Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 19 Sierpnia 2018, 04:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
[seria] FALLOUT 

Który Fallout najlepszy ?
Fallout 1 7%  7%  [ 8 ]
Fallout 1 7%  7%  [ 8 ]
Fallout 2 34%  34%  [ 39 ]
Fallout 2 34%  34%  [ 39 ]
Fallout Tactics:BoS 0%  0%  [ 0 ]
Fallout Tactics:BoS 0%  0%  [ 0 ]
Fallout 3 rozjebie, zobaczycie 9%  9%  [ 11 ]
Fallout 3 rozjebie, zobaczycie 9%  9%  [ 11 ]
Liczba głosów : 116

[seria] FALLOUT 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [seria] FALLOUT
  Wysłano: Piątek, 15 Lutego 2008, 19:42
Obrazek
Fallout: A post nuclear role playing game
Produkcja: Black Isle Studios
Wydawca: Interplay
Polski dystrybutor: CD Projekt
Kategoria wiekowa: 15+
Data premiery: 30 września 1997 (USA); 23 stycznia 1998 (Polska)
W pudełku w dniu premiery: brak danych.
Cena w dniu premiery: brak danych.

Wprowadzenie (cytat z pudełka):

Nasza egzystencja... Podziemna Krypta zasiedlona przez tysiące mieszkańców. Siedzimy w niej od momentu wybuchu, aż do odwołania. Trwa to już prawie 80 lat i na razie nikt nie wie, kiedy ten koszmar się zakończy. Wysyłaliśmy już na powierzchnię wielu zwiadowców, niestety żaden z nich dotąd nie powrócił.

Kilka dni temu nasz system pozyskiwania wody uległ uszkodzeniu. Rozpoczęło się dzielenie pozostałych zapasów, które wiadomo to już teraz nie wystarcza nam na długo. Ktoś musi opuścić Kryptę i znaleźć moduł umożliwiający reperację systemu pozyskiwania wody. Ciągnęliśmy losy wypadło na mnie...

Cechy charakterystyczne:
- Ponad 50 zadań które można rozwiązać na różne sposoby.
- Niezwykle dopracowany Turowy system walki.
- Możliwość celowania w konkretne części ciała przeciwnika.
- Opcja tworzenia własnej postaci (wspaniały system SPECIAL) i możliwość wyboru jednej z trzech przygotowanych przez twórców.
- Wpływ na "świat gry", bardzo duża interakcja z "otoczeniem".

Obrazek
Fallout 2: A post nuclear role playing game
Produkcja: Black Isle Studios
Wydawca: Interplay
Polski dystrybutor: CD Projekt
Data premiery: 1998 rok
W pudełku: płyta z grą; skrócona, czarno biała instrukcja po polsku; karta rejestracyjna.

Fallout 2 (właściwie Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game) – komputerowa gra fabularna, kontynuacja gry Fallout, wydana w roku 1998.

Fallout 2 jest grą skierowaną do dojrzałego gracza. Porusza kontrowersyjne tematy i wielokrotnie stawia gracza przed trudnymi problemami natury moralnej. Postapokaliptyczny świat gry pełen jest przemocy, narkotyków i seksu.

W porównaniu do pierwszej wersji, Fallout 2 jest grą o wiele bardziej rozbudowaną, z większym światem oraz z częściowo zmodyfikowanym interfejsem i mechaniką gry (opartą o system SPECIAL, będący zmodyfikowaną wersją GURPSa) - trudniejszy jest np. handel z innymi postaciami. Podobnie jak w pierwszej części, gracz wykonuje misje posługując się stworzonym przez siebie bohaterem oraz drużyną NPCów, którzy mogą się do niego przyłączyć, aczkolwiek tym razem gracz ma większy wpływ na prowadzone przez siebie postacie (co prawda nie kieruje nimi ale np. ustala czy ma używać broni palnej czy białej, nosić pancerz, czy brać jakieś stymulanty). W drugiej części postać gracza ma za zadanie zdobycie G.E.C.K. (Garden of Eden Creation Kit, w polskiej wersji gry: Generator Ekosystemu Cudownej Krainy), specjalnego artefaktu stworzonego przez ludzi żyjących jeszcze przed wojną atomową do przekształcania jałowej ziemi w rajski ogród, dzięki czemu mieszkańcy jego rodzinnej wioski będą w stanie przeżyć, swobodnie modyfikując swoją przestrzeń życiową. Jednakże to nie jest główny cel jego wędrówki - tak jak w części pierwszej fabuła posiada dziesiątki wątków pobocznych.

Gra przestała być oficjalnie rozwijana, jednakże doczekała się licznych modyfikacji wykonanych przez niezależne grupy, które poprawiają błędy niepoprawione przez oficjalne patche lub ingerują w fabułę gry.

Obrazek
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Producenci:14° East i Micro-Forté
Wydawca:Interplay
Polski dystrybutor:CD Projekt
Data polskiej premiery:16 Maja 2001
Cena:99,90 zł.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to taktyczna gra RPG osadzona w postapokaliptycznym świecie słynnej serii Fallout. Ukazała się w roku 2001 nakładem 14 Degrees East. Polską wersję językową oraz dystrybucję na terenie kraju zapewniła firma CD Projekt.

Gracz wciela się tu w członka frakcji tajemniczej, znanej z pozostałych gier tej serii organizacji Brotherhood of Steel. W odróżnieniu od tamtych wydawnictw, Tactics zorientowana jest jednak na taktykę i strategię - gracz nie jest w stanie porozumiewać się już z postaciami NPC, natomiast znacznej rozbudowie uległy mechanizmy walki i gry zespołowej. Celem gracza jest odnalezienie Krypty Zero, czyli miejsca gdzie przebywa Kalkulator. W grze stopniowo spotyka się groźniejsze istoty. Od dzikusów,po przez supermutantów, aż po 4-metrowe roboty bojowe, które można pokonać jedynie z dystansu.Po niektórych misjach można rekrutować do swojej drużyny takie postacie jak:ludzi,ghulów,Szponów Śmierci(Ale tylko wtedy gdy w misji Mardin nie zabijemy Matki Szponów Śmierci),Supermutantów czy robotów(Przed ostatnią misją można zrekrutować robota).W grze ginie dowódca gracza generał Barnaky. W przedostatniej misji odnajduje się jego ciało po lobotomii.Po zniszczeniu wszystkich mózgów kalkuratora ten proponuje nam trzy rozwiązania.Dać mu mózg gen.Barnaky,dać swój mózg lub najprościej zniszczyć go. Po zniszczeniu kalkulatora następuje koniec rozgrywki.

Jest to pierwsza gra z serii, która zaoferowała tryb gry multiplayer. Rozgrywka może odbywać się zarówno przez sieć LAN, jak i przez Internet. Na jednej mapie grać może 18 graczy kontrolujących maksymalnie 36 bohaterów.

Obrazek
Fallout 3
Fallout 3 – trzecia gra z serii, po wydanej w 1997 roku grze Fallout oraz wydanej w 1998 roku grze Fallout 2. Pierwotnie gra miała zostać wydana przez firmę Black Isle będącą oddziałem Interplay (posiadała wtedy nazwę Van Buren), lecz po jej zamknięciu licencja została sprzedana firmie Bethesda Softworks, która to otrzymała również prawa do 4 i 5 części tej gry. Gra jest zapowiadana na jesień 2008.

linki
SHAMO
Trzynast Schron
NMA

Seria jakiej mam nadzieje nikomu nie trzeba przedstawiać, dla mnie dwójka to najlepsza gra wszechczasów, przeszedłem ją conajmniej 10 razy, niedługo zamierzam zagrać kolejny raz z nowiutkim modem Restoration Project. Poza tym gry wiecznie żywe, posiadające ogromne ilości modyfikacji, oraz skupiające dużą społeczność.
Co sądzicie? Która część najlepsza i kto oprócz mnie zbiera na kompa pod F3 ? Może ktoś interesuje się klimatami post-apo? O tym też można tu pogadać.

Powrót do góry
moderator

Post Re: [seria] FALLOUT
  Wysłano: Piątek, 29 Lutego 2008, 22:51
Zgadzam się, dwójka zdecydowanie najlepsza. Spodziewałem się że Tactics mnie powali na kolana, ale niestety jakoś taki nudny był strasznie, zmuliła mnie ta część.. Mam nadzieję jak chyba każdy gracz, że nie spartolą trójeczki..

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 1 Marca 2008, 14:57
Ja również nie przekonałem się do Tacticsa, kilka razy do niego podchodziłem i zawsze kończylem zabawę w okolicach 10 misji bo się znudziło. W kategoriach gier tego typu nic dotychczas nie przebiło Jagged Alliance.
O Falloucie 3 wiadomo że będzie FPP, robi go ekipa od Obliviona, z tym żę świat gry ma być o 50 % mniejszy, co mi osobiście nie przeszkadza bo liczy się jakość w sumie zamiast miliona nudnych lokacji. Główny wątek ma zająć 20 h gry, więc nie jest źle jeśli tylko dorzucą dużo pobocznych zadań. Oby tylko nie wyglądał tak
Obrazek

W samego Obliviona nie grałem jeszcze, więc nie wiem za bardzo czego się spodziewać

Ostatnio edytowano Sobota, 1 Marca 2008, 15:44 przez Yagi, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 1 Marca 2008, 15:42
fallout 2 jest najlepsza kto twierdzi inaczej niech sie pierdolnie czyms ciezkim w glowe, imo 3 to bedzie hujnia jak skurwysyn, bethsda zjebala juz oblivion i serie the elder scrolls

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Sobota, 1 Marca 2008, 15:54
No Elder Scrollsy cała seria niestety wiały nudą, więc największe obawy o 3'czkę mam też pod tym kątem..

Natomiast dla zajawkowiczów klimatu polecam Stalkera, w cipkę gierka.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 1 Marca 2008, 21:38
Jaka by 3-ka nie była, to nie będzie ten sam Fallout- nie da się już zrobić tego klimatu, a nawet jego kontynuacji. Choć sama gierka może im wyjść niezła, zobaczymy.
A dwie pierwsze części, to klasyki nad klasykami.

MONK napisał(a):
Natomiast dla zajawkowiczów klimatu polecam Stalkera, w cipkę gierka.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 12:58
Yagi napisał(a):
W kategoriach gier tego typu nic dotychczas nie przebiło Jagged Alliance.

POTWIERDZAM 100% PRAWDY

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 21:54
główny wątek Fallouta 2 zajmuje niektórym 8 minut więc chyba nie będzie tak źle :lol: Zresztą nie ma co się sugerowac tymi 20 godzinami , ja przynajmniej tak czesto mam , że grę na 4,5 godzin przechodze w 10 a taką krowę jak np Wiedźmin ( niby 80 godzin ) przeszedłem na lajcie robiac wszystkie poboczne questy w połowę tego .

Co do Tactics , to wg mnie bardzo dobra gra pamiętam jak przez nią tak w okolicach 2001 roku uciekałem ze szkoły żeby tylko pograć , na tapecie miałem ten pancerz z hełemem co jest na okładce jak włączałem kompa to odrazu Start - BoS :D Dziwi mnie , że niektórzy po latach narzekają na tą grę , w prasach dostała dobre noty . Wydaje mi się , że oceniają to tak osoby grające najpierw w 1 potem w 2 i dopiero w BoS . Do mnie pierwszy trafił Taktyk , a klimat mnie wręcz zmiażdżył .

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 22:11
problem tactics polegal na tym ze to tactics a wszyscy oczekiwali fallouta 3 :) ja w wiedzminie jescze nawet 1 aktu nie przeszedlem :lol:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 22:22
Nie, ja akurat bardzo lubię gry taktyczne właśnie pokroju JA2, Silent Storm, czy klasyczne Ufo, ale F:T był po prostu przymulony.

A to w ile mówisz EDIT: (Miało być EV, sorry) - CywiL przelazleś Wiedźmina jakoś nie chce mi się wierzyć, sorry. Te 8 minut F2 to wyczynówka, zero radochy z gry przechodząc w ten sposób :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 22:32
Sprostuję że speed run Fallouta 2 to 18 minut:
http://www.youtube.com/watch?v=VZvMq2F-O14
a Fallouta1 9 minut:
http://www.youtube.com/watch?v=WzSOKi_t5fg
I jak widać F2 był 2 razy dłuższy :cool:
Nie wiem po chuj tak przechodzić erpega, strata czasu.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 22:40
MONK napisał(a):
Nie, ja akurat bardzo lubię gry taktyczne właśnie pokroju JA2, Silent Storm, czy klasyczne Ufo, ale F:T był po prostu przymulony.

A to w ile mówisz EDIT: (Miało być EV, sorry) - CywiL przelazleś Wiedźmina jakoś nie chce mi się wierzyć, sorry. Te 8 minut F2 to wyczynówka, zero radochy z gry przechodząc w ten sposób :wink:

grales w the fall ?

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 23:33
turlajdropsa napisał(a):
MONK napisał(a):

grales w the fall ?

Nie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Marca 2008, 23:44
the fall jest podobna do JA w klimacie post apokalipsy
http://www.youtube.com/watch?v=09VJzZrCkJ8

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Marca 2008, 00:05
Czemu nie chce Ci się wierzyć , że 40 godzin nie przeszedłem ? Grałem praktycznie bez żadnego przestoju , jedyny moment w którym się zaciąłem to kościej , strasznie mi nie leżał .Ale ostatniego bossa ( w sumie to 2 , nie będe już spojlerował ) przeszedłem za 1 razem bez leczenia nawet .

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 3 Marca 2008, 00:26
Ev napisał(a):
Czemu nie chce Ci się wierzyć , że 40 godzin nie przeszedłem ? Grałem praktycznie bez żadnego przestoju , jedyny moment w którym się zaciąłem to kościej , strasznie mi nie leżał .Ale ostatniego bossa ( w sumie to 2 , nie będe już spojlerował ) przeszedłem za 1 razem bez leczenia nawet .

Sorry, nie przeczytałem uważnie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Marca 2008, 00:19
2 zajebista jest ile to sie godzin siedzialo przy tej grze , ten tactics to jakis chujowy jest ,pogralem chwile i sie znudzil.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Marca 2008, 00:28
lukaszu posiedź trochę dłużej przy Taktyku , wg mnie to się opłaca bo to naprawdę fenomenalna gierka , z zajebistym zakończeniem .

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Marca 2008, 01:15
Z "papierowych" RPG w klimatach post-apokaliptycznych to polecam Neuroshimę - polski system.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Maja 2008, 20:49
Serwis Eurogamer zamieścił relację Kierona Gillena z jego krótkiego pobytu w świecie Fallout 3, który odwiedził za sprawą specjalnego pokazu przygotowanego przez studio Bethesda. W rozwinięciu newsa punktujemy, co zobaczył Gillen i co czeka nas w trakcie podróży przez postnuklearne pustkowia.

-Gra rozpocznie się od wystawienia głowy spomiędzy nóg rodzącej mamy i zobaczenia naszego tatki. Za przyciśnięciem klawisza będzie można zacząć wrzeszczeć.

-Kreacja głównego bohatera będzie się opierać na obserwowaniu przyspieszonej historii jego życia w schronie. W jej trakcie, co kilka lat będziemy podejmować decyzje, które ukształtują charakter i umiejętności postaci, w którą się wcielimy.

-Fabuła wystartuje, kiedy na imprezie urodzinowej z okazji ukończenia dziewiętnastu lat dostaniemy Pip Boy'a i pierwsze zadanie do wykonania. Kluczową dla fabuły misją będzie odnalezienie zaginionego ojca głównego bohatera. Opcjonalnie będzie się też można zająć czymkolwiek innym i nie przejmować specjalnie głównym wątkiem.

-Psisko imieniem Dogmeat spotkamy krótko po opuszczeniu schronu. Zwierzak ma szybko zostać naszym najwierniejszym towarzyszem, bowiem nie będzie go obchodziło to, jakie decyzję będziemy podejmować. Dobrzy czy źli i tak będziemy jego Panem. Dogmeat będzie potrafił znaleźć dla nas różne przedmioty, zaatakować wskazaną postać czy ukryć się na czas walki.

-Inni towarzysze wędrówki przyłączą się do nas w zależności od karmy naszej postaci. Dobrzy będą lgnąć do dobrego bohatera, dranie do drania.

-Rozmowy z postaciami NPC nie będą się sprowadzały do prostackiego Tak/Nie/Zdejmuj spodnie. Przeciwnie, dadzą sporo znanych z poprzednich Falloutów możliwości poprowadzenia dialogu od dyplomacji, przez kompromis, prowokowanie czy zwyczajne obrażanie rozmówców. Będzie również można kłamać.

-System walki, zdaniem Kierona Gillena, wywołuje mieszane uczucia. W zależności od ilości punktów zręczności bohater korzysta w czasie walki z odpowiednio długiej pauzy, w czasie której może wykonać kilka akcji. Kiedy czas znowu rusza wybrane akcje są odgrywane jako filmowa sekwencja ruchów.

http://gamecorner.pl

Hmmm, niby ciekawy system rozwoju postaci, ale jak nie bedzie słusznej ilości perków do wyboru to będzie lipa. I mam nadzieję że Dogmeat nie będzie tak beztrosko wbiegał pod lufy mutancich minigunów jak to mialo miejsce w dwójce. Aha, nie będzie dema, potwierdzone info

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona