Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Listopada 2017, 16:23

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
the last of us 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: the last of us
  Wysłano: Poniedziałek, 17 Czerwca 2013, 10:48
A jak z AI dziewczynki którą eksortujesz? Czy np. jest możliwe że jakiś wróg ją utłucze? Bo zwykle w takich grach "pomocnicy" są niezniszczalni... i cośtam niby strzelają, ale nic to nie zmienia. Ciekawi mnie czy faktycznie trzeba ją ochraniać, czy raczej głównie dbać o siebie a dziewczynka sobie sama będzie skakała po jakichś dachach poza zasięgiem zombiaków ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 17 Czerwca 2013, 11:03
Elgy Polecam;) Nie ma tu też tanich zagrywek w stylu zombiaków wyskakujących z dupy, żeby tylko wystraszyć gracza po najmniejszej linii oporu, najczęściej wiesz, że w danej lokacji możesz spodziewać się wrogów i to ty się do nich podkradasz. Co też może zaskoczyć to ilość starć z zainfekowanymi - tyle samo razy (może nawet trochę więcej?) spotykamy szabrowników, gra pod tym względem jest urozmaicona bo inaczej prowadzisz rozgrywkę z ludźmi, którzy są bardziej przewidywalni ale i spostrzegawczy niż z zombiakami, przy których nie raz chłodne plany i przewidywania się nie sprawdzają. Nie raz też eksplorujesz opuszczone domy, ścieżki, tunele przez kilkanaście minut nie spotykając nikogo. I powróciło znane z silent hill uczucie ulgi, kiedy widziane drzwi okazują się nie do otworzenia;)
ogólnie trudno się od gry oderwać, nie ma żadnego cofania się po znanych lokacjach, ciągle przemy na przód, ilość akcji i spokoju odpowiednio wyważona - i choć mam wrażenie, że jestem już może w 90% gry (ale pewności nie mam, nie zaglądałem do żadnego opisu, nawet nie czytałem recenzji) to mimo wszystko mam nadzieję, że przygoda będzie trwać jeszcze długo, nie obraziłbym się, jakby to była połowa gry. Identyczne uczucie jak to, kiedy czytasz dobrą książkę, z której bohaterami się zżyłeś i nie chcesz, żeby się już kończyła, tylko tu nie widać ile kartek zostało do końca:(

Luxair Co do AI pomocników to sprawa wygląda tak - dziewczynka jest chyba dla nich niewidoczna, dopóki Cię nie zauważą - czasem przebiegałem np. od murku do samochodu zdążając tuż zanim zostałem zauważony a Ellie biegała praktycznie pod nogami wroga, który ją olał - ale można to wybaczyć, jak się pomyśli jak wkurzającym ogonem byłaby gdyby tak wpadała na wrogów, mogłoby to być irytujące. Jeśli już dochodzi do otwartych starć to wróg może uczepić się pomocnika i masz kilkanaście sekund, żeby uratować kompana ale ogólnie trzeba dbać raczej o siebie.

edit. mimo spuszczonej przeze mnie na TLOU żelaznej kurtyny "niestety" (choć przyznam, że to mnie ucieszyło) natknąłem się na pewną informację (na szczęście bez spoilerów), że jednak nie jestem w 90% gry, jeszcze pewnie pogram dłużej niż się obawiałem, fak jea:]

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Czerwca 2013, 16:40
Zacząłem w to ciupać wczoraj w nocy, także jeszcze zbyt dużo nie przeszedłem, ale ogólnie już jest rozpierdol i czekam co będzie dalej ... Wspaniała produkcja, polecanka.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 25 Czerwca 2013, 07:13
Dalej będzie tylko lepiej, serio. Najlepiej nie czytaj żadnych forów na których ludzie piszą w jakim momencie są, bo możesz sobie trochę zepsuć - ja na przykład myślałem, że jestem w 90% gry i zaraz koniec a okazało się, że jeszcze parę godzin przede mną.

Ogólnie to gra kompletna, historia prosta ale jak pokazane relacje między bohaterami! To rozwala mózg, chyba najbardziej wyraziste postacie w historii gier, TLOU trafia do kanonu. Ogólnie chyba niczego w tej grze bym nie zmienił.

Teraz napierdalam na multi bo jest mega miodny. Da się wygrać tylko dzięki grze zespołowej, mozna zapomnieć o beztroskim strzelaniu czy akcjach jak z rambo -tu multi to skradanie, kombinowane, zbieranie części, przebiegłość i szczęście;]

W rankingu game of the year wygrywa z Bioshokiem na pewno, Infinite miało świetną fabułe ale rozgrywka leżała i kwiczała a tutaj mamy wszystko.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Czerwca 2013, 21:16
A jak tam z grafiką i epickością? Rozumiem że to nie gra nastawiona na spektakularne krajobrazy ani pościgi na pociągach, ale czy były jakieś jaw-dropping momenty? Nie wiem, oszałamiający widok z jakiegoś drapacza chmur czy ucieczka z walącego się budynku?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Czerwca 2013, 22:26
grafika to szczyt możliwości ps3, piękne widoki na każdym kroku, różnorodne lokacje i masa smaczków. co do jaw-dropping momentów to były ale wynikające w gameplayu, lub w cut scenkach. nie ma tam efektowynych, oskryptowanych akcji jak w uncharted.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Lipca 2013, 14:40
Zajebista gra, dzisiaj skończyłem singla, zajęło mi to ponad 17 godzin, czyli długościowo wysoko ponad standardy dzisiejszych produkcji, ale grałem na hardzie z wyłączonym "wallhackiem" i dokładnie zwiedzałem każdą lokację.Dla mnie jedna z najlepszych gier na ps3, must have.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Lipca 2013, 12:30
Na razie doszedłem do Winter, grałem noc i dzień i noc z małymi przerwami...

Gra jest dopracowaną do perfekcji formułą Uncharted. Jest wprawdzie więcej elementów survival horroru i skradanki, wrogowie są praktycznie niemożliwi do zabicia w grupie, są ciekawe dodatki jak crafting broni etc. - ale nadal to jest Uncharted: ten sam engine graficzny, podobne sterowanie, podsadzanie partnera/ki żeby opuścił drabinę, klasyczne motywy z podchodzeniem snajpera a potem przejmowaniem jego działka etc. Troszeczkę jestem tym aspektem zawiedziony bo spodziewałem się jakiś większych zmian w formule gry.

Poza tym oczywiście gra jest fenomenalna. Fabuła może nie jest rewolucyjna jak na zombie movies (od razu można wyczuć kto zginie, dlaczego Ellie jest eskortowana etc.), ale składniki są najwyższej jakości i wymieszane w idealnych proporcjach. Zagadki ani za trudne ani za łatwe. Bossów za N-tym podejściem da się przejść. Broni i artefaktów leży akurat tyle żeby po potyczce wyjść na zero (przynajmniej na normalu). Grafika w cutscenach powala, choć w samej grze czasami framerate spada (ale wybaczamy - np. okolice elektrowni wodnej zapierają dech w piersiach). No i przede wszystkim: zero kiczowatych, patetycznych dialogów. Nic tu nie jest sztuczne czy naciągane. Joel zresztą mało co mówi, jest zgorzkniały i mrukliwy - i bardzo dobrze!

PS. Heh, Ellie faktycznie łudząco przypomina młodą Ellen Page, i jeszcze nosi to samo imię, a aktorka nic o tym nie wiedziała ;)[quote][/quote]

PS2. Potem nakurwiam Alana Wake'a na Xboxie, zobaczymy jak wypadnie porównanie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Lipca 2013, 00:46
Whoa, ALE ZAKOŃCZENIE. Brawo.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Lipca 2013, 07:39
to teraz zabieraj się za multi, świetne jest.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Lipca 2013, 18:25
jaca napisał(a):
to teraz zabieraj się za multi, świetne jest.

Teraz jako pisarz z latarką będę odganiał duchy w prawie-Twin Peaks.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Lipca 2013, 19:58
osobiscie, nie wierze, ze to "przypadek", albo inspiracja, a po prostu aktorzy uzyczyli swoich twarzy, toz glowni bohaterowie sa tak podobni do dennisa quaida i ellen page, ze to az nierealne, chociaz... aktorka, ktora uzycza glosu ellie, popatrzcie http://www.grasz24.pl/newsy/the-last-of ... ,1,1,14222

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 16 Lipca 2013, 20:05
mi to bardziej Dylan McDermott (jak wyszły pierwsze zwiastuny sprawdzałem czy nie grają tam on i Ellen Page;)
Obrazek
Twarz Ellie została w międzyczasie zmieniona, na pierwszych materiałach to już w ogóle 1:1 ale nadal jest podobna. Pewnie, że to nie przypadek:)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Lipca 2013, 02:59
Eeee, moim zdaniem Joel = 50% Gerald Butler + 50% Dennis Quaid...

Ciekawe że Ashley Johnson robiła motion capturing skoro to już dorosła kobieta a grana przez nią Ellie ma jakieś 14 lat.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Sierpnia 2013, 02:21
zaczynam jesień. Gra sie miodnie,lokacje, wywazony poziom,to poczucie bezradnosci czasami,klimat, serio czujemy ,ze walczymy o swoje zycie. Jak na ta chwile goty zdecydowanie i nie przeszkadza nawet ta liniowosc,bo w zamian dostajemy mnostwo innych fantastycznych rzeczy. Tez gram na wysokim poziomie trudnosci i mam nadzieje,ze jeszcze sporo przedemna (unikam jak ognia jakichkolwiek informacji).
Co do fabuly mam jedno pytanie, bo ciekawi mnie to. Czy:
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Sierpnia 2013, 05:40
bardzo dobrze robisz unikając informacji, czysta frajda z gry i samodzielnego odkrywania. jeszcze dużo przed Tobą, ogólnie w tej grze im dalej tym lepiej

a co do pytania w spoilerze:
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 16 Sierpnia 2013, 18:51
ukończyłem właśnie. W szoku co za gra, kazdy kto ma ps3 MUSI w to zagrac. Szczęka na podlodze.
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 16 Sierpnia 2013, 21:49
maj meeen
Spoiler:

Rozpisałbym sie na dłużej ale trochę jestem zmelanżowany i wystarczy na dzisiaj ale z chęcią mogę dyskutować o tej pięknej grze.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Sierpnia 2013, 09:51
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Sierpnia 2013, 10:21
pożycz ktoś, ukończę i odeślę ;d

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona