble (zrobilem swoj model i troche kryptowalut wprowadzam do skostnialego swiata akademii) i współpracuję nad jednym paperem z ekonomicznej analizy prawnej ale to jeszcze niegotowe. Generalnie ekonomię studiuję, ale tu jest dużo większa współpraca biznesu z uczelnią- dookoła kampusu lokują się firmy w których czasami mamy zajęcia, jak studiujesz STEM to czasami Ci całe studia opłacają w zamian za zobowiązanie sie do pracy dla nich w przyszlosci.
Mieszkałem w akademiku, 16 osób na jedną kuchnię- tyle że blisko i tanio. Pierwszego dnia wszyscy Anglicy się podniecali jak bardzo zamelanżujemy więc pomyślałem ok, dawajcie... Nigdy więcej. 90% melanży wyglądało tak samo- siedzenie dookoła stołu, sączenie 1-2 browarków na cała noc i ring of fire (wszyscy tu w to grają, boże, najgorsza gra świata). Postanowiłem rozruszać towarzystwo znaną polską grą "kto wezmie wiekszy łyk". Żaden z brytoli nie był w stanie wypić nawet shota (50 ml) na raz. Mimo to, do konca roku słuchałem jak to wyjdą na night out i jak będzie najebka stulecia. Tu też widać, że boarding school (95% osób na uniwerkach przez to przechodzi) ryje ludziom mózgi- jak Twoi rodzice płacą dziesiątki tysięcy funtów to nie uczysz się życia. Opowiadali mi, że jak mają zajęcia do 16 to potem do 20-21 siedzą zamknięci w pokojach i odrabiają lekcje a ich nauczyciele ze szkoły pilnują ich czy na pewno pracują. Z drugiej strony, w innej szkole najprawdopodobniej nic sie nie nauczysz i nie pojdziesz na uczelnię- totalne średniowiecze i społeczne bańki. Miałem znajomych którzy przez cały rok jedli tylko dania z proszku- gotowanie to niepojęta sztuka. Do tej pory z 50% ludzi których znam nie potrafi sobie nic ugotować i je na mieście albo zamawia szamę do domu. Normalnym jest, że poznaję ludzi, którzy nigdy w życiu nie przeczytali książki. Moje podróże autostopem, zainteresowanie muzyką czy jakieś próby pisarskie są totalnym szokiem dla ludzi. Rasizm jest wszechobecny, zarówno w pracy- "We're such a nice place cause we don't have blacks in here" to cytat z mojej szefowej- jak i na uczelni w drugą stronę- są imprezy nie dla białych czy kwoty rasowe w korporacjach. Gdyby nie sport (bardzo wspierany przez uczelnię) to byłoby mi ciężko.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 22:36
Z tym rasizmem to chujnia, a te imprezy nie dla białych to organizowane przez studentów?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 22:57
baaardzo ładnie va_banque, mieszkam w londynie piąty rok i pod zdecydowaną większością się mogę podpisać niestety, mimo że poznałem tutaj mimo wszystko paru fantastycznych ludzi, przeżyłem parę świetnych melanży i ogólnie nie żałuję na dłuższą metę, to jednak te wady o których mowisz (głównie te związane z mentalnością) cały czas mnie kłują w dupsko
ale wiele z tego wynika też po prostu z różnic kulturowych i staram się być wyrozumiały

życie tutaj to lost in translation, tylko że bez scarlett

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 23:15
Opowiadajcie dalej :D Z dziwnych rzeczy o UK to słyszałem, że tam ludzie wizyty u tatuatora traktują jak zakupy w supermarkecie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 23:31
byłem świadkiem jak moja koleżanka w średniej między zajęciami dojebała sobie dziabę

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Lutego 2018, 23:34
ring of fire spoko przecież

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 07:31
ej Vabanque te Twoje posty mi się automatycznie przeczytały w głowie tonem i głosem hurr durr nie czytajo ksionżek, nie pijo jak my, my som lepsi cnie. gadki o tym co kto będzie robił i jak to będzie nie ruchał i melanżował to chyba standardowe myślenie życzeniowe wszędzie jest. Znaczy oczywiście chuja się znam na takim środowisku jak Ty bo nie melanżuje w UK, w sumie nigdy nikt nie sprawił że się poczułem gorzej bo jestem Polakiem, zajawkowicze raczej też, po mieście widać że łebki se jeżdżą na deskach, graffiti co chwilę się zmieniało na legalnej ścianie, w Gamie, czy w plastyku ciężko na obsłudze nie spotkać growych i plastycznych świrów.

bardzo mocne to zdanie o boarding school (które brzmi jak bardziej kurwa jakby to było waterboarding school)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2018, 08:02
Był tu ktoś kiedyś na saksach będąc niepełnoletnim?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2018, 09:56
No ale o co pytasz, rozwin? Nauka, praca?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2018, 10:18
Do pracy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Kwietnia 2018, 10:01
Nie licząc przez znajomych gdzie szukacie pracy na saksach? Chodzi mi, żeby to były sprawdzone miejsca, żebym nie musiał się martwić o kwadrat, o wypłatę, zaliczki itd.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018, 14:56
WDZT napisał(a):
Nie licząc przez znajomych gdzie szukacie pracy na saksach? Chodzi mi, żeby to były sprawdzone miejsca, żebym nie musiał się martwić o kwadrat, o wypłatę, zaliczki itd.

Grupy na fb typu "praca w..." Olx przez agencję. Choć wiadomo jak agencje przycinają na wszystkim.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018, 17:21
HPW500 napisał(a):
WDZT napisał(a):

Grupy na fb typu "praca w..." Olx przez agencję. Choć wiadomo jak agencje przycinają na wszystkim.

Spoko, dzięki mordko

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 650 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona