Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Października 2017, 01:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
[GOTY] Life is Strange 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [GOTY] Life is Strange
  Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 07:44
Jedynie w takiej formie to sobie wyobrażam. Chyba już kiedyś z kimś tu dyskutowałem (a może nie tu?) - ciekawe czy w dwójce też będzie zabawa z czasem. Musieliby wtedy to jakoś inaczej rozegrać, bo nie wiem czy rajcująca byłaby "inna skórka" do te samej zabawy. Chyba, że zrobiliby faktycznie zmieniające się drzewko decyzji prowadzące wieloma drogami do zakończeń. Może jakaś nowa moc? Ciężkie zdanie przed nimi, poprzeczka wisi wysoko.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 07:49
Właśnie podróż w czasie i wątek kryminalny najmniej mnie obchodził w grze. Najbardziej jarało mnie to, że to świetna opowieść o przyjaźni i wchodzeniu w dorosłość, gry praktycznie nigdy nie podejmują tego tematu. Łażenie po kampusie i wchłanianie klimatu > zastanawianie się kto zabił. Mam nadzieję, że nie zrezygnują z tego.

https://www.facebook.com/PiotrSplin - A tu śmieszkuję na temat życia

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 08:00
Dokładnie, dlatego też z chęcią widziałbym nawet jakąś inną moc i podobną historię (w formie opowieści drogi - to juz moje marzenie). Zabawa z czasem była fajna ale drugi raz już tak nie zaskoczy, zmiana bohaterów jest dobrą okazją do zmiany mechaniki.
Co z nadprzyrodzonych mocy dawałoby pole do popisu w tej materii? Może czytanie w myślach, niewidzialność?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 08:04
tfw nie wiedziałem co ze sobą zrobić, jak
Spoiler:

ogólnie nie jestem jakimś graczem, przerobiłem w życiu z ~10 tytułów, ale to jest absolutnie debeściarskie. kupiłem do pogrania w łóżku przed snem i łyknąłem w chwilę. oniryczny charakter ostatnich epizodów bardzo na plus, doskonałe udźwiękowienie i OST, i autentycznie można poczuć ten angst-teen klimat rodem z północno-zachodnich Stanów.

@up
niewidzialność fuj, bo zbyt wiele by w tym było elementów zręcznościowych na modłę koszmarnego labiryntu i latarek z LiS.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 08:27
O proszę, zawsze miło mi widzieć kiedy "nie-gracza" wciągnie dobra gra. Jakbyś chciał więcej wkurzonych nastolatków, paranormalnych zdarzeń i onirycznego klimatu - sprawdź Oxenfree.

W przygodówce Stick it to The Man! motyw czytania w myślach był ciekawie wykorzystany - rzeczy o których myśleli spotkani ludzie mogły być wykorzystane w "rzeczywistości" (podczas zaglądania do ich głów fajnie wykorzystano głośniczek w padzie do PS4, z którego wydobywały się szepty). To kreskówkowa gra i przedmiot wyciągany z chmurki nad głową trafiał do ekwipunku ale w Life is Strange 2 można byłoby w trakcie rozmowy sprawdzić prawdziwe odczucia postaci, by je wykorzystać, albo może nawet spojrzeć na świat jej oczami kiedy nie jesteśmy obok. Można też zagrać podsuwaniem pomysłów, niczym w incepcji - skuteczność tego zależałaby od naszych kontaktów z daną postacią, pomysły zbyt śmiałe czy sprzeczne z ich charakterem nie przyjmowałyby się, gdybyśmy dobrze ich nie znali. Odleciałem trochę. Mam nadzieję, że nie zawiodą.

Jeszcze co do pierwszej serii. Śledząc reddita i komentarze w necie dało się zauważyć uwagi angielskojęzycznych fanów - podobno język postaci w grze jest sztuczny, miejscami obciachowy. Slang Max i Chloe to nie język, którym posługują się nastolatki w koledżach, studenci brzmią jak czterdziestoletni francuzi udający amerykańskich nastolatków. Odczuliście to? Ja całe szczęście nie, tu brak znajomości realiów sprawił, że podobnie jak twórcom z paryskiego Dontnod wszystko mi grało. Podejrzewam, że trudniej byłoby mi się wczuć, gdyby Chloe rzucała tekstami w stylu "Klawo, bracholu!"

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Maja 2016, 22:02
Jak dla mnie było całkiem spoko. Czasem faktycznie takie teksty sie pojawiały, ale ja raczej miałem z nich beke. Taki mały humorystyczny akcent. Dalej pamiętam jak wyjebałem ze śmiechu gdy Max rzuciła "Are you cereal!?" :D

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 19 Maja 2016, 00:50
Zbyt mnie fabuła wciągnęła, by zwracać uwagę na takie pierdoły, więc nie, czekam na drugi sezon najlepszej gry wszechczasów :oops:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Maja 2016, 13:41
jaca napisał(a):
Jeszcze co do pierwszej serii. Śledząc reddita i komentarze w necie dało się zauważyć uwagi angielskojęzycznych fanów - podobno język postaci w grze jest sztuczny, miejscami obciachowy. Slang Max i Chloe to nie język, którym posługują się nastolatki w koledżach, studenci brzmią jak czterdziestoletni francuzi udający amerykańskich nastolatków. Odczuliście to? Ja całe szczęście nie, tu brak znajomości realiów sprawił, że podobnie jak twórcom z paryskiego Dontnod wszystko mi grało. Podejrzewam, że trudniej byłoby mi się wczuć, gdyby Chloe rzucała tekstami w stylu "Klawo, bracholu!"

Mi się to bardzo podobało, bo twórcy zaakceptowali pokemonową gadkę, memy, emotikonki i potraktowali je naturalnie, jako coś co jest i już. Może czasami ciut sztucznie się nią posługiwali, ale bez cynizmu i udowadniania, że współcześni nastolatkowie to banda debili. Zmienił się język, ale mięso pozostaje to samo. Myślę, że mamy czuć jako starsi odbiorcy (podejrzewam, że jesteś 20+) pewien dystans, ale nie wyższość wobec postaci. Chęć zrozumienia, a nie wykpienia.

https://www.facebook.com/PiotrSplin - A tu śmieszkuję na temat życia

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Sierpnia 2016, 02:10
Podbijam bo wlasnie skonczylem

Spoiler:

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Września 2016, 18:01
Zabieram się do grania pierwszy raz. I pytanko: tę grę trzeba przechodzić X razy żeby poznawać różne zakończenia/wersje wydarzeń (jak w The Stanley Parable), czy można sobie to darować (jak w Heavy Rain)?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Września 2016, 18:12
Raz wystarczy. Zakonczenia sa tylko 2.

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Września 2016, 08:35
Zależy jak bardzo siądzie gra, mi raz nie wystarczyło.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Września 2016, 09:18
Ja też gram drugi raz teraz, właśnie zaczynam 5 epizod. I po 4 epizodach mam wrażenie, że podejmowanie innych wyborów niewiele w grze zmienia. Za pierwszym razem miałem takie "WOW, wszystko co robię ma wpływ na świat gry", a teraz jedyne, co naprawdę się zmieniło, to
Spoiler:

A tak wszystko, co robię niby na opak, prowadzi mnie do w zasadzie tych samych wyników. Nieliniowość tej gry, to trochę pic na wodę, ale bardzo efektowny za pierwszym razem.
Tak czy inaczej jest to bardzo dobra rzecz, zmuszająca do myślenia i w ogóle, ale liczyłem na nieco większy wpływ moich decyzji na przebieg rozgrywki.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Września 2016, 10:39
Spoiler:

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2016, 09:21
Zacząłem ep4, gram w to bez cofania czasu, ale nie potrafię oprzeć się wrażeniu, ze kilka decyzji podjąłem zbyt pochopnie, jednak właśnie w życiu nie ma możliwości cofania czasu, a wiadomo- wczuta w bohaterkę ogromna.
Spoiler:

Dzisiaj kończę czwarty epizod, świetna fabuła do tej pory, ale w sumie nadal niewiele wiadomo, większość to tylko domysły, czekam na pierdolniecie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2016, 10:48
Dzisiaj doświadczysz.

Ja grałem w LiS bez mega wczuty, super klimat i postacie, ale zaczynałem bardziej się wczuwać dopiero od 4 ep + zakończenie mnie nie ruszyło(no, może trochę), tylko dreszcz i delikatny szok pod koniec 3 epizodu.

Dla przykładu zakończenie TWD s1 mimo że banalne to mnie skruszyło, smutno mi było i łzy nawet pociekły
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2016, 21:53
zakończyłem 4 epizod i powiem szczerze, że się dzieje!
Spoiler:

spoiler oczywiście z perspektywy Max przed finale, zacieram ręce

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Listopada 2016, 23:18
Przeszedłem w końcu.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Sobota, 5 Listopada 2016, 21:37
Przeróbki wykonane przez fanów dostępne na YT są wręcz przepiękne :lol: mnóstwo alternatywnych zakończeń, gdyby komuś oferowane się nie spodobały, gameplaye z podmienionymi modelami, pojawia się nawet
Spoiler:
! no świetna sprawa, jeśli kogoś dalej męczy syndrom zakończenia pewnego epizodu w życiu

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Listopada 2016, 21:52
Mod gangsta subtitles to czyste złoto

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona