Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Czerwca 2018, 09:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
yerba mate 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: yerba mate
  Wysłano: Niedziela, 22 Kwietnia 2018, 23:03
Wojciech Cejrowski ziomku, nie ma lepiej

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 15 Maja 2018, 22:03
Odkrywam na nowo moc yerby. Jak kawa na mnie nie działa, zazwyczaj o 24 mam zgon, choćby nie wiem co, tak z yerbą do 4 luźno mogę siedzieć

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Maja 2018, 01:04
też odkryłem po dzisiejszych postach w jpd i zmianie nicku

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Maja 2018, 17:48
nie mam za bardzo czasu wertować całego tematu,
może poleci coś ktoś na początek? mam tu na myśli może jakiś wariant owocowy, ale chętnie przyjmę każdy tip, marki, sklepy itp.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Maja 2018, 18:25
z całego serca odradzam wersje owocowe, za to jak zwykle polecam pajarito

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Maja 2018, 18:31
Wersje owocowe są spoko, ale nie wszystkie, nie słuchaj ziomka wyżej. Pajarito tylko dla wytrawnych i/lub lubiących wyraziste smaki.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 00:42
panowie może coś więcej? jakaś konkretna marka?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 09:39
Ja bym Ci polecił, żebyś kupić 2-3 na spróbowanie i zobaczysz która Ci podejdzie:
Yerba Mate Pajarito Elaborada - najtańsza, pijąc czujesz jakbyś lizał popielniczkę
Mate Green MAS ENERGIA GUARANA - smakowo najlepsza jaką piłem, ale droższa
pajarito hierbas - jakbym pił krople żołądkowe, syf
yerby marki verde mate - bardzo lekkie i przyjemne, drobno zmielone. Jeśli chodzi o kopa to ciężko mi powiedzieć, bo mam verde mate energia ale łącze ją z taragui yerba i kopie bardzo fajnie
taragui energia - nie odczułem, żeby jakoś mocniej kopała
rosamonte - dla mnie paskudna, taka pajarito z posmakiem różanym, a raczej droga
cruz de malta - ponoć mega mocna, mnie jakoś nie kopała, smakowo lżejsza od chociażby pajarito
Yerba Mate CBSe Frutos del Bosque - całkiem spoko smak, raczej słaba
Yerba Mate CBSe Grapefruit - całkiem spoko smak, też raczej słaba

Podsumowując. Owocowe zazwyczaj są słabsze. Polecałbym na początek sprawdzić pajarito, choćby 250g żebyś zobaczył czy Ci podejdzie, bo to spoko budżetowo opcja, najwyżej możesz z czymś łączyć + jakąś smakową, grejpfrut np, jeśli lubisz. Smakowe imo celuj w CBSe lub verde mate. Jakościowo yerby yerba mate green wypadają dobrze moim zdaniem + nie są suszone dymem, czyli nie mają tego wędzonego posmaku. Nie pamiętam czy wszystkie, musiałbyś sprawdzić, najwyżej pytaj. Jak nie masz czym pić to kupujesz bombille ze stali nierdzewnej, jakąś krótką raczej, od siebie polecam lekko zakrzywione, wygodniejsze. Plus możesz pomyśleć, czy chcesz rozkręcaną czy nie. Rozkręcaną łatwiej wyczyścić, przy nierozkręcanej musisz pamiętać, żeby za długo ta yerba nie stała bo brud syf i malaria. Sam obecnie mam nierozkręcaną, bo miałem rozkręcaną i dostałem jakiś słabszy model chyba, słabo była wykonana przy tych rozkręcalnych częściach.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:08
Pajarito na początek jest IMO najgorszym wyborem, ja zawsze polecam na początek Amandę Despaladę albo Rosamonte Despaladę, łagodne w smaku yerby z Argentyny będące jednocześnie konkretne w działaniu. Jak już koniecznie chcesz smakowe to wszystko tylko nie CBSe, sztuczne i słabe jakościowo.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:23
A warto kupić yerbę w saszetkach czy to syf i lepiej nauczyć się ją przyrządzać w tym naczyniu? Umiem robić dobrze zieloną herbatę, czy robienie yerby jest dużo trudniejsze i dłużej trwa? Dzięki za odp.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:27
nie piłem yerby w saszetkach, ale normalnie przyrządza się ją zalewając kubek zasypany do trzech czwartych/połowy, więc trochę mi smerdzi zalewanie łyżeczki suszu

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:31
Jeżeli chodzi o temperaturę wody, to macie jakieś termometry, żeby to sprawdzać, czy jak? :P

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:42
na początku kupiłem i używałem, ale teraz wjbn. jak gotuję to po prostu trochę odczekam, w pracy leję z czerwonego kraniku dystrybutora i działa

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:48
@kshaq bawiłem się swego czasu z termometrem, ale lepiej na oko, szkoda czasu..zagotowuje wodę i chwilę czekam aż ostygnie. Można też wlać trochę zimnej a potem tą ciepłą i spoko.
@Mr burns dlatego mówię, warto spróbować czy podejdzie, ale faktycznie w smaku może być paskudna na początek. Ja na początek zamówiłem pajarito i wysłali mi zamiast tego el colon...chyba jeszcze gorsze od pajarito, masakracja..ale nie zraziłem się do yerby :cejro: No i właśnie, jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Dla mnie cbse owocowe o wiele lepsze od tego pajarito hierbas które piłem no i faktycznie najlepiej na własnej skórze sprawdzić, bo wszyscy propsują rosamonte a dla mnie paskudztwo najgorsze na świecie. Nie ma co polegać na innych w tym temacie, tylko empiria :D A jaką owocową polecasz w takim razie?
@hardy nie ma w tym żadnej filozofii, tylko sypiesz susz i zalewasz wodą 60-80stopni. W sumie chyba łatwiej parzyć niż zieloną. W saszetkach to raczej mocy nie uświadczysz, ze smakiem nie pamiętam nawet czy to obok yerby w ogóle stało xd

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 10:51
Skoro tak, to też z termometrem pajacował nie będę :D

A w ogóle to widzę, że wszyscy oceniają, jakiego dana yerba daje kopa, a czytałem, że one mają też właściwości odchudzające. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Rzeczywiście pomagają w tej kwestii?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 11:32
no mają dużo kofeiny, więc trochę podkręcają metabolizm, ale działaniem odchudzającym to bym tego nie nazwał

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 13:45
Nie o to mi się rozchodzi.

Cytuj:
Okazało się, że substancje zawarte w naprze obniżają poziom kwasów tłuszczowych oraz cholesterolu, powodują także zmniejszenie otłuszczenia wątroby. Cechą cenioną w różnego rodzaju dietach jest ta, którą znali już Indianie – mate zabija uczucie głodu.

Dodatkowo mate ma wpływ na metabolizm cukrów i tłuszczów w naszym ciele. Za to odpowiadają przede wszystkim zawarte w mate katechiny, które maja zdolność ograniczania rozkładania wielocukrów w jelitach oraz ograniczania rozpuszczalności tłuszczów w żółci.
Dowiedziono, że spożywany napar obniża poziom glukozy we krwi.

Inne z kolei badania wykazały zdolność yerba mate do ograniczania magazynowania lipidów czyli tłuszczy w adipocytach czyli komórkach magazynujących tłuszcze. Nowe komórki mogą powstać w czasie szybkiego intensywnego tycia lecz usunięcie ich możliwe jest tylko operacyjnie. Każda zatem dieta dąży do spalenia tłuszczu czyli opróżnienia adipocytów z tłuszczy. Yerba mate okazuje się pomocna nie tylko w przyśpieszaniu tego procesu ale co ciekawsze ogranicza przyrost masy ciała poprzez spowolnienie napełniania się tych komórek tłuszczem, zwłaszcza przy wysokotłuszczowej diecie.

Same komórki tłuszczowe powstają ze zmagazynowanych komórek macierzystych. Tutaj z pomocą przychodzi kwas chlorogenowy zawarty w mate. Kwas ten mówiąc krótko ma zdolność do powstrzymywania komórek macierzystych przed przeobrażeniem się w komórki tłuszczowe.

https://www.czajnikowy.com.pl/dzialanie ... asciwosci/

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 13:49
Co do Pajarito - jeżeli jesteś laikiem to chyba lepiej będzie na początek sobie pierdolnąć jakieś lżejsze warianty smakowe, mieszanki itp. Miałem okazję pić którąś z cięższych, południowoamerykańskich yerb (chyba właśnie Pajarito) i nie każdemu za pierwszym razem siądzie ten aromat, który mi osobiście wydawał się wręcz oleisty, zalepiający. Trzeba trochę wprawy i umiejętności cieszenia się tym smakiem :D

Yerby zaparzane w torebkach dostępne w sklepach nie mają nic wspólnego z prawdziwym yerba mate.

Co do temperatury to zdecydowanie team #NaOko - najłatwiej zagotować wodę i odczekać jakiś czas.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 15:28
#teamTermometr, większość yerb zalana 65-70 stopniami dużo bardziej mi smakuje niż 75.

Dou napisał(a):
A jaką owocową polecasz w takim razie?

Sam z dodatkami nie piję ale Taragui raczej, kilka dni temu próbowałem gruszkowej i faktycznie zaskakująco wyraźnie czuć było gruszkę, sam smak yerby też wyraźny. Z serii Mate Green wszystkie też raczej spoko. CBSe jest pomijając kwestie osobistych preferencji smakowych zwyczajnie najgorsza jakościowo.

Dou napisał(a):
wszyscy propsują rosamonte a dla mnie paskudztwo najgorsze na świecie

Na 90% piłeś elaboradę a nie despaladę, smakowo to 2 zupełnie różne rzeczy, chociaż ja i elaboradę bardzo lubię, może jakaś wadliwa partia Ci się trafiła. Jedynie wersja Suave nieszczególnie mi smakowała.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Maja 2018, 18:07
Faktycznie, sprawdziłem w historii allegro i elaborade piłem, w takim razie w przyszłości spróbuje jakąś smakową taragui + despalade rosamonte, dzięki :)
funny fact, już ze dwa lata temu myślałem, żeby zakupić taragui maracuja, ale ciągle coś innego kupowałem xD
a co do słabych jakościowo to yerba guarani też słaba bodajże no nie? a tą serie Mate Green też propsuje, raz tylko kupiłem z jagodami goji(goja?) i paskudztwo, męczyłem to strasznie.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona