Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 25 Listopada 2017, 06:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
seria Commandos 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 2
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post seria Commandos
  Wysłano: Niedziela, 20 Marca 2016, 14:33
Są takie gry, które wyłowione z kurzu i ciemności rzucanych przed inne produkcje potrafią zaświecić ponownie tym samym blaskiem co w dniu premiery. Są takie tytuły, które nie mają sobie równych w kategoriach "najbardziej nieskazitelne", takie które starzeją się w zwolnionym tempie. Co prawda garstka odważnych komandosów troszeczkę posiwiała i udała się na zasłużony urlop, to jednak w każdej chwili są do naszej dyspozycji. Nóż jest, ładunki są, plecak? - Zapięty?
To jak?
AT YOUR SERVICE OFFICER!

Nie wiele jest gier, które wywołują u mnie sentyment pisany tytanicznymi literkami. Tak jest właśnie z serią Commandos. Gdyby teraz ogłosili pracę nad najnowszą częścią osadzoną w pierwotnym wydaniu to ręka w gacie rzecz jasna.

Tym co znają i cenią sobie osadzoną w realiach II Wojny Światowej strategię czasu rzeczywistego nie muszę nic przedstawiać.

Pierwsza część Commandosów i mus w postaci dodatku, który dołożył parę znaczących elementów do rozgrywki, a nawet sprawił, że gierka zyskała drugie życie(w Behind Enemy Lines brakuje troszkę klimatu; brak muzyki, zbyt szytwno) zostały wydane jeszcze przed 2000 rokiem, za 11 dni minie okrągłe 17 lat odkąd wydano ten pierdolony klasyk. Beyond the call of duty do dziś potrafi dać w kość, nadal jest trudna, ale frajda z zabijania niemiaszków i szybki zapis po przetransportowaniu ciała w bezpiecznie miejsce to już symbol hehe, no i ta oprawa graficzna, która nigdy mi nie zbrzydnie, klimat i jeszcze raz klimat. Kto nie grał ten trąba.

Jednak chyba największa uwagę skupia druga część Komandosów. Ta unikalna produkcja z 2001 roku położyła na łopatki każdego kto darzył sympatią pierwsze części. Commandos Ludzie Odwagi rozjebali z pomocą potężnego ładunku w postaci filmowego rozmachu, który wylewał się z ekranu hektolitrami. Muzyka Pascuala, oprawa graficzna, niuanse, rozgrywka i koniec końców grywalność sprawiła, że ten tytuł na zawsze wpisał się w kanon nieśmiertelnych gier. Kto nie grał ten trąba.

Trójka to bardziej ciekawostka, a Strike Force to gniot, który pogrzebał serię i zostawił po sobie smród. Mimo to 1 i 2 nadal dumnie się prezentują.

https://www.youtube.com/watch?v=l0k0Jn-35II i muzyczka :( Nostalgia hit hard.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
Post Re: seria Commandos
  Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2016, 15:06
Commandos 1 to perełka i kocham tę grę całym serduszkiem. Granie sniperem było idealne, spierdalanie pontonem, wybijanie nożem niemców, perfekt :bowdown: W erze pierdolonych remasterów czemu nikt nie wskrzesił tego arcydzieła :(

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2016, 18:37
może i dobrze że nikt nie wskrzesił, co nie zmienia faktu że piękna gra, w zasadzie każda postać zajebista na swój sposób, mimo schematyczności i mocnego upośledzenia umysłowego niemców gra wciągała jak cholera.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2016, 19:13
pamiętam jak miałem to z jakiejś gazety w folii, do tego jeszcze cold zero i mogłem siedzieć godziny jak zaczarowany

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Marca 2016, 16:02
Klasyk i znak zmian. Kto miałby dzisiaj czas na kończenie wszystkich 20-stu misji rozkminiając krok po kroku co i jak.
Czasem mam wrażenie, że jestem nie z tej epoki.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Marca 2016, 16:14
W przygotowaniu wskrzeszenie w postaci planszówki: http://v-commandos.com/

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 24 Marca 2016, 10:07
Kurwa jak sobie przypomnę zdubbingowaną jedynkę przez jakiegoś gościa :rotfl: Jaka pompa.

Tak w ogóle to powstał ciekawy modzik do jedynki, Strike in the Narrow Path, który dodaje sporo nowych misji na zrobionych od podstaw mapach. Wprowadzono nawet ciekawy myk w postaci otwartych budynków.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Kwietnia 2016, 14:06
nuthin but classic! pozniej jeszcze na LANie w jednym pokoju - nuthin but classcic!

[list=]ye[/list][color=#404000]ye[/color]

Powrót do góry
a.k.a. Kondzik

Wysłano: Sobota, 2 Kwietnia 2016, 16:22
To chyba gra, w której najczęściej używałem zapisu i wczytywania. :D Sentyment straszny.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]