Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Czerwca 2018, 08:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Biznes / Giełda / Inwestycje 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Biznes / Giełda / Inwestycje
  Wysłano: Czwartek, 17 Listopada 2016, 13:07
Bardziej zajawkowo póki co. Poznać chociaż trochę mechanizmy, może spróbować jakiegoś symulatora (pewnie jakiś jest). W perspektywie roku czy tam dwóch, w zależności ile byłbym w stanie posiąść wiedzy czy też wyczucia chciałbym zacząć inwestować pierwsze pieniądze.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Listopada 2016, 10:06
jak ktoś byłby zainteresowany inwestowaniem w miejsca postojowe (mniej więcej od 15k wejście) to napisałem tekst o tym jak to robić, możecie poczytać -> Inwestowanie w miejsce postojowe czyli w co dobrze zainwestować 15000

Ostatnio edytowano Czwartek, 2 Lutego 2017, 22:12 przez DMS, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Listopada 2016, 10:42
Za 15 koła, to lepiej koksu nakupować i sprzedawać na piątki.

A tak serio, to jest to jakiś pomysł. Problem w tym, że takie rozwiązanie ma bardzo niską płynność, kapitał jest zamrożony, spore ryzyko, że miejsca nie wynajmiesz itd. Niepodważalnym argumentem, który podkreśliłeś, jest fakt, że nieruchomość nigdy nie będzie bezwartościowa. Szkoda tylko, że skonfrontowałeś to z rynkiem akcyjnym : ) Zwłaszcza, gdy zakładamy scenariusz, że mamy 15 000 zł wolnych środków.
Zakładając optymistycznie, że przyniesie Ci to 10% rocznie, co daje 1500zł, to kapitał początkowy uzbierasz po 10 latach (o ile tego nie przepijesz na bieżąco), a podejrzewam, że nie zostawiłeś sobie drugie tyle jako poduszkę finansową. Podsumowując, spoko artykuł, można się czegoś dowiedzieć ale nie jest to inwestycja dla studenta z 15 tysiącami w skarpecie. IMO oczywiście.
Dodatkowo warto zaznaczyć, że gwałtowny wzrost cen nieruchomości jaki obserwowaliśmy lata temu nie powtórzy się w naszym kraju i inwestowanie w nie w sposób bezpośredni, indywidualnie, jest co najmniej staromodny. A pierdolenia się z tym tyle, że o jezu, inwestorzy raczej redukują dzisiaj ich liczbę niż zwiększają.
Lepiej, IMO, dozbierać do 20k i wrzucić to w jakiś sprawdzony FIZ.
Pozdrówki, no offence.

e: Rozumiem, że posiadasz takie miejsce?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Listopada 2016, 11:47
Zgodzę się, płynność to bardzo duży problem - takiego miejsca nie da się sprzedać w krótkim czasie, podejrzewam, że może to zająć nawet z 3 miesiące przy czym to zależy od lokalizacji. Są takie lokalizacje gdzie sprzedasz miejsce postojowe od ręki praktycznie - tam gdzie jest znaczna nadwyżka popytu nad podażą. Skonfrontowanie tego z rynkiem akcyjnym miało w prosty sposób pokazać różnicę w ryzyku między obiema inwestycjami przede wszystkim.
Jasne, że inwestowanie 15k mając tylko 15k nie jest mądrym posunięciem - pełna zgoda. 10% to nie jest aż tak optymistyczny wariant, jest to wersja dość realistyczna, oczywiście przy dobrym przygotowaniu takiej inwestycji, bo nie można przecież mówić o ogóle. Co do przepijania to niestety no, nie mam wpływu już na to kto co zrobi, blog jest skierowany raczej do osób z kręgów finansowych wiec nie poruszam w nim takich kwestii bo jest to oczywiste - każdy robi ze swoim zyskiem to co chce. 10 lat zwrotu z inwestycji to dla jednego dużo, dla dla drugiego bardzo spoko opcja - każdy musi podejść do tego bardzo indywidualnie. Przy czym też nigdzie chyba w tekście nie polecam kto kiedy i ile powinien zainwestować - z reguły piszę bardziej o możliwościach w celu zainspirowania do myślenia o tym.
Ceny miejsc postojowych to też trochę odrębna sprawa niż ceny mieszkań - mogą w różny sposób rosnąć i spadać, przy czym tych pierwszych jest w znakomitej większości lokalizacji znaczny niedosyt.
Co do fizów to oczywiście, co kto woli - dla mnie inwestycja w takie miejsce ma dodatkową wartość dodaną w postaci doświadczenia i wiedzy.

Nie posiadam aktualnie, byłem przygotowany do takiej inwestycji ale jednak nie zdecydowałem się na nią z wielu powodów. Do artykułu dołączone jest case study na temat tej mojej niedoszłej inwestycji, możesz zerknąć jeżeli chcesz ;)

Nie traktuję Twojego posta jako ataku, cenię treściwe uwagi - nie uważam się za alfę i omegę i nie czuję, żeby ten tekst był ideałem, w którym nie trzeba nic zmieniać. Praktycznie codziennie dowiaduję się nowych rzeczy i staram się go ulepszać więc dzięki za dyskusję ;)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 14:45
9% rocznie, wypłata kwartalna, okres inwestycyjny 24 miesiące.
HOT OR NOT?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 16:12
hot, ale co to niby jest? pewnie jakieś akcje na których mozna stracić

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 20:31
Obligacje korporacyjne, rynek developerski w Warszawie. Bardzo doświadczony zespół zarządzający m.in. przez miłego Pana, który przez 14 lat był dyrektorem w Echo Investment. Bardzo ciekawy model biznesowy, mocno zabezpieczony dla klienta. Wziąłem za 2 dyszki

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 21:32
i te 9% dostaniesz na bank?
nie znam się więc pytam

ja lokuję bnezpiecznie w konto oszczędnościowe ale procenty tak zmarniały w przeciągu 5 lat że chuj by to strzelił...

z 5,5% na 1,5 % :P

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 21:49
przy czym oficjalna inflacja teraz to 1,8% takze rzeczywista pewnie jest jeszcze pare punktow procentowych wyzsza

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Lutego 2017, 03:19
Na bank, to Kopernik nie żyje :) Przy czym powiedzenie "masz to jak w banku" jest mocno przedawnione. Oszczędności Polaków na dzień dzisiejszy wynoszą bodajże 600 mld zł (mogę się mylić), a BFG posiada rezerwy w ilości niecałych 10 mld, także tego. Wnioski łatwo samemu wyciągnąć.

Wracając do tematu - Inwestycja jak już pisałem jest mocno zabezpieczona z każdej strony. Dodatkowo z racji mojego zawodu miałem okazję poznać zarządzającego działem prawnym tych obligacji i zapytałem o wszystko, co mnie interesowało. Ryzyko minimalne

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Lutego 2017, 07:51
Ci co wzięli Amber Gold też tak mówili.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Lutego 2017, 10:16
Zawszespoko92 przy obecnych zawirowaniach inwestycja w obligacje jest dość mocno ryzykowna(stopy procentowe bardzo nisko, a inflacja zaczyna przyśpieszać). Chociaż 9% mimo wszystko wydaje się fajną inwestycją jeśli firma jest rzetelna i nie ma ryzyka niewypłacalności. 2 lata to też nie jakiś mega długi okres. Zerkałeś czy nie są jakoś przesadnie zadłużeni? Jeśli stopy zaczną rosnąć(nie twierdzę, że to pewne, ale to jednak realne ryzyko) to i odsetki od kredytów zaczną rosnąć, a to może mieć negatywny wpływ na kondycję finansową itd.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Lutego 2017, 20:00
chuj tam i tak nie mam zamiaru trzymac hajsu na koncie, inwestuje niedlugo w budowe domu i kupno mieszkan, zawsze to lepsze niz wirtualne pieniadze

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Marca 2017, 22:02
wpakował tu ktoś wszystkie oszczędności w Polimex te trzy tygodnie temu?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 5 Marca 2017, 22:23
Ładnie wystrzeliło :shock:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Marca 2017, 22:27
Ciekawe do ilu dobije

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 5 Marca 2017, 22:27
Zaraz spadek będzie - spokojnie :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 5 Marca 2017, 22:29
No tak, do 8.40zł spadnie pewnie około

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Marca 2017, 11:34
Lansky napisał(a):
Gdzie szukać informacji o stawianiu pierwszych kroków na giełdzie, inwestowaniu pieniędzy tak dla laika, może jakieś książki?

Ja znalazłem w bibliotece pozycję "Jak pomnażać oszczędności" Maciej Samcik. Około 215 stron, napisane prostym językiem więc nie przestraszysz się nie wiadomo jakich tabelek albo liczb, dla mnie jako dla laika była to całkiem interesująca lektura. Z tym, że napisane o ogólnym inwestowaniu, o lokatach, obligacjach, funduszach inwestycyjnych no i o giełdzie też trochę.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Kwietnia 2017, 18:39
ma ktoś z Was koledzy sklep internetowy ?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona