Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 24 Sierpnia 2017, 09:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Gothic 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Gothic
  Wysłano: Wtorek, 1 Listopada 2016, 02:54
Gothic 1, 2 i dodatek Noc Kruka to klasyki. Zajebisty klimat, dialogi, muzyka, polska lokalizacja i charakterystycznie zarysowane postacie. W tamtych czasach nie wychodziło tyle tytułów co teraz, więc praktycznie znało się wszystkie premiery. Każdą z wyżej wymienionych części przeszedłem po kilka razy, bo miały w sobie "to coś" - za każdym przejściem odkrywało się coś nowego - tak jak w niektórych rap płytach. Gothic 3 o dziwo było udaną produkcją, ale z racji tego, że JoWooD miało poważne problemy finansowe i chcieli jak najszybciej się odkuć to na rynek została wypuszczona wersja niedopracowana z wieloma błędami, które utrudniały rozgrywkę zwłaszcza w 2006, gdzie nie każdy mógł sobie pozwolić na kupno nowego sprzętu umożliwiającego grę na przyzwoitym poziomie. Mimo błędów technicznych trzeba docenić fakt, że już wtedy mocno do przodu poszła grafika i rozbudowany świat gry - co mnie zdziwiło, bo nie często się zdarza, że 4 części gry trzymają w miarę równy poziom. Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach pierwszy raz styka się z tym tytułem i stara się go porównywać w jakikolwiek sposób do obecnych produkcji to... :lol:
Mroczne Tajemnice najlepszy mod z mojej perspektywy i oczywiście nie można zapomnieć o kultowych przeróbkach :lol: Elo.
https://www.youtube.com/watch?v=QGlPkWz ... B63E6D4333

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Listopada 2016, 09:14
O jaka ta gra ze mnie śmiecia robiła, pamietam jak zajebalem płytę z gothiciem 2 koledze a potem ja zgubiłem i do tej pory tego nie wie. Albo chodziłem co niego, a że był rudy i głupi to cały czas ja grałem. Jeszcze ten patent z "k", gdzie zamieniało się postacie, wyrzucało szatę xardasa na początku bo była zajebista i grało się dalej :lol: gdyby nie to sterowanie to może i bym pograł teraz, ale za dużo jebania się z tym,

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Listopada 2016, 09:46
Gothic 2 z Noc Kruka to jest chyba najpiękniejsza rzecz jeśli chodzi o RPGi, jaka doświadczyła mnie kiedykolwiek w życiu, serio. Przecież to było jebane mistrzostwo świata. Klimat, zajebisty polski dubbing, lokacje, ogólne rozkminy z Okiem Innosa i poszukiwaczami, których jak spotkałem 'wtedy' grając pierwszy raz to się prawie zesrałem kurwa pod siebie. A przecież po tej całej mega-zajebistej historii z podstawki, JEB KURWA zaczynamy NK i mamy znowu tak samo zajebistą (albo i lepszą), nową lokację, z masą sekretów, tajemnic, potworów, nowych rzeczy, kurwa obóz piratów, grobowce i nie wiem co jeszcze.
Marzenie #1 - remaster

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 2 Listopada 2016, 21:02
Kmil napisał(a):
O jaka ta gra ze mnie śmiecia robiła, pamietam jak zajebalem płytę z gothiciem 2 koledze a potem ja zgubiłem i do tej pory tego nie wie. Albo chodziłem co niego, a że był rudy i głupi to cały czas ja grałem. Jeszcze ten patent z "k", gdzie zamieniało się postacie, wyrzucało szatę xardasa na początku bo była zajebista i grało się dalej :lol: gdyby nie to sterowanie to może i bym pograł teraz, ale za dużo jebania się z tym,

patent z K był możliwy dopiero po uruchomieniu Cheat Mode
jak czytam co piszecie to chętnie bym zagrał, niestety coraz mniej czasu na pierdoły, ale jeszcze z 3-4 lata temu zamiast instalować nowe chujowe gry, wolałem po raz kolejny przejść G2:NK.
Motyw z piratami, zaginionymi ludźmi i portalem do starożytnego świata gniecie podstawkę na miazgę. Gothic 2 robił wrażenie jak wyszedł, ale ta gra od początku powinna wyglądać jak w Nocy Kruka, dziwnym trafem więcej znajomych mord, co za tym idzie, większa spójność z 1 częścią.
Największy atut pierwszego Gothica to bez wątpienia brak jasnego określenia gdzie tak właściwie zmierzamy, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Dla mnie ta niepewność, zupełnie jak w życiu, najbardziej budowała klimat. Cała gra do gdzieś 4 rozdziału to jedna wielka tajemnica i sporo zwrotów akcji. Poza tym, grając w to pierwszy raz poziom trudności był bardzo wysoki, nie mając nic wspólnego ze sztucznym podbijaniem statystyk przeciwników, a zwyczajnie związany z faktem, że nie miałeś pojęcia kto z kim, po co i dlaczego. Jedna z moich ulubionych serii. A co sądzicie o Risen? Grałem tylko w pierwszą część, ale w zasadzie miałem uczucie powrotu do dzieciństwa, niestety nie dałem rady skończyć całości.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2016, 01:18
Robiłem chyba 5 podejść do Risena (mowa o pierwszej części), za każdym razem odpadałem tuż po spotkaniu z Inkwizytorem i rozmową z kimś w wulkanie. I to nie to, że nudziło niemiłosiernie czy że coś tam - po prostu hype spadał, nie wiem o co chodzi.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2016, 08:56
99mayday napisał(a):
jak czytam co piszecie to chętnie bym zagrał, niestety coraz mniej czasu na pierdoły, ale jeszcze z 3-4 lata temu zamiast instalować nowe chujowe gry, wolałem po raz kolejny przejść G2:NK.
Motyw z piratami, zaginionymi ludźmi i portalem do starożytnego świata gniecie podstawkę na miazgę. Gothic 2 robił wrażenie jak wyszedł, ale ta gra od początku powinna wyglądać jak w Nocy Kruka, dziwnym trafem więcej znajomych mord, co za tym idzie, większa spójność z 1 częścią.
Największy atut pierwszego Gothica to bez wątpienia brak jasnego określenia gdzie tak właściwie zmierzamy, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Dla mnie ta niepewność, zupełnie jak w życiu, najbardziej budowała klimat. Cała gra do gdzieś 4 rozdziału to jedna wielka tajemnica i sporo zwrotów akcji. Poza tym, grając w to pierwszy raz poziom trudności był bardzo wysoki, nie mając nic wspólnego ze sztucznym podbijaniem statystyk przeciwników, a zwyczajnie związany z faktem, że nie miałeś pojęcia kto z kim, po co i dlaczego. Jedna z moich ulubionych serii.

Wg mnie między G2 podstawką i NK został zachowany bardzo dobry kontrast w zależności podstawka-dodatek. G2 samo w sobie było wg mnie naprawdę super, z całą masą contentu, miejscówek i ogólnie rzeczy do roboty - nudzić się nie dało na pewno, a więc moim zdaniem było to jak najbardziej wystarczające. NK to był powiew świeżości (zarówno w świecie Gothica, jak i w całej branży jak na tamte czasy) biorąc pod uwagę sporo różnych motywów i twistów, które twórcy tam wprowadzili. Według mnie bardzo dobrze, że zostało to rozdzielone na dwie części (podstawka i dodatek), bo kurde gdyby to było wszystko włożone w podstawkę to wydaje mi się, że osoby grające pierwszy raz miałyby taki mega mętlik w głowie, że nic by nie było wiadome, a tak - miałeś jasno kreską oddzielone, że tutaj to jest podstawka, a tutaj - już dodatek.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2016, 20:33
W sumie muszę przyznać Ci rację, dodatkowo podniesiony poziom trudności w NK sprawiał, że nawet jeśli ktoś znał na wylot G2 i tak dostawał wyzwanie. Pamiętam odwieczną wojnę za małolata na forach Gothic vs. Morrowind, której kompletnie nie rozumiałem i nie rozumiem do dzisiaj. Przecież te gry mają kompletnie inną mechanikę rozgrywki, co nie zmienia faktu, że obie są/były kozakami na te czasy. Szkoda, że seria Gothic się skończyła, bo jeśli zobaczymy progres od Morrowind do Skyrim, to aż żal bierze, że nie możemy zagrać dzisiaj w odpowiednik Skyrim w uniwersum Gothic.
PS: Jakbym miał chwilę czasu i chciał znowu zagrać w G1 lub G2:NK, to jakie mody możecie polecić, żeby rozgrywka była świeża i stanowiła mocne wyzwanie?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2016, 21:33
czym objawia się ten progres od Morka do Skyrima (prócz grafiki)?

W ogóle ktoś zorientowany w polityce USA może mi powiedzieć, jakie realne szanse na wygraną ma Trump?
Takie same jak Janusz Korwin Mikke na zostanie prezydentem Polski.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Listopada 2016, 22:03
spróbowałem przejść gothica 3 pierwszy raz bo jak wychodził to miałem po 15 fps xd zainstalowałem teraz patche itp nie oficjalne i mam 23 fps :lol:
chuj to sobie mówie ze jedynke przejde, a potem 2, to jedynka patche itd. śmiga świetnie tekstury HD, ale chuj pierwszy miecz zeby ubić ścierwojada 5 min się meczyłem zeby go podnieść z netem, ale walka jest tak koszmarna ze trzeba naciskac w do przodu i myszke zeby zadać cios na 10 razy trafiłem raz, a ścierojad nawet mnie nie zaatakował(chyba specjalnie tak zrobione jako pierwszy potwór), ale odrazu wyjebałem z dysku. Nie wiem jak ja w to spędziłem tyle godzin 10 lat temu xd. Oby 2 była grywalna, bo niby jest lepiej

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 00:58
pijany czy niespełna rozumu? Jak nie umialeś podnieść / założyć mieczyka to co z Ciebie fan.. Sterowanie to kwestia przyzwyczajenia przecież :roll:
3 akt z mrocznymi tajemnicami here i jest pięknie. Chociaż teraz trochę ciężko już.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 01:29
Ej, po co niektorzy uzywali w tej grze myszek, bo nie pamietam

/modern rastignac

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 08:28
No ja używałem i było mi wygodniej w ten sposób o wiele

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 09:23
miałobyć "używali" czy " nie używali"? granie w gotika bez myszki mozna porownac do grania w gta bez myszki

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 09:50
Ja w sumie w I chyba nie używałem i w żaden sposób mi to nie przeszkadzało :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 10:00
dało się grać w Gothic'a (przynajmniej pierwsze dwie części) bez myszki, no ale kurwa to było mega ciężkie imo

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 17:04
da się jakoś zmienić czułość myszki w g2? bo w g1 miałem to samo wszystko na full i potrzebuje ruszyć myszka przez cały pokój żeby się odwrócić
jakis patch czy coś

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 17:40
gothic 2 > system > gothic.ini

Kod:
zMouseRotationScale=6.0

domyślnie jest 2.0, ja ustawiłem na 6.0 i śmigało

W ogóle ktoś zorientowany w polityce USA może mi powiedzieć, jakie realne szanse na wygraną ma Trump?
Takie same jak Janusz Korwin Mikke na zostanie prezydentem Polski.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 7 Listopada 2016, 21:29
lydathegreat napisał(a):
czym objawia się ten progres od Morka do Skyrima (prócz grafiki)?

szczerze jak tak pomyśle to nie wiem, ale ja nigdy nie byłem szczególnym fanem Morrowinda. Zdaję sobie sprawę nad jego przewagą w budowie świata, ilości Gildii, możliwościach w czarowaniu i zaklinaniu czy klimatem nad kolejnymi częściami, ale mi w Skyrima jako pierwszego grało się naprawdę dobrze :) Pomijając, że podstawka jest pełna niedociągnięć, z modami można sobie zrobić naprawdę przyjemną grę z dobrym system walki, niezłym zimowym klimatem i fajnymi misjami pobocznymi :) Dla mnie po wyłączeniu level scalingu i szybkiej podróży oraz jednym modem modyfikującym walkę wręcz ta gra to było mega przeżycie, potrafiłem zapomnieć o wszystkim.
Ale w skrócie, nie jestem w stanie wykazać progresu Skyrima względem Morrowinda prócz grafiki. To są moje własne odczucia.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Listopada 2016, 02:55
Peyton napisał(a):
dało się grać w Gothic'a (przynajmniej pierwsze dwie części) bez myszki, no ale kurwa to było mega ciężkie imo

To zabawne, bo ja wlasnie to samo zawsze myslalem o graniu z myszka :)

No, moze nie zawsze, bo na samym poczatku nie wiedzialem nawet, ze mozna jej uzywac. Dopiero potem zetknalem sie z opiniami, ze sterowanie jest niewygodne i trzeba lawirowac miedzy klawiatura i myszka.

/modern rastignac

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 8 Listopada 2016, 10:15
Z tego co pamiętam to zamysłem twórców było żeby do gry nie była wymagana myszka i jej obsługa została dodana dopiero potem.

PS: Jakbym miał chwilę czasu i chciał znowu zagrać w G1 lub G2:NK, to jakie mody możecie polecić, żeby rozgrywka była świeża i stanowiła mocne wyzwanie?[/quote]
Po pierwsze wrzuć do obu moda dx11 + oryginalne normalmapy (nie wszystkie paczki tekstur są kompatybilne z modami i możesz mieć jakieś babole graficzne - wszystko do pobrania na themoders.org), robi różnicę. Co do modów typowo gejmplejowych do 1 polecam mroczne tajemnice, dużo nowego contentu, nowe obozy, sporo zadań, nawet jakiś amatorski dubbing. Do 2 spróbowałem L'hiver, myślałem że to tylko graficzny mod ale zmienia też mechanikę, niestety imo to dla masochistów bo główne zmiany to w chuj podbicie dmg wszystkich przeciwników i obniżenie twojego hp, za to czytałem, że ruski Returning jest bardzo dobry (do wersji 1.x jest spolszczenie, do 2.0 jeszcze nie), dodaje cały nowy rozdział i też sporo zmian typu gildie, zmiany w mechanice etc, co ciekawe w ruskim dubbingu do moda wziął udział ten sam typ co podkłada głos pod bezimiennego w oryginale :D
O i imo daj jeszcze szansę Risen 1 (pozostałe dwie części nie dla mnie, robiłem kilka podejść i ten piracki wajb do mnie nie przemawia), klimat pierwszych gothiców jest wyraźny, wiele podobieństw co jest dla mnie plusem, wyspa ma bardzo fajnie zrobione lokacje i graficznie po tylu latach dalej trzyma poziom.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona