Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 17 Grudnia 2017, 16:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7066 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342 ... 354  Następna strona
PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:20
można też wykminić plan B w postaci przerzucenia sobie całego urlopu u obecnego pracodawcy na czas, w którym przypadałby Ci okres wypowiedzenia, więc jeśli na przykład pracodawca nie pójdzie na ugodę i nie klepnie aneksu mówiącej o skróceniu/wypierdoleniu całkowitym okresu wypowiedzenia, możesz jebnąć mu wypowiedzeniem i iść na urlop, w tym czasie idziesz już pracować u innego pracodawcy (prawo pracy na to zezwala) i chuj, tyle

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:22
Tylko że wtedy przepada Ci całkowicie Twój urlop? Miesiąc to zwykle ok. 22 dni pracujących, więc trochę bez sensu.

PS. Jak pracujesz na stanowisku kierowniczym, to ma prawo Cię odwołać z urlopu w kryzysowej sytuacji i wtedy dopiero jest niezły zajzajer. xD

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:36
plus jak wspominałem w pewnych umowach masz zakaz pracy w drugim miejscu pracy i chuj.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 16:13
benek187 napisał(a):
Tylko że wtedy przepada Ci całkowicie Twój urlop? Miesiąc to zwykle ok. 22 dni pracujących, więc trochę bez sensu.

PS. Jak pracujesz na stanowisku kierowniczym, to ma prawo Cię odwołać z urlopu w kryzysowej sytuacji i wtedy dopiero jest niezły zajzajer. xD

No przepada Ci cały urlop, który masz obecnie do końca roku, a u nowego pracodawcy będziesz miał jeszcze dni urlopowe uzależnione od ilości dni do końca roku i mnożnika (zależności od stażu pracy, wykształcenia, itp). Powiem Ci jak to wygląda w moim przypadku.

Na ten moment mam równiutkie 15 dni (pełne 3 tygodnie) urlopu do końca roku. W momencie odchodzenia z pracy, mój pracodawca musi się ze mną z tego urlopu rozliczyć - wysłać mnie na przymusowy, lub wypłacić ekwiwalent pieniężny. To 15 dni urlopu mi przepada (a przepada zawsze, bo nie ma mowy o transferze urlopu do nowej firmy), a nowy pracodawca naliczy mi urlop uzależniony odpowiednio od miesięcy pozostałych do końca roku, czyli 5 miesięcy (w nowym miejscu zaczynam pracę od sierpnia) * 1,77 (taki mnożnik wychodzi w moim przypadku) = 9 dni urlopu do końca roku.
Rzecz w tym, że Twój obecny urlop /ilość dni, tak czy tak Ci przepadną, tylko po prostu możesz pogadać ze swoim szefuniem, żeby zamiast hajsu, wyslal Cię na urlop, no a wtedy możesz już iść do pracy w innym miejscu

To jest trochę pokręcone, jeśli potrzebowałbyś pomocy w tej sprawie to podbij na PW, jak wrócę do domu to na spokojnie Ci to rozpiszę z kompa już
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 16:31
ale co ty pierdolisz? :lol:
po pierwsze jest coś takiego jak transfer urlopu

po drugie kurwa nie dostajesz od dwóch pracodawców po dwa razu urlopu na cały rok...

jak odchodzisz w lipcu przykładowo to masz 13 dni za ten rok jak weźmiesz więcej to ci zapierdolą kasę zwyczajnie z ostatniej wypłaty ,a u nowego będziesz miał też za pół roku czyli 13 :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 16:34
Przecież on to właśnie napisał. "u nowego pracodawcy będziesz miał jeszcze dni urlopowe uzależnione od ilości dni do końca roku i mnożnika (zależności od stażu pracy, wykształcenia, itp)."

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 16:36
w takim razie nie rozumiem celu tamtego posta :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 18:30
jabolsdz napisał(a):
ale co ty pierdolisz? :lol:
po pierwsze jest coś takiego jak transfer urlopu

po drugie kurwa nie dostajesz od dwóch pracodawców po dwa razu urlopu na cały rok...

jak odchodzisz w lipcu przykładowo to masz 13 dni za ten rok jak weźmiesz więcej to ci zapierdolą kasę zwyczajnie z ostatniej wypłaty ,a u nowego będziesz miał też za pół roku czyli 13 :dunno:

jabol nie wiem o co się dopierdalasz, ale z kolei to ja zapytam - co TY pierdolisz ziomek. W jaki sposób można niby przenieść urlop od jednego pracodawcy do drugiego (w puli tej samej ilości dni, które masz na dzień wypowiadania umowy u obecnego pracodawcy)? Wystarczy minuta szukania albo opcja zagadania do jakiejkolwiek osoby ogarniającej HR-tematy:
Cytuj:
Jeżeli dochodzi do rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, a pracownik ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy, przysługuje mu ekwiwalent pieniężny. Pracodawca wypłaca przy tym ekwiwalent za niewykorzystany urlop zaległy z ubiegłych lat, jak i za część urlopu należną zatrudnionemu za okres przepracowany w firmie w danym roku kalendarzowym.

W przypadku, gdy pracownik nie wykorzystał całego urlopu przysługującego mu w danym roku kalendarzowym, kolejny pracodawca udzieli mu dni wolnych liczonych w sposób proporcjonalny.
Tylko taka procedura jest przewidziana i jak podkreśla dr Katarzyna Antolak-Szymanski, ekspert prawa pracy z Uniwersytetu SWPS, nie ma żadnych podstaw prawnych, aby przenieść urlop do kolejnego zakładu, nawet jeśli zarówno pracownik, jak i pracodawcy się na to zgodzą
.

to po pierwsze.

po drugie - powtórzyłeś dokładnie to, co ja napisałem w swoim poście, więc teraz to ja nie rozumiem celu Twoich postów powyżej ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 20:45
To ja może w ramach rozrywki intelektualnej rzucę taką zagadkę (zaznaczam, że obecnie sam jeszcze nie znam rozwiązania).

Pracownik jest zatrudniony od 1 stycznia w dwóch firmach, w obu na pełen etat.

1) Jak się traktuje u niego dzień urlopu? Bierze urlop i ma go w obu firmach? I liczy mu się to jako jeden dzień? A jeśli tylko jeden pracodawca wyrazi mu zgodę na ten urlop, to też traci jeden dzień urlopu wtedy, mimo że do jednej z firm musi przyjść?

2) Ten sam pracownik składa wypowiedzenie w obu firmach, w obu firmach kończy się ono z dniem 31 grudnia. Pracownik wykorzystał w ciągu roku tylko połowę urlopu. Czy otrzyma ekwiwalent za niewykorzystany urlop? A jeśli tak, to w jaki sposób on zostanie wyliczony, jeśli u dwóch pracodawców miał różne wynagrodzenie? Połowa pozostającego urlopu po stawce z jednej firmy, a połowa po stawce z drugiej?

I jeszcze jedna ciekawa sytuacja, w której kiedyś ja sam się znalazłem. Byłem zatrudniony do projektu, płacono mi wynagrodzenie ze środków unijnych i ekwiwalent za niewykorzystany urlop był kosztem niekwalifikowalnym, więc kazano nam obowiązkowo wykorzystać urlop w pełni do końca roku. Czy pracodawca może mnie wysłać na obowiązkowy płatny urlop tłumacząc to właśnie niekwalifikowalnością kosztu (ekwiwalentu)? A co jeśli wtedy bym, na złość mu, poszedł na L4? Musiał by mi zapłacić?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 10:22
Skoro jest zatrudniony w dwóch firmach to są one niezależne od siebie. Tzn w obu przysługuje mu po te 20 czy 26 urlopu rocznie, w obu bierze dni wolne oddzielnie i z obu dostanie ekwiwalent zależny od wykorzystanego w danej firmie urlopu i wynagrodzenia w nich.
Może cię zmusić do wykorzystania całego zaległego z poprzedniego roku, plus może cię wysłać na bodajże dwa dni z bieżącego. To że to projekt eu to nic tu nie zmienia, po prostu jemu było tak na rękę a ty się zgodziłeś (jak 99% ludzi w takim przypadku). Tak jest, jak byś poszedł na l4 to by musiał ci to wypłacić. Nie wiem co to za projekt był, ale ja u siebie rozliczałem ekwiwalenty ludzi i był to normalny koszt kwalifikowalny (przecież zgodnie z kp to normalny składnik ynagrodzenia pracownika) :dunno:

CHUDSON napisał(a):
instrukcja jak poderwac kolezanke:
1. zrobic domowke (bedziesz gospodarzem czyli fejm imprezowy masz gwarantowany)
2. zaprosic znajomych w tym owa kolezanke
3. napierdolic sie w chuj i ją troche też (chociaż niekoniecznie)
4. znaleźć moment kiedy bedziecie sami
5. przyswirowac pijanego podrywacza na żarciku i ja pocowalowac
6. nara

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 10:45
Peyton napisał(a):
jabol nie wiem o co się dopierdalasz, ale z kolei to ja zapytam - co TY pierdolisz ziomek. W jaki sposób można niby przenieść urlop od jednego pracodawcy do drugiego (w puli tej samej ilości dni, które masz na dzień wypowiadania umowy u obecnego pracodawcy)? Wystarczy minuta szukania albo opcja zagadania do jakiejkolwiek osoby ogarniającej HR-tematy:
Cytuj:
Jeżeli dochodzi do rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, a pracownik ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy, przysługuje mu ekwiwalent pieniężny. Pracodawca wypłaca przy tym ekwiwalent za niewykorzystany urlop zaległy z ubiegłych lat, jak i za część urlopu należną zatrudnionemu za okres przepracowany w firmie w danym roku kalendarzowym.

W przypadku, gdy pracownik nie wykorzystał całego urlopu przysługującego mu w danym roku kalendarzowym, kolejny pracodawca udzieli mu dni wolnych liczonych w sposób proporcjonalny.
Tylko taka procedura jest przewidziana i jak podkreśla dr Katarzyna Antolak-Szymanski, ekspert prawa pracy z Uniwersytetu SWPS, nie ma żadnych podstaw prawnych, aby przenieść urlop do kolejnego zakładu, nawet jeśli zarówno pracownik, jak i pracodawcy się na to zgodzą
.

to po pierwsze.

nie dopierdalam się, sorry ziomeczku jeśli tak to zabrzmiało, my bad co do tej drugiej sprawy to na początku też tak myślałem jak Ty ale moja koleżanka twierdziła, że tak zrobiła :) teraz wydaje się że po prostu ściemniała :roll: więc kajam się i zwracam honor

Ostatnio edytowano Sobota, 15 Lipca 2017, 11:14 przez jabolsdz, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 10:53
Trochę podobny temat mam mordeczki.

Zatrudniłem się w pewnym miejscu dwa tygodnie temu na umowie o pracę na pół roku (z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia). Śmigałem sobie i w sumie było spoko, ale wczoraj moja wspaniała kobieta podklepała mi, że u niej w firmie otwierają nowe miejsce pracy (o wiele atrakcyjniejsze od tego, które mam obecnie), i że jestem tam już polecony. Ona dostała tę robotę w taki sam sposób więc nie mam powodów przypuszczać, że ta opcja nie wypali... Największym problemem jest teraz rozwiązanie umowy z obecnym pracodawcą.

Liczę na to, że pójdzie na ugodę (rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia), ale muszę liczyć się z tym, że będzie chciał mi zrobić pod górkę. Żadnych poważnych obowiązków nie mam, dalej jestem na etapie nauki, w związku z czym teoretycznie nie powinno to być problemem, no ale wiadomo jak bywa.

Rozkminiam różne opcje i warianty... W razie czego myślę, że mam opcję ogarnięcia sobie wspomnianego L4 od psychiatry. Rozumiem, że taki manewr nigdzie w papierach nie zostaje?

Zastanawiałem się jeszcze czy w razie problemów po prostu tym nie jebnąć i nie przestać przychodzić, ale nie orientuję się jak to jest ze świadectwem pracy... Czy mogę je zataić (ewentualnie wyjebać do kosza)? Z informacji, które znalazłem wiem, że chodzi w nim głównie o potwierdzenie doświadczenia zawodowego, ale jeżeli chodzi tylko o to to te dwa tygodnie nie robią mi żadnej różnicy w perspektywie lepszej przyszłości. Pytanie jest tylko takie czy następny pracodawca do tego nie dojdzie i nie będzie miał z tym problemu? Jakiś ślad (choćby w ZUSie) przecież zostaje?

Oczywiście najłatwiej byłoby powiadomić go o możliwej obsuwie, ale to niestety sytuacja bardzo na już, zależy mi na tej nowej robocie jak cholera i ogólnie ruszę wszystko co mogę, żeby to ogarnąć z pomyślnym dla siebie wynikiem... Co oznacza balansowanie na krawędzi w pewnych punktach.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 11:06
no ale myślisz że w tej nowej robo tak od razu razem z rekrutacją wezmą Cię w przeciągu dwóch tygodni?

no bo jakbyś w pon zaniósł wypowiedzenie to byś tam chyba 7 sierpnia mógł zacząc w nowej pracy, czy trzeba od pierwszego?

nie wiem do końca o co chodzi z tym psychiatrą, jak od niego jest kwit to można pracować na L4? chyba też nie? więc generalnie można po prostu wziąć L4 jakiekolwiek ale to chyba nic Ci nie zmieni poza tym że nie będziesz musiał chodzić do pracy, no bo nie będziesz mógł pracować na L4 (musisz przejść badania medycyny pracy przed rozpoczęciem)... chyba, że z psychiartą jest jakaś inna akcja o której nie wiem.

przestać przychodzić to ja bym nie szedł w to, szefu może ci wpierdolić naganę i to już będzie na świadectwie pracy, ale jak oczywiście wyjebiesz z cv tę firmę to chyba nikt do tego nie dojdzie.. mimo wszystko to najgorsza opcja ;)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 11:20
No właśnie biorą dość szybko (na pewno trwa to krócej niż dwa tygodnie)...

Tak, z tego co się orientuję to nie można pracować, ale miałbym wtedy czas na ogarnięcie formalności z nowym pracodawcom, z którymi może być problem jeżeli będę musiał normalnie śmigać do roboty.

Ogólnie dla wszystkich byłoby łatwiej podpisać ugodę - dla mnie z oczywistych względów, a pracodawca nie musiałby płacić mi za dodatkowe dwa tygodnie średnio wydajnej pracy, której i tak dopiero się uczę.

Nie bardzo chcę palić za sobą mosty i pogrywać w chuja bo to nie w moim stylu.
Opcja z jebnięciem jest naprawdę ostatecznością, ale po prostu rozważam wszystkie możliwości :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 12:18
Wszyskie L4 jakie brałeś u pracodawcy są w świadectwie pracy. Nie ważne czy przeziębienie czy psychiatra.
Ale dwa tygodnie wypowiedzenia to jak nic, jak ktoś cie chce to na luzie tyle poczeka. No chyba że idziesz ulotki roznosić.

CHUDSON napisał(a):
instrukcja jak poderwac kolezanke:
1. zrobic domowke (bedziesz gospodarzem czyli fejm imprezowy masz gwarantowany)
2. zaprosic znajomych w tym owa kolezanke
3. napierdolic sie w chuj i ją troche też (chociaż niekoniecznie)
4. znaleźć moment kiedy bedziecie sami
5. przyswirowac pijanego podrywacza na żarciku i ja pocowalowac
6. nara

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 15 Lipca 2017, 13:43
Ok, dzięki za info.
Nie, nie ulotki :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 18 Lipca 2017, 16:17
siema slizgi pracował ktos moze w firmie qumak w WWA ??mam kilka pytań

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype

Wysłano: Czwartek, 20 Lipca 2017, 08:09
Zmieniam pracę i wczoraj uzupełniałem formularz PIT 2 i trochę mnie zastanowił.
Cytuj:
1) nie otrzymuję emerytury lub renty za pośrednictwem płatnika,
2) nie osiągam dochodów z tytułu członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją
rolną,
3) nie otrzymuję świadczeń pieniężnych wypłacanych z Funduszu Pracy lub z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń
Pracowniczych,
4) nie osiągam dochodów, od których jestem obowiązany(-na) opłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na podstawie art. 44 ust. 3
ustawy, tj. dochodów:
a) z działalności gospodarczej, o której mowa w art. 14 ustawy,
b) z najmu lub dzierżawy.

Podpisałem taką deklarację i trochę mnie dziwi, że muszę się pracodawcy przyznać, że osiągam jakieś dochody np. z tytułu najmu.To chyba moja prywatna sprawa? Jeżeli sam rozliczam się z US, a pracodawca na koniec roku wystawia mi tylko PIT, to po co im to wiedzieć?
Wie ktoś jak to wygląda z pracą na zlecenie? Bo po zmianie pracy mam zamiar dorywczo realizować sobie jakieś projekty na boku od obecnego pracodawcy i niespecjalnie chcę się z tym afiszować w nowym miejscu pracy? Żadna konkurencja czy konflikt interesów nie wchodzi w grę, jak coś.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 27 Lipca 2017, 20:18
Kilka miesięcy temu (rekrutacja luty, odpowiedź początek kwietnia) starałem się o angaż w pewnej firmie, nie wzięli mnie, w międzyczasie kilka razy powtarzali to ogłoszenie. duża, międzynarodowa firma, polska centrala.

dzisiaj telefon: dzień dobry, praca jest dla Pana od jutra, kasa ta, którą pan podał, okres próbny 3 miechy, potem na nieokreślony umowa. powiedziałem, że oddzwonię jutro, bo od lutego to mi się okoliczności życiowe zmieniły.

i teraz pytanie: wydaje się, że są pod ścianą, więc chciałbym ponegocjować warunki, konkretnie to kasę (chcę iść teraz na studia, w obecnej pracy mogę robić dziennie czyli czesne w kieszeni + pensja mi się podniosła i nowa oferta nie jest już korzystna finansowo biorąc pod uwagę dojazd itp.) czas umowy (np. pierwsza na 6 miesięcy) i najważniejsze: mam już opłacony wyjazd do Tajlandii 1-18 listopada

jakies porady, doswiadczenia?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Sierpnia 2017, 12:32
Mam szybkie pytanko, jeżeli złożyłem wypowiedzenie 28.07 (okres wypowiedzenia - miesiąc) to zgodnie z tym pracuje do 28.08 czy do 31.08?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7066 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342 ... 354  Następna strona