Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 20 Czerwca 2018, 22:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 916  Następna strona
Polityka 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 3
Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
  Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 19:40
To dlaczego dostęp do broni działa w Szwajcarii a u Nas by nie mógł przejść? Tam nie ma sytuacji jak w USA, naród raczej spokojny?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 19:47
co do tej broni, to w Polsce nie ma - że tak ładnie to nazwę - "kultury posiadania". to nie jest Szwajcaria gdzie każdy coś ma i wszyscy sobie żyją w spokoju. trzeba kilku pokoleń, żeby ludzie potrafili się z tym oswoić i wydaję mi się, że ten czas został przespany. nie wyobrażam sobie teraz zalegalizowania broni palnej od tak po prostu - macie wszyscy broń,kupujta ludzie, tylko nie strzelajta do siebie na ulicy.
z drugiej strony wiadomo, że na uzbrojone społeczeństwo trudniej jest napaść itd. skomplikowany w chuj temat, ale jeśli komuś zależy na posiadaniu broni, to na pewno zdobędzie te wszystkie kwitki i będzie ją miał

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 19:49
A później Pan i Władca komendant policji się zapyta "-A po co Panu ta broń? -Czuję się zagrożony -Ah, czyli ma pan skłonności do mordowania ludzi? Zakaz"

e: Aha, w ogóle był temat niezbyt poruszony - mieliśmy w zeszłym (tym?) roku "mass shooting", w związku z tym napadem na bankomat gdzie gość wyskoczył sobie z kałasznikowem. Co prawda nie strzelał na oślep do ludzi, ale broń była automatyczna, a jak wiadomo, rykoszet od tarczy zabił policjanta. Proszę mi wskazać, w którym miejscu zakaz posiadania broni wpłynął na to, że ten złodziej nie mógł się uzbroić w kałasznikowa.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 19:52
no dokładnie
i później zapyta się po co mu samochód, on powie, że do szybkiego przemieszczania się, policjant powie "Ah, czyli ma pan skłonności do zapierdalania" i mu zabiorą samochód

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 17 Lutego 2018, 19:59
Ale z jakiej racji komendant policji ma mieć ostateczne zdanie w sprawie przyznania komukolwiek PRAWA do posiadania broni? Możesz mieć wszystkie papierki ok, a i tak on na Ciebie spojrzy i powie, że chuj nie, bo Ci źle z oczu patrzy i się zesrasz a nie dostaniesz pozwolenia na posiadanie broni. Przecież ten system chroni tylko policję, żeby przypadkiem bandyci nie mogli ich zaatakować z broni palnej, bo wtedy by musieli skorzystać z tego wspaniałego szkolenia, które widać było na przykładzie gościa z siekierką i mogło by być kiepsko. Co jak widać nie działa już na tym etapie, bo jakoś nikt nie wpadł na to, że bandyci jednak w dupie mają zakaz posiadania broni i mogą sobie załatwić kałacha na czarnym rynku.

e: Jeszcze polecam pomysły amerykańskiej lewicy - nakazać wszystkim zwrot broni :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 00:03
sniper napisał(a):
Hanys: Tak, ale nawet nie chce mi się tego czytać, po prostu wyobraziłem sobie autora, który w końcu trafia na wiarygodny raport przeczący forsowanym przez niego tezom, więc publikuje pożegnalną notkę: "Zamykam bloga. Tyle lat starałem się udowodnić, że guns don't kill people. Myliłem się, żegnajcie". Science fiction.

To by oznaczało, że macie dużo wspólnego. Ty nawet jeszcze nie przeczytałeś tych artykułów, ale już wiesz co autor ma na myśli i że na pewno się myli.

@Raikkonen a weź się nauczyć czytać jakiś dłuższy tekst niż post na forum, ja mam na to kompletnie wywalone i nie zamierzam Ci tutaj niczego streszczać

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 01:31
Ezio_Wroclaw napisał(a):
To dlaczego dostęp do broni działa w Szwajcarii a u Nas by nie mógł przejść? Tam nie ma sytuacji jak w USA, naród raczej spokojny?

W Szwajcarii każdy obywatel posiada broń, ponieważ nie ma tam armii zawodowej. To nie jest wymysł ostatnich lat, tylko konsekwencja geograficznego położenia Szwajcarii. Ten kraj jest narażony na atak z każdej strony i wiele lat temu przyznano obywatelom broń po to, żeby się bronić w razie napaści. Poza kiepskim położeniem, ten kraj nie ma absolutnie nic wspólnego z Polską.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 01:36
no i kwestia chujowego położenia, o której sam nadmieniłeś, racjonalizuje powszechny dostęp do broni w Szwajcarii, a w Polsce nie? :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 01:41
Ty chyba nie umiesz czytać.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 09:23
Cytuj:
@Raikkonen a weź się nauczyć czytać jakiś dłuższy tekst niż post na forum, ja mam na to kompletnie wywalone i nie zamierzam Ci tutaj niczego streszczać

Nie rozumiesz głuptasku, że błędna jest wyjściowa teza wszystkich tych badań? Nie żyjesz w utopijnym świecie gdzie broń służy do obrony bo Ezio tak powiedział. Powszechny dostęp do broni tworzy sytuację, w których legalnie może ją nabyć człowiek mający na koncie prawie 40 wizyt FBI w domu w ciągu 7 lat oraz wielokrotnie zgłaszany służbom, ktorych opieszałość nie jest żadnym wytłumaczeniem. A już teorie o winie stref gun free to jakiś niepowazny bełkot

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 10:20
Dobrze profesorze kryminologii Raikkonen, twoje badanie w tej materii w zupełności mnie przekonały, eot.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 10:22
Bo związek przyczynowo-skutkowy największej liczby masowych strzelanin w gun free zones to bełkot. W Szwajcarii nie ma armii zawodowej więc wszyscy mają broń, u Nas jest armia którą Rosja mogła by zdmuchnąć pierdnięciem z Kaliningradu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 10:38
benek187 napisał(a):
Ty chyba nie umiesz czytać.

a ty logicznie myśleć.

ogólnie beka ze znawców, co wiedzą jak wygląda kultura posiadania broni i zachowanie szwajcarów, a pewnie nie spędzili w tym kraju nawet jednego dnia.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 10:47
Ty zaś najwyraźniej masz problem z artykułowaniem swoich problemów, bo przypierdoliłeś się, tylko nie wiadomo o co. Nie byłeś/nie widziałeś to nie wypowiadaj się, czyli Internety 1998 w natarciu.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 15:29
No, ale też coś w tym jest, że argument o tym, że społeczeństwo szwajcarskie jest gotowe na broń, polskie nie - jest najcześciej używany. A żeby móc coś takiego mówić to trzeba już coś wiedzieć o tej Szwajcarii, a najlepiej tam żyć. A tutaj przywołuje sie ten argument jak kurwa jakiś wykres o murzynach popełniających zbrodnie w usa.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 16:13
tymczasem
Eli Barbur napisał(a):
TELAWIW OnLine: Na bramie wejściowej ambasady Polski w Tel Awiwie ktoś wysprejował czarne swastyki i antypolskie napisy – policja prowadzi dochodzenie; fatalnie to wszystko wygląda, bo – jak już mówiłem – w Izraelu wypowiedź PMM odebrana została jako ohydna obelga.
Spoiler:

:lol:

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 16:14
Widzę, że poziom narodowców w obu krajach podobny.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 16:15
o chuj, jakie swasty :lol:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 16:30
MagikDeLow napisał(a):
No, ale też coś w tym jest, że argument o tym, że społeczeństwo szwajcarskie jest gotowe na broń, polskie nie - jest najcześciej używany. A żeby móc coś takiego mówić to trzeba już coś wiedzieć o tej Szwajcarii, a najlepiej tam żyć. A tutaj przywołuje sie ten argument jak kurwa jakiś wykres o murzynach popełniających zbrodnie w usa.

Po pierwsze - to nie ja podniosłem temat Szwajcarii, tylko Ezio, który stwierdził, że skoro w Szwajcarii to działa, to czemu nie w Polsce?
Po drugie - broń Szwajcarzy otrzymują po odbyciu szkolenia w ramach możliwości samoobrony w przypadku inwazji na ich kraj. To jest konsekwencja tego, w jaki sposób funkcjonuje ich armia - w Polsce armia tak nie funkcjonuje I DLATEGO UWAŻAM, ŻE W POLSCE TEN POMYSŁ NIE MA RACJI BYTU (a nie dlatego, że uważam, że Szwajcarzy są mądrzejsi). Co się z tym wiąże - broń otrzymuje się w związku z byciem częścią mobilnej, nieustrukturyzowanej armii, a nie idzie do sklepu i kupuje AK47.

Wreszcie - nie trzeba być alfą i omegą, żeby wiedzieć, że społeczeństwo szwajcarskie jest inne, niż społeczeństwo polskie i naprawdę nie trzeba tam spędzać ani jednego dnia, żeby stwierdzić który kraj myśli mądrze, a który zamieszkały jest przez lud ciemny. W naszym pierdolonym kraju, gdyby przeprowadzono referendum nt. dochodu gwarantowanego, to na tak zagłosowało by 1000% społeczeństwa, bo każdy by z rozpędu dziesięć głosów oddawał, a Szwajcarzy mądrze odrzucili ten pomysł. W życiu bardzo przydatna jest zdolność weryfikowania pewnych kwestii w sposób inny, niż organoleptyczny. Czy naprawdę trzeba zeżreć gówno, żeby wiedzieć, że nie jest to najsmaczniejsza substancja?

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lutego 2018, 19:38
Polacy i Żydzi napierdalający w siebie wzajemnie nazistowską swastyką, jakby pradziadek żył i bym mu to opowiedział to z pewnością zmarłby znowu, tyle że z beczki

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 916  Następna strona