Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Lipca 2018, 23:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406  Następna strona
A co po maturze? Studia. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: A co po maturze? Studia.
  Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 20:43
właśnie nie bardzo chcę na coś typowo informatycznego iść, wiem, że daje to teraz duże perspektywy, ale bardziej interesują mnie tematy bliższe ekonomii

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 21:03
To masz odpowiedź. Idź w kierunku ekonomii. Dobrze płatną posada w tej branży jest dostępna :)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 21:15
Wszystko co można by wrzucić do koszyka Informatyka i ekonometria (na różnych uniwerkach to się różnie nazywa) czyli ogólnie bardzo bardzo podobna rzecz co kolega wyżej napisał. Ale ogólnie polecam uniwersytety ekonomiczne - duuuużo możliwości weryfikacji swoich skillsów w praktyce jeżeli się ma trochę inicjatywy i chęci. Choć faktem jest, że na UE to jednak lepiej nauczą przedmiotów ekonomicznych niż informatyki ale to zawsze możesz nadrobić we własnym zakresie lub robiąc drugi kierunek.
Tak btw. to na FiRze nie ma zbyt dużo matmy tak naprawdę, jest dużo teoretycznych i ogólnych rzeczy, które jeśli ich nie polubisz to serio mogą wymęczyć.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 21:19
Informatyka + finanse / ekonomia to bardzo lukratywne polaczenia, ale pozniejsza praca wymaga sporych predyspozycji i odpowiedniego charakteru.

Data science to spoko kierunek, ale malo sprecyzowany. Duzo prac w data science to obrobka danych. Jakbym byl na Twoim miejscu to szedlbym na czysta informatyke i samemu kladl nacisk na:
- Sztuczna inteligencje, szczegolnie uczenie maszynowe. Niestety 3/4 bedziesz musial sie tego uczyc we wlasnym, bo na swiecie jest garstka ludzi, ktorzy to na prawde rozumieja i potrafia uczyc.
- Algorytmy. Uczelnie nie klada wystarczajacego nacisku, bo zawsze czesc studentow calkowicie sie w tym nie odnajduje. Za to jest mnostwo swietnych materialow online.

Jesli obie rzeczy opracujesz na ponadprzecietnym poziomie + jakies fajne prywatne projekty (idealnie majace impakt) to po studiach zostaniesz zasypany ofertami z najlepszych firm. Jesli nie planujesz isc na doktorat, to kladlbym wiekszy nacisk na algorytmy niz na SI, ale jak przez milosc do matmy wyjdzie Ci odwrotnie to tez nie bedzie zle.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 21:20
Mystair napisał(a):
Studiuje ktoś albo wybiera się na UE we Wrocławiu? Ja chyba na finanse i rachunkowość, jeśli się dostanę. Nie jestem jakoś mega zorientowany, dobry wybór? Polecacie akademik czy lepiej normalne mieszkanie ogarniać? No i jakie sprawdzone sposoby na dorabianie na pierwszym roku bez konkretnego doświadczenia, bo za coś trzeba pić, nie?

Ja studiuje FiR na UEW, jak coś to pytaj. Ogarnąć robotę w wrocku to dwa dni wysyłania CV.

Co do akademika to powiem tak, nie znam nikogo kto mieszka w akademiku z innych względów niż ekonomiczne.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 21:40
@patrick studiuje na UE wspomniany kierunek

e: mnie uprzedził xd

btw pacyś niekoniecznie 2 dni, hahaha znamy osoby, które miały z tym problem :lol: ty masz na kierunku jakichś mieszkańców akademika? myślałem, że same banany :oops:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 22:36
może analityka gospodarcza...
ja co prawda skonczylem ale jej nie lubilem, ale sa ludzie co lubili i w sumie nie narzekaja (mało bo mało ale są)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 14:36
czy zarządzanie to gówno? czas mi się na wybór kończy, a jedyne co wchodzi w grę to FiR/zarządzanie. patrząc po sylabusie, zarządzanie wydaje mi się lepsze, no ale mam takie przeświadczenie w głowie, że to chujowy kierunek dla ludzi co nie dostali się na inne. progi to nie problem. ue kato jbc, z wrocławia wyjebałem po 2 tygodniach (informatyka w biznesie totalne gówno i najgłupszy pomysł w karierze)

jeśli to pomoże studia to dla mnie dodatek, robię ruchy i o hajs w przyszłości się nie boję, ale papierek z uczelni ekonomicznej chcę

Ostatnio edytowano Sobota, 30 Czerwca 2018, 14:38 przez Dwupak, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 14:37
gówno obesrane

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 14:43
Zarządzanie jako kierunek studiów to jakieś kuriozum. Zarządzanie czym? Zarządzaniem? Aby czymś zarządzać, trzeba mieć kontekst, a więc trzeba najpierw być specjalistą w danej dziedzinie, by zarządzać później zespołem specjalistów. Z drugiej strony do korpo biorą studentów zarządzania na jakieś staże, ale jest to środowisko fundamentalnie spierdolone i człowiek, którego cechuje chociaż przeciętny indywidualizm nie da tam rady. Tam co najwyżej w grę wchodzi zespół odizolowany od reszty syfu. Jak chodzi o zarządzanie samo w sobie, to jest to oczywiście umiejętność trudna i łącząca wiedzę z wielu dziedzin poza domenową, moim zdaniem takie studia mają sens tylko jeśli są to MBA, dla osób wykształconych w innym kierunku i z pewnym doświadczeniem zawodowym.

tl;dr nie marnuj sobie życia na zarządzanie na licencjacie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 14:45
dziękuję ślicznie, w takim razie FiR

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 17:51
ewentualnie jako drugi kierunek już po jakimś czasie żeby trochę niektóre kompetencje podciągnąć (szczególnie miękkie) ale raczej bez przywiązywania dużej uwagi, w porównaniu do FiRu to nawet nie ma co się zastanawiać kolego

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 30 Czerwca 2018, 23:20
Zarządzanie na magisterkę, by się nie narobić po inżynierce na jakimś sensownym kierunku i móc jednocześnie na luzie pracować to podobno dobra opcja. Na pierwszy kierunek to wątpię.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 08:13
Mystair napisał(a):
a co według was jest spoko z rzeczy łączących w jakiś sposób matematykę(jestem po rozszerzonej macie w LO) z czymś praktycznym?

A Pojebuda? Jakaś Mechanika i Budowa maszyn?
Co do dorabiania to są wszędzie biura pracy tymczasowej w których szukają do roboty na pojedyncze dni, na głupoty akurat

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 08:42
Tylko nie MiBM na SiMR. Pozdro

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 09:41
na aghu też średniawo xD
na którym roku jesteś fischer?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 09:58
Ablazir napisał(a):
Zarządzanie na magisterkę, by się nie narobić po inżynierce na jakimś sensownym kierunku i móc jednocześnie na luzie pracować to podobno dobra opcja. Na pierwszy kierunek to wątpię.

imo ja bym w to nie szedł, chyba, że już serio nie chce się robić mgr. na mgr na spokojnie można ogarnąć sobie indywidualny tryb nauczania i przy odrobinie spiny i sprytu skończyć normalny kierunek pracując na pełen etat, nie wiem jak na polibudzie ale na ekonomicznym na spokojnie da się to ciągnąć

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 10:20
pios napisał(a):
na aghu też średniawo xD
na którym roku jesteś fischer?

Już dawno po studiach, ale z perspektywy czasu nie polecę nikomu tego bałaganu, ani dziennego ani zaocznego.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 10:21
Wiecie może czy dokumenty rekrutacyjne trzeba złożyć osobiście czy można poczta?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Lipca 2018, 10:48
DMS napisał(a):
Ablazir napisał(a):

imo ja bym w to nie szedł, chyba, że już serio nie chce się robić mgr. na mgr na spokojnie można ogarnąć sobie indywidualny tryb nauczania i przy odrobinie spiny i sprytu skończyć normalny kierunek pracując na pełen etat, nie wiem jak na polibudzie ale na ekonomicznym na spokojnie da się to ciągnąć

Na polibudzie też. U nas na informatyce większość laborek przepchnęli w formę projektową, by nie trzeba było chodzić na zajęcia, tylko robisz projekt w domu. Chociaż to zależy od specyfiki kierunku, gdzieś na jakiejś elektronice pewnie chodzić musisz, bo w domu nie masz sprzętu.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406  Następna strona