Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 21 Lutego 2018, 06:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Total War 

Najlepsza część Total War to:
Shogun 13%  13%  [ 4 ]
Shogun 13%  13%  [ 4 ]
Medieval 16%  16%  [ 5 ]
Medieval 16%  16%  [ 5 ]
Rome 22%  22%  [ 7 ]
Rome 22%  22%  [ 7 ]
Liczba głosów : 32

Total War 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Total War
  Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 18:54
Tej serii gier nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od pierwszego Medievala całkowity monopol i dominacja niszy. Total War prawdę mówiąc nie ma godnego konkurenta i to od wielu lat.
Jak dotąd ukazały się następujące tytuły:

Shogun: Total War (+ Mongol Invasion)
Medieval: Total War (+ Viking Invasion)
Rome: Total War (dwa dodatki: Barbarian Invasion oraz Alexander
Medieval II: Total War (+ Kingdoms)
Empire: Total War (+ Warpath, wyszło już?)
W przygotowaniu jest także Napoleon: Total War, mające się ukazać w lutym przyszłego roku.

W Shoguna grałem jak był nówką i to tylko dwa czy trzy razy (pamiętam za to doskonale recenzje w gazetach i podjarkę Sun Tzu), w Rome w ogóle, tak samo w Empire (laptop, rozumiecie :roll:), za to w oba Medievale napierdalałem swojego czasu równo. Do dwójki nawet obecnie wróciłem i tłukę żabojadami, aż miło.

A Wy?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Post Re: Total War
  Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 19:01
W Shoguna grałem dość sporo, chociaż na tamtą grę był dość prosty sposób, była taka jednostka, która rozwalała wszystkie inne, niszczyła nawet kilkukrotnie większe armie.

Medievala katowałem jeszcze dłużej, przeszedłem kilka razy, różnymi państwami. Piękna gra i aż sobie chyba odświeżę. Innych części jakoś nie miałem okazji sprawdzić.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 19:44
ojej, seria mojego życia, na pewno ulubione gry na PC
grałem we wszystkie podstawowe części, najdłużej w Rome, przechodziłem na wszelkie możliwe sposoby, a teraz gram w M2 Hiszpanią i właśnie kończę podbój całego świata :) Empire mam kupione, ale od kiedy rozwalił mi się stacjonarny i jestem na laptopie, to nie gram, próbowałem jakiś czas temu zainstalować, ale to masakra, ta gra jest fatalnie zoptymalizowana

generalnie są na pewno błędy, jak głupia dyplomacja czy przeciwnik czekający, aż wystrzelasz go miotaczami, no ale grywalność jest po prostu nie do opisania

nie kumasz w ogle linijek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 20:41
No dyplomacja jest po chuju. Nie ogarniam czasem AI. Tłukę Duńczyków w ich skandynawskie dupsko, zostały im trzy prowincje, ja mam ponad trzydzieści, ponad dziesięć razy tyle wojska, co oni i oferuję im rozejm, bo papież truje dupę. I co? I, kurwa, robią mi wielką łaskę, żądają ode mnie trybutu, mimo, że oblegam ich jebaną stolicę. Nie dam im złamanego grosza, kiedy już prawie leżą na deskach - a jak nie zawrę rozejmu, to zostanę obłożony ekskomuniką - dopóki nie zapłacę, nie będzie zawieszenia broni. Trochę pokory, kurwa. To, że mieliście Laudrupów i Schmeichela nie znaczy, że złapaliście Boga za nogi.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 20:51
Fusion napisał(a):
No dyplomacja jest po chuju. Nie ogarniam czasem AI. Tłukę Duńczyków w ich skandynawskie dupsko, zostały im trzy prowincje, ja mam ponad trzydzieści, ponad dziesięć razy tyle wojska, co oni i oferuję im rozejm, bo papież truje dupę. I co? I, kurwa, robią mi wielką łaskę, żądają ode mnie trybutu, mimo, że oblegam ich jebaną stolicę. Nie dam im złamanego grosza, kiedy już prawie leżą na deskach - a jak nie zawrę rozejmu, to zostanę obłożony ekskomuniką - dopóki nie zapłacę, nie będzie zawieszenia broni. Trochę pokory, kurwa. To, że mieliście Laudrupów i Schmeichela nie znaczy, że złapaliście Boga za nogi.
hehe no wiesz, ja ostatnio miałem zabawną akcję jak przyszli Turcy i chcieli dać mi 300 florenów w zamian za to, że zapłacę im trybut przez dwie tury po 30 tysięcy :D
do tego opcja wasal/protektorat jest zupełnie z sufitu, możesz zabrać komuś wszystkie prowincje oprócz jednej i jechać go jak psa, ale nie zgodzą się zostać wasalem jeśli nie oddasz im wszystkiego i do tego dopłacisz sporo hajsu
a na very hard w ogóle dyplomacja jest off i przeciwnik walczy do samego końca

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 21:21
Fakt, dyplomacja to jest dramat.

Jak gram w moją ulubiobioną wersję tj. Medievala 2 do dzisiaj. Najbardziej lubię grać Maurami, bo szybko można zdobyć zajebiste prowincje jak Timbukty, Zachodnią Afrykę, czy te w Egipcie, tam rozbudować kopalnie, poustawiać kupców ( sam mam kilkudziesięciu szczególnie ważne surowce to kość słoniowa, złoto i niewolnicy ), i co tura generuje Ci to taką kasę, że możesz zatrudnić dzesiątki tysięcy żołnierzy. Najważniejszą rzeczą, jest mieć w 100 % zabezpieczony region gdzie ma się jak najwięcej miast, i w strategicznych punktach budować zamki, tak żeby szybko transportować jednostki jak Ci się jakoś wedrą w kraj. Ale ogólnie tak zabezpieczyłem Hiszpanię, Włochy i Afrykę z Bliskim Wschodem, że wywołałem wszyskim państwom wojnę i to tylko kwestia czasu kiedy ich dojadę :cool: Ogólnie Maurami, Egiptem, ( oni już mają wszystko co najlepsze jak Molesta na starcie ) Hiszpanami, Anglią czy Mediolanem gra się naprawde łatwo. Najtrudniej chyba gra się Rosją, ugrał ktoś coś kiedykolwiek nimi ? :wink:

A jak narzekacie na błędy ( m.in na to że dadzą miotaczom swobodnie strzelać ) to zainstalujcie sobie patcha najnowszego ( tzn z czerwca '07 ) jest dla polskiej wersji ma 500 mb i poprawia prawie wszystko, oprócz Godła Polski :sad:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Grudnia 2009, 21:30
Ev napisał(a):
A jak narzekacie na błędy ( m.in na to że dadzą miotaczom swobodnie strzelać ) to zainstalujcie sobie patcha najnowszego ( tzn z czerwca '07 ) jest dla polskiej wersji ma 500 mb i poprawia prawie wszystko, oprócz Godła Polski :sad:
nigdy mi się nie chce ściągać :D
Cytuj:
Egiptem, ( oni już mają wszystko co najlepsze jak Molesta na starcie )
Egipt ma spory potencjał, w Rome to jedna z najsilniejszych frakcji, a jak w M2 kieruje nim komputer to to jest dramat, jest słaby że wstyd

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Grudnia 2009, 13:10
Dafnicki napisał(a):
Ev napisał(a):
nigdy mi się nie chce ściągać :D
Cytuj:
Egiptem, ( oni już mają wszystko co najlepsze jak Molesta na starcie )
Egipt ma spory potencjał, w Rome to jedna z najsilniejszych frakcji, a jak w M2 kieruje nim komputer to to jest dramat, jest słaby że wstyd

Zbalansowanie ssie pałę po same jaja. Na niższych poziomach CPU nic nie robi, siedzi na dupie (Anglia przez dwieście lat nie ruszyła się przez Kanał), czasem tylko losowo kogoś zaatakuje (udało im się cudem podbić Szkocję, whoa), na wyższych bezsensownie napierdala wszystko wokół, jak jakiś kamikadze.
Niemcy zostali ostatnio przeze mnie wyruchani bez mydła. Oddali mi swoje centralne prowincje, Bolonię, Staufen i coś tam jeszcze za Smoleński, Riazanie, Bukareszt i inne gówna na wschodzie. Niemal za darmo, bez jednego żołnierza, rozjebałem ich pozycję w Europie i wyrzuciłem daleko, daleko na wschód. Ich prowincje ze sobą nie sąsiadują, do tego muszą walczyć z Polską i Rusią. Debile.
A te prowincje i tak stracą, bo akurat się pojawiła Złota Orda :wink:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Grudnia 2009, 13:34
no potem jak już masz dużo kasy to nie opłaca się w ogóle podbijać, tylko wszystko kupować :)
ale coś teraz mam problemy z Przekup (opcja wymiana hajsu za "daj dzielnicę" działa), prawie nigdy nikt nie chce tego zaakceptować, a jak już chcą, to jakaś kurwa turecka armia z dwoma jednostkami za 100k :(

swoją drogą grasz Francuzami i miałeś Riazań? :D

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Grudnia 2009, 13:49
grałem tylko w shoguna, średnio zajawkowe dla mnie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 23 Grudnia 2009, 14:23
Dafnicki napisał(a):
no potem jak już masz dużo kasy to nie opłaca się w ogóle podbijać, tylko wszystko kupować :)
ale coś teraz mam problemy z Przekup (opcja wymiana hajsu za "daj dzielnicę" działa), prawie nigdy nikt nie chce tego zaakceptować, a jak już chcą, to jakaś kurwa turecka armia z dwoma jednostkami za 100k :(

swoją drogą grasz Francuzami i miałeś Riazań? :D

No kupiłem właśnie :smile:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 02:02
Ja to mam sposób na Złotą Ordę, trzeba się na nich zasadzić w wąskich miejscach, np. na mostach albo w zamkach / miastach. Na otwartym terenie się z nimi nigdy nie wygra, bo konni łucznicy i 7 gwiazdkowi generałowie, to jest dramat.

Jak idę na wojnę z nimi, buduję tylko 4 typy jednostek, kilku oddziałów pikinierów, żeby przyjeli na siebie pierwsze pierdolnięcie kawalerii, w chuj zwykłej piechoty, żeby utrzymali ten punkt, i to jak najbardziej zbitych ich stawiam, odrazu jak się kończy most, a jak bronie prowincji, to odrazu przy bramie, ewentualnie rozdzielam ich w miejscach wyłomów. A za ich plecami jak najwięcej łuczników i kilku konnych łuczników i oni napierdalają w ten jeden punkt, gdzie ich piechota w wąskim przejściu utrzymuje nie można pozwolić żeby przerwali tą pierwszą linię. A potem jak nam się uda, mongolia będzie spierdalać, to wysyłamy za nimi lekkich łuczników i łapiemy jeńców.

Ale trzeba przyznać, że Złota Orda to skurwiele, mega potężni są, jak gram kimś z zachodu to jest szansa z nimi wygrać, bo po drodze troche utracą impetu, no ale na wschodzie to jest dramat, Rosją praktycznie się nie da grać, Turcją też jest hardkor, Polską jako tako, Halicz trzeba obsadzić i Wilno, no ale na grę Rosja nie mam pomysłu, nigdy nimi mi się nie udało nic zagrać, chociaż mam teraz pomysł że zamiast na Polskę zaatakować Danię i Skandynawię, i tam się zabunkrowac.

Ale ogólnie chciałbym Total Wara z 2 wojną światową :twisted:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 02:13
no teraz jak grałem w M2 to zdążyłem podbić prawie cały świat, pokonałem Mongołów, ale z Tatarami nie chciało mi się walczyć, bo komp sobie nie dawał rady, a mnie samemu nie chciało się obsługiwać bitew po kilka tysięcy ludzi :D

gram w Rome Kartaginą, wszedłem od razu na Półwysep Apeniński z oddziałem słoni, potem przysłałem dodatkowe i dzięki temu pokonałem wszystkie rzymskie rody w paręnaście tur :) ogółem łatwo się gra, problemem jest tylko wojna na kilku frontach nawet niezależnie od nas, ale wystarczy pobudować słonie, do tego trochę kawalerii i przeciwnik nie ma nic do powiedzenia

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 10:00
Ev napisał(a):

Ale ogólnie chciałbym Total Wara z 2 wojną światową :twisted:

zebys wiedzial, to by było coś. a co do samej serii: POLECAM i to bardzo.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 10:24
Polecam... Nie ma to jak Polską zająć całą Europę, Bliski wschód i Północ Afryki w 4 wieczory ;)

"Jestem za paleniem kościołów i stanowczo uważam, że powinno być ich coraz więcej"

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 10:41
Medieval II to piękna gra, mnóstwo czau na nią traciłem i w sumie jak mnie najdzie to cały czas tracę, bo ostatnio na lapku zainstalowałem, to się zdarza w podróży grać

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 19:51
Cytuj:
Ale ogólnie chciałbym Total Wara z 2 wojną światową

To już byłby całkowity gwałt na serii...

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 22:28
Kaczy napisał(a):
Medieval II to piękna gra, mnóstwo czau na nią traciłem i w sumie jak mnie najdzie to cały czas tracę, bo ostatnio na lapku zainstalowałem, to się zdarza w podróży grać

W podróży jak ten Murzyn Mos Def?

Nie chce mi się czekać do 1400, żeby popłynąć do USA i nakopać Aztekom do dupy.
Odkryłem świetny sposób na poprawianie stosunków z innymi państwami. Klikamy w ofertach "Attack faction", wybieramy Azteków/Rebeliantów i ofiarujemy jako prezent :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 22:35
Fusion napisał(a):
to trzeba czekać? budujesz karawele i płyniesz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Grudnia 2009, 22:46
Dafnicki napisał(a):
Fusion napisał(a):
to trzeba czekać? budujesz karawele i płyniesz

Wcześniej nie masz karawel. Tak mi się przynajmniej zdaje.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona