Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 04:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 358, 359, 360, 361, 362  Następna strona
PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 12:03
mancipium, ale nie porównuj tego co było w pokerze 10 lat temu, a tego co jest dzisiaj, bo to inna galaktyka. W 2005/2006 roku poziom na NL400 był gorszy niż dzisiaj na NL2 (jeśli chodzi o cashówki).

polecam obejrzeć serię Lexa, co tam się odpierdala czasami to głowa mała
https://www.youtube.com/watch?v=S-2aDxf ... XpcLs065HJ

nie twierdzę, że się nie da, ale mam poważne wątpliwości czy to jest warte wysiłku w 2018. Jak już to chyba celowałbym w mniej popularne odmiany niż Holdem. Na Twitchu streamuje gość, który gra profesjonalnie w Omahę i oglądałem go przez kilka dni pod rząd to robił codziennie zysk 1,5-2,5k$ na cashówkach (no ale to niewielka próbka).

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 14:58
a tak na marginesie waszej rozmowy - ktoś audyt w wielkiej czwórce?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 15:54
przeciez to jest sprzedanie zycia za pieniadze. ogolnie jak masz pomysl jak je wykorzystac to spoko, a jak nie to omijaj z daleka.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 09:48
Jakbym chciał na sezon sobie wyjechać do pracy do takiej Holandii, to jak zacząć poszukiwania? Czego omijać i w ogóle, pomóżcie :oops:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 10:10
mancipium napisał(a):
przeciez to jest sprzedanie zycia za pieniadze. ogolnie jak masz pomysl jak je wykorzystac to spoko, a jak nie to omijaj z daleka.

to odnośnie audytu? jasne, przygoda na 2-3 lata żeby zrobić kozackie skillsy w rachunkowości i zdobyć wiedzę sektorową, ogólnie co do samej specyfiki pracy to jestem zorientowany i raczej zdecydowany, bardziej chciałem o warunki dopytać.

co do Holandii na wakacje to unikałbym ogólnie holandii, jak słucham opowiadań ludzi to wszystkich chcieli opierdolić na jakichś ubezpieczeniach, zakwaterowaniach, za to wszyscy pozytywnie się wypowiadają o Danii i Norwegii

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 10:22
Dziękuje za odpowiedź, to w takim razie powtarzam pytanie, tylko że o Danie i Norwegię :mrgreen:

@imcat dzięki wielkie :)

Ostatnio edytowano Niedziela, 20 Maja 2018, 14:44 przez Moxx, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 10:35
Ja wewnątrz swojej korporacji przenoszę się do większego miasta. Piękna sprawa. Bez wypowiedzenia. Aneks do umowy. Ciągłość zatrudnienia dalej na bezterminowa umowie. Więcej hajsu. Te same dodatki w postaci narzędzi do pracy, a wymagania wynikowe dużo niższe. Jakże miłe rozwiązanie :) niedługo zaczynam i rozglądam się za perspektywa awansu w niedalekiej przyszłości (kilka lat).

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 11:36
Moxx napisał(a):
Jakbym chciał na sezon sobie wyjechać do pracy do takiej Holandii, to jak zacząć poszukiwania? Czego omijać i w ogóle, pomóżcie :oops:

nie wiem mordo jak teraz, ale jak ja jechałem po maturze, czyli jakieś 7 lat temu to poczytałem opinie o agencjach pracy i wybrałem tę, która miała wtedy najlepsze opinie, tak bym nie skończył w obozie pracy. W moim przypadku był to PRAN, czyli coś w stylu polskiego oddziału Randstad'u. Byłem dwa razy i było w miarę spoko, oczywiście znalazło się kilka minusów większych, ale generalnie miałem taką robotę jaką powiedzieli mi w Polsce, takie warunki mieszkaniowe jak określili wcześniej, więc spoko. W przypadku Holandii dużym minusem jest konieczność posiadania SOFI, przynajmniej tak to się nazywało wtedy, czyli odpowiednik naszego NIPu. Bez niego nie możesz dostać wypłaty, a jego wyrobienie trwa/trwało około 2-3 tygodnie i niestety PRAN ogarniał to tak, że nie składali papierów o Twoje sofi wcześniej, tylko dopiero jak byłeś na miejscu. Co za tym idzie musisz przygotować się na to, że przez 2-3 tygodnie nie otrzymasz tygodniówek. Jak byłem w biurze załatwiając wyjazd to zostałem o tym poinformowany, tylko oni określili to jako tydzień, max dwa, a w moim przypadku zajęło to 4 tygodnie, a byłem na 6 tygodni, więc jak wróciłem do Polski to co tydzień dostawałem sianko zaległe za przerobione tygodnie. Za drugim razem już miałem SOFI więc było spoko i hajs bez problemu od razu. Nie wiem jak to wygląda teraz, ale ja ogólnie polecam Holandię, wkurwiają tylko Polacy i Turasi, sama praca z Holendrami jak i ogólnie styczność z nimi bardzo na plus, jeśli sam nie zachowujesz się jak wieśniak.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 14:01
mancipium napisał(a):
ale ja widzialem zaświadczenie na to zarobi wydane przez VW i bylo ono wyslane do Sądu, to nie były tylko jego słowa.

Co do neta - można być ghostwriterem, mieć bloga, kanał na youtubie, grać w pokera, klikać w reklamy, pośredniczyć w jakimś dziwnym MLM gdzie czlowiek sie wciśnie na początku na góre struktury. Wiadomo sa lepsze i gorsze sposoby, ja w necie zarobilem tylko na pokerze 10 lat temu parenaście/dziesiąt tysięcy. Niemniej można grając w niego zarabiać w PLN spokojnie ponad 10k miesięcznie :). Na pewno łatwiej niż pracą.

Co do pracy ghostwritera przez neta to jak zacząć bez doświadczenia?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 14:02
W piątek złożyłem do Rektora wniosek o przeniesienie mnie na inny wydział. Spodziewam się, że jutro mój obecny szef dostanie kurwicy na wieść o tym, ale pracuję siódmy rok w tym samym miejscu i zamiast mnie docenić, nowe władze efektywnie ograniczają moją rolę i odbierają mi możliwość rozwoju. Wkurwiłem się i podjąłem decyzję, której życzę zresztą każdemu, kto znajduje się w pracy w dziwnej sytuacji. :)

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 15:23
W sensie za co twoj szef miałby się wkurwiac? Ze zmieniasz kierunek studiów to jakie to ma dla niego znaczenie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 15:40
On pracuje na uczelni, a nie studiuje.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 15:40
XD

benek pracuje na uczelni

xD

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 15:43
na której benek? XD

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 17:39
A to sory nie skumałem

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 17:45
ciekawe kiedy pierwszy slizger zostanie profesorem (nie szkoly zycia i wsrh)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 19:06
Moxx napisał(a):
Dziękuje za odpowiedź, to w takim razie powtarzam pytanie, tylko że o Danie i Norwegię :mrgreen:

@imcat dzięki wielkie :)

Jestem w Danii aktualnie od miesiąca z kawałkiem pierwszą wypłatę mam za sobą jest w miarę ok. Wiadomo jestem zatrudniony przez agencję (pf gruppen) i nie jest to tak atrakcyjne jakbym sam pojechał, ale i tak spory hajs można zarobić tyle no życie jest tu dość drogie. Do 3 miesięcy możesz siedzieć normalnie bez wyrabiania żółtej karty. Nadają ci tylko numer cpr ale to na głowie agencji. Jak masz jakieś pytania to śmiało.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 21:22
propsy benek, nie wiem na jakiej uczelni jesteś ale współczuję bo z moich obserwacji wynika, że jednak to jest mocny beton i nie zawsze najzdolniejszych się pcha dalej bo jak Twój profesor nie jest kozakiem to będzie ciężko, dlatego walcz i się nie dawaj

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Maja 2018, 06:57
DMS napisał(a):
propsy benek, nie wiem na jakiej uczelni jesteś ale współczuję bo z moich obserwacji wynika, że jednak to jest mocny beton i nie zawsze najzdolniejszych się pcha dalej bo jak Twój profesor nie jest kozakiem to będzie ciężko, dlatego walcz i się nie dawaj

Nie jestem dydaktykiem, pracuję przy międzynarodowych projektach finansowanych z UE (właściwie pracowałem, bo to, co robię teraz, woła o pomstę do nieba), więc moim szefem jest dziekan wydziału. Padłem ofiarą trochę innego blokowania, choć faktycznie, znam wiele osób, które mają zablokowany rozwój naukowy, bo ich profesor ma takie widzi mi się. Nie wiem czy ten beton jest po prostu konsekwencją poprzedniego ustroju czy to najzwyczajniej w świecie kwestia wieku, ale zgadzam się, że na uczelniach wygląda to słabo.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 24 Maja 2018, 13:01
Hmm, o dziwo, udało się. Mój szef nawet ze mną nie chciał rozmawiać, wyraził zgodę na moje przeniesienie. Jedyne, co go interesowało, to żeby mógł sobie kogoś w moje miejsce zatrudnić. Zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego pracodawcy nie walczą o swoich pracowników - mają gościa, który sześć lat robił coś i zna się na tym, a puszczają go lekką ręką, żeby zatrudnić sobie świeżaka. Na szczęście to już nie moja broszka, przemęczę się w obecnym miejscu do przyszłej środy, czwartek wolny, a w piątek nowe miejsce. :)

Żeby było śmieszniej, na wtorek (przedostatni dzień mojej pracy tutaj) zapowiedziano mi kontrolę obiegu dokumentacji w moim biurze, hahaha.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 358, 359, 360, 361, 362  Następna strona