Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 15 Lipca 2018, 22:30

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
[RTV] Telewizory 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [RTV] Telewizory
  Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 18:14
Jako że wczoraj pojawiło się sporo postów o odbiornikach telewizyjnych rozproszonych po kilku tematach, czas wydzielić odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje.

Pozwólcie że zacznę od siebie: przymierzam się do kupna telewizora tak do 3000 i zastanawiam się, czy istnieje w ogóle możliwość strumieniowania obrazu z dowolnego urządzenia w sieci domowej do telewizora w taki sposób, abym mógł np grać na konsoli będąc w innym pokoju. Ponadto na co powinienem zwrócić uwagę z ficzerów? Zależy mi na możliwości instalacji aplikacji (ipla i pokrewne), dnla, pip, opcjonalnie sterowanie telefonem.

Powrót do góry

Post Re: [RTV] Telewizory
  Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 18:21
Podpinam się, też szukam do 3k (wczoraj pisałem że do 2k ale w sumie może być tak ~2.5k), użytkownik Druhu i ktoś jeszcze na slg polecili Sony KDL-40W605B, potem padł temat plazmy a dziś też ktoś polecił mi Samsung UE40H6400.
Chętnie dowiem się jeszcze więcej, bo jestem trochę zagubiony w świecie telewizorów a ilość opcji i informacji jest b.duża.
Główne przeznaczenie mojego tv - grania na konsoli i oglądanie meczów.

Ezio_Wroclaw napisał(a):
Oskar to raczej experimental hip-hop w stylu Brockhampton.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 19:25
Blazfm napisał(a):
Podpinam się, też szukam do 3k (wczoraj pisałem że do 2k ale w sumie może być tak ~2.5k), użytkownik Druhu i ktoś jeszcze na slg polecili Sony KDL-40W605B, potem padł temat plazmy a dziś też ktoś polecił mi Samsung UE40H6400.
Chętnie dowiem się jeszcze więcej, bo jestem trochę zagubiony w świecie telewizorów a ilość opcji i informacji jest b.duża.
Główne przeznaczenie mojego tv - grania na konsoli i oglądanie meczów.

Z tego co pamiętam seria H to telewizory budżetowe, więc średnia jakość matryc jest. Ja posiadam ue40f6500 i polecam, podobne modele jeszcze to 6670 ten sam tv, tylko ma trochę inną matrycę i funkcję microdimming, czyli wygasza piksele dla lepszej czarni, ale czy warto ciężko powiedzieć. Ogólnie w przedziale liczb 6500-6670 tv bardzo podobne często różnią się tylko nóżką albo kolorem. Co do mojego TV bardzo fajny, wifi śmiga sprawnie puszczanie yt z telefonu przez wifi sprawnie etc.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 19:35
Blazfm - do 3k masz już 42w8 z Sony, pod konsolę jak znalazł, bo ma bardzo mały inputlag. Jeśli chodzi o plazm, to poza Panasonikiem nie ma raczej na co innego patrzeć (znajomy ma lg, tragedia), ale one od tego roku zostały już niestety wycofane z produkcji. Odnośnie Samsunga, seria H to seria na ten rok, seria F na ubiegły.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 20:14
Ja przymierzam się do zakupu jakiejś budżetówki (do 2k zł). 40-42", jak najniższe zużycie prądu. Nie zależy mi na wifi, smart tv i innych wodotryskach. Do tv będzie podłączony netia player i tylko do tego będzie używany. Co polecicie ?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 20:34
jak smart tv to tylko samsung

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 20:48
Baku$ napisał(a):
Ja przymierzam się do zakupu jakiejś budżetówki (do 2k zł). 40-42", jak najniższe zużycie prądu. Nie zależy mi na wifi, smart tv i innych wodotryskach. Do tv będzie podłączony netia player i tylko do tego będzie używany. Co polecicie ?

Jak dorwiesz w tej cenie to spoko też jest panasonic et60

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 22:51
kupiłem w biedronce samsunga ue39f5000 39cali za 1099, sprawdzilem moze na 3 stronach najwyzej wypozycjonowane w google opinie bo w pierwszy dzien wystawienia zostal tylko 1 egzemplarz w drugiej czesci miasta. poczatkowo bylem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego zakupu, jakos zawsze takie okazje z ogromnych marketów jebią mi częstszą awarią od rzeczywistej częstotliwości penetracji pochwy przeciętnego ślizgera (nie uwzględniając fejmów-wygrywów typu tekilaz), no i te opinie ewidentnie uśpiły moją czujność. chuja się znam na telewizorach, moi drodzy koledzy, co możecie mi powiedzieć o tym tv? mogę spać spokojnie, czy jednak podpisałem na siebie wyrok i wkrótce mogę spodziewać się wypadających włosów i pogardę społeczeństwa?
ogólnie to pierwsze wrażenie dobre, ale ta cena jest widocznie lepsza od średniej na rynku i uprzedzenie wobec kołchozow jak tesco czy biedra wpedzaja mnie w zwatpienie

PS dostalem 22 zdrapki za ten zakup i wygrałem tylko brud pod paznokciem. chuje telewizor tez sie popsuje pewnie zaraz oszusci portugalscy

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 22:54
Ja zawsze zdrapuje pilniczkiem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 22:57
Misiek napisał(a):
Blazfm - do 3k masz już 42w8 z Sony, pod konsolę jak znalazł, bo ma bardzo mały inputlag. Jeśli chodzi o plazm, to poza Panasonikiem nie ma raczej na co innego patrzeć (znajomy ma lg, tragedia), ale one od tego roku zostały już niestety wycofane z produkcji. Odnośnie Samsunga, seria H to seria na ten rok, seria F na ubiegły.

Mówisz o tych?
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 829b.bhtml
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 805b.bhtml
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 805a.bhtml

Który z nich najlepszy?

Ezio_Wroclaw napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 23:10
829 zbierają ładne noty w recenzjach, 805 to też niezły telewizor, ale chyba wolałbym wziąć nowszy model. Sam mam sonego z zeszłego roku i jeśli się nie rozpadnie przez kilka najbliższych lat to będę propsował jako jeden z najlepszych zakupów życia. Z tym że ja nigdy nie zwracałem uwagi na bajery, chyba tylko z Youtube korzystam (Faktycznie, BAJER xD).

Aha, z tych nowych Sony to możecie się rozeznać jeden z drugim bo z tego co pamiętam to jeśli nie zależy wam na 3D to seria 7 jest podobno na podobnym poziomie jeśli chodzi o obraz. Ale mogę źle kojarzyć fakty.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Września 2014, 23:16
Mi nie zależy na 3D w ogóle, więc jeżeli byłaby możliwość kupienia czegoś podobnego jakościowo, bez 3D i w niższej cenie to dla mnie bomba.

Ezio_Wroclaw napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 08:10
ganz napisał(a):
kupiłem w biedronce samsunga ue39f5000 39cali za 1099, sprawdzilem moze na 3 stronach najwyzej wypozycjonowane w google opinie bo w pierwszy dzien wystawienia zostal tylko 1 egzemplarz w drugiej czesci miasta. poczatkowo bylem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego zakupu, jakos zawsze takie okazje z ogromnych marketów jebią mi częstszą awarią od rzeczywistej częstotliwości penetracji pochwy przeciętnego ślizgera (nie uwzględniając fejmów-wygrywów typu tekilaz), no i te opinie ewidentnie uśpiły moją czujność. chuja się znam na telewizorach, moi drodzy koledzy, co możecie mi powiedzieć o tym tv? mogę spać spokojnie, czy jednak podpisałem na siebie wyrok i wkrótce mogę spodziewać się wypadających włosów i pogardę społeczeństwa?
ogólnie to pierwsze wrażenie dobre, ale ta cena jest widocznie lepsza od średniej na rynku i uprzedzenie wobec kołchozow jak tesco czy biedra wpedzaja mnie w zwatpienie

PS dostalem 22 zdrapki za ten zakup i wygrałem tylko brud pod paznokciem. chuje telewizor tez sie popsuje pewnie zaraz oszusci portugalscy

Samsung ogólnie spoko TV, rodzice ładnych parę lat temu kupili jakiś jeden z tańszych i działa bez problemu już hmm z 5 lat ponad u rodziny taki sam model też działa bez problemu. F5000 to trochę niższa seria, ale raczej powinien Ci posłużyć bez problemu :)

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 08:58
znajomy pracujący w saturnie na telewizorach mocno odradzał obecne samsungi

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 09:07

42w805a to model ubiegłoroczny, ale niektórzy uważają, że jakością obrazu wygrywa z nowymi w8 ;). Na plus nowego jest uchwyt na ścianę w komplecie, możliwość zastosowania pilota dotykowa i (kwestia gustu) ładniejszy design. 42w829 to model wyłącznościowy do euro agd, od 42w805 różni się więc (teoretycznie) tylko podbiciem Hz.
Odnośnie serii w7 to faktycznie wyglądem jest identyczna z w8, ale nie wiem, czy nie ma gorszej matrycy. Poszukam jakiegoś info. Dla niektórych minusem w Sony jest brak flasha w przeglądarce i brak możliwości podpięcia klawiatury jak w Samsungu. Jednak jeśli chodzi o jakość obrazu, to według mnie nadal bije na głowę marki koreańskie ;).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 11:25
Ok, super, czekam na jakieś info odnośnie w7

Ezio_Wroclaw napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 11:33
Nie ma to jak kupowanie Samsunga ze zmienioną nazwą.

http://www.youtube.com/user/bobairbeats
bobairbeats@gmail.com

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 12:02
Polecam Samsung UE40H6650 mocno. Bardzo dobry zakup. 600Hz, wszystkie bajery w aplikacjach, 3D. W trybie meczowym pieknie ogląda się ligi w weekend.
Podłączyłem tez komputer, odpaliłem Fife na normalnych ustawieniach, szału nie było, ale po przestawienu tv w tryb konsolowy obraz jest naprawdę świetny.
W sklepie mówili, że dysk zewnętrzny tylko do 500gb, ale moje 1tb obsługuje.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 12:58
@rkn
Co z nimi nie tak?

Ja też rozkminiam temat, szukam 40" za ~2000 i myślałem o UE40H6400.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Września 2014, 13:23
Misiek napisał(a):
42w829 to model wyłącznościowy do euro agd, od 42w805 różni się więc (teoretycznie) tylko podbiciem Hz.

To chyba nie tak. Nowe w8 to w829 które są wyłącznościowe (ale teraz gubię się dla kogo, bo myślałem że dla salonów Sony. Może jakaś podpucha po prostu), a np. w media marktach są bodajże w815 (i chyba jeszcze inne oznaczenie widziałem).

w805 to jest zupełnie inny model, starszy, w innej obudowie, i wbudowanym zasilaczem, ficzerami też pewnie się różni.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona