Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 19 Lipca 2019, 09:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Gry planszowe 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Gry planszowe
  Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 10:41
Kiedyś będę ze swoimi dzieciakami srogo grał, póki co znajomi nie podzielają zajawki :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 10:43
proste, że chińczyk. Często gram, bo w to można grać zawsze i od razu bez tłumaczenia zasad ani nic. Ale ogólnie jaram sie różnymi tego typu grami i jak mam czas i chęci to gram w jakieś trochę bardziej wymagające myślenia rzeczy.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 11:00
Uwielbiam!
Siostrzeniec, 6 lat, a napierdziela jak głupi.
Co ciekawego mogę wymienić:
- Wsiąść do pociągu: Europa - generalnie buduje się linie torów kolejowych z XIXw. Rozgrywka w 5 osób trwa z 1,5h, ale propsuję mocno.
- Osadnicy z Catanu - budujesz osady, miasta, drogi. Jest kilka rozszerzeń. Rewelacyjna ;)
- Mafia - w to akurat gram ze znajomymi na najebkach, chyba każdy zna.
- Kryptos - w małym gronie, jeśli spotkają się kumate osoby, to presja zwycięstwa jest wręcz przejebana. I szybko się gra.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 11:16
5 sekund mega na inbę, multum śmiesznych akcji przy tym zawsze. polecam.

Dixit też zajebiste. przymierzam się do zakupu nowych kart do podstawowego zestawu (dziewczyna ma), bo po jakimś czasie jest to raczej konieczne. ale to chyba najlepsza gra odkąd odkryłem, że są inne niż szachy, chińczyk i monopol.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 11:18
Cinoj napisał(a):
- Osadnicy z Catanu - budujesz osady, miasta, drogi. Jest kilka rozszerzeń. Rewelacyjna ;)
W nic lepszego nie grałem.

Ryzyko jest też świetne, tylko czasami potrzeba dużo czasu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 11:41
z planszówek gram tylko w monopol, jak się ma ogarnięte osoby, które wiedzą jak sensownie grać to zajebista zabawa, może kiedyś obczaję wsiąść do pociągu i osadników z catanu, bo wydają się interesujące

dom nauki wrażeń - w tym domu szanujemy film, muzykę i książkę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 12:23
Props za temat.

Ogólnie idealnie się składa, gdyż iż ostatnio poznałem kilka ciekawych pozycji.

1. Carcassone. Mistrzostwo po prostu, zajarałem się od pierwszego zagrania (ale jeszcze nie udało mi sie wygrać).
2. Osadnicy z Catanu (grałem raz, ale zajebiście mi się wkręciło)
3. Talisman. Przymierzam się, że co miesiąc będę kupował 1 dodatek. Jako fanatyk dawnej Magii i Miecza, której to mam podstawę, miasto, otchłań, podziemia i jaskinię jeszcze z tamtego stulecia, jaram się jak pojebany.

Poza tymi, to oczywiscie klasyka jak Monopoly.
Ogólnie moja partnerka jest zakręcona na punkcie wszelkiego rodzaju planszówek, więc prawdopodobnie poznam niedługo więcej rodzajów tego typu formy zabawy. Ogólnie jaranko, bo zawsze chciałem się w to wkręcić, ale nigdy nie miałem z kim. Teraz w sumie Win-win situation :) #delikatny_wygryw

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 12:49
wlasnie myslalem nad tym 5 sekund i chyba ostatecznie sobie sprawie. tak wlasnie podejrzewam, ze czas odpowiedzi moze generowac niezliczona BEKE, ale w zamian za to na swieta ogarnelismy inne rzeczy:

- I know; gralem na razie tylko raz i to w dwojke, ale planujemy podejscie na sylwestra. wydaje sie zajebista - jest masa pytan, naprawde trudny, ty wybieradz po ilu podpowiedziach odpowiesz - oraz czy inne osoby odpowiedza poprawnie. punkty masz za dobre odpowiedz i za wytypowanie, za zle wytypowanie minusowe. ogolnie jest ciekawie bo pytania potrafia byc mega w chuj trudne, a czasem zdarza sie ze jedna podpowiedz jest wystarczajaca. spoko, ale przetestuje na prawde dopiero jutro.

- Koncept; moi rodzice dostali na gwiazdke, tez gralem raz, z rodzinka, ale zabawa fajna, a mysle ze wsrod znajomych to bylaby lepsza inba. to jest na zasadzie kalambur/skojarzen, ale masz plansze z roznymi symbolami i musisz opisac slowo/powiedzenie/postac stawiajac pionki przy obrazkach, piktogramach, symbolach. sa rzeczy oczywiste, ale sa mega trudne, takze mysle, ze jest w tym potencjal, wiec na pewno na jakas bibke wypozycze.

jeszcze mi sie przypomnialo po Waszych sugestiach:
- Mafia; kupilismy to kolezance na urodziny. ogolnie wydaje sie mega fajna, ale kurwa minus jest taki, ze potrzeba naprawde OD CHUJA osob. z 10 tak, zeby naprawde spoko pograc, a wiadomo jak to jest, na imprezie to jak juz ma byc ponad 10 osob to raczej wszyscy beda zapierdoleni albo zklimatyzowani za mocno, no, a mimo wszystko, tam trzeba troche ogarniac, zeby nie psuc zabawy. gralismy w to raz w takim minimalny gronie i bylo nawet spoko, ale chyba musimy do tego wrocic
- Ryzyko; ogolnie zajawka mlodosci. fajnie sie zdobywalo te terytoria, podbijalo cale kontynenty, niszczylo wroga. teraz jednak juz mnie nudzi jednak taka rozgrywka, raczej nie gram
- Alias Part; to jest jakas ulepszona wersja kalambur, tzn. wszystko na raz (pokazywanie, tabu, tak/nie, juz nawet nie pamietam tych mozliwosci). na spotkania w wiekszym gronie super, bo nie nudzisz sie w ogole, grasz druzynami, ciagle jest beka. polecam, tu sa tak tej pomysly wszystkie kompaktowo zebrane.

ps.
teraz zauwazylem, ze oczywiscie jest taki temat w dziale... GRY (momen zaklopotanie, ze na to nie wpadlem).
ale nie wiem, to juz wasza decyzja, ja tam na przyklad raczej w ogole nie wchodze, a tutaj mozna potraktowac to zbioroczo w OFFTOPIE jako rodzaj rozrywki na imprezach. jak chcecie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 13:22
Jedna miłość dla Carcassonne i dla dodatków, które diametralnie zmieniają taktykę. Kiedyś się w końcu nauczę tych klocków na pamięć i będę rozpierdalał, wierzę. Osadnicy, Kolejka- też props. A dla Monopoly i Magii i Miecza hejt srogi, dużo czasu zabierają, myślenia prawie nic, funu też mało.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 13:40
jabolsdz napisał(a):
- I know; gralem na razie tylko raz i to w dwojke, ale planujemy podejscie na sylwestra. wydaje sie zajebista - jest masa pytan, naprawde trudny, ty wybieradz po ilu podpowiedziach odpowiesz - oraz czy inne osoby odpowiedza poprawnie. punkty masz za dobre odpowiedz i za wytypowanie, za zle wytypowanie minusowe. ogolnie jest ciekawie bo pytania potrafia byc mega w chuj trudne, a czasem zdarza sie ze jedna podpowiedz jest wystarczajaca. spoko, ale przetestuje na prawde dopiero jutro.

grałem ostatnio, bardzo fajna sprawa, ale z kategoriami pytań to trochę jak w jednym ze skeczy monty python'a. ktoś wziął 'kultura' - pytanie typu 'jaki reżyser/kompozytor..', ktoś wział 'ludzie, - 'jaki reżyser/kompozytor..', biorę 'historia', a tam 'jaki reżyser/kompozytor..' :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 13:44
To nie gra planszowa, ale polecam Dobble. Jest kilka możliwości rozgrywek, ale generalnie gra sprowadza się do tego, że jest ileś tam kart i dowolne dwie karty mają jeden wspólny obrazek(ogółem na karcie jest chyba 8 obrazków). Kto powie na głos jaki element jest wspólny wygrywa i tak aż się karty skończą.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 13:48
Polecam "Na chwałę Rzymu". Mam też "Zimną wojnę" ale jeszcze się za to nie wziąłem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 14:00
Polecam jeszcze dwuosobowy Rój- w dużym skrócie takie szachy bez planszy.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 14:08
Siwunio napisał(a):
jabolsdz napisał(a):

grałem ostatnio, bardzo fajna sprawa, ale z kategoriami pytań to trochę jak w jednym ze skeczy monty python'a. ktoś wziął 'kultura' - pytanie typu 'jaki reżyser/kompozytor..', ktoś wział 'ludzie, - 'jaki reżyser/kompozytor..', biorę 'historia', a tam 'jaki reżyser/kompozytor..' :lol:

to fakt, tez to zauwazlyme, ale w sumie kategorie kultura ludzie historia maja to do siebie, ze faktycznie mozna spytac tak jakby o wszystko. wole to niz natura czy co tam jest to trzecie :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 14:24
temat:

viewtopic.php?f=10&t=16842

proszę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 17:31
jabolsdz napisał(a):

ps.
teraz zauwazylem, ze oczywiscie jest taki temat w dziale... GRY (momen zaklopotanie, ze na to nie wpadlem).
ale nie wiem, to juz wasza decyzja, ja tam na przyklad raczej w ogole nie wchodze, a tutaj mozna potraktowac to zbioroczo w OFFTOPIE jako rodzaj rozrywki na imprezach. jak chcecie.

:search_mad:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 17:49
oo zapomniałem o Osadnikach z Catanu, co to jest za sztos to brak słów

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 17:59
jabolsdz nie skupiam sie na postach osob, ktore katuja zwierzeta

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2014, 18:08
a jak wysoko cenicie scrabble?

wiadomo, ze sie czasem pyka, ale mowiac szczerze, chyba jestem (jestesmy) za slabi na te gre, bo naprawde ciezko gdzies tak po polowie rozgrywki ukladac cos z sensem. wiadomo, ludzie na turniejach, czy bardziej zaawansowani gracze na pewno potrafia prowadzic ciekawa rozgrywke caly czas, natomiast u nas prawie zawsze przeradza to sie pod koniec w jakies lapanie sie brzytwy, typu HA, HI

czasem z kobieta pykam, bo procz paru karcianych gierek, jedna z niewielu mozliwych wlasnie dla duetow.
no wlasnie, a pytanie do graczy - cos dla tak minimalnej ilosci graczy polecacie? poza szachy/warcaby :roll:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Grudnia 2014, 00:03
Rummikub, ostatnio gralem i zajawa max, w monopol czasem wygrywam na kurnik.pl

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona