Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Czerwca 2018, 17:09

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Poker 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Poker
  Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 10:31
jak zarządzacie bankrollem na nolimit holdem? czytałem że 30 buy inów to minimum, ale z tego wynikałoby, że mając 10 dolarów powinienem grać NL2, grałem chwile ale taka nuda że ja pierdole i gram sobie NL10, zrobiłem z 10 dolarów już 34 dolary pozddro

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 12:59
Jeśli chodzi o soft, to do trackowania wspomniany PokerTracker 4 lub Holdem Manager 2. Oba mają darmowy miesiąc, oba pełnią tę samą funkcję. Dzięki tym programom ustawisz na stole HUDa ze statystykami przeciwników, sprawdzisz swoje wyniki, powybierasz rozdania do analizy, zrobisz notatki na przeciwników i wiele wiele innych rzeczy. Moim zdaniem Holdem Manager jest nieco bardziej user-friendly, chociaż nie ma się co oszukiwać, oba programy to potężne kombajny, których obsługi uczy się długo. Możesz sprawdzić miesiąc tu, miesiąc tu. Bazę danych przekopiujesz (mogę pomóc) i będzie git.

Do analizy jest masa programów, ale osoba początkująca nie powinna sobie zaprzątać głowy potężnymi narzędziami, bo ich nie wykorzysta, zniechęci się i zmarnuje triala. Na start polecam Equilaba (darmowy) od pokerstrategy. Najprostszy w obsłudze, a wiele można się z niego nauczyć. Jak go używać? Jak już zainstalujesz któregoś z wspomnianych wyżej trackerów i włączysz HUDa, to oprócz statystyk na przeciwników, będziesz mógł między innymi oznaczyć rękę w trakcie gry dwoma kliknięciami. Za każdym razem, kiedy nie jesteś pewien swojej decyzji lub nie rozumiesz co się właśnie odjebało na stole, oznaczasz rękę. Po skończeniu gry lub następnego dnia odpalasz trackera, wybierasz oznaczone ręce i przeglądasz je i sprawdzasz poprawność decyzji. Jak na początku przeanalizujesz jedną dziennie, to będzie dobrze, z czasem ogarniesz i kilka razy szybciej będzie Ci szło.

Na początek tyle wystarczy. Jak się wkręcisz w temat, to polecam program 7 Sticky Notes do spisywania wniosków z analizy lub obejrzanego treningu i przyklejenie notatek na pulpicie pod stołem - szybciej poprawisz w ten sposób błędy. U mnie dół monitora wygląda tak:
Spoiler:

Jeśli chodzi o zarządzanie bankrollem, to kwestia jest złożona. Na stolikach dla 6 osób potrzebujesz więcej BI, niż na tych samych stawkach na stolikach dla 9 osób. Gracz z wyższym EV ROI potrzebuje mniej BI niż osoba ledwo wygrywająca. 30 BI to dla początkującego absolutne minimum, jeśli ktoś traktuje pokera jako pracę i chce minimalizować ryzyko tzw. torby, czyli stratę całości ;) Cierpliwość i granie na niższych stawkach nie przynosi tyle emocji, co odpalanie najwyższych, na które możesz się wkupić, ale w taki właśnie sposób uzyskuje się dochód w longtermie. Jeśli chcesz sobie po prostu grać NL10, to nikt Ci nie zabroni, ale bądź świadomy, że najprawdopodobniej bardzo szybko zobaczysz u siebie 0$ w rollu.

BTW Jakby ktoś chciał nabyć Holdem Managera 2 (z dodatkiem Note Caddy), to po kosztach odsprzedam dożywotnią licencję. Z niezależnych ode mnie przyczyn musiałem się przesiąść na PT4 i mam dwie licencje wolne. Normalnie dwie są za 100$ (+ 75$ Note Caddy, ale pamiętam, że na jakiejś promocji kupiłem za 40$). Puszczę sporo taniej, zapraszam na PW.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 14:54
4lternativ3 napisał(a):
jak zarządzacie bankrollem na nolimit holdem? czytałem że 30 buy inów to minimum, ale z tego wynikałoby, że mając 10 dolarów powinienem grać NL2, grałem chwile ale taka nuda że ja pierdole i gram sobie NL10, zrobiłem z 10 dolarów już 34 dolary pozddro

30 BI na NL2 to jest 60$.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 15:28
Esdoer, czemu nie powiesz wprost, że smartspin wymusza przesiadkę na PT4? : )
Ja też sprzedam HM2 (taniej niż esdoer xD)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 15:56
Dokładnie tak jest, z jakiego powodu miałbym wspominać o tym w tamtym poście? :wink:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 16:59
Jakie polecacie materiały do nauki albo gry znanych pokerzystów na YT?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 17:00
Esdoer, bo „z przyczyn niezależnych ode mnie” brzmi strasznie podejrzanie, przynajmniej moim zdaniem. Bez przypierdolki, dałeś fajny post.
Nie da się opisać strategii mtt w jednym zdaniu, gdyby się dało to każdy by wygrywał. Jeśli zadajesz takie pytania to dobrym miejscem dla ciebie będzie Twitch. Tam jak kumasz chociaż hał are you z angielskiego to pytasz sobie normalnie dlaczego tak a nie inaczej i jeśli nie sam streamer, to jakiś mod (pzdr RuthAnn wiem że to czytasz) na pewno odpowie na pytanie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 21:37
Ale on gra cashówki, na Twitchu raczej tego nie uświadczy (poza tym ruskiem), przynajmniej ze strony najpopularniejszych streamerów.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 22:07
jeżeli cashówki to the poker bank na youtube

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Lutego 2018, 13:40
A jakie poker roomy polecacie? I czy jest tam jakiś cash startowy?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 12:05
pierwszy raz grałem ze znajomymi w realu, zamówiłem sobie ostatnio zestaw do pokera na allegro, do tej pory pykałem dla zajawki tylko na poker stars. no i bardzo się zajarałem, co prawda podejrzewam, że nikt nie umiał grać i wchodziło w grę tylko szczęście do kart, ale i tak emocje, cały czas wkrętka, dobre rozdania, czasem duże stawki. chyba będę częściej to ogarniał.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31