Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Października 2017, 12:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Minecraft 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Minecraft
  Wysłano: Wtorek, 12 Października 2010, 19:40
Sory, jeśli był temat, ale dzisiaj internet tak wolno mi chodzi (za co ja im kurwa płacę? :damn: ), że nawet na wyniki google muszę czekać przeszło minutę. Paranoja, żeby w naszych czasach takie rzeczy..

Jeśli chodzi o Minecrafta to z chęcią wkleiłbym tu jakiś konkretny opis, ale skoro nie mogę, będę musiał pokrótce wyjaśnić o co chodzi. To co może zaciekawić i przestraszyć to fakt, że gra jest napisana w javie i wygląda jakby powstała w roku 1996.
Jakim cudem to wszystko ma rację bytu w 2010? Żaden komputer nie udźwignąłby raczej Minecrafta w lepszej oprawie. Nawet jeśli to i tak twórca gry (tak, jedna osoba) postawił na prostotę. I tu znów sprawdza się zasada, że to co małe i proste cieszy najbardziej.
Kolejnym niezbyt zachęcającym ale intrygującym punktem jest sama grywalność. Gra polega na kopaniu i budowaniu. Obszar na jaki zostajesz zrzucony (jest losowo generowany) możesz modyfikować praktycznie bez żadnych ograniczeń (chyba, że dotrzesz do niezniszczalnej skorupy ziemi). Wydobywasz surowce za pomocą różnych stworzonych przez ciebie narzędzi, hodujesz rośliny, polujesz na zwierzynę, budujesz swoją bazę/dom i najważniejsze - robisz kopalnię. Tam znajdziesz wszystko co najważniejsze; skały, węgiel, żelazo, złoto, czerwony proch etc.
Żeby nie było zbyt łatwo i monotonnie dostajemy też zastępy śmiercionośnych zombie i podobnych stworów, które czekają tylko na zmrok, żeby wyjść z kryjówek i zaatakować naszego człowieka czynu.

Długo by się rozpisywać na ten temat. Dlatego może ktoś się zajara prędzej grywalnym "demem" w przeglądarce. To nie tyle demo co doskonały pokaz możliwości gry. Dostępny jest tryb single, w którym budujemy i niszczymy cokolwiek chcemy (bez użycia narzędzi), oraz wyśmienite multi z darmowymi serwerami.
Aktualnie testuję pełną wersję z torrentów i zaraz po wypłacie kupuję oryginał, bo jest promocja na pół ceny. :D
Miód. Ostrzegam tylko, że gra pożera czas bardziej niż diablo dwójka na przykład. Może zniszczyć życie i relacje międzyludzkie. Coś dla geeków.

link do gry:
http://www.minecraft.net/play.jsp

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Post Re: Minecraft
  Wysłano: Czwartek, 14 Października 2010, 20:51
ja pierdole. masakra. czemu mi to pokazałes...

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Października 2010, 21:11
Nie sprawdzaj w takim razie singla w pełnej wersji, bo ryje banie. :neutral:
:D

BTW wczoraj spaliłem sobie cały trzypiętrowy drewniany dom wybudowany w klifie :damn: bawiłem się ogniem i nie opanowałem. No ale już odbudowałem go. Całą noc dłubalem.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 14 Października 2010, 22:14
Z ciekawości sprawdziłem, ale tak jak pisałeś - geekazm ;).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 31 Października 2010, 02:55
Ta gra jest przejebana, nie grajcie w nią bo autentycznie uzależnia.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Października 2010, 10:53
Adamus napisał(a):
Ta gra jest przejebana, nie grajcie w nią bo autentycznie uzależnia.

Spóźniłeś się z ostrzeżeniem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Grudnia 2010, 03:51
zajebista gra ale powoli zaczyna mi sie nudzic bo w sumie co dalej jak uzbieram zloto i te inne pierdoly :roll:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 16 Grudnia 2010, 19:03
To demo takie trochę bez sensu, bo tylko chodzisz, niszczysz teren i stawiasz identyczne klocki różniące się tylko kolorem (jak z tego zbudować sensowny dom?). Zaraz zagram w multi, ale pewnie wiele się to nie różni. Pełna z tego co przeczytałem zapowiada się ciekawiej, bo są narzędzia, zombie itd. jak wygląda sprawa z tymi potworkami, że zbudujesz dom to one w nocy go otaczają i próbują wejść i cię zjeść?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Grudnia 2010, 19:25
@Pastor: yyyy...w sumie nie wiem. Nikt nie wie :D po prostu budujesz zajebiste konstrukcje!
@Drag0: tak, potwory chcą cię zeżreć za wszelką cenę. Kluczem więc jest co wieczór szczelne zamykanie swojej fortecy od każdej możliwej strony, tak żeby móc spokojnie pracować nawet w nocy.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Grudnia 2010, 22:20
Ale one się potrafią przekopać np. przez ziemię? Przejść przez zamknięte drzwi?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Grudnia 2010, 23:17
Trochę czasu w to nie grałem, bo nie mam czasu, więc nie wiem co po jakichś aktualizacjach, ale póki w to grałem nie zdarzyło mi się, żeby jakiś pajac wykopał mi dziurę w podłodze i wszedł bezczelnie pod zasłoną nocy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Grudnia 2010, 00:32
Dzięki, a jak to jest z tym multi? wbiłem na kilka serwerów i mogę tylko chodzić po gotowych planszach, nic budować się nie da, jak coś usunę zaraz się odbudowuje, ocb? I czy można pograć w jakimś innym trybie niż ten co dałeś, w którym można tylko usuwać teren i stawiać klocki, bez potworów itd.?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Grudnia 2010, 05:17
usuwa bo wbiles na serwer ktory ma juz elegancko zbudowana mape i jakby tak kazdy mogl rozpierdalac klocki to chuj by z tej mapy zostal..najlepiej poszukaj serwerow "freebuild" czy cos takiego - tam mozna poukladac te klocki ale ogolnie polecam pelna wersje - lepsza zabawa

Edit: co do innego trybu gry to mozesz sprobowac poszukac serwerow zombie...raz gralem polega na tym ze spierdalacie wszyscy do kryjowek i jak juz sie ustawicie to jeden z was jest zombie i lapie reszte

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Sobota, 18 Grudnia 2010, 19:55
Nienawidzę cię za to, nnm. Cały dzień w plecy.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 18 Grudnia 2010, 21:10
Póki co gram na peacefull i się uczę obsługi tej gry. Fajne to jest całkiem, chociaż trochę szybko się narzędzia zużywają i nie mogę zbyt wielu złóż znaleźć. No i w tym trybie którym gram nie mam potworów, czyli nie mam dostępu do niektórych składników.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 18 Grudnia 2010, 23:02
Paulie, zagadka rozwiązana

tiger_kj, na pewno używasz zawsze dobrych narzędzi?

Polecam generalnie założyć sobie farmę gdzieś w dobrze oświetlonym miejscu i chleba nie będzie nigdy brakowało. ;) A bekon można podsmażać i daje to wtedy więcej HP.

Swoją drogą musiałem zrobić sobie dłuższą przerwę od MC jakiś czas temu i zaraz chyba sprawdzę, bo muszę dzisiaj samotnie spędzić wieczór :(

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Sobota, 18 Grudnia 2010, 23:08
Ja zacząłem dzisiaj dopiero i jeszcze na peaceful gram, uczę się ogarniać dopiero. Na razie z rzeczy, które można zbudować mam stół do craftingu, skrzynkę, pochodnie i piec do wypalania bajerów. :(

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 18 Grudnia 2010, 23:43
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting
bardzo pomocna instrukcja na start. Wszystko pięknie rozpisane. Ja właśnie miałem zrobić zajebiście duży portal z przejściem do mojej fortecy tam, ale

Cytuj:
muszę dzisiaj samotnie spędzić wieczór :(

jednak ide sie najebac, hyhy

Na dniach moze ogarne i nagram krotki filmik, zeby sie pochwalic. Pamietajcie tylko, ze zombie to kurwy dziwki prostytutki bez honoru i potrafia dojechac jak wlasnie wracasz z roboty w kopalni. :/
Najchetniej to bym wyjebal całą plażę wokół mnie, przepalił to na szkło i zbudował wielką, kurwa, kopułę, która by mnie od zewnątrz broniła przed tymi srakami. I bez drzwi, kurwa, tak żeby już nic tam nie wlazło.
Aha, i od razu najlepiej narobić sobie drzewek (sadzi się tak samo jak zboże: źródło wody+stały dostęp do światła+krzaczek) bo później może być problem z dostępnością drewna w okolicy.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Grudnia 2010, 00:12
nnm napisał(a):
tiger_kj, na pewno używasz zawsze dobrych narzędzi?

No raczej tak. Najlepsze co do tej pory mi się udało zrobić to kilof z żelaza. A tak to korzystam z kamiennych raczej, bo najprościej zrobić, ale tak jak pisałem, szybko się zużywają.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 19 Grudnia 2010, 14:31
spoko, później na porządku dziennym będziesz miał złote kilofy, łopaty i miecze. Wtedy tak się tego nie odczuwa

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona