Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 21:48

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 352  Następna strona
PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: Poniedziałek, 7 Sierpnia 2017, 12:49
wypowiedzenie liczy się od 1 dnia najbliższego pełnego miesiąca, czyli jeśli złożyleś wypkę 28/07, to wypowiedzenie liczy się od 01/08, a więc kończysz pracę z dniem 31/08

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 17:06
Ślizgoni potrzebuje waszej rady. Byłem miesiąc na praktyce w dziale IT i zaproponowano mi pracę.

Jako, że narazie jestem studentem dziennym to najlepszą opcją rozliczania wydaje mi się stawka godzinowa, tutaj nie miałbym przypisanych sztywnych godzin pracy.

To będzie normalnie umowa o pracę ze wszystkimi benefitami tego rozwiązania?
Pracował ktoś na podobnych zasadach?
Możecie coś doradzić?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 17:29
Pewnie zlecenie. A najlepiej to zapytaj pracodwace, bo skąd slizg ma wiedzieć ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 17:59
No jutro będę na ten temat rozmawiał ale chciałem wiedzieć jakie mam opcję żebym na tym najlepiej wyszedł.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Sierpnia 2017, 15:18
Wydaje mi się że umowa o pracę nie daje Ci możliwości rozliczania się za wypracowane godziny ale tego nie jestem pewien

Ale mimo wszystko ja zawsze wolałem zleceniówkę bo wtedy masz dużą elastyczność. Oczywiście jak się godzisz na zlecenie to musisz mieć na uwadze, że stawka musi być godziwa bo masz niepłatne urlopy i musisz sobie to od razu zdyskontować w stawce.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Sierpnia 2017, 15:26
Pracowałem kiedys tak, ze miałem umowę zlecenie i wbita stawkę godzinowa + wszystkie medicovery, multisporty, dodatkowo miałem płatny urlop, ale to chyba bardziej było dogadane niz sformalizowane

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 08:43
jak jesteś studentem to umowa o prace nie opłaca cię się w ogóle, wiec ciężko wyczuć o jakich benefitach mowa, biorąc pod uwagę branże to dadzą ci zlecenie co jest dla ciebie zajebiste bo brutto od netto w tym przypadku będzie odróżniał tylko podatek dochodowy, a zusu nie płacisz co z natury rzeczy jest piękne oraz do tego zlecenia wszystkie multisporty i prywatne opieki medyczne, wiec fajna sprawa, umowa o prace będąc studentem to kompletny bezsens, chyba ze ktoś w 2017 wierzy w emeryturkie z zusu to radzę udać się do psychiatry lub przeczytać emerytalna katastrofę Gwiazdowskiego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 09:05
Skoro już pojawił się wątek umów - po mgr straciłem status studenta, a co za tym idzie ubezpieczenie zdrowotne. Teraz pewnie dalej będę śmigał na dwóch umowach-zlecenie. O ile wcześniej miałem też zlecenie, ale bez składek, to teraz normalnie będę miał ubezpieczenie zdrowotne na tych umowach, tak? Tzn. pracodawca będzie potrącał mi z pensji. Mam rację? No i czy warto walczyć w moim przypadku o umowę o pracę czy przecierpieć ten rok jeszcze na zleceniach?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 10:54
Zdrowotne tak, chorobowe jest dobrowolne i jak chcesz, to musisz sobie to dodatkowo ogarnąć.

Powrót do góry
moderator

Post PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 12:41
oczywiście zdrowotne pierdolna Ci do obu umów wiec stracisz podwójnie, takie mamy właśnie uwarunkowania z dupy, chociaż znajdzie się pewnie szumi który powie ze tak powinno być bo jesteś podwójnie ubezpieczony, jak pada pytanie co z tego masz to już odpowiedz jest cięższa i zaczyna się pierdolenie o dobrze opłacanych pielęgniarkach itp, smaczku dodaje fakt ze pielęgniarki jak maja coś w głowie to idą na działalność i płaca zdrowotna zryczałtowana w wysokości 285 zł bez względu na zarobek, podczas gdy koleżanki po fachu na etatach płaca procentowo od postawy wymiaru składek i łącznie zarabiając mniej tracą więcej niż osoby na działalności, to są nasze realia

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 13:05
Dzięki xzychu za radę. Wczoraj gadałem z szefem i ustaliłem że będzie to umowa zlecenie, a jako że nie będą musieli płacić za mnie składek to mogłem wynegocjować większą stawkę godzinową.

Plus będę miał wszystkie korporacyjne benefit.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 11:04
Wraz z końcem sierpnia zmieniam prace, zostało mi kilka niewykorzystanych dni urlopowych, co proporcjonalnie do pełnego etatu dałoby mi prawie 2 kafle z ostatnia wypłata. Nie ukrywam ze chce ten hajs zamiast wolnego, ale tu pojawia się pytanie czy mój przełożony może na mnie wymusić urlop? Oraz drugie, ten hajs powinienem dostać razem z wypłata? Muszę to jakoś załatwiać specjalnie?

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 11:10
Cytuj:
Oraz drugie, ten hajs powinienem dostać razem z wypłata? Muszę to jakoś załatwiać specjalnie?

Normalnie z wypłatą. Nie, ale warto przypomnieć, że masz do wypłaty te dni urlopu

Ostatnio edytowano Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 11:12 przez RW0, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 11:11
to raczej Twój przełożony to załatwia i dostaniesz z ostatnią wypłatą.

nie ma raczej czegoś takiego jak zmuszenie do wykorzystania urlopu , twój pracodawca za to musi ci wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 15:03
jabolsdz napisał(a):
nie ma raczej czegoś takiego jak zmuszenie do wykorzystania urlopu , twój pracodawca za to musi ci wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany

Jest coś takiego. To pracodawca decyduje czy leci ekwiwalent czy masz spadać na wolne.
Ty nie masz żadnej decyzyjności w tej kwestii.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 15:31
Zawsze pozostaje l4

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Sierpnia 2017, 07:14
Jeżeli wypowiedzenie jest ze strony pracodawcy, to może dowolnie rozdysponować Twoim urlopem, czytaj wysłać Cię na niego w trakcie okresu wypowiedzenia. W drugą stronę chyba nie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Sierpnia 2017, 07:09
Ostatnio myślę nad wejściem w branżę copywritingu. Przez 3 lata pisałem recenzje pozycji naukowych w czasopiśmie studenckim, od 2 lat jestem jego redaktorem naczelnym. Ponadto przez pół roku byłem redaktorem strony głównej portalu z notatkami z lekcjami online szkół językowych itd., więc mam jakieś przykładowe teksty i doświadczenie w pisaniu. Czy jest tu ktoś, kto ogarnia tę branżę i dałby parę dobrych rad? Przydałyby mi się jakieś poradniki, przede wszystkim pisania pod SEO (tego nigdy nie robiłem) oraz parę rad jak i gdzie szukać takiej pracy (olx i gumtree raczej nie ma ogłoszeń, fejsbuki staram się śledzić, ale niewiele znam).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 08:41
Po pięciu latach w obecnej firmie, odchodzę przyjmując intratną propozycję etatu managera za całkiem fajne jak na Wolną Polskę pieniądze. Dziwne uczucie, bo pół dekady to jednak kawał czasu i dziwne dlatego iż pierwszy raz udało mi się podręcznikowo załatwić pracodawcę w myśl zasady jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Jedno jest pewne - nie wolno dać się dymać innym i nie wolno tracić czasu na walkę z małymi ludźmi których pełno w każdych firmach. Gdybym został tu gdzie jestem czułbym się jakbym leżał na codzień z panną której nie kocham a to przecież nie przejdzie. No i niemal dziesięć lat w szerokopojętej logistyce w końcu się opłaciło także pamiętajcie, szytwniutko z fartem i do przodu.

http://www.facebook.com/kosciey < marniak

06/10/2014:
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 09:50
panowie,taka sytuacja
moja dziewczyna dwa miesiące temu znalazła pracę w jednej z sieciówek w galerii handlowej (sieciówka ta ma swoje lokale w starej i nowej części tej galerii).podpisała umowę o pracę,wszystko fajnie,pięknie,pracuje normalnie i tydzień temu dowiaduje się,że prawdopodobnie nie będzie potrzebna już na nową część,a na starej pani kierownik znalazła już sobie nową pracownicę,tak więc musi znaleźć sobie inną pracę.
problem w tym,że podpisywali z nią umowę do 31 sierpnia,ale 2018 roku. wczoraj pani kierownik stwierdziła,że "oj,bo pomyliła mi się data,w systemie jest napisane,że do 2017".
została zrobiona w chuja,bo okazało się,że potrzebowali pracownicy tylko na dwa miesiące (a wcześniej nawet nie było mowy o tak krótkiej pracy!)
i co teraz? jest szansa coś zdziałać,jeśli dostała na papierze umowę,która obowiązuje jeszcze przez rok? bardzo ważna sprawa,bo kazali jej jutro zgłosić się gdzieś tam po świadectwo pracy.
wkurwili mnie śmiecie i mam nadzieję,że przez pomyłkę tej głupiej pizdy która spisywała umowę da radę coś ugrać i to te kurwy z tej sieciówki będą zrobione w chuja

dajcie znać panowie

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7024 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 352  Następna strona