Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 20:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18973 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 944, 945, 946, 947, 948, 949  Następna strona
Premier League - liga angielska 

Kto wygra ligę w sezonie 2017/2018?
Manchester United 35%  35%  [ 28 ]
Manchester City 29%  29%  [ 23 ]
Chelsea 6%  6%  [ 5 ]
Arsenal 14%  14%  [ 11 ]
Tottenham 8%  8%  [ 6 ]
Liverpool 8%  8%  [ 6 ]
Inna drużyna 1%  1%  [ 1 ]
Liczba głosów : 80

Premier League - liga angielska 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Premier League - liga angielska
  Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 11:08
mzmigrod napisał(a):
A ja jednak będę obstawał przy swoim, że jak ktoś się tu o czymś przekona, to raczej ślizg. KDB złapie zadyszkę? Pomijając, że jeszcze tego nie widziałem, to proszę bardzo - Gundogan już czeka.

Wymyślajcie dalej, a Guardiola w tym czasie sobie spokojnie tę ligę zje, wszyscy wiedzą, że pod względem taktycznym jest ona dnem i chyba nikogo nie powinien dziwić, że taki wizjoner jak Pep ją powyjaśniał już w kilka kolejek.

Bakan, z Tobą nie chce mi się dyskutować, bo albo nie czytasz, co ja piszę albo tego nie rozumiesz. Ja Ci o czasach, kiedy Guardiola pracował w Monachium, Ty mi o obecnej sytuacji w Niemczech. Ja Ci o ogólnej sile kadry, a Ty mi wymieniasz pojedynczych zawodników, którzy "mogliby się załapać do pierwszej 11 City", jakby to w ogóle czegokolwiek dowodziło.

Ty, ale co Ty pierdolisz o jakimś wizjonerze, który wyjaśnił ligę w kilka kolejek skoro raz: to już drugi sezon pracy Guardiolii, dwa: start w tamtych rozgrywkach miał podobny do obecnego, a ostatecznie w nich nie triumfował, trzy: ligę już zdążył wyjaśnić w tamtym sezonie Conte, który rozpoczął pracę w nowym klubie w podobnym czasie co Guardiola. Przypominam, że twój wizjoner będzie się mierzyć w kolejnych miesiącach z innymi fachowcami takimi jak wyżej wspomniany Włoch, Pochettino czy Mourinho. Poziom taktyczny PL może faktycznie odstaje od innych lig jednak za sprawą wyżej wymienionych podnosi się przynajmniej w czołówce.

Czym różni się polityka i sytuacja Bayernu za czasów Guardioii od obecnej? Przecież Pep nie pracował tam 20 sezonów temu tylko całkiem niedawno. Główną siłą Bayernu na krajowym podwórku jest możliwość notorycznego osłabiania potencjalnych rywali. Tak było 10 lat temu, 5 lat temu i jest teraz. Guardiola miał w swoim składzie Hummelsa, Goetze i Lewego, jak ta Borussia miała z nim rywalizować? To tak jakby Pep w przyszłym sezonie sprowadził sobie Azpilicuetę, Hazarda i Kante. Wiadomo, że stosuję tu pewne uproszczenie ale do takiej sytuacji nie dojdzie bo Anglia to nie Niemcy i tu nikt nigdy nie będzie miał takiej pozycji jak Beyern u siebie.

Dobrze, że jeszcze kilka bramek Moraty i Cię tu nie ma bo straszne farmazony pierdolisz.

Ostatnio edytowano środa, 8 Listopada 2017, 11:50 przez Bakan, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 11:30
O kurwa, podbijam mzmigrod'a

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 11:53
Ja uważam, że City sięgnie po mistrzostwo, typowałem tak też przed sezonem. Nie uważam natomiast, że to będzie spacerek i do takiego Arsenalu z 2003/2004 (?) raczej też nie nawiążą.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 12:27
Krótka historia o tym, dlaczego nie wolno dyskutować z Bakanem:

Bakan napisał(a):
raz: to już drugi sezon pracy Guardiolii, dwa: start w tamtych rozgrywkach miał podobny do obecnego, a ostatecznie w nich nie triumfował

Spoiler:

Cytuj:
Guardiola miał w swoim składzie Hummelsa, Goetze i Lewego, jak ta Borussia miała z nim rywalizować?

I Ty się jeszcze pytasz, dlaczego wizjoner?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 13:15
W tamtym roku do 10 kolejki City było na pierwszym miejscu i bodajże wygrali pierwsze 6 spotkań więc start mieli podobnie jak w tym sezonie bardzo dobry.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 13:25
Ale czego dokładnie nie rozumiesz z tych dwóch grafik powyżej?

Jakby mieli taki start jak w zeszłym sezonie to w ogóle byśmy tej dyskusji nie prowadzili.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 13:41
@up - niezła beka :bowdown:

Bakan napisał(a):
Nie uważam natomiast, że to będzie spacerek i do takiego Arsenalu z 2003/2004 (?) raczej też nie nawiążą.

Nikt nie wspomniał, że powtórzą ten wyczyn bo to jest raczej już nie do powtórzenia. Zwłaszcza, że liga od tamtych lat się mocno wyrównała to raz, a dwa, że niesamowicie też wzmocniła. Dodatkowo sam Guardiola mówi, że ten wyczyn jest zarezerwowany dla Arsenalu. Poza tym wtedy Arsenal nie zjadł ligi - 90pkt 26w 12r 0p co jest fenomenalnym wynikiem pod kątem braku porażki prze z cały sezon jak długi i szeroki (a gdyby nie nurek Roo to pewnie by było 50+ seria całościowo) - w zeszłym roku CFC miało 93pkt na liczniku zdobywając mistrza. Poza tym lata wstecz to przeważnie 2 czy 5pkt różnicy na koniec względem wspomnianych 90. Oczywiście zdarzył się i mistrz z 80pkt - ale skoro CFC w zeszłym roku przebiło sumę punktów to chyba o rozjebaniu ligi nie ma co mówić. Wydaje mi się, że rozjebać ligę to można przy ~100pkt w sezonie co było by ewenementem (podobnym do braku porażki przez cały sezon). Tylko jakbyś sięgał lepiej pamięcią w lata 03/04 to sezon Arsenalu był bardzo dużym ślizgiem i wieloma szczęśliwymi trafami... ale jak to mówią - szczęście sprzyja lepszym. Nie ma co bagatelizować tego wyczynu (żeby ktoś mi nie zarzucił) bo jest to złotymi literami pisany rok Arsenalu, ale nie ma też co ujmować zeszłego roku CFC skoro zdobyli 3pkt więcej - wygrali 4mecze więcej jednak. Trochę chaotyczny post ale mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi ;)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 14:50
Rozumiemy, bo to w większości oklepane stwierdzenia i wątpię ze ktoś w tym długim poście przeczytał coś czego nie wie, no offence ofc bo masz racje.
Nie rozumiem za to postu millsa
mills napisał(a):
Przyjdzie boxing day, kaczka aquero się połamie, zdarzy sie remisik z jakimś Burnley czy wba na wyjeździe, ktoś że środka np KDB złapie zadyszkę i stopnieje przewaga. Póki co maszyna Pepa zajebiście sobie radzi, ale takiego komfortu jak w Bayernie nie ma i o tym się może lada moment przekonać.

To już się zdarzyło, Aguero się połamał, zdarzył sie remisik z jeszcze gorszym niż wymienione przez Ciebie drużyny Evertonem, i to u siebie. Nie napalajcie się na tę zadyszkę, bo oni już teraz często grają co 3-4 dni, bo maja podobny skład na ligę, lige mistrzów i nawet ten śmieszny Carabao Cup.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 14:55
mzmigrod napisał(a):

Jakby mieli taki start jak w zeszłym sezonie to w ogóle byśmy tej dyskusji nie prowadzili.

A Ty rozumiesz słowo "podobny"? W tym wypadku przez słowo "podobny" mam na myśli "również dobry" a nie "równie dobry". Nie chce mi się pierdolić w sprawdzanie tabelek bo szkoda mi na Ciebie czasu ale pamiętam, że w tamtym sezonie po kilku kolejkach nadgorliwcy też robili z niego dominatora ligi a jak się skończyło wiemy wszyscy. Poza tym podałem kilka argumentów, odpowiedziałeś na jeden i to jeszcze słabo przez to, że nie rozumiesz znaczenia słowa pisanego w rodzimym języku, masz kurwa linka, żebyś przestał się motać: https://pl.wiktionary.org/wiki/podobny

Krótka historia o tym, dlaczego nie wolno dyskutować mzmigrodem:
Spoiler:

Ostatnio edytowano środa, 8 Listopada 2017, 15:00 przez Bakan, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 14:58
Griffin71 napisał(a):
A co do Moyesa to chyba zapominacie jak radził sobie z Evertonem, który po odejściu Rooneya miał nie lepszy skład niż obecnie WHU. Wejść w buty Fergusona się nie udało, ale nikomu by się nie udalo, a Sunderland był już nie do odratowania, tam nie licząc jednego napastnika i jednego bramkarza było 0 jakości. Nadal zreszta jest, bo widać jak ten klub sobie radzi jak tę dwójkę sprzedano.

Z tym, że za czasów Moyesa w Evertonie liga była słabsza i można było łatwiej robić wynik ponad stan w skali sezonu. Zdarzały się sytuacje gdzie drużyna łapała się w okolice pucharów, wzmacniała i w następnych rozgrywkach walczyła o utrzymanie (z pamięci: Newcastle, Aston Villa, chyba również WHU) i sam Everton miał słabe sezony bez jakichś rewolucji w składzie.
Co do składu WHU, ma jakość, ale jest fatalnie zbudowany, podstarzały, Bilic bez Payeta osiągał 1.1 punktu na mecz. Sam propsowałem Moyesa w Sunderlandzie przed zeszłym sezonem i byłem zaskoczony jak źle to wyglądało, ale nie można rzucać gównem, zrobił co mógł. Teraz będzie jakieś 14-15 miejsce, tylko czy sympatycznemu Szkotowi to pomoże czy go pogrzebie nie jestem w stanie powiedzieć.

Powrót do góry

Post Premier League - liga angielska
  Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 15:00
No jasne ze 14 miejsce to będzie sukces

Jest jakaś magia w patrzeniu na lecących samobójców. Część spada spokojnie. Pewnie są pogodzeni z losem, jakby doświadczyli już wszystkiego. Resztę po puszczeniu barierki ogarnia panika - dopiero zrozumieli co tak naprawdę zrobili, że problemy ostatnich dni, tygodni można było rozwiązać. Teraz czeka na nich tylko twarde jak beton lustro wody.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 15:42
Bakan napisał(a):
mzmigrod napisał(a):

A Ty rozumiesz słowo "podobny"? W tym wypadku przez słowo "podobny" mam na myśli "również dobry" a nie "równie dobry". Nie chce mi się pierdolić w sprawdzanie tabelek bo szkoda mi na Ciebie czasu ale pamiętam, że w tamtym sezonie po kilku kolejkach nadgorliwcy też robili z niego dominatora ligi a jak się skończyło wiemy wszyscy. Poza tym podałem kilka argumentów, odpowiedziałeś na jeden i to jeszcze słabo przez to, że nie rozumiesz znaczenia słowa pisanego w rodzimym języku, masz kurwa linka, żebyś przestał się motać: https://pl.wiktionary.org/wiki/podobny

Gówno mnie obchodzi, co masz na myśli, słowa mają swoje znaczenia i Twoje myśli ich nie zmienią.

Alberto Moreno i Harry Kane zaliczyli podobny start sezonu. Co prawda, ten pierwszy strzelił kilkanaście goli we wszystkich rozgrywkach, a drugi jedynie wywalczył sobie miejsce w składzie, co jednak przy jego sytuacji w ostatnim czasie należy uznać za dobry start. I choć nie równie dobry jak Harry'ego Kane, to jednak również dobry. A więc podobny, co jest przecież jasne. Mam nadzieję, że wyjaśniłem każdemu, kto do tej pory nie wiedział, że podobny oznacza "również dobry".

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 16:35
Hahaha

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 16:39
Ale się drapiecie. Zabawne to przekrzykiwanie się "City oklapnie!!!1" - "Chuja! Zjedzą ligę do stycznia!!!".
Tak naprawdę nie macie pojęcia jak będzie.
Jeśli miałbym przewidywać to City pogubi parę punktów, ale rywale też więc utrzymają przewagę do wiosny. Patrząc na to wszystko to bardziej zapowiada się na straty punktów takiego Tottenhamu, Chelsea czy United. Większość czeka do grudnia i meczów City z Tottkami i United, niech wygrają jeden z tych dwóch, wcześniej nie gubiąc punktów to wtedy zrobi się poważnie dla klubów goniących.
Argument z tym, że rok temu też zaczęli dobrze punktowo nietrafiony. Ten zaczęli lepiej, to po pierwsze, po drugie gra jest zupełnie inna. W poprzednim sezonie wjechali na świeżości myśli Guardioli, ale gra nie była rewelacyjna, kilka wymęczonych zwycięstw i z meczu na mecz wyglądało to coraz gorzej.
W tym sezonie nie widzę takich symptomów. Jest oranie słabiaków, dobra gra z mocnymi rywalami, poukładany zespół, rotacje i dobra ławka, bo kilku grajków jeszcze ma do zagrania. Pep ma totalną kontrolę sytuacji. Tu z meczu na mecz, jest albo lepiej, albo dobrze jak wcześniej. Siła drużyny rozkłada się na wielu graczy, bo raz może odpalić KDB, raz Sane, albo Aguero zapakuje hattricka, czy nawet Sterling z ławki zrobi swoje. Jeśli nie będzie jakiegoś pandemonium, to trudno oczekiwać, że coś tu się wypali w pewnym momencie.
Nawet jeśli Manchester City będzie miał dołek, to nie wierzę w taką siłę ich rywali, że powygrywają wszystko jak leci i zdołają ich wyprzedzić.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 23:04
z najblizszych 13 meczy chelsea najturdniejszymi rywalami sa Liverpool [wyjazd] i Atletico [w domu], takze spokojnie pogubia w chuj punktow XD

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 23:38
Liga angielska to najrówniejsza i najlepsza liga na świecie, gdzie wszystkie drużyny z powodzeniem mogłyby się bić o mistrzostwa innych czołowych lig Europy, dlatego uważam, że mecze z Liverpoolem są równie ciężkie co mecze z Bournemouth czy Crystal Palace.

ragus napisał(a):
Zresztą imo od Busquetsa lepszy technicznie to nawet jest byle Bonaventura, lub Arteta, o takim Ramseyu nie wspominając.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: środa, 8 Listopada 2017, 23:53
Akurat pogubienie punktów przez Chelsea jest możliwe z każdym w tym sezonie
City pokazało charakter w meczach z trudnymi rywalami (Czelsi, Livki, Arsenal), więc patrzę z nadzieją na pozostałe starcia z czołówką. Do pełni szczęścia brakuje mi tych niepotrzebnie (kto oglądał mecz to pewnie się zgodzi) punktów z Evertonem

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 9 Listopada 2017, 00:40
Kto oglądał mecz tez się zgodzi ze to był najlepszy mecz Evertonu od rozjebania Bournemouth w lutym

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 9 Listopada 2017, 01:26
Ja bym do tego wszystko co piszecie o City dodał jeszcze jedno, o czym się mówi nieco mniej,a mianowicie: Ederson. Od tego gościa bije niesamowita pewność siebie i wprowadził mega spokój w tyłach. Pamiętacie pewnie te statystykę, że to co leci w bramkę Claudio Bravo to wpada, teraz jest dużo inaczej.Ok, Stones i Otamendi się trochę poprawili, choć dla mnie to jest takie chwalenie ich jak Glika, bo często strzelają gole, Stones nieźle też wprowadza piłkę, ale jednak nadal to nie jest światowy top. A bramkarz w zespole marzącym o tytule jest mega ważny, Courtois w zeszłym sezonie ratował punkty np z Sunderlandem, a początki na Wyspach miał dużo słabsze. Już nie mówiąc o De Gei i jak wiele on zdobywa punktów Manchesterowi United od lat.Także ofensywa City zrobiła postęp i jest tam tak dużo graczy, którzy mogą zrobić różnicę, że aż ciężko wybrać pierwszy skład, ale myślę, że były bramkarz Benfici jest równie ważny w tej maszynie Pepa.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Czwartek, 9 Listopada 2017, 12:27
Griffin71 napisał(a):
Kto oglądał mecz tez się zgodzi ze to był najlepszy mecz Evertonu od rozjebania Bournemouth w lutym

Myślałem raczej o ukaraniu Walkera, z którym się nie zgadzam

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18973 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 944, 945, 946, 947, 948, 949  Następna strona