Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 17 Grudnia 2018, 18:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Assetto Corsa [PC / PS4 / XBOXO] 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Assetto Corsa [PC / PS4 / XBOXO]
  Wysłano: środa, 4 Stycznia 2017, 20:38
Jak masz kompa na którym Ci gra pójdzie to bierz wersję na kompa. Jest więcej ustawień, modów, tras (także tworzonych przez społeczność, często dających ponoć radę).
Mając jedynie pada - nie brałbym tej gry, szkoda kasy w takiej opcji.
Gry dawno nie odpalałem bo obecnie mam inne gierki w które ostro szarpię, ale odpowiedzi znajdziesz na ichniejszym forum gry.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 19:30
Co tam sportowe świry? Dorwałem ostatnio AC w promce na Steamie ze wszystkimi DLC za mniej niż stówkę... A może wyjść na to, że dokupię sobie fajerę, pedały i skrzynię biegów bo niezła podjarka symulacją wjechała :D Lipa tylko, że ręczny taki drogi, albo trzeba samemu kleić :/

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 3 Lipca 2018, 22:13
Ręczny tylko przy rajdach albo jak chcesz driftować, w wyścigach się raczej nie przyda. Skrzynię biegów też możesz sobie odpuścić na starcie i na manetkach śmigać bez problemu, ja mam, ale praktycznie jej nie używam. Jak grasz na PC to składałbym zestaw Fanatec'a, kiera + pedały (+mody do nich).

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 11:17
A co powiesz o Logitech G27? Czytałem o tym zestawie dużo dobrego i wydaje mi się niezłą opcją na start. Szukałem tych produktów Fanateca, ale nie bardzo widzę je w polskich sklepach/na allegro :(

Najbardziej interesuje mnie drift i touge racing więc ręczny by się trochę przydał, ale jakoś przeżyję jego brak. Chcę podejść do tematu maksymalnie symulacyjnie i potraktować to trochę jako zapchajdziurę w momentach gdy nie mam czasu na pośmiganie prawdziwą furką, więc kierownica + pedały ze sprzęgłem + skrzynia biegów wydają mi się absolutnymi minimum ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 12:20
offtop full ale nie umiem wysłać do ciebie pw
MONK, próbowałeś może iracing.com?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 15:59
lydathegreat napisał(a):
offtop full ale nie umiem wysłać do ciebie pw
MONK, próbowałeś może iracing.com?

Nie, bo nie mam PC. Tak czy inaczej drogo wychodzi, wolę raczej kupić takie Asseto raz i mieć. Najlepsze co jest w iracing (dobre multi z rankingami z prawdziwego zdarzenia) niedługo będzie w tym nowym Asseto.
https://www.youtube.com/watch?v=CezuNmeKzWA

MoTyW napisał(a):
A co powiesz o Logitech G27? Czytałem o tym zestawie dużo dobrego i wydaje mi się niezłą opcją na start. Szukałem tych produktów Fanateca, ale nie bardzo widzę je w polskich sklepach/na allegro :(

Najbardziej interesuje mnie drift i touge racing więc ręczny by się trochę przydał, ale jakoś przeżyję jego brak. Chcę podejść do tematu maksymalnie symulacyjnie i potraktować to trochę jako zapchajdziurę w momentach gdy nie mam czasu na pośmiganie prawdziwą furką, więc kierownica + pedały ze sprzęgłem + skrzynia biegów wydają mi się absolutnymi minimum ;)

Logitech to półka niżej od Thrustmastera, nie pakowałbym się w to absolutnie. Później jest Fanatec. A później już wynalazki typu:

https://heusinkveld.com
https://www.protosimtech.com

Obie opcje zajebiste, PC only praktycznie więc w to nie wchodziłem.

Najważniejsze są pedały, nie kiera. Swój zestaw Thrustmastera modowałem dlatego bo gołe T3PA PRO nie spełniało oczekiwań i dopiero z modem (load cell) dają radę i potrafię na tym w ogóle jeździć, czuć hamulec. Skrzynię biegów zresztą też musiałem zmodować bo goła Thrustmastera to padaka.

Jakbym siedział na PC to bym szedł w Fanateca prawdopodobnie. ClubSport Pedals V3 (lub inverted) + mody z ich strony. Kiera ClubSport Wheel Base V2.5 + jakiś ring do niej, najlepiej coś z Alcantarą jako obiciem. Fajne w Fanatec'ach (oprócz jakości) masz też to, że pedały od razu mają load cella wbudowanego, to jest game-changer. No i mają wyświetlacze z pokazanymi biegami, prędkością. No i przydałby się kokpit do tego z fotelem, tu mogę polecić dobry w cena/jakość Simitek K2.

Na PC można też mieszać zestawy. Czyli np kupujesz kierę Thrustmastera T300 z Alcantarą, a do tego pedały Fanateca i śmiga. Na konsoli jest to dużo trudniejsze, potrzebne są przejściówki, niezawsze dostępne na rynku, tylko w Stanach i drogie itd.

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 16:05
typ zapewne nie chce wyprzedawać połowy domu żeby jeździć w gierki

logitech jest okej, ale jeżeli jeździsz na pc to szukałbym jakiegoś fanateca tylko nie wiem jak one cenowo teraz stoją
thurstmastery (te w cenie dla normalnych ludzi) są chujowe bo co z tego że masz kierke jak pedały i inne elementy bazowe są do dupy albo ich nie ma i trzeba kupować osobno z czego koszt rośnie x2, samo koło też wychodzi dużo drożej, zupełnie nieopłacalny biznes bo cena/jakość nie wypada rewelacyjnie
thustmastery są bardzo awaryjne, moi znajomi którzy jeżdżą na tych t300rs mają co chwila jakieś problemy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 17:03
No ja nie polecam Thrustmastera, tylko Fanateca właśnie. Nie ze względu na awaryjność, której nie uświadczyłem (warto zaktualizować sterowniki, dzięki nim kierownica się nie przegrzewa), ale z faktu, że na PC są lepsze opcje.

Na PC nawet na DFGT czy jak to się to zwało od biedy można pośmigać, ale jak ktoś się mocniej wkręci to szybko dojdzie do sprzętowego limitu. U mnie była ciągła wymiana na lepszy sprzęt zanim złożyłem coś co by mnie od biedy zadowalało, przez co zabuliłem właśnie x2.

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Czwartek, 5 Lipca 2018, 17:54
IMO to jeżeli zajawka i jesteś początkujący (czyt. nie miałeś większej styczności ze sprzętem jakimkolwiek) i grasz na PC to brałbym narazie Logitecha bo dostajesz najlepszą jakość do ceny i gwarancje bezawaryjności

a potem jeżeli zajawka nie zgaśnie tylko jeszcze urośnie i ci to nie będzie wystarczało to za jakiś rok sprzedać, dołożyć drugie tyle i kupić Fanatec CSL Elite
kierki bardzo mało z cen spadają (przynajmniej Logitechy) więc nie stracisz na tym nic

swoją drogą to nie wiem jak Thurstmaster może oferować tak gówniane pedały za taką cene zestawu, to jest kurwa skandal

ogólnie też czekam na to nowe Assetto, wygląda fajnie
chociaż śmieszny był trailer z samochodem oklejonym logiem PS4 i GTS :D
no ale będę mógł zagrać dopiero jak wyjdzie na konsole bo na PC nie gram, a narazie chyba nawet nie została zapowiedziana taka wersja

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 6 Lipca 2018, 22:30
Dzięki panowie. Faktycznie nie chcę wyprzedawać pół chaty, ale też nie chcę wjebać się w sprzęt, który szybko zacznie mnie ograniczać. Pokminię nad różnymi opcjami. Jesteście jeszcze w stanie wyjaśnić o co chodzi z tym load cellem i modowaniem? Łatwo to przeprowadzić samemu?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 9 Lipca 2018, 14:02
Względnie łatwo, ale nie warto kosztowo. Musisz ściągać moda (czyli właśnie wspomniany load cell) ze stanów, który jest droższy od pedałów (T3PA PRO). Co innego jak już je masz i chcesz upgrade zrobić, siedząc na konsoli. Serio, najlepsza opcja do beztroskiej jazdy to Fanatec w Twoim przypadku.

Geje:
https://www.fanatec.com/eu-en/pedals/cl ... v3-eu.html

Mod do gejów (to nie load cell, load cell już masz w nich w środku, ale ten mod ma sens, łatwa instalacja). Ten drugi, wyglądający jak sprężyna jest wtedy zbyteczny i nie polecany.
https://www.fanatec.com/eu-en/pedals-ac ... it-eu.html

Ring:
https://www.fanatec.com/eu-en/steering- ... t2-eu.html

Podstawa do ringa (serce kierownicy):
https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bas ... -v2-5.html

Shifter:
https://www.fanatec.com/eu-en/product/p ... nghardware

Zestaw minimum to ring, podstawa, geje. Shifter i mod do gejów opcjonalny.

I możesz próbować riga ogarnąć w domu lub póki co kombinować z biurkiem itd. Jeśli nie to:
https://simetik-cockpits.myshopify.com/ ... cockpit-k2 + fotel.

W Black Friday Fanatec często ma promocję, także najlepiej brać wtedy. Lub jakieś używki od kogoś, czasem się pojawiają na forach.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Lipca 2018, 14:51
Ok, dzięki, będę kombinował :D

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 28 Lipca 2018, 08:28
Early access Competizione na Steamie 12 września

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Sierpnia 2018, 14:28
Ostatecznie zakupiłem używkę Thrustmastera T500 RS ze zmodowanymi T3PA (dołożony opór hamulca).
Jak zasiadłem wczoraj po przyjściu do domu koło 17, tak napierdalałem do 5 rano z przerwami na podstawowe czynności życiowe i nabawiłem się odcisków na dłoniach :rotfl:
Nie mam porównania z innymi sprzętami, ale jestem mega zadowolony.

Teraz jeszcze tylko muszę dołożyć do zestawu shifter (nie będę kombinował i powinę TH8A) i zmontować sobie samoróbkę hydrołapy z jakiegoś rozjebanego pada :D

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2