Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 25 Listopada 2017, 08:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Europa Universalis IV 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Europa Universalis IV
  Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2013, 17:06
niemozliwe, ze nikogo, 3jeczka taka piekna gra byla przeciez
jak tam wrazenia? ja przed chwila dopiero pierwszy kontakt, sporo nowych rzeczy + angielska wersja jezykowa mnie jak na razie skutecznie zniechecaja zeby rozpoczac napierdalac, ale nalog to pewnie kwestia jedynie czasu

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Post Re: Europa Universalis IV
  Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2013, 17:25
zatrzymalem sie na stworzeniu niemiec. nie wiem czy to bug, ale nagle wszystkie panstwa wystapily z koalicji przeciwko mnie. po roku albo dwoch znowu utworza jebitna koalicje, ze bede musial sie bic w afryce, ameryce i europie jednoczesnie, ale what do. mam okienko ktore moge wykorzystac zeby oslabic kogokolwiek i... troche mnie to zniechecilo
Spoiler:

nie kminie czemu indie tak zajebiscie szybko sie rozwijaja. w technologii militarnej byly moze 3-4 poziomy do tylu. tak nie powinno byc
nastepna hujowa opcja jest to, ze buntownicy dostaja taka technologie jaka ty masz. nowopowstałe państwa (przez buntownikow, stworzenie wasala chyba nie) tak samo, co jest nawet spoko. wkurwia tez to, ze masz ograniczona ilosc stosunkow dyplomatycznych, ale jak rozwiniesz i masz bodajze 7 to juz jest luz w miare, chcac miec z jednego wasala na kazdym kontynencie chociaz

gre mialem ciekawa. pierwszy raz moge nazwac ja prawdziwą EUROPĄ BLOBIVERSALIS. patrzcie na raguse, ktora jest... gigantyczna. w III mieli co najwyzej 2 prowincje, a tera to nawet sojusz z francją. czechy, ktore zajely polske i krzyzakow i wchodza powoli na tereny austrii, irlandie, mamluków, brak turcji czy rosji, japonie wchodzaca na wschodnia azje czy nonstop bijaca sie aragonie z kastylią, przez co ich ekspansja na zachod byla bardzo opozniona. w ogole to nie moglem przestac sie dziwic jak w dosc wczesnej fazie litwa rozpadla sie na 4 kraje, gdzie ukraina zgarnela bardzo duzo i przez pewien moment dominowala na kaukazie i krymie

Spoiler:

Spoiler:

mysle, ze jak znowu zaczne grac to to dokoncze. z republiki kupieckiej przeszedlem na monarchie przez spadek tradycji i polecam, bo na dobra sprawe republika zawsze bedzie miala slabego wladce. gra jest ciezsza i latwiejsza jednoczesnie, ciezko okreslic. niektore mechanizmy sa uproszczone, inne utrudnione z kolei. szkoda tylko, ze pieniadz juz tak bardzo nie rzadzi swiatem, chociaz dla przebiegu gry to moze i lepiej

ogolnie rzecz biorac ciezko stwierdzic, czy IV jest lepsza od III. inny poczatek historyczny troche inaczej kieruje gre (patrz livonian order), ale, kurwa, w trójce nigdy nie mialem takiego chaotycznego i blobowatego jednoczesnie rozwoju świata

ja napisał(a):
Dopóki nie zagrałem w gry MOBA, nie wie­działem, że jestem takim idiotą

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2013, 17:36
co masz na myśli przez blobowaty?

ogólnie napierdalają Cię bo masz bankowo duży współczynnik agresji. musiałeś dużo podbić, a to wkurwia zawsze wszystkich dookoła

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2013, 17:49
nokurwa, zoba jakie plamy sa na mapie swiata. a w eu zawsze gralem agresywnie <ok> nigdy nie kminilem jak mozna grac np taka portugalią i w europie caly czas miec te same granice, chore to jest dla mnie

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Września 2013, 18:04
w sumie to jaranko bo kurwa w trojce specjalnie przelaczalem sie na inne panstwa zeby zrobic z nich skurwieli, albo ewentualnie Skandynawie czy Zjednoczone Niderlandy.
dobra, mniejsza o to ze ekonomia i technologie w kurwe pozmieniane w stosunku do trojki, dzisiaj jakas sesyjke palne bo mi apetyt nakreciles

~~~~~~~~~~

kand napisał(a):
jeju, jaka żenada.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Października 2013, 21:24
i co? dawaj skriny to pomyslimy co dalej robic :lol:

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Października 2013, 08:20
convertował ktoś save'y z CK2?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Października 2013, 09:19
pokazujcie swoje bloby, bo tak to nikogo

ja pogralem trochę polszą, potem zacząłem od nowa po poszerzeniu wiedzy o mechanice (pierwsza gra paradoxu w ogóle w jaką gram) i tera mam coś takiego

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Października 2013, 13:09
powodzenia zycze :lol: przynajmniej pierdolona austria (najgorsze scierwo) nie bedzie problemem
w wojnie z rosja polecam przedzielic ja na pol po pierwszej wojnie, z ottomanami tak samo. najlepiej ogarnij zeby bic sie z nimi pojedynczo. no i cala europe srodkowa masz do zgarniecia latwo

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Października 2013, 13:55
ano, paradoksalnie najłatwiej się mi idzie w kierunku zachodnim, chociaż HRE powinno stanowić dużo większy problem niż jakieś tam chujowe penalty do buntów itd. w poprzedniej rozgrywce doszedłem mniej więcej do tego samego okresu i miałem fajną opcję walki z turasami, bo węgry były dużo silniejsze niż na tej mapie i graniczyłem tylko jedną prowinicją z ottomanami, dzięki czemu dużo łatwiej się manewrowało w wojnie z nimi. niemniej jednak i tak dostawalem wtedy wpierdol, pomyślałem, że coś źle zrobiłem i zacząłem od nowa

tera jest tak samo kurwa, próbowałem o pomorze się pobić z ekhem... z Pomorzem i od razu Dania wpada gdzieś z 60-70 chorągwiami i robi mi NARA, pewnie dojdę se aż do Francji, chociaż kurwa ten Krym mnie korci, w obu rozgrywkach idealnym scenariuszem byłoby dla mnie utworzenie z Bałtyku i M. Czarnego wewnętrznych mórz RONu :oops: ale wcale nie tak łatwo

przedzielić na pół chodzi ci geograficznie pas jakiś zdobyć dzielący dany kraj (brzmi bez sensu) czy o wspieranie separatystów ci chodzi?

a w ogóle jak zdobywacie prowincje, robicie se w niej core'a to potem zmieniacie jej kulturę? i w ogóle czy można mieć więcej niż jedną obcą kulturę jako akceptowalną? bo najpierw Prusów traktowałem (tzn nie ja, tylko system, też chuj wiem ocb) jako moją kulturę, a potem nagle Rusinów mi zaakceptowało a Prusów wyjebało, nie kminię. Dobrze, że W KOŃCU KURWA mam tyle siły, by nawracać lamusów wszystkich, chociaż to niehistoryczne :( w ogóle ten bonus dla Polszy do tolerancji to jakiś za mały, przecież te religijne bunty na moim terenie to jakiś kurwa paradoks #Paradox

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Października 2013, 16:47
olsen. napisał(a):
ano, paradoksalnie najłatwiej się mi idzie w kierunku zachodnim, chociaż HRE powinno stanowić dużo większy problem niż jakieś tam chujowe penalty do buntów itd. w poprzedniej rozgrywce doszedłem mniej więcej do tego samego okresu i miałem fajną opcję walki z turasami, bo węgry były dużo silniejsze niż na tej mapie i graniczyłem tylko jedną prowinicją z ottomanami, dzięki czemu dużo łatwiej się manewrowało w wojnie z nimi. niemniej jednak i tak dostawalem wtedy wpierdol, pomyślałem, że coś źle zrobiłem i zacząłem od nowa

tera jest tak samo kurwa, próbowałem o pomorze się pobić z ekhem... z Pomorzem i od razu Dania wpada gdzieś z 60-70 chorągwiami i robi mi NARA, pewnie dojdę se aż do Francji, chociaż kurwa ten Krym mnie korci, w obu rozgrywkach idealnym scenariuszem byłoby dla mnie utworzenie z Bałtyku i M. Czarnego wewnętrznych mórz RONu :oops: ale wcale nie tak łatwo

przedzielić na pół chodzi ci geograficznie pas jakiś zdobyć dzielący dany kraj (brzmi bez sensu) czy o wspieranie separatystów ci chodzi?

a w ogóle jak zdobywacie prowincje, robicie se w niej core'a to potem zmieniacie jej kulturę? i w ogóle czy można mieć więcej niż jedną obcą kulturę jako akceptowalną? bo najpierw Prusów traktowałem (tzn nie ja, tylko system, też chuj wiem ocb) jako moją kulturę, a potem nagle Rusinów mi zaakceptowało a Prusów wyjebało, nie kminię. Dobrze, że W KOŃCU KURWA mam tyle siły, by nawracać lamusów wszystkich, chociaż to niehistoryczne :( w ogóle ten bonus dla Polszy do tolerancji to jakiś za mały, przecież te religijne bunty na moim terenie to jakiś kurwa paradoks #Paradox
hre nie powinno byc zadnym problemem, przeca austria jest taka kurwa mała, że to koniec (i dobrze kurwom). jedna wojna na dwa fronty i jestes w pizdzie jak mowisz, ze dania ma 60k wojska :D sam w mojej gierce mam 50k w europie, 80k ogolnie
co do kultur to nie obczajam, bo tez mialem tylko hannoverian (hansą gralem zeby nie bylo, z 3 prowincjami zaczynalem), ale jak pozdobywalem wiecej prowincji z dutch kulturą to potem byli akceptowani, chociaz po pewnym czasie tez mi wyjebalo. tera jak mam niemcy to wszystkie germanskie sa akceptowalne, wiec tez latwo
a co do przedzielenia to ta, pierwsza opcja. przynajmniej w trojce tak bylo, ze dostawali minusy do prowincji, ktore nie sa polaczone z reszta panstwa, wiec zawsze litwe jak juz byla wielka kurwa mialem na jedną wojnę, zabierajac 2 prowincje. no i byl taki tip w III 'never start land war in russia' czy co takiego, straszne minusy do attrition tam są + w kurwe manpowera mają
aktualnie, bo zajarany sobie wlaczylem save'a, mam 500manpowera/miesiac, wiec jest zajebiscie, bo caly manpower odrobie w 88 miesiecy (co naturalnie jest niemozliwe, bo wszedzie kurwie sie buntuja). troche przegialem z overextention, bo mam 166% :lol: podbilem jakies gowno afrykanskie, 7 prowincji, a nawet nie mam wojsk zeby to obronic (3x 15k bunty), NO I KURWIE JEBANE MAJA MOJA TECHNOLOGIE, wiec czekam az se sami to przejmą

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Października 2013, 00:52
beka że można zapisać grę, wczytać ją jako inna frakcja, rozpuścić całą armię i flotę, wydać sos na budynki, zapisać grę, wczytać swoją frakcją i spuścić dojazd XD

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Października 2013, 16:49
Spoiler:
czechy z glowy, francja chyba tez. nie mam juz sojuszu z livonian order, ale mysle, ze dam sobie z nimi rade bez problemu
btw polska jest moim wasalem. dam im troche prowincji, zeby silni w kurwe byli. moze zaanektuje pomorze i śląsk to dam im jeszcze wiecej :lol:

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Października 2013, 17:39
beka z kawalerów mieczowych, co im odjebało

ganz i alien - dawać swoje bloby też kurwa, co to za temat ma być do chuja co

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Października 2013, 23:05
najwieksza beka to z ragusy jest przeciez. rosja w tej grze nie istnieje, wiec livonianie mieli latwe zadanie (co prawda tez dzieki nim samym, no ale jednak). tera jest rosja, muscovy i novogrod wiec jest jeszcze dziwniej. w dodatku rosja jest katolicka, polska ortodoks, a muscovy sa jebanymi islamistami. but still, chyba juz nigdy wiecej nie zobacze takiej ragusy w mojej grze. szansa jak jeden do miliona, kurwa. jak to sie w ogole moglo wydarzyc :lol:

nie wiem tera co robic ogolem. chyba zaanektuje pomorze i slask i zrobie z polski wkurwe silnego wasala, a potem... no wlasnie, co potem? mam jeszcze sto lat i wszyscy moga mi naskoczyc. jak myslisz olsem, wypowiadac wojne europie? ewentualnie mysle, zeby z wloch zrobic sobie jakiegos wasala. z GB mam sojusz, ale tez moge sprobowac ich w jakis sposob zwasalizowac albo chociaz zglosic roszczenia do tronu. wtedy bym zrobil fajny trojkat wasali otaczajacych mnie, dobre by to bylo

a co do konwertowania sejwow to widzialem strasznie bekowe skriny na forum paradoxu wlasnie, gdzie np. imperium rzymskie bylo na cala jebana europe i polnocna afryke. latwa gierka wtedy :lol:

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Października 2013, 12:52
Obrazek

tak teraz wygląda mój Mediolan

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Października 2013, 13:09
dat tver
ale wszystko wyglada normalnie. masz historyczne lucky nations? ja zawsze gram na random/wylaczone

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Października 2013, 13:12
no historyczne, nie zmieniałem nic, domyślnie odpaliłem i jazda. to był błąd, przez Ciebie muszę od nowa zacząć. Ja bym sobie popykał Knightsami ale kurwa, zaczynać z tej dziupli tam po chuju i najgorzej wszystko

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Października 2013, 13:16
ja etiopią probowalem i... kawaleria muzlumanska too stronk, nie wiem jakim kurwa hujem to jest wykonalne. znaczy wiem, bo mam juz pomysl, but still. kiedys mi sie uda, wierze :D

nastepnym razem na celownik chyba ślunsk wezme. nie licząc zakonow to najdalej na wschod wysunieta frakcja z zachodnią technologią

ja napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Października 2013, 13:19
krzyżakami zajebiście się grało w EU3. wkurwia, że te bośniaki już biedaccy technologicznie, bo tam fajnie grzać można by było. No i Turcja straszy w chuj. wkurwiają mnie wszystkie kraje w centralnej europie, przez to imperium całe. ehhh nikogo nie można atakować, bo się austria albo czechy wpierdalają zaraz.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona