Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 19 Sierpnia 2018, 04:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Bloodborne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Bloodborne
  Wysłano: Poniedziałek, 30 Marca 2015, 14:23
Przywołuje do tablicy masochistów w celu wymiany doświadczeń i dzielenia się wskazówkami.

Z jaką bronią startowaliście? Wziąłem biczolaskę i pistolet, wyśmienicie mi się gra tym zestawem (tip: wybór nie jest decydujący, niedługo po starcie wszystkie te bronie można dostać w sklepie).

Choć grałem ładnych parę godzin jestem praktycznie na samym początku, trochę zwiedzałem i zaglądałem w każdy obskurny zakamarek, przede mną trzeci boss.

Powrót do góry

Post Re: Bloodborne
  Wysłano: Poniedziałek, 30 Marca 2015, 14:48
Jak wyglada tu sprawa pvp i coop ? Jak bossowie do tej pory? Mechanika walki podobna do Soulsow? Zawsze gralem z tarcza ;/
I ogolnie jak wrazenia Jaca? Lepiej niz DS II ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Marca 2015, 18:14
Multi raczej tak samo, jeszcze nikt mnie nie zaatakował (gdzieś czytałem, że tym razem nie zostajemy poinformowani o inwazji) ale tradycyjnie można kogoś przywołać do pomocy, do tego dochodzi coop do 3 osób w losowo generowanych dungeonach gdzie można zdobyć bronie i pokonywać bossów, swoje lochy można udostępniać innym. Mechanika walki praktycznie identyczna tylko brak tarcz wymusza bardziej dynamiczny styl walki, też zawsze biegałem z tarczą ale już się przyzwyczaiłem, do tego każda z broni ma dwie formy które możemy przełączać choćby między ciosami i tak na przykład moja laska ma standardowe dwa ataki - mocniejszy i szybszy a po kliknięciu L1 zmienia się w bicz który zadaje nieco słabsze obrażenia ale jednorazowo sięga kilku wrogów (też ma 2 ataki pod R1 i R2).
Miasto jest zaprojektowane wzorowo, jak w DS1 - wiele poziomów i uliczek łączonych sprytnymi skrótami, dam dizajn miasta zachwyca, strzeliste, gotyckie budynki, wąskie uliczki pełne ścierwa gotowego zabić nas kiedy pozwolimy sobie na chwilę nieuwagi.
Ciekawą nowością są zadania poboczne, oczywiście nie mamy żadnej listy questów ale rozmawiając z postaciami, czasem dostając od nich przedmioty możemy wywnioskować gdzie czego użyć lub co komu powiedzieć.
Nie grałem długo ale w tym momencie na pewno podoba mi się bardziej, jest na tyle różna, że nie czuje powtórki z rozrywki i na tyle podobna że od razu poczujesz starego ducha serii, nie wiem co mogłoby się stać, żebym zmienił zdanie.
Bossowie to nadal najgorsze kurwy, teraz mam przed sobą jakiegoś, który tradycyjnie wydaje się niemożliwy ale dziś go ubiję, wierzę. Idę właśnie to zrobić bo dopiero wróciłem do domu i się nakręciłem. Do zobaczenia w Yharnam:)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Marca 2015, 18:53
Boję się, ze ta gra mnie przerosnie i ją walne w kąt. Nie jestem tez wprawionym graczem i czekam na opinie. Bo podoba mi sie gra niesamowicie!

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 3 Kwietnia 2015, 08:07
Rychol, jedyne wyjście to spróbować samemu. Nie uważam siebie za hardkorowego gracza, w niektórych tytułach zdarzało mi się przełączać na łatwiejszy poziom kiedy gra stawała się zbyt uciążliwa a chciałem poznać dalszy ciąg historii... Jednak Bloodborne to inna bajka, przed chwila pokonałem bossa o którym pisałem wyżej, że wydawał mi się niemożliwy - kiedy łapy przestały się tak pocić i parę głębszych oddechów uspokoiło pracę serca ruszyłem w bój dostrzegając słabe punkty i schematy ataków bestii po czym tańczyłem wokół niej wyrzucając w powietrze hektolitry krwi. Gra jest niepowtarzalna na wielu płaszczyznach i bardzo satysfakcjonująca, kluczem do wygranej jest uczenie się na błędach i pokora - kiedy będziesz zbyt pewny siebie zostaniesz sprowadzony do parteru i przy następnym podejściu bardziej pogłówkujesz. Poziom trudności nie jest sztucznie podbity o czym świadczą gracze przechodzący całą grę bez użycia broni lub rozwijania statystyk - a są tacy. Gra jest po prostu fair, jedynie w przeciwieństwie do większości współczesnych tytułów nie daje Ci na starcie taryfy ulgowej i nie prowadzi za rękę.

Serio nikt nie gra? To idealna gra do wymieniania się doświadczeniami i przemyśleniami :(

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Maja 2015, 15:33
Ja wczoraj kupiłem i zacząłem grać. Przedtem miałem kontakt jedynie z demons souls bardzo dawno temu, którego jednak całego nie przeszedłem i teraz jestem lekko obsrany grając w to, ale mam nadzieję, że już niedługo się ogarne. Klimat jest strasznie gęsty i wspomagany jednoczesnie tym, że możemy isc od poczatku gry w kilku rożnych kierunkach, gdzie nie wiadomo do konca co na nas czeka itd oraz to co bardzo dobrze zapamiętałem z demons souls, a mianowicie odkrywanie tych skrótów do poszczególnych lokacji gdy oczyścimy jakis teren. Jakies porady na początek moze zeby rozgrywka była mniej bolesna? [CRYING FACE]

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Maja 2015, 19:39
rozgrywka nie będzie mniej bolesna, pzdr

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Maja 2015, 20:47
Pingwin napisał(a):
Ja wczoraj kupiłem i zacząłem grać. Przedtem miałem kontakt jedynie z demons souls bardzo dawno temu, którego jednak całego nie przeszedłem i teraz jestem lekko obsrany grając w to, ale mam nadzieję, że już niedługo się ogarne. Klimat jest strasznie gęsty i wspomagany jednoczesnie tym, że możemy isc od poczatku gry w kilku rożnych kierunkach, gdzie nie wiadomo do konca co na nas czeka itd oraz to co bardzo dobrze zapamiętałem z demons souls, a mianowicie odkrywanie tych skrótów do poszczególnych lokacji gdy oczyścimy jakis teren. Jakies porady na początek moze zeby rozgrywka była mniej bolesna? [CRYING FACE]

im szybciej nauczysz się parowania wrogów gunem tym lepiej, bo ta opcja trywializuje walkę z paroma w innych okolicznościach przejebanymi wrogami, ponadto pancerz robi w chuj różnicę, więc jeśli jeszcze nie zainwestowałeś w set za 2k ze Snu Tropiciela to zrób to czym prędzej. To samo z upgrade'ami broni, zwlaszcza na poczatku gry. A z bardziej gameplayowego punktu widzenia, to w walkach z grupami wrogów polecam nie lockować na nich, bo kamera szaleje + uskok ma w chuj więcej i-frames niż zwykły unik

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 7 Czerwca 2015, 18:56
Promocja na PS store, do kupienia za 169 zł

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 22 Czerwca 2015, 01:12
Platynę dziś wbiłem, a w międzyczasie główną postacią doszedłem do ng+5 i jeszcze przeszedłem trzema innymi buildami i jest to gra wybitna, kto ma ps4 i nie kupi ten nie jest istotą ludzką joł, moje all time top3 jak nic

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 22 Czerwca 2015, 07:05
Dla mnie trochę lokacje zbyt na jedno kopyto i w dwóch miejscach level design wkurwia. Pierwsze to skrót w początkowym mieście, drugi w późniejszym etapie, gdy dwie drogi są z boku tych wielkich schodów - przesada je tam było wrzucać. Tak czy inaczej 10/10, wiadomo.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2016, 00:59
Dzisiaj pierwszy raz poczułem zew pierwotnego zwycięstwa jak po całym dniu jebania się z tą bestią z więzienia ubiłem w końcu to jebane bydle. Gra jest przewspaniała, jestem zakochany bez pamięci :oops:

wierzę w rap, za naiwność mnie zabij kurwo

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2016, 01:18
RUS o jakim mowisz bosssie? Bestia żadna krwi w Starym Yharnam? Ja tez gram w tylko to odkad kupilem,zakochany jestem mocno.
Poki co ubilem 5 bossow jakos. Bestie Kleryka,Ojca,Bestie krwi,Wiedzme i Amelie. Najwiecej sie chyba nameczylem z Wiedzma,bo mnie zawsze franca zatrula na koniec. Rozpruwacz i miecz Ludwiga oba na +5 i kosze rowno. Problem jest taki,ze nie wiem gdzie teraz isc albo z kim pogadac. Chodzilem w prawo od Ameli i na koncu sa drzwi zamkniete i jeszcze jakas kula chce mnie napierdalac za kazdym razem jak sie zblize.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2016, 01:56
Nope, mówię o Bossie opcjonalnym, możesz trafić do więzienia i tam na końcu jego jest naprawdę wkurwiający boss, nazywa się Paarl. Ubijłem go jako mojego czwartego, bo Kleryku, Ojcu i Bestii, która swoją drogą też jest przemilutka. Wiedźmy chyba jeszcze nie ubiłem, Amelię za to tak, za pierwszym razem, aż sam byłem w szoku :D Jestem chyba w podobnym momencie co Ty, ale poszedłem sobie po lochach pobiegać, jutro będę kminić co mam robić, ale z tego co słyszałem to trzeba dość uważnie obejrzeć filmik, jaki pojawia się po ubiciu Amelii, ale co to oznacza to nie mam pojęcia :D

wierzę w rap, za naiwność mnie zabij kurwo

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 19 Stycznia 2016, 22:50
Ziomki, pytanko jeszcze z Central Yharnam więc początek

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Stycznia 2016, 23:40
Rev
Spoiler:

Ja ogolnie ubilem pajaka,skurwiel na koncu okazal sie dosc prosty,ale troche sie na nim tez wylozylem razy,a teraz jestem w jakiejs dzikiej miejscowce,ale nie dotarlem do pierwszego ogniska tam jeszcze.

RUS u Ciebie jak progres?

Powrót do góry

Post Bloodborne
  Wysłano: Wtorek, 19 Stycznia 2016, 23:54
Jetson, dzięki, oleję to bo i tak pewnie zrobie drugie podejście do gry innym buildem. Btw, do ilu wg was najlepiej rozwijać początkową broń? Mam axe i stwierdzam, że to genialna broń. Myślę, że +4/+5 wystaczy, zważywszy że pewnie dalej trafi się dużo lepsza alternatywa.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Stycznia 2016, 08:21
Ja latam z ropruwaczem i mieczem Ludwiga,obie na +7. Imo mozesz jeszcze podbic,bo poczatkowa bronia podmaxowana mozesz przejsc cala,po jednym z bossow odblokuje Ci sie za 20k Ludwig w sklepie i tego mozesz maxowac,bo ma pierdolniecie. Ja poczatkowego rozpruwcza w polowie gry nadal uzywam i daje sobie fajnie rade z runami i efektami.

Powrót do góry

Post Bloodborne
  Wysłano: Czwartek, 21 Stycznia 2016, 03:08
Jakieś rady co do Ameli? Zrobiłem 5 podejść i wyłączyłem konsole bo mi nerwy puściły, bo 2x byłem o krok i lipa :lol: Niedość, że ma tonę hp, to jeszcze się leczy super szybko i przez te jej kudły nie widać, w którym kierunku zaraz uderzy :lol: Starałem się stać jak najbliżej i siekać szybkimi ciosami bez transformacji, ucieszony bo byłem blisko momentu gdy w grę wchodzą molotovy i kończymy zabawę, to mi jebła z zaskoczenia, odturlałem się troche bo minimalnie HP zostało, wale trójkąt i nim zdążyłem do niej wrócić, ta prawie cala zregenerowana. Przy innym podejściu taktyka ta sama, byłem blisko celu, ale wleciałem w okno i nie mogłem się odturlać bo mi zagrodziła drogę i oczywiście kombo. Tak na marginesie, nie wiem czy wiecie (może to znany patent, ale oglądałem parę filmików z walki z Amelią i nie widziałem) ale po wyjściu z katedry i udaniu się schodkami do góry, tam gdzie znajdujemy drewnianą tarczę, za bramą można przywołać starą łowczynie Henriette, którą można zabrać do walki. Spoko opcja, tylko że leci ona na chama do przodu, nie mniej jednak daję rade zjechać Ameli pasek życia trochę ponad połowę nim Henrietta padnie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Stycznia 2016, 15:09
Probuj atakowac jedna strone,a najlepiej nogi . Wtedy po jakims czasie przykleknie i bedzie sporo wolniejsza. Jak sie leczy to wtedy atakuj jej glowe,ma takie moment podczas walki,ze opuszcza glowe na pare sekund,wtedy ustaw sie z przodu i wal R1. Pojdzie wtedy cios ten,ktory wyglada jak finisher na mobkach zwyklych i zabiera jej sporo HP i przerywa leczenie tez. Dodatkowa do znalezienia jest taka mgielka,gdzies jak szlo sie na Bestie,ktora blokuje jej leczenie.

Jak jeszcze nie ubiles,to stajac przed wejsciem idz na lewo,tam dotrzesz do innej miejscowki z bossem,duzo latwiejszym,a przyfarmisz troche.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona