Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 13 Grudnia 2017, 10:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
[mniejszości] Romowie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [mniejszości] Romowie
  Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 19:55
Doprecyzuje - lubie tematyke romska, jak i tematyke pogranicza/migracji. Co do zebrow to tez przez to przechodzilem, przechodze i tez mi to doskwiera. Nie wiem jak w Norwegii, ale demonizowanie tematu Cyganow w Polsce mnie czasem bawi. Mamy niewielka jak na realia Europy - a zwlaszcza regionu - mniejszosc cyganska. No i mamy tez tendencje do mylenia Romow z Rumunami, co tez jest bardziej przykre niz zabawne.

Ale latwiej jest to skumac, kiedy wiesz, ze np. poziom zebractwa jest wiekszy w jednym romskim klanie (np. u Kelderaszy) niz w drugim (Bergitka Roma). A inny klan tego w ogole nie praktykuje.

Albo gdy widzisz jak swietnie Romowie sa zasymilowani ze spoleczenstwem w takim kraju jak Wegry. Wlasciwie nie uswiadczysz tam bezrobotnych Romow, ale to nie zasluga rzadow Orbana, lecz wielowiekowy proces zapoczatkowany za czasow Austro-Wegier.

Oczywiscie zdarzaja sie tam tez incydenty jak seria morderstw Cyganow w miescie Mateszalka w 2009 roku czy zabojstwo rumunskiego szczypiornisty MVV Veszprem Mariana Cozmy przez czlonkow cyganskiej mafii.

Ale generalnie to wlasnie Wegrzy sa prekursorami w skutecznym i masowym asymilowaniu Romow.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 13:22
https://www.youtube.com/watch?v=Z7tqpsGbz1U

"Więc zaczęliśmy od nowa nienawidzić lub żałować, człowiek zawsze znajdzie w życiu jakieś hobby"

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 13:36
gość brzmi jak ten typ od no tak średnio :lol: - imo

a co do cyganów, ostatnio w Olsztynie byłem świadkiem jak między sobą się napierdalali, wyzywali - coś pięknego. Jeszcze podkręca fakt, że jeden pierdoląc po cygańskiemu, co chwilę wdrażał polskie słówka, a dokładnie obelgi, wulgaryzmy. Sztos :joint:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39