Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 18 Października 2018, 15:44

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Europa Universalis IV 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Europa Universalis IV
  Wysłano: Sobota, 17 Października 2015, 09:39
brechozord napisał(a):
Alien napisał(a):
co to za kalumnie? http://imgur.com/4OfhsHQ

na steamie bedzie dzialac normalnie nawet w kanadzie ;)
mandela napisał(a):
oczywscie nic mnie to nie obchodzi, bo mam wsyzstkie dlc + common sens za całe 60 zł, kocham gram.pl

teraz też jest taka promocja? bo coś nie widzę żeby za 6 dych skompletować chociaż te duże dodatki.

no tak, common sense na gram.pl za 25zl jest, wiec podstawka + CS to 50zl, zostaje 10 na jakis wiekszy DLC. ja wzialem wealth of the nations, bo juz chuj tam z tymi conquest of new world, ponoc sa marne.
jak jakis dlc jeszcze wplywa mocno i uatrakcyjnia rozgrywke to mozecie powiedziec, wezme jeszcze, bo 7zl to tam chuj

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Października 2015, 12:00
brechozord napisał(a):
Alien napisał(a):
co to za kalumnie? http://imgur.com/4OfhsHQ

na steamie bedzie dzialac normalnie nawet w kanadzie ;)
mandela napisał(a):
oczywscie nic mnie to nie obchodzi, bo mam wsyzstkie dlc + common sens za całe 60 zł, kocham gram.pl

teraz też jest taka promocja? bo coś nie widzę żeby za 6 dych skompletować chociaż te duże dodatki.

nie ma, eu IV miałem, ale byla promocja na wszystkei DLC ktore kosztowaly 200 zl za 45, takze warto, common sens kupilem osobno (czyli jednak 70 zl, sorka)
@ganz - art of war wydaje się fajne, powstanie ligi katolickiej było bardzo klimatyczne, ale gram dopiero pierwszy raz (saksonią) na tych DLC więc się nie wypowiem
e: wydaje mi się że większość tych ficzerów została zaimplementowana w paczach albo późniejszych dodatkach, więc chyba nie warto

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Października 2015, 12:52
Na ten moment można złożyć sobie taki zestawik:
- "Europa Universalis IV DLC Collection - wersja cyfrowa" 41.90
- "Europa Universalis IV: Common Sense - DLC" 25.90
- "Europa Universalis IV: The Art of War Collection - DLC " 15,58

Za 83.38 mamy wszystko oprócz Eldorado (który kosztuje ~14zł, czyli za wszystko wszystko 98 ziko).

Grał ktoś na multi w to? Jak to wygląda? Idzie to w miarę sprawnie?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Października 2015, 15:25
no tak stasio, tylko to same dlcki, a jak ktos podstawki nie ma oryginalnej, to jeszcze nam sie pompuje cena. na gram.pl jednak nie ma promocji na art of war, dlatego koncze zakupy na common sense + wealth of nations i conquest of paradise i taki sam zestaw proponuje slizgerom, 60pare zlotych z podstawka, no kurwa. jest jeszcze Eldorado, ale tutaj podobno oplaca sie brac tylko, jak mamy ochote pograc tymi malymi chujstwami z provkami z chatami z gowna, no i Respublika za jakies grosze, ale tego tez nie biore, bo kazdy mowi, ze chujowe i do Niderlandów głównie

stasio, na multi nie musimy miec tych samych dlc, wszyscy gracze "przejmuja" dlcki osoby hostujacej.

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Października 2015, 16:21
ojezu, zajebka, myślałem że w tym DLC-packu jest też podstawka, dzięki.

e: gitarka, zakupione, tylko te lepsze dlcki wykupili, innym razem trzeba będzie dorwać. Jak będziecie grać forumkowo to też się pisze.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Października 2015, 22:42
troche tu cicho więc wrzucam screenshota z najbardziej emocjonującej partii ever
Obrazek
Było wszystko - intrygi, sojusze, zdrady, koalicje przeciwko mnie, bitwy na 400k i w koncu po raz pierwszy zjednoczyłem niemcy. Najlepsze jest to, że wciąż nie ma styuacji żę jestem największym mocasrstwem, gdyż commonwealth i francja wciąż mają potencjałm by mnie zniszczyć, więc dalsza gra ma sens.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2015, 20:33
Tbh chyba każde państwo w europie ma z tobą szansę. Tak czy siak niezłe bloby, przynajmniej partia emocjonująca. Kolonie jakieś? jak miałem chwile wolnego czasu to porzucilem moja Rosję kawalerów krzyżowych (juz wchodziłem głęboko w Kaukaz i anektowalem powoli danie i brandenburgie, przy czym również byłem w trakcie tworzenia Ukrainy - ta sama grupa kulturowa -> szybsza aneksacja, na co wpadłem dopiero później) na rzecz korsyki - po około 20 latach uzyskałem niepodległość bez żadnych sojuszników. Będzie sojusz z Francja, a aragonia straciła PU, wiec jest duża szansa na zgarnięcia Sardynii.
Jak będę miał chwile to pogram i wrzucę screeny mojej Rosji, które obiecałem miesiąc temu :o

ja napisał(a):
Dopóki nie zagrałem w gry MOBA, nie wie­działem, że jestem takim idiotą

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Października 2015, 23:25
Tak, dlatego właśnie wrzuciłem screena - jedna z niel znych gier, gdzie w takim późnym okresie rozgrywka wciąz jest emocjonująca(oczywiście tylko ironman). No i pierwszy raz zjednoczyłem Niemcy :D Co do wojen, są reguralne napierdalanki Francja Włochy Austria vs Niemcy Skandynawia GB
Teraz na przykład miałem partię holandią, na początku super, mam meksyk, karaiby, oceanię, prawie całego noda ivory coast i coś takiego:
Spoiler:

To zdaję sobie sprawę żę mam więcej income i develompentu i naval limit niz francja i ottomani razem wzięci, OSIEMNASTU KUPCOW, 1 miejsce w punktach, to się odechiewa grac, bo jedyne co robisz to wysylasz swoje hordy do zajmowania kolejnych prowincji, nawet z tymi kupcami nie mam co robic. Inna sprawa, że doprowadzenie państwa z dwoma prowincjami do takiej potęgi to duża satysfakcja. Swoją drogą, poleccie jakieś ciekawe państwo, byle nie polska/ottomani/francja/cokolwiek tak op.
e: koncze grać w tym momencie
Spoiler:

bo dalej mi sie nie chce.

Ostatnio edytowano Niedziela, 25 Października 2015, 15:35 przez mandela, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Października 2015, 10:39
jest już spolszczenie, ale mając pirata jak je zainstalować?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Listopada 2015, 05:32
ah, pierwsza rozgrywka od zakupienia oryginalu i dlc na ironmanie hiszpanią, a na poczatku gry austria dostaje unie z węgrami i francją :D dam screena za ~20lat, jak juz wchlona tych drugich, to bedzie zabawna mapa

w ogole to podbijam - jak sie teraz unie personalne robi? nie mam na mysli oczywiscie eventow typu "king of burgundy dies" czy "iberian wedding" bo jak gralem na piracie na pierwszym patchu, to albo sie dostawalo z dupy po smierci monarchy danego kraju, albo gdy nie bylo dziedzica a mialo sie krolewski mariaz, to mozna bylo wysnuc roszczenie do tronu, ktore dawalo prawo wypowiedzenia wojny, ktorej calkowite zwyciestwo upowaznialo zawiazanie unii. teraz (tj. na oryginale z patchami i dlc) widze jest tak, ze jak chce wysnuc roszczenie do tronu panstwa, ktore ma mniejszy prestiz od mojego i nie ma legalnego dziedzica, to musze miec jeszcze na tronie tego kraju wladce ze swojej dynastii. serio nie ma innej opcji? to utrudnia w chuj, no bo to chyba losowa sprawa, czy na czyims tronie/na naszym tronie usiadzie czlowiek z konkretnej dynastii.
a zalozmy, ze juz mamy kraj, ktory nie ma legalnego dziedzica, ma mniejszy prestiz, ma panujacego monarche z tej samej dynastii co nasze krolestwo - to wtedy po zlozeniu roszczenia do tronu jest caly czas mozliwosc wypowiedzenia wojny? czy trzeba czekac az do smierci monarchy i modlic, zeby zaden gowniak sie nie urodzil w miedzyczasie?

tl;dr - cale zycie gralem w eu4 na piracie i nie wiem jak teraz sprowokowac unie personalna.

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Kwietnia 2016, 23:01
jest na slizgu jakiś fan gier paradoxu, który ma linka do działającego kompendium wiedzy o MEIOU and Taxes? bo cięzko tak na slepo grać :(

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Czerwca 2016, 14:00
Już kilka dni temu miałem się tu wpisać, tylko w trochę innym tonie. Miałem pytać czy jeszcze gracie, i że się zajarałem znowu, ale niestety będą smuty. EU to chyba jedyna gra w jaką grałem, gdzie przez jedno wydarzenie którego nie mogłeś przewidzieć, pierdoli Ci się cały save na którym grałeś przez ostatnie 2 tyg.

Po nieudanej, aczkolwiek przyjemnej próbie namieszania na globie Aztekami postanowiłem że nie będę się pchał na głęboką wodę, wybrałem Anglię i jazda xd.

Pierwsze podejście:
Zaczynamy, rok 1444, ogarnąłem szybko co i jak no i pierwszy pomysł - trzeba rozjebać Francję bo jak nie teraz to nigdy. Szybko podpisuje sojusze z Austrią, Kastylią i Portugalią i wypowiadam wojnę. Z niemałymi trudnościami (bo AI sojuszników to jest porażka nieraz) udało się, francuska armia rozjebana, powoli przejmujemy forty. Nagle z dupy umiera król i rozpoczyna się wojna domowa o to kogo posadzić teraz na tronie. Kurwa. Szybki pokój, każdy wziął coś tam dla siebie, lecimy do domu bić się z wieśniakami. W sumie pisać o tym co się stało potem nie ma co, szybki wpierdol od wieśniaków (morale x 1.25 bo PRETENDER REBELS ty szmato). Wkurwiłem się i pomyślałem że zacznę od nowa, w końcu minęło tylko kilka lat, inaczej to rozegram.

Drugie podejście:
Tutaj już troszkę lepiej rozegrałem to na początku, nie będę opisywał co się działo "po drodze" do punktu kulminacyjnego. Wspomnę tylko o tym że sojusze w tej grze to też nieporozumienie, masz z kimś sojusz ponad sto lat, pomagacie sobie. Nagle twój sojusznik zawiera sojusz z twoim wrogiem, albo wybucha wojna pomiędzy twoimi dwoma sprzymierzeńcami i tracisz albo jednego albo drugiego.

PUNKT KULMINACYJNY - rok ~1760, armia nawet nawet, dojebana flota, w kurwę monet z handlu, udało się utworzyć UK, dwie dość duże kolonie (prawie cała Brazylia i Północna Ameryka). Sojuszy zero bo w pewnym momencie wszyscy się wyjebali na mnie, Francja nie do rozjebania. Istnieje tak naprawdę tylko dlatego że mam naprawdę flotę nie do zniszczenia więc jak wypowiedzą mi wojnę to pilnuje tylko żeby nie zrobili żadnego desantu i jakoś leci. I NAGLE. I nagle coś się odjebało, monarcha ginie, Legitimacy spada do ~5 i zaczyna się odliczanie do Civil War którego nie można zatrzymać ("Eeee co tam, szybciutko ich zniszczę i po problemie"). Odliczanie dobiega końca, rozpoczyna się Civil War i nagle zonk, trochę dużo tych rebelsów, ale chuj. Ledwo co udało się ujebać jednych (x 1.25 szmato [2]), za chwilę pojawiają się znowu tylko dwa razy więcej (potem jeszcze trochę). Zatrudniam w chuj najemników, i ruszam na największy oddział, idzie nawet nieźle, delikatnie wygrywam ("Tak kurwa udało się"). Taki chuj, nagle wbija się drugi oddział, zostaje zrównany z ziemią. Zostaje mi 5k wojska, nagle Liberty Desire kolonii z 20% zamienia się w 100%, wypowiadają mi wojnę o niepodległość, wspiera ich Francja. GG kurwa.

Pewnie jeszcze wrócę, postaram się coś odratować, ale raczej pograne.

A wy jak? Też się wkurwiacie jeszcze czy już zmądrzeliście i nie gracie? XD

@mandela powiesz coś więcej o tym modzie?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Czerwca 2016, 10:12
No ale na tym polega ta gra i urok ironmana - symulowanie historii, jak dostaniesz chujowe wydarzenie to licz się z kryzysem
Co do moda - imo veritas et fortitudo lepsze, mapa jest taka piękna

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2016, 01:07
zgadujemy sie na slizgowe multi?
host ten co ma najwiecej dlc. ja mam wszystko bez tego gowna ostatniego

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2016, 09:20
zajebiście by było pograć coś na multi, tylko zastanawia mnie (bo nigdy na multi nie grałem) ile taka rozgrywka zajęła by czasu?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2016, 11:32
tyle ile zwykla :D mozna sejwowac i wracac pozniej do tych zapisow. we dwoch jak gralem z kolega to zrobilismy niezly rozpierdol wenecja i austria, a prawdziwy fun jest jak sie zbierze te 6 osob, zrobia sie dwie koalicje, kolesiostwo i stacki po 300tys. wojsk w szesnastym wieku :D

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2016, 14:57
No ja jestem chętny. Ciekawe czy zebrało by się trochę ludzi, chociaż ze 4 żeby te większe nacje obsadzić, może być śmiesznie :D

Dostępny jestem różnie, bardziej w tygodniu w ciągu dnia, ale dogadamy się.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2016, 20:50
jestem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Czerwca 2016, 22:02
po sesji jak najbardziej

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Czerwca 2016, 17:32
z 6 osob jak sie zbierze to jest sens mysle, jakis teamspeak i jedziemy

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona