Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Września 2017, 07:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Literatura sportowa 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Literatura sportowa
  Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:07
Temat zbiorczy o wszystkich książkach kręcących się wokół sportów jako takich.

Ze swojej strony polecam "Drugą stronę medalu" Kuleja, ciekawy opis jego upadków (libacje, bójki) i wzlotów jako pięściarza.
Co jeszcze polecacie? Książkę o Kowalu muszę przeczytać jak tylko dorwę, książka o Iwanie była zapowiadana na Weszło. Ktoś wspominał o książce Jurka Dudka. Chciałbym jeszcze dorwać książkę Ibry i Ancelottiego (Preferisco la Coppa), tylko, że one są po włosku (i szwedzku :wink: ), ale to nie problem.

Co polecacie? Co z NBA? Szukam też jakichś książek o taktyce piłkarskiej, zarówno włoskich jak i angielskich, wiem, że tam ten rynek jest dość rozwinięty.

Powrót do góry

Post Re: Literatura sportowa
  Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:11
Podobno biografia Armstrona fajna sprawa, ale nie mogłem dorwać jak chciałem.

http://spojrzeniezkanapy.pl/ premier league, fantasy i futboool
http://www.wygrywamzanoreksja.pl

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:12
Jako, że robie teraz papiery trenerskie z pilki noznej mam troche ksiazek na polce i sporo materialow na dysku, moze potem cos ogarne i powrzucam, ale nie obiecuje

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:16
O Armstrongu czytałem "Wojna Lance'a Armstronga", co prawda dawno temu, ale miło ją wspominam, dobrze napisana. Polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:20
Harald "Toni" Schumacher "Gryźć Trawę"

Jedna z pierwszych biografii z jaką miałem doc czynienia i muszę przyznać, że bardzo fajnie się ją czyta. Zaledwie 158 stron, więc jak ktoś się wciągnie przeczyta ją raz dwa. Dla mnie dobra książka dzięki której dowiedziałem się kilku ciekawych aspektów dotyczących niemieckiej kadry w latach 80-tych.

Magic Johnson "Moje Życie"

Też bardzo spoko książka. Przeczytałem jednym tchem, na niektóre sprawy patrzę teraz inaczej. Chodzi tu przede wszystkim o moją niechęć do Birda, czy Isaha Tomasa.

Jerzy Dudek "Uwierzyć w siebie, do przerwy 0:3"
Kazimierz Górski "Piłka jest okrągła"

Zabieram się za jakąś ciekawą książkę dotyczącą NBA, ale nie wiem za bardzo za co. Może biografia MJ'a? Znacie jakieś kozaki?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:23
"Inverting the Pyramid: The History of Football Tactics" Jonathana Wilsona. Najlepsza książka o piłce nożnej jaką dane mi było przeczytać. Absolutny mus.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:27
Historia Polskiej Piłki Nożnej.

Opis wszystkich MŚ jak również droga Polaków w każdych finałach.

Statystyki,ciekawostki.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:56
świetny temat :wink:
Już kilka tytułów na pewno sprawdzę. Osobiście polecam biografię Jordana (tylko nie pamiętam dokładnie, którą, bo kiedyś pożyczyłam i mi nie oddali i teraz nie mogę sobie przypomnieć tytułu, to było chyba 'grać i wygrać'), bo świetna książka. Do sprawdzenia mam Rodmana, O'Neala (bo chyba już wyszła) no i przede wszystkim The Book of Basketball Simmonsa i ksiażka Donaghy'ego (sędzia, którego wywali a watmosferze skandalu, a on później opisał jak sędziowie wpływają na mecze). Mam kilka książek o taktyce, z polski niezłe są nawet Hucińskiego, z USA też mam kilka, a na kilka poluję, ale to chyba mało interesujące akurat.
Z piłkarskich - nie ma przekładu na polski, ale naprawdę polecam biografię Garego Neville'a, niedawno wyszła. Opisuje mnóstwo ciekawostek z szatni, relacji między zawodnikami, historii z reprezentacji, przybliża system szkoleniowy w United, osobę Fergusona i ogólnie ciekawie jest to napisane, więc bardzo szybko się czyta. Spoko jest też biografia Maradony i Besta, chociaż ta druga pisana jest takich charakterystycznym stylem, ale obie są bardzo ciekawe.
Giggsa dopiero zaczęłam, więc się nie wypowiem, Kowala polecam, bo chociaż go nie lubię i w jego książce też czuć jego zbytnią pewność siebie i cwaniactwo (moim zdaniem :wink: ) to na pewno ciekawa pozycja, dość kontrowersyjna, ale przytacza naprawdę dużo historii i sytuacji o których się nie mówiło, a wszystkich interesują :wink:
O taktyce to zależy, z tych co widziałam ostatnio to niezła jest np. Stępińskiego, ale on tam opisuje bodajże 4-4-2 system, więc to ciężko stwierdzić, które są dobre, bo często są to właśnie takie, nastawione na szkolenie i skupiające się na jednym systemie, więc do czytania to taka średnia lektura :wink:
Jest jeszcze sporo książek, które chciałabym przeczytać, np. wyżej wymieniona Ibrahimovica, ale czasami nie pozwala czas, a czasami język, a innym razem ciężko je dostać. Na pewno też jakieś pominęłam z tych, które czytałam.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 11:57
Czytał ktoś biografię Roy Keane'a? Dobra?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:25
Zieliński Roman - "Liga Chuliganów"

Czy to hip-hop'y, czy to już rapy?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:28
Biografię Giggsa przeczytałem, w zasadzie nic spektakularnego. Ot taka solidna biografia bez żadnych skandali - Pol tylko na końcu zaznacza jego upadek moralny jako ikony sportowca bez skandali. Biografia Kowalczyka zajebista, bez kitu polecam bardzo każdemu, świetnie się czyta. E-book lata gdzieś po chomikuj.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:39
George Best - Strzał w przerwie.
KLASYK przez duże K!

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:44
Zakładałem wczoraj TAKI SAM TEMAT ale mi neta wyjebało :cool:
Mam książkę Jerzego Dudka "Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0:3" i Xaviego "Barca moim życiem". Czytałem tez książkę Iniesty, ale dużo gorsza (co on tam dupe liże :bowdown: ) od tej Xaviego

I guess we'll never know

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:48
Obrazek

mam to, piekne zdjecia,
opisywane sa dekady, najciekawsze wydarzenia, najlepsze sklady w danych latach
nawet dla zdjec samych warto przejrzec

https://www.facebook.com/StopNiuskulizacjiPolski
https://www.discogs.com/seller/bialysto ... WO/profile

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:49
ja se kupiłem niedawno biografię Garrinchy.

Widziałeś jedno osiedle? Widziałeś je wszystkie.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:50
Co do literatury bokserskiej to oprócz Kuleja jest m.in.:

"Tygrys.Opowieść o Jacku Dempseyu"
"Urodzony by walczyć. Historia Stanleya Ketchela, najlepszego polskiego pięśćiarza wszech czasów"
"Saleta.Łowca Adrenaliny"
"Bestia.Historia Mike'a Tysona"
"Największy.Opowieść o Muhammadzie Alim"

Wszystkie te książki to beletrystyka, czyli fabularyzowane biografie, autorem jest Przemysław Słowiński. Pierwsze 3 tytuły już za mną, ale Mike'a i Alego nie moge nigdzie dorwać(nakład wyczerpany).

Kojarzę jeszcze:

"Slynne pojedynki" Aleksandra Rekszy - dużo tu o informacji z historii boksu, wielkich walk z dawnych lat(nawet z XIX wieku, kiedy walczono jeszcze na gołe pięści).

"Pamiętnik Feliksa Stamma" Kazimierza Gryżewskiego, dla tych co nie kojarzą - Stamm był wybitnym trenerem polskich pięściarzy i twórcą tzw. polskiej szkoły boksu.

"Silniejszy niż strach. Moje życie" oraz "Tygrys. To ja" - książki o Darku Michalczewskim.

"Człowiek ringu" Marco Cerrasiniego - historia Jamesa J. Braddocka, pięściarza i mistrza świata z lat 30.

"Parada championów - na ringu i za kulisami" Krzysztofa Kraśnickiego - charakterystyki, opisy życia i walk mistrzów świata od John L.Sullivana do Joe Louisa.

No i można wspomnieć o Albumie Przeglądu Sportowego dot. Boku zawodowego - naprawdę dobry album, zawierający opis największych, najważniejszych pięściarzy w historii.

Z innych:
"Got Fight" - biografia Forresta Griffina - zawodnika UFC wagi LHW(chyba tylko jęz. ang.)
"Death Clutch" - książka o Brocku Lesnarze - zawodniku UFC wagi ciężkiej(też chyba tylko jęz. ang.).
"Dana White-King Of MMA" autorstwa June White - żony prezydenta UFC(również jęz. ang.).
"Okna Czasu. Krótkie życie Bruce'a Lee" Przemysława Słowińskiego - beletryzowana biografia Bruce'a.
"Robert Kubica - Moja pasja" - książa - wywiad z Robertem
"NBA Vademecum kibica" Marka Vancila i Dona Jozwiaka - świetne vademecum o najlepszej lidze koszykarskiej świata, książka ma już swoje lata, bo prawie 15, ale i tak nadal jest jedną z moich ulubionych.

Ostatnio edytowano Czwartek, 29 Grudnia 2011, 12:13 przez Petit Frere, łącznie edytowano 4 razy

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 12:51
czytałem chyba tylko tę książkę Kołtonia, co porównywała Janasa i Leo. śmieszna trochę, bo laurka dla tego drugiego, a później wiadomo, co było.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Grudnia 2011, 14:16
A właśnie, co oprócz Ligi chuliganów jest traktujące o tej tematyce? Niedawno stosunkowo coś podobnego wyszło, Stadiony w ogniu(?) , jest coś poza tym?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Grudnia 2011, 22:49
Taki sam temat chciałem założyć.

Ja przede wszystkim polecam "Kowal-Prawdziwa Historia" Wotjka Kowalczyka - to jest absolutny must-have. Pisał ją w współpracy z Stanowskim z (PS, teraz Weszło!), więc jest napisana spójnie i logicznie, a niektóre historie i fakty przytaczane tam przez "Kowala" to są takie hity, że książkę się czyta momentalnie. Druga pozycja - El Diego - byłaby dobra, gdyby właśnie ktoś Maradonie pomógł to zredagować i napisać, tak jak kogoś do pomocy wziął Kowal - który przy Diego jest przecież mistrzem elokwencji. A tak to mamy też ciekawą książkę, ale tak pogmatwaną, i napisaną takim przećpanym językiem, że naprawdę b. ciężko mi się to czytało. Wygląda to tak, jakby puszczono to bez żadnej edycji, raz napisane, do drukarni, książka w sklepie. No i 3 pozycja "Uwierzyć w siebie czyli 0:3 do przerwy" - Jurka Dudka. Byłem zdziwiony, nie nastawiałem się jakoś specjalnie, a to też jest solidna pozycja. Kilka ciekawych spostrzeżeń, sporo o dzieciństwie - także polecam, jak ktoś nie czytał.

Teraz sobie nie przypominam, ale biografii chyba więcej nie przeczytałem - teraz wezmę się chyba za George'a Best'a, bo wydaje się to ciekawa postać. No do reszty mnie jakoś nie ciągnie, wątpię, żeby Iniesta czy Xavi coś ciekawego przeżyli w tej karierze.

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: Piątek, 30 Grudnia 2011, 22:54
książke ibry sprawdź (nie czytałem ale na bank mocna musi być)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona