Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Października 2017, 19:36

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Cuphead 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Cuphead
  Wysłano: Poniedziałek, 9 Października 2017, 12:52
Obrazek

Zaskoczyłem się brakiem tematu. Gra mocno na topie teraz, aż ja, bardzo niedzielny od wielu lat gracz, spróbowałem.
Atmosfera, muzyka, grafika i grywalność. To wszystko w jednym tytule. Nietypowa platformówka - głównie z powodu stosunku walk z bosami do zwykłej bieganiny z lewej do prawej strony ekranu. Poza tym poziom trudności odgrywa tu istotną rolę, o czym nietrudno usłyszeć czy przeczytać w sieci.

Pogrywam trzeci dzień (PC) na zasadzie włączania na pół godzinki, wyłączania na parę godzin i powtórka. Póki co dobrnąłem do bodaj 54% gry i muszę przyznać, że nawet mnie, bardzo spokojnego człowieka, potrafi wytrącić z równowagi. Każda walka z bosem opiera się na tym samym - uczymy się zachowań, nawet tych nieprzewidywalnych, ćwiczymy różnego rodzaju taktyki i knockoutujemy przeciwnika. Brzmi prosto, ale wszyscy bossowie posiadają po kilka indywidualnych etapów, gdzie każdy to inny rodzaj uzbrojenia, ataku i / lub innych utrudnień.

Polecam bez wahania. Ostatni raz coś podobnego przeżyłem przy okazji hotline miami i myślę, że to najlepsze odwołanie, dużo bardziej odpowiednie niż DARK SOULS PLATFORMÓWEK. Istnieje wiele platformówek, które opierają się głównie na wysokim poziomie trudności. Tutaj natomiast przy dużej cierpliwości i długim czasie poświęconym na rozgryzanie przeciwników dostajemy też świetną oprawę audio-wizualną. Hotline było po prostu łatwiejsze i dużo mniej złożone, ale schemat bardzo zbliżony.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Post Re: Cuphead
  Wysłano: Poniedziałek, 9 Października 2017, 15:01
czekam na jakieś promki i na pewno sprawdzam. pięknie odwzorowany jest ten klimat lat trzydziestych

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Października 2017, 18:52
cicho na forum, bo tu głównie użytkownicy ps4 hehe

FAJNOŚĆ gra, przechodzę sobie w spokojnym tempie umiarkowanie zdolnego gracza. póki co 42% ale coraz bardziej dostrzegam, że gra nie jest trudna jak się zaczyna rozumieć mechanikę (parowanie, zmienne amunicje, jeszcze muszę opanować latanie zmniejszonym samolotem). no i obowiązkowa jest tutaj zmiana domyślnej konfiguracji klawiszy na padzie :hardasfuck:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 10 Października 2017, 09:41
Chojny napisał(a):
gra nie jest trudna jak się zaczyna rozumieć mechanikę (parowanie, zmienne amunicje, jeszcze muszę opanować latanie zmniejszonym samolotem). no i obowiązkowa jest tutaj zmiana domyślnej konfiguracji klawiszy na padzie :hardasfuck:

o to to, cały szkopuł w tym, że jak już rozgryzie się działania przeciwnika to śmierć nadchodzi tylko z własnej głupoty lub braku reakcji (/błędnej reakcji)
jestem na trzeciej wyspie i póki co największy problem przyniósł mi smok i królowa pszczół, to było oporowo ciężkie do zrobienia, ale muszę przyznać że koniec końców posiłkowałem się jakimiś filmikami na youtubie, żeby zasugerować się jakiej broni użyć, bo to okazało się być kluczowe, a nie sposób walki. Teraz już bardziej świadomie dobieram i próbuję różnych broni, super zajawa ♥ siedzę w robocie i myślę jak rozwalić kolejnych bossów

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 14 Października 2017, 09:05
nie gralem, ale widzialem sporo gameplay'i i jak dla mnie najladniejsza gra 2017 roku. Jak jest tylko z tym poziomem trudnosci? bo jak dla mnie level design jest niestety slaby. Gra jest nieuczciwa w poziomie trudnosci, czesto tez jest naspamowane przeciwnikami w ogole bez sensu.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Października 2017, 09:56
"nieuczciwy" to ostatnie co można powiedzieć o poziomie trudności. ukończyłem w całości dwie wyspy i póki co nie było walki, której nie dało się nauczyć albo sytuacji, z której nie dałoby się wybrnąć szybkim dashem w bok. tradycyjne "biegane" poziomy też są raczej zorganizowane i to na tyle, ze da się je wszystkie przejść nie zabijając nawet jednego przeciwnika

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 15 Października 2017, 21:23
milo slyszec, wlasnie mi chodzilo przede wszystkim o te levele run and gun. Wygladaja (ogladajac gejmpleje, a nie grajac, moze na zywo sie tego tak nie czuje) na bardzo chaotyczne i mialem wrazenie, ze czesto poziom trudnosci jest nieuczciwy aka nie dowiesz sie, ze w danym miejscu jest przeciwnik, jezeli nie dostaniesz hita (troche level design z czasow NESa).

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]