Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 16 Stycznia 2018, 14:10

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Bóg ? Szatan ? Życie po śmierci ? [rozkimnka] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg ? Szatan ? Życie po śmierci ? [rozkimnka]
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 14:44
Wspomniano już o tym, że Bóg objawiał się wtedy, gdy nie było sprzętu do sfilmowania tego, a teraz gdy sprzęt jest, to się nie objawia.
A co myślicie o takich sprawach:
https://www.youtube.com/watch?v=JWkev_Be9SM
Na niebie ukazuje się krzyż z wiszącym Chrystusem.
Wszystkie te płaczące figurki, żywe hostie i inne dziwy - prawda czy przypadek?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 14:47
Cytuj:
Motywie - mogą sobie istnieć, ale są zaprzeczeniem nadanemu ateizmowi znaczeniu. Ateizm to nie wiara, ateizm słaby jest połączony ze sceptycyzmem i racjonalizmem, nie ma tu miejsca na wiarę.

Atheos = bez boga. Nie ma tu mowy o braku wiary.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:06
Cytuj:
możliwe natomiast jest ocenienie skutków istnienia Boga - np. istnienia człowieka. jakie jest prawdopodobieństwo, że życie powstało samoistnie? jakie jest prawdopodobieństwo, że wyewoluowało w tak złożoną istotę jak człowiek? jak w świetle teorii ewolucji (której prawdziwości absolutnie nie podważam, wręcz przeciwnie - uważam, że to właśnie w ten sposób Bóg ulepił Człowieka) wyjaśnić uczucie piękna, moralność, etykę, sumienie?

a jakie jest prawdopodobieństwo że Bóg który jest tak wszechmocny i wspanialy ze nawet nie mozemy ogarnąć go rozumem stworzył świat i człowieka na swoje podobieństwo a później skazał go na cierpienie i walke o przetrwanie o czym pisałem wcześniej...w tym sensie że teraz mamy cywilizacje, lekarzy, ciepłe mieszkania a kiedyś to była po prostu dzicz i walka o przeżycie kilkudziesięciu lat nie umierając z głodu, naciągana teoria z tym uczuciem piękna i moralności bo niektórzy ludzie nie różnią sie specjalnie od zwierząt pod tym względem.

hardy napisał(a):
Wspomniano już o tym, że Bóg objawiał się wtedy, gdy nie było sprzętu do sfilmowania tego, a teraz gdy sprzęt jest, to się nie objawia.
A co myślicie o takich sprawach:
https://www.youtube.com/watch?v=JWkev_Be9SM
Na niebie ukazuje się krzyż z wiszącym Chrystusem.
Wszystkie te płaczące figurki, żywe hostie i inne dziwy - prawda czy przypadek?

ja tam nie wierze nawet w żadne zdjęcia w obecnych czasach...jaki problem zrobić fotomontaż albo odjebać cos w fotoszopie? jak bym zobaczył to sam osobiście na niebie to wtedy bym mógł stwierdzić i pomyśleć o co chodzi, nie zagłębialem sie w temat placzących figurek ale takich rzeczy jest tysiące, nawet opętania czy egzorcyzmy albo krwawiące ręce ojca pio ale to wszystko jest po to żeby nakrecać wiare i budzić strach przed piekłem i szatanem, jeden klecha raz zrobił jakiś film na you tubie gdzie opowiadał jak dostawał w nocy smsy albo telefony od szatana i do dzisiaj nie wiem czy to prowo czy rzeczywiście swiat ochujał na potęge :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:08
Łąsą napisał(a):
jak w świetle teorii ewolucji wyjaśnić uczucie piękna, moralność, etykę, sumienie?

piękno = dobro = tworzenie = satysfakcja = czyste sumienie = piękno, jakoś to mi się wszystko zazębia i jak dla mnie równie dobrze może być dowodem czegoś większego, jak i "zwykłym" (choć na ziemi nie ma nic "zwykłego") mechanizmem pozwalającym przystosować się do życia w danych warunkach.
chyba żadne zwierze nie może z czystym sumieniem stwierdzić, że czuje się tak najedzone, bezpieczne i ogarniające rzeczywistość jak człowiek. a kiedy się najemy, czujemy się bezpieczne i nie musimy martwić o przeżycie, dostrzegamy rutynę i bezcelowość rzeczywistości. brakuje tak ważnej satysfakcji, poczucia bycia potrzebnym. chcąc ją poczuć często idziemy na skróty - zaspokajamy zmysły dostarczając potrzebnej dopaminy/endorfin, ale to często bierne, odtwórce i pasożytnicze zachowania. sumienie jak system alarmowy podpowiada nam, że coś jest nie tak i możemy nadal je ciągle zagłuszać (co nigdy nie prowadzi do niczego dobrego) albo coś z tym zrobić, a to najczęściej wiąże się z pracą/zmianą/tworzeniem. satysfakcja wynikająca z nas, z jakiegoś wewnętrznego źródła najlepiej nas zaspokaja, bardziej cenimy rzeczy nad którymi pracowaliśmy (lub które ktoś zrobił dla nas), niż te które po prostu są i mamy ich "nieskończoną" ilość.
najprościej mówiąc dobro=życie, zmiany, kreacja, zło=śmierć, stagnacja, niszczenie. poczucie dobra i zła może być takim mechanizmem pozwalającym naszemu gatunkowi rozmnażać się w godnych warunkach - piękno, estetyka, niebo i piekło mogą być efektami ubocznymi, kijem i marchewką.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:15
Cytuj:
chyba żadne zwierze nie może z czystym sumieniem stwierdzić, że czuje się tak najedzone, bezpieczne i ogarniające rzeczywistość jak człowiek

przecież to człowiek cały czas się o coś boi i dojada pierożka mimo że syty

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:24
tylko jeśli pozwala sobie niepotrzebnie myśleć o złych rzeczach, które mogą się zdarzyć a na które nie ma wpływu - a to złe w nadmiarze, bo zostaniesz preppersem w pampersie

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:27
Chyba nigdy żaden pies nie jadł tyle na wigilie co Janusz z nadwagą. Czlowiek boi sie nawet tego ze ma mniej hajsu od sąsiada albo nie ma fajnej dupy a zwierzęta mają na to wyjebane i wystarczy ze sie najedzą i podziwiają swiat na oknie parapetu np, dlatego szanuje bardziej od ludzi.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:39
Bo na tą gwiazdę jest dokładnie ponad 4 lata świetlne a druga sprawa wiadomo raczej tej prędkości się nie osiągnie...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 15:42
relatywistyka, banał

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 16:28
TMK napisał(a):
ja tam nie wierze nawet w żadne zdjęcia w obecnych czasach...jaki problem zrobić fotomontaż albo odjebać cos w fotoszopie? jak bym zobaczył to sam osobiście na niebie to wtedy bym mógł stwierdzić i pomyśleć o co chodzi, nie zagłębialem sie w temat placzących figurek ale takich rzeczy jest tysiące, nawet opętania czy egzorcyzmy albo krwawiące ręce ojca pio ale to wszystko jest po to żeby nakrecać wiare i budzić strach przed piekłem i szatanem, jeden klecha raz zrobił jakiś film na you tubie gdzie opowiadał jak dostawał w nocy smsy albo telefony od szatana i do dzisiaj nie wiem czy to prowo czy rzeczywiście swiat ochujał na potęge :lol:

Ja uważam tak samo.
Zmieniłbym podejście i wrócił na łono wiary tylko wtedy, gdybym sam doświadczył jakiegoś mistycznego przeżycia. Gdyby moje życie odwróciło się o 180*, gdybym widział na co dzień działania Boga na świecie, a nie musiał sobie wmawiać, że widzę. Nie wystarczyłby mi sam przekaz senny jak Konstantynowi Wielkiemu, któremu przyśnił się krzyż i głos mówiący "Pod tym krzyżem zwyciężysz" i to wydarzenie zmieniło niejako bieg historii, bo Kostek jak prawdziwy neofita zapałał chęcią nawracania wszystkich i zalegalizował chrześcijaństwo.
Myślę, że to by było za mało. Nie oczekiwałbym serii objawień jak u św. Faustyny, ale faktyczne czyny Boga w moim życiu. Na razie jednak jestem smutnym ślepcem w tej sprawie.

Co do opętań i egzorcyzmów, to też kiedyś mnie zastanawiały, ale już dawno udowodniono, że 99% z nich to zwykłe choroby psychiczne. Wiem, że można teraz podnieść klasyczne zarzuty czyli jaka choroba psychiczna powoduje plucie gwoździami, mówienie martwymi językami i wskazywanie z pięciu szklanek wody dokładnie tej, która jest święcona. Kurwa, nie wiem, nie mam pojęcia jak się to dzieje, to jest naprawdę wyzwanie, do którego podchodzę na serio.

Tak samo duchy, demony, siły nieczyste, energie wpływające na nasz nastrój, domy które nie chcą nowych lokatorów, to wszystko jest strasznie pojebane.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 17:04
No wlasnie...myśle ze inaczej wyglądała by sytuacja jak byśmy nie musieli rozpatrywać tego pod kątem wiary tylko po prostu Bog by sie objawil swiatu, przekazal nam swoje prawdy i powiedział: dobra mordy teraz juz macie pewność że istnieje i stworzylem was na swoje podobieństwo ale dalem wam wolną wole więc kto chce niech robi rozpierdol a kto chce niech będzie dobrym czlowiekiem (albo smutnym slizgerem) ale liczcie sie z tym ze spotka was kiedyś za to kara...no i zajebista opcja jak dla mnie, Bóg to swoj chlop i powiedzmy że zawierzam mu swoje życie ale teraz po prostu nie mam podstaw żeby wierzyć czy sie bawić w religie.

ciekawy temat ogólnie z tymi chorobami psychicznymi ale miałem okazje kiedyś być przez chwile z wizytą w dosyć ciężkim ośrodku i widzieć na własne oczy tych ludzi i to jak sie zachowują albo co mówią którzy i tak byli w miare spokojni na mocnych psychotropach to musze przyznać ze szczęka mi opadła, normalny czlowiek który widzi to po raz pierwszy na żywo a nie w filmie ma wrażenie że faktycznie są opętani i czuje sie jak by znalazł sie między jakimś zombie w horrorze...mniej więcej, a jak dokladnie zachowują sie na egzorcyzmach to nie wiem bo nie będę tego oceniał na podstawie filmów typu emily rose.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 17:26
kilka dni temu ziomek opowiadał mi jak ostatnio jego babci przyśniła się jej zmarła siostra, normalnie było gadane i ta siostra mówi, że u niej wszystko spoko luz i idzie jeszcze odwiedzić Adama (ojciec mojego ziomka). tej samej nocy ojciec przebudził się i zobaczył na środku pokoju jakąś zjawę wyglądającą właśnie jak ta siostra i zesrany (czemu się absolutnie nie dziwie) nie mógł się ruszyć

potem rano zgadali się z babką, że taka łączona faza

niezła schiza

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 19:13
jaca napisał(a):
piękno = dobro = tworzenie = satysfakcja = czyste sumienie = piękno, jakoś to mi się wszystko zazębia i jak dla mnie równie dobrze może być dowodem czegoś większego, jak i "zwykłym" (choć na ziemi nie ma nic "zwykłego") mechanizmem pozwalającym przystosować się do życia w danych warunkach.

mnie interesuje to, że jeśli przyjąć, iż piękno, sumienie są efektami ewolucji, to jak wyjaśnić przydatność tych "cech" w przetrwaniu gatunku? w jaki sposób człowiek z sumieniem miałby być lepiej przystosowany do naszego świata niż człowiek bez sumienia (logika raczej nakazuje myśleć, że to brak sumienia powinien być lepszy pod tym względem)?

Cytuj:
jeżeli stosujemy takie myślenie nie możemy zaprzeczyć istnienia czegokolwiek

a możemy?

Cytuj:
No wlasnie...myśle ze inaczej wyglądała by sytuacja jak byśmy nie musieli rozpatrywać tego pod kątem wiary tylko po prostu Bog by sie objawil swiatu, przekazal nam swoje prawdy i powiedział: dobra mordy teraz juz macie pewność że istnieje i stworzylem was na swoje podobieństwo ale dalem wam wolną wole więc kto chce niech robi rozpierdol a kto chce niech będzie dobrym czlowiekiem (albo smutnym slizgerem) ale liczcie sie z tym ze spotka was kiedyś za to kara...no i zajebista opcja jak dla mnie, Bóg to swoj chlop i powiedzmy że zawierzam mu swoje życie ale teraz po prostu nie mam podstaw żeby wierzyć czy sie bawić w religie.

a jak nazwać inaczej przyjście Chrystusa?

zadaj sobie pytanie: czy jeśli dzisiaj, gdzieś, komuś objawiłby się Bóg, to czy uwierzyłbyś tej osobie na słowo? czy jeśli objawiłby się Twojemu ojcu, uwierzyłbyś mu? czy gdyby objawił się Tobie, uwierzyłbyś, czy uznałbyś to za iluzję, omamy, złudzenie?
wszystko jest kwestią wiary - albo wierzysz, albo nie wierzysz. nawet najbardziej nieprawdopodobne doświadczenie można by wytłumaczyć rozumowo i stwierdzić, że Bóg nie był potrzebny, by to zdarzenie mogło zaistnieć.
nauka stwarza pokusę rezygnacji z Boga, bo nauce Bóg do niczego potrzebny nie jest. dla mnie jednak prawdziwe są słowa L. Pasteura: mała ilość wiedzy oddala od Boga, duża ilość sprowadza do Niego z powrotem.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 19:51
Cytuj:
mnie interesuje to, że jeśli przyjąć, iż piękno, sumienie są efektami ewolucji, to jak wyjaśnić przydatność tych "cech" w przetrwaniu gatunku? w jaki sposób człowiek z sumieniem miałby być lepiej przystosowany do naszego świata niż człowiek bez sumienia (logika raczej nakazuje myśleć, że to brak sumienia powinien być lepszy pod tym względem)?

a jaka jest twoja definicja piękna Łonson? dla każdego czlowieka piękno oznacza co innego, jeden za piękno uzna rozkładające sie zwłoki albo jebnięcie sobie w żyłe żeby poczuć haj który dają mu tylko narkotyki i będzie później o nich rapowal albo namawiał ludzi do ćpania, nie wiem czy tacy ludzie są chorzy psychicznie czy to też wynik ewolucji ale każdy ma inny kanon piękna, dla mnie np piękny jest zachód słońca w lecie nad morzem czy np jakaś muzyka typu indie rock a dla innego typa będzie to black metal i nakurwianie pogo pod sceną dlatego to niczego nie udowadnia, nie wiem moze sie myle i jest jakieś obiektywne piękno czy to zależy indywidualnie od psychiki czlowieka i jego natury?

Cytuj:
a jak nazwać inaczej przyjście Chrystusa?

zadaj sobie pytanie: czy jeśli dzisiaj, gdzieś, komuś objawiłby się Bóg, to czy uwierzyłbyś tej osobie na słowo? czy jeśli objawiłby się Twojemu ojcu, uwierzyłbyś mu? czy gdyby objawił się Tobie, uwierzyłbyś, czy uznałbyś to za iluzję, omamy, złudzenie?
wszystko jest kwestią wiary - albo wierzysz, albo nie wierzysz. nawet najbardziej nieprawdopodobne doświadczenie można by wytłumaczyć rozumowo i stwierdzić, że Bóg nie był potrzebny, by to zdarzenie mogło zaistnieć

wierze ze istnieją atomy i bakterie chociaż ich nie widze (chyba że pod mikroskopem) czyli tez w jakiś sposób zawierzam naukowcom, tak samo jak ich teorie o fizyce kwantowej itp gdzie jednak zakładam że mogą sie mylić ale fizykow na swiecie jest tysiące i każdy kwestionuje lub przyznaje racje pewnym teoriom a ciągle sie rozwijamy pod kątem technologii czy nowych wynalazków więc nie mam powodu żeby nie wierzyć a z Bogiem to zupelnie inna sprawa i nie uwierzylbym koledze ani nawet ojcu bo to zwyczajnie glupie, dlaczego mial by sie objawić akurat jemu kiedy po swiecie chodzi 6 miliardow innych ludzi? z Jezusem sytuacja analogiczna...musze wierzyć testamentom i opowiadaniom naocznym świadkow 2000 lat temu ale skąd mam tak na prawde wiedzieć co sie dokladnie wtedy dzialo na swiecie? nie kręci mnie wizja wiary w Boga który zrzuca ludzi do piekla na wieczne tortury za to że w niego nie wierzą a jeśli objawil sie prymitywnym arabom biegającym po pustyniach którzy przeinaczali jego slowa to troche slabo.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 20:04
vinek napisał(a):
kilka dni temu ziomek opowiadał mi jak ostatnio jego babci przyśniła się jej zmarła siostra, normalnie było gadane i ta siostra mówi, że u niej wszystko spoko luz i idzie jeszcze odwiedzić Adama (ojciec mojego ziomka). tej samej nocy ojciec przebudził się i zobaczył na środku pokoju jakąś zjawę wyglądającą właśnie jak ta siostra i zesrany (czemu się absolutnie nie dziwie) nie mógł się ruszyć

potem rano zgadali się z babką, że taka łączona faza

niezła schiza

No przejebane grubo.
Po śmierci ojca miałem sny o nim niemal codziennie, niektóre były normalne i miłe, ale niektóre to ja pierdole tragedia. Wizje jego śmierci, wizje że jednak przeżył i wyszedł ze szpitala, wizje, że kurwa na pogrzebie wyszedł z trumny żywy, potem przestał mi się śnić on, to zaczęły mnie nękać koszmary ze śmiercią dwóch kolejnych bliskich osób, które jeszcze żyją, no nie polecam ogólnie. I to wszystko było na trzeźwo, nic nie pite, nie zażywane w tym czasie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 20:26
Mi kiedyś umarł moj dziadek a byla to rodzina ze strony ojca i powiem wam że mialem identycznie, ale czasem te sny z jego udzialem czy płaczącą babką gdzieś u nich w domu to jakieś chore jazdy, ogólnie to umarl na raka w dosyć ciężkich mękach i za każdym razem jak pojawiał sie w tych snach przypominalo to jakiś horror tak jak by ktoś przychodzil i nękał mnie kiedy sobie spokojnie spalem w nocy, a dwa miesiące temu akurat był przypal z babcią bo w srodku nocy jechala karetką do szpitala po zawale serca a mi nad ranem znowu przyśnił sie dziadek u nich w domu który pytał co z babcią i czy przeżyła...tak pamiętam jego slowa, ryje to strasznie banie ale od kiedy poprawila sie jakość zycia i lepsze samopoczucie odziwo koszmary nie snią mi sie w ogóle.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Grudnia 2017, 20:54
Duże jest prawdopodobieństwo że jakaś forma życia niekoniecznie w naszej galaktyce ale np. 1000 galaktyk dalej już jest na tak wysokim stopniu nauki że już umie podróżować przez obszary kosmosu i wytwarzać takie cuda wianki jak teleportacje czy stawanie się niewidocznym i tylko kwestią czasu jest jak wytworzom jakąś czarną dziurę niedaleko aby zbadać nasz układ słoneczny.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 2 Stycznia 2018, 15:35
Myślę, że życie po śmierci istnieje choć jak ono może wyglądać nie mam pojęcia. Również często się zastanawiam, że jak to jest, że jest Bóg, a na świecie mamy wojny, choroby czy biede i wiele innego zła, a przecież Bóg jest dobry, argument o wolnej woli słabo mnie przekonuje. Co do snów, po śmierci dziadka bity tydzień miałem taki sam sen z nim w roli głównej chciałem się przywitać, podawałem mu rekę on ją wyciągał do mnie i.. mdlałem i upadałem i koniec snu i tak tydzień. Miałem też inne z nim sny, ale już raczej nie takie powiązane. Chciałbym się też was zapytać co myślicie o oobe i świecie astralnym? nie praktykowałem, bo jestem zesrany że coś bym odjebał, ale dużo czytałem i są to ciekawe rzeczy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 17:33
alexmahone napisał(a):
dlaczego akurat to?

zapomniałem odpowiedzieć na to pytanie. według wiary judeochrześcijańskiej Bóg stworzył człowieka i świat dla niego. człowiek jest centralnym punktem. jeżeli istnieją inne inteligentne formy życia, to ta teoria upada i roztrzaskuje się w drobny mak.

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 18:26
a nie można tego podciągnąć pod uproszczenie przekazu, którego dziś nie możemy odbierać dosłownie, bo był kierowanych do ludzi sprzed tysiącleci? jak tworzenie człowieka, nakaz zabicia nieposłusznego syna, pozwolenie na napierdalania niewolników byle nie umarli czy praktycznie cały stary testament

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona