Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Października 2017, 20:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 352  Następna strona
PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: Niedziela, 2 Lipca 2017, 14:49
Te Clixsense też nie działa,wypełniam ankietę jakąś tą początkową i zaraz wyskakuje że dla Ciebie nie ma odpowiednich ankiet :lol:
We're Sorry!
Unfortunately you did not qualify for that survey.

a jebać to

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lipca 2017, 14:50
Gdzie ja moge znalezc robo dla 16 latka w malym miescie? Kurwens.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lipca 2017, 14:52
Ogólnie to powinieneś popytać po znajomych,jakieś magazyny czy cokolwiek. Mi stary załatwił u znajomych malowanie metalowych klatek i jakieś śmieszne wiercenie ich itd.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lipca 2017, 15:01
AlmostDivine napisał(a):
Gdzie ja moge znalezc robo dla 16 latka w malym miescie? Kurwens.

nad morzem jest od chuja roboty, nie ma ludzi do pracy bo większość wypierdala za granicę, także najlepiej wybrać się tutaj, w internecie od cholery jest ogłoszeń, a najlepiej to coś umieć i mieć na to papier np. ratownik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lipca 2017, 11:20
nie wiedziałem, czy tu, czy do tematu o studiach, ale może i lepiej tu. Potrzebuję rady w pewnej sprawie co do ubezpieczenia zdrowotnego od kogoś kto ogarnia. Skończyłem studia i czekam na dyplom, nie zamierzam się uczyć ani pracować przez jakiś czas. Z tego co wyczytałem w internecie w dniu obrony wygasa mój status studenta, ale do 31 października posiadam prawa studenta (no i że to jest jakoś prawnie rozrożniane). Wraz z wygaśnięciem statusu studenta (czyli po obronie) tracę ubezpieczenie zdrowotne od rodzica, które miałem przez fakt studiowania, ale jeszcze przez 4 miesiące posiadam prawo do świadczeń i mogę sobie korzystać z nfz. Czy to co wyczytałem jest wciąż aktualne?

Mam też taki problem, że na studiach nie mam takiej oficjalnej obrony, tylko egzamin licencjacki i jakąs prezentację prac, ale oni jakoś rozwiązują to prawnie tak, że niby jakaś obrona się odbyła. Czy mogę skądś wyciągnąc info jaką datę uznano za datę obrony i zabrano mi status studenta i zaczęto liczyć te 4 miesiące prawa do świadczeń? Tzn. czy jest jakaś zasada co do tego, czy zostaje mi pytać w sekcji studenckiej wydziału?

Czy jak upłyną 4 miesiące prawa do świadczeń, to czy mogę uzyskać od rodziców (daleko mi do 26 lat) ubezpieczenie, czy jedyna opcja to rejestracja w urzędzie pracy? Z tego co wyczytałem w internetku to tak, ale czy da się to jakoś sensownie rozwiązać, jeśli nie zamierzam pracować, żeby nie robić z siebie błazna? Czy jedyne co mogę to się zarejestrować i rżnąć głupa jakby chcieli mi wcisnąć jakąś pracę? (ja prdl :lol: )

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lipca 2017, 12:27
idz i zapisz sie na beztobotnego bez prawa do zasiłku i masz zdrowotne z czego wiem nie musisz podejmowac pracy.
Inną opcją jest by ktoś Cie zatrudnił na niewielką część etatu, koszty będą znikome, a ubezpiecze zdrowotne bedziesz otrzymywać.

Cytuj:
Zasadą polskiego systemu ochrony zdrowia jest, iż samo prawo do świadczeń wygasa później, niż samo ubezpieczenie. Zgodnie z art. 67 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych prawo do świadczeń opieki zdrowotnej dla osób, które ukończyły szkołę średnią lub wyższą, wygasa po upływie 4 miesięcy od zakończenia nauki lub skreślenia z listy uczniów lub studentów.

zakończenie nauki bedzie ostatnia czynność w zakresie studiów = obrona lub ostatni egzamin, ostatnie zajęcia.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lipca 2017, 13:56
super, wszystko jasne, dzięki

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 7 Lipca 2017, 14:52
Nie jest tak, że po otrzymaniu oferty pracy z UP masz obowiązek ją zaakceptować, udać się na rozmowę, bo inaczej zostajesz wyrejestrowany z rejestru bezrobotnych?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 7 Lipca 2017, 15:08
Co do samego powyższego pytania to:

Cytuj:
Zgodnie z przepisami ustawy a dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy starosta pozbawia statusu bezrobotnego, bezrobotnego który bez uzasadnionej przyczyny odmówił przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy zarobkowej, wykonywania prac interwencyjnych lub robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu bądź przygotowaniu zawodowym.

Jeśli bezrobotny wykaże, że jego stan zdrowia nie pozwala na podjęcie wskazanego przez urząd pracy zatrudnienia lub uczestniczenia w zajęciach dokształcających, wówczas zachowa status bezrobotnego. Decydująca jest tutaj opinia lekarza. Wydaje on zaświadczenie, w którym wskazuje, że podjęcie danego zatrudnienia przez bezrobotnego nie służyłoby jego zdrowiu. Może też podać, że dana osoba ze względu na swój stan zdrowia nie może wykonywać pracy zgodnej z wyuczonym przez nią zawodem. Nie jest jednak konieczne podawanie konkretnego schorzenia.

Kolejną przyczyną uzasadniającą odmowę przyjęcia oferty pracy może być również czas dojazdu do miejsca pracy. Jeśli łączny czas dojazdu do i z miejsca pracy środkami transportu zbiorowego przekracza 3 godziny wówczas osoba bezrobotna może odmówić podjęcia takiej pracy bez żadnych ujemnych konsekwencji.

W przypadku pierwszej odmowy, zarejestrowana w PUP osoba zostanie skreślona z rejestru na 120 dni od dnia odmowy. Gdy jest to druga odmowa, bezrobotny traci status (a więc i ubezpieczenie) na 180 dni. Jeżeli bezrobotny nie przyjmie oferty po raz trzeci, zostanie skreślony na 270 dni. Jeśli osoba odmówi po raz czwarty albo kolejny, też zostanie wykreślona z rejestru na wspomniane 270 dni.

Natomiast Manci napisał żeby się zarejestrować jako bezrobotny bez prawa do zasiłku, tutaj nie mam pojęcia jak wygląda przymus podejmowania pracy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 7 Lipca 2017, 15:12
Tak, bo UP od razu skieruje kogoś na rozmowę o pracę. :lol: Podpisujesz listę raz na trzy miesiące, nie musisz tam częściej się zjawiać.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 8 Lipca 2017, 18:35
ej a w ogóle nie mieli tego znieść, że teraz wszyscy będą ubezpieczeni domyślnie i bez warunków?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 8 Lipca 2017, 19:42
trezege napisał(a):
Tak, bo UP od razu skieruje kogoś na rozmowę o pracę. :lol: Podpisujesz listę raz na trzy miesiące, nie musisz tam częściej się zjawiać.

To już wszystko zależy od bazy urzędu i firm z jakimi współpracuje. U mnie w mieście rozdział bezrobotnych po okolicznych zakładach odbywa się bardzo sprawnie i szybko. Tylko, że wszystkich z grubsza od linijki traktują i nie ważne czy po zawodówce czy po studiach można zostać skierowanym do pracy przy taśmie produkując prali albo przy sortowaniu paczek z meblami.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 10 Lipca 2017, 19:10
Pracował ktoś może jako Opiekun Klienta w UPC? Bardzo lipna praca?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Lipca 2017, 09:49
trezege napisał(a):

Ja, gdy zarejestrowałem się na okres wakacji, dostałem kilka ofert, musiałem kombinować, jak się z nich wykręcić, bo miałem już nagraną przyzwoicie płatną pracę, także różnie to bywa.
Urzędy mają obowiązek podsuwać oferty i tyle.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Lipca 2017, 12:40
Meh, rok temu dałem się wrobić w kontrolowanie spraw finansowych w projekcie z Interregu Południowy Bałtyk. Wkurwiłem się, bo nie znałem w ogóle procedur tego programu. Do tej pory babrałem się tylko z Leonardo da Vinci i jego kontynuacją, czyli Erasmus+.

Wiedziałem, że będzie z tym srania się po łokcie, bo oczywiście dział finansowy mojej uczelni jest na drugim końcu miasta, a ja nie mam dostępu do konta księgowego i rachunku bankowego, więc jedyne co mam, to swoje tabelki excelowe. Żeby złożyć durny raport na kilkadziesiąt koła musiałem się nazbierać dokumentów, jak bym na jakąś wojnę szedł. Listy płac, potwierdzenia przelewów netto, przelewów składek ZUS, przelewów zaliczek na podatek. Faktury, opisy, załączniki projektowe, potwierdzenia przelewów, oświadczenia o ZUS-ie i podatkach, umowy, aneksy do umów, delegacje, wnioski wyjazdowe, bilety, karty pokładowe, kolejne oświadczenia o noclegu i wyżywieniu, agendy spotkań, rozliczenia dewiz, rozliczenia zaliczek, raporty kasowe, wydruki księgowe, KURWA, mam z trzysta stron papieru za sześć miesięcy pracy.

Chore to jest, bo nie masz dostępu do dokumentów, musisz je wyrywać jak psu z gardła, a potem jeszcze znać procedury księgowe, wszystko samemu wyliczyć, a to kurestwo jeszcze jest tak niefajne, że część wydajesz w złotówkach, część w euro; w Polsce księgowość prowadzi się w złotówkach (więc euro muszą być przeliczone na złotówki), a raport składa się w euro (więc złotówki muszą być przeliczone na euro - nawet te, które uprzednio powstały z przeliczenia euro na złotówki). W rezultacie masz 50 pozycji wydatków, które indywidualnie zsumowane dają inną łączną kwotę w złotówkach i w euro, niż wydruk z systemu księgowego w złotówkach.

Serio mam wrażenie, że projekty międzynarodowe to jest takie gówno, w którym 70% czasu spędza się na rozliczeniach, a nie merytorycznej pracy.

A no i jeszcze oczywiście zapomniałbym - dofinansowanie wynosi 85% dla polskich partnerów, więc każdy wydatek musi być podzielony odpowiednio na 85% i 15%, co OCZYWIŚCIE sprawia, że wychodzą jakieś durne kwoty, które trzeba zaokrąglać i całość rozjeżdża się jeszcze bardziej.

Najebałem jak dzik przez ostatnie dwa tygodnie i koniec końców rektor mi to klepnął. To jest chore, bo czuję się już jak bym złapał boga za jedną nogę, a to jeszcze nawet nie dotarło do kontrolerów z programu (druga noga, a może i nawet dyndający pędzel boga).

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 10:55
Potrzebuję porady, bo słyszałem już tyle wersji że w końcu zwątpiłem. Mam miesięczny okres wypowiedzenia i chcę je złożyć 31 lipca. Nie będzie za późno ? Rozumiem, że przepracuje cały sierpień i z dniem 1 września jestem wolny ?

Najniższa krajowa nie styka, jeśli chcesz mieć fun tu zazwyczaj

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 11:00
Jeśli dobrze pamiętam, jak masz termin wypowiedzenia liczony w miesiącach, to leci od pierwszego dnia nowego miesiąca, więc chyba najsensowniej jest złożyć właśnie najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca, bo potem się pojawia problem.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 11:30
Dokładnie tak jest to liczone, nie mniej jednak zawsze można się ubiegać o skrócenie okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron (jestem właśnie w trakcie pisania aneksu w tej sprawie lel)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 11:58
generalnie możesz nawet 17 lipca, a i tak będziesz wolny od września. tak samo jest z tygodniowymi itp. , generalnie chujówka.

ale oczywiście wszytko zależy od szefa, można zrobić porozumienie stron, można iść na urlop i iść do pracy jak nie masz w kontrakcie tego wykluczonego, najgorsze przypadki to spierdolenie na l4 ale to i tak nie przyśpieszy rozpoczęcia pracy tam (ale można tak trochę przyszantażować, real case z mojej firmy).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Lipca 2017, 13:11
L4 i choroba psychiczna to jest klasyk, ilu to już ludzi szło na głowę, byle tylko nie siedzieć do końca w robocie. :lol:

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341 ... 352  Następna strona