Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 18 Listopada 2018, 13:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Europa Universalis IV 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Europa Universalis IV
  Wysłano: Czwartek, 23 Stycznia 2014, 22:40
kurwa, ja to chyba do trójki wróce, tylko te persje musze ogarnac, bo wielblady kozacko wygladaja. w sumie przydaloby sie kiedys skonczyc europe

ja napisał(a):
Dopóki nie zagrałem w gry MOBA, nie wie­działem, że jestem takim idiotą

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 24 Stycznia 2014, 17:30
Czechy kurwiarze sprzedali mi Szepes węgierski za 200 złotych a tam 441 adm power potrzebne żeby zrobić core, ja pierdolę, kto wymyslił to hungarian traditions, zupełnie się nie opłaca ich podbijać

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Stycznia 2014, 10:55
Licznik steam pokazuje mi już 135 godzin gry. Niesamowita produkcja.

Od kilku dni gram w ciekawą kampanię. Zacząłem Zakonem Krzyżackim. Początek był bardzo trudny: mała armia, mała siła ludzka, biedne prowincje, agresywni sąsiedzi. Przetrwałem tylko dzięki silnej dyplomacji: gdy łakoma na dostęp do morza Polska i Litwa wypowiedziały mi wojnę, byłem w sojuszu z Kawalerami Mieczowymi, Węgrami, Czechami i Austrią. W wyniku tej wojny zdobyłem Poznań i Kalisz (który później straciłem na kilkanaście lat w przegranej wojnie z Polską). Potem udało mi się zając Brandenburgię bez prowokowania Austrii, i spokojnie rozwijałem prowincje.

Ok 1535 roku Wielki Mistrz Zakonny Maksymilian von Hohenzollern przeszedł na protestantyzm i stworzył państwo Prusy. Miejsce Austrii w gronie moich sojuszników zajęłą silna, niedawno wyzwolona Szwecja. Zająłem kontrolowane przez Danię Niemcy północne (w tym bogatą Lubekę i Hamburg), i z pomocą koalicji protestanckiej (Szwecja i Czechy), wspomagany przez niechętne Habsburgom Węgry, zajmowałem kolejne niemieckie księstwa, pokonując co raz Austrię.

Na początku XVII wieku zająłem już wystarczająco dużo niemieckich prowincji, by stworzyć państwo Niemcy. Dostałem dzięki temu dożywotnie roszczenia na wszystkie rdzennie niemieckie (i austriackie) ziemie. Powtarzając schemat Prus, przy pomocy sojuszników zajmowałem kolejne księstwa. W międzyczasie zaangażowałem się w wyścig kolonialny. Nie załapałem się wprawdzie na Amerykę Północną, kontrolowaną przez Francję, Anglię i Hiszpanię, ale założyłem kolonie na ważnej strategicznie i handlowo Panamie i Gujanie, w Afryce na Wybrzeżu Kości Słoniowych i na Madagaskarze, i moje najnowsze osiągnięcie: południowe Indie i Cejlon.

Kampnia bardzo mi się podoba, AI w miarę historyczne. Z minusów: nie utworzyła się Wielka Brytania (przez sojusz Szkocji z Francją i Szwecją) i Hiszpania (przez sojusz Aragornii z Francją i Austrią). W czasie dotychczasowej gry przegrałem tylko kilka wojen (w tym bezsensownie wyniszczającą o sukcesję Neapolu z Kastylią), ale tylko w jednej i to tymczasowo doznałem strat terytorialnych.

Stan gry na rok 1658:

Europa:
Spoiler:

Ameryka:
Spoiler:

Afryka:
Spoiler:

Indie:
Spoiler:

Gram oczywiście na prawilnym trybie Iron Man. Kampanię bedę kontynuował, wrzucę podsumowanie jak skończę, może kogoś zainteresuje.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Stycznia 2014, 14:41
brzydkie granice strasznie, ale props za iron mana. screeny dawaj, z checia obejrze

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Stycznia 2014, 15:09
Fakt, granice bardzo nieregularne, ale będę dażył oczywiście do zjednoczenia.

Co się teraz działo, największe zagrożenie mojej państwowości od czasów wojen z Polską: Szwecja wypowiedziała wojnę ciągle istniejącym Kawalerom Mieczowym o podbój Inflantów. Ci jednak mieli sojusz z Litwą i Rosją, które przyłączyły się do wojny. Ja, pewny siebie (+130k rezerw, mocne technologie militarne, 3 militarne ideologie na maksa) postanowilem pomóc Szwecji, a może i zdobyć Semigalie i Kurlandie. Początek był bardzo obiecujący, wroga koalicja przegrywała każdą bitwę, oblegałem 3 wrogie prowincje. Jednak Rosjanie nacierali bez przerwy (mają już zachodnią grupę technologiczną, nie dość że jest ich mnóstwo to jeszcze są rozwinięci), przez co straciłem ok połowę armii. Utrzymałbym się i pewnie bym coś zdobył, gdyby Austria na czele koalicji niemieckich minorów, wspomagana przez Kastylię nie wypowiedziała mi wojny. Wycofałem się ze wschodu, przeorganizowalem siły i ruszyłem na południe. Przegrałem 3 ważne bitwy, Rosjanie zajęli całe "właściwe" Prusy, myślałem że to koniec. Udało mi się wbić technologię na piechotę liniową i wyparłem Austriaków. Wtedy Szwecja zgodziłą się na pokój z Rosją (automatycznie ja też), za cenę stosunków dyplomatycznych ze mną i złoto. Austria zgodziła się na biały pokój. Brak strat terytorialnych, ale zachamowanie rozwoju i straty w armii. Teraz rozwój, powiększenie manpowera i inwazja na Austrię, nie widze innej możliwości.

PS w międzyczasie umieściłem Hohenzollerna na tronie Czech, może uda mi się w przyszłości zawiązać unię personalną.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Stycznia 2014, 20:27
Moja Polska taka pienkna :oops:

Obrazek

Jednak na łazarskim rejonie, tfu ... na Polskim rejonie, nie jest kolorowo. Przed chwilą Ottomany w koalicji z Moskwą, Bohemią, Polotskiem wypowiedzieli mi wojnę, o odbicie Muntenii. Mimo że pod względem liczebności mam drugą co do wielkości armię (zerknąłem w staty :<) to nie miałbym żadnych szans, pokój kosztował mnie zerwaniem sojuszu z Omanem (żadna strata dla mnie) i musiałem zapłacić Ottomanom grubo ponad 2500 golda ...
Chuje pozazdrościły mi aneksu Bułgarii, Wallachii i 3/4 Kurlandii. Wcześniej, jakoś od 1550 do 1650 nie miałem żadnej wojny :lol:. Węgry, Pomerania, Livonian Orderm wszystko zaanektowałem pokojowo. Od 1650 wszystko się posypało, ostatni trzej władcy to były totalne barany (wszyscy trzej skille mieli po 1-1-2 ...) i rozwój kraju stanął.
Jakoś w 1680 wojnę wypowiedział mi Polotsk w koalicji z Ottomanami i Bohemią. Kurwy chciały zagarnąć Podlasie, które świetnie prosperuje. Tylko cud i fart mnie uratował. Ottomany dostawali wpierdol od Moskwy daleko na Kaukazie, a Bohemia przegrywała z Francją. Moje 60k wojska na trzech frontach rozniosło najpierw te śmieci białoruskie, potem Bohemię, i Polotsk zaakceptował moją propozycję pokojową, w chwili gdy Ottomańskie wojska były w drodze na Bessarbie. Teraz czekam aż koalicja przeciw mnie się rozpadnie, i zawiąże się koalicja przeciw Ottomanom, potem wyparcie Turków z Grecji, a jak dobrze pójdzie, to może ruszę dalej.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Stycznia 2014, 20:28
powiedzcie jak ta gra wyglada w porownaniu do II, bo III mnie jakos ominela.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Stycznia 2014, 20:41
okurwa, co to za zielony kolor w anglii. irlandia ich pobila? gotlandy tez wielkie w kurwe, a poltosk widze, ze kosztem litwy sie odrodzil glownie. tak dziwnych czech tez chyba nigdy nie widzialem

ps. u was kazan tez tak rozpierdala?

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Stycznia 2014, 21:05
Te zielone to Northhumberland, nie wiem skąd to się pojawiło. Z resztą nie ogarniam już co się dzieje na Wyspach, raz rządzi Wielka Brytania, a raz te Northhumberland, co chwila ktoś wpada na wyspy i robi własny porządek.
Ale ja jestem jednak głupi, Ottomany dostały ode mnie te 2,5 kafla i po pół roku mi wojnę wypowiedziały :lol: całe szczęście że bez żadnych innych sojuszników, więc dostają wpierdol w Grecji ode mnie, mają szczęście że nie mam floty, bo kebaby zablokowały bosfor i utknąłem ;x

U mnie Kazań to trzy częściowe państewko, głównie walczą z Moskwą ale bez powodzenia.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 29 Stycznia 2014, 21:11
franz napisał(a):
powiedzcie jak ta gra wyglada w porownaniu do II, bo III mnie jakos ominela.

taki sam przeskok miałem. dużo więcej możliwości daje, więcej się dzieje, samo przestawienie się na czwartą część to mniej więcej godzina.
oczywiście poznanie wszystkich nowych opcji w porównaniu do II to kolejnych kilka godzin i sam poziom rozgrywki jest sporo trudniejszy, ale to chyba przez więcej rzeczy do ogarniania. trochę wkurwiają te różne mniejszości narodowe czy religijne, w moich oczach trochę z tym przesadzili.

ps. ten połock też mi wyjebał się na mapie, niestety nie zdążyłem na unię z litwą zanim to nastąpiło by zaanektować te ziemie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Stycznia 2014, 12:11
Ale narobiliście mi smaka tymi postami, zajebiście się to czyta. Grałem tylko w EU2 i najdłużej w EU: II Wojna Światowa.

Chyba sobie zacznę Anglikami.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lutego 2014, 21:06
Dobra, spróbowałem się przekonać do gry i sobie pykam Polską. Wypowiedziałem wojnę Zakonowi Krzyżackiemu i rozjebaliśmy ich na pół z Litwą, na ich prowincjach mam czerwone paski, oni mi oferują jakiś zjebany pokój na pedalskich warunkach, ale się nie zgadzam. I tu moje pytanie. W jaki sposób mogę ich usunąć z powierzchni ziemi, żeby nie musieć negocjować z nimi? Chodzi mi o podbój absolutny.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lutego 2014, 21:23
Nie pamiętam, ale chyba nie możesz zaanektować całego państwa, jak zażądasz za dużo to wypierdala "unreasonable demands" i nic na to nie poradzisz. Ja zawsze ich wasalizowałem, po dziesięciu latach możesz wasala włączyć do swojego państwa. W menu dyplomacji będziesz miał podane warunki jakie musisz spełnić, żeby ich włączyć do swojego państwa, jak już ich zwasalizujesz of kors.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lutego 2014, 21:29
w 3 bylo tak, ze anektowac natychmiastowo mogles tylko kraje barbarzynskie, bardziej rozwiniete panstwa mogles zwinac z mapy tylko, gdy maja jedna prowincje, a wczesniej musisz po prostu doprowadzic do sytuacji w ktorej zostaje im sama stolica. wraz z uplywem czasu okupacji ziem ich "wartosc negocjacyjna" spada, z 2 lata i kazda ziemia bedzie warta mniej %/paska czy co tam teraz w 4 jest

mam nadzieje ze w 4 nie pozmieniali tego bo glupio by bylo zle radzic

ponawiam pytanie, do 4 jakies mody/patche z internetu wgrywaliscie, czy tylko firmowy sort z plytki/torrentow i start?

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Lutego 2014, 21:33
Szarpnął się już ktoś na Conquest of Paradise? Warto?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lutego 2014, 12:02
Co do podboju Krzyżaków Antoni Malarz i ganz mają racje: nie możesz podbić w jednej wojnie tak dużego (jakby nie było) państwa. Ja polecam zabrać im ze 2-3 prowincje (obowiązkowo z Gdańskiem) i zwasalizować w kolejnej wojnie.

Ganz: nie wgrywałem żadnych modów, zainteresuję się nimi jak powbijam acziwmenty na ironmanie (aktualnie mam 26/66 39%). Jest już wersja Divide et Impera pod czwórkę, sprawdzę w pierwszej kolejności. Ostatni pacz, wydany w związku z Conquest of Paradise dodał sporo zawartości, o czym niżej.

Brechozord: sprawa wygląda tak, że gracze wraz z Conquest of Paradise dostali za darmo w paczu: system podległych państw kolonialnych, zmiany w handlu, nowe eventy i szereg innych, mniejszych zmian. Sam płatny dodatek daje losowo generowane Ameryki (co mnie osobiście w ogole nie jara), i zmieniony system gry państwami indianskimi, można zawiązywać federacje, mają specjalne ideologie. Moim zdaniem, jeśli nie ma się ciśnienia na grę indianami, na chwilę obecną nie opłaca się kupować tego dodatku. Jak będzie tańszy, kupię go na bank, teraz raczej nie warto.

PS Niedawno zapowiedziano nowy dodatek: Europa Universalis IV: Wealth of Nations. Rozszerzenie koncentruje się na ekonomicznej stronie rozgrywki, rozbudowując zwłaszcza mechanizmy związane z handlem – można na przykład sabotować konkurencyjną wymianę towarów, a także wyznaczać handlowe stolice państw.
Premiera w czerwcu tego roku.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lutego 2014, 23:19
No nie wiem, zwasalizowałem sobie Teutonic Order i zaanektowałem bez żadnych kwasów. Pierdoleni śląszczanie co chwile powstania jakieś + gówno na Podolu i jebane pepiki. Jestem zadłużony, o krok od bankructwa :lol: tak bardzo realne :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Lutego 2014, 23:47
Obrazek

już mnie wkurwia ta gra

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Lutego 2014, 00:23
lucky nations chyba historyczne, co

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Lutego 2014, 02:26
stan przed unią

Obrazek

nie wiem po chuj tę unię robiłem, pewnie cofnę sejwa, póki nie ma granicy polsko-rosyjskiej to jest git, udało mi się wciągnąć Moskwę/Rosję do sojuszu, dzięki czemu większość wojen była łatwa full, trzymałem armię na poziomie 20k a resztę brudnej roboty robili Litwini z Moskalami, wpadając jednym i drugim wrogom armiami po 40-50k i robiąc sajgon. po unii pewnie tak kolorowo będzie bo ruscy z ok. +150 relacji zrobili się od razu -80 i rozwiązali sojusz

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona