Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 18 Grudnia 2018, 17:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Rewolucja w piłce 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Rewolucja w piłce
  Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 16:21
http://www.sport.pl/pilka/1,65041,10024 ... cja_w.html
oraz dla hejterów GW

Najlepsze europejskie kluby piłkarskie zagroziły oderwaniem się od FIFA i UEFA i stworzeniem własnych rozgrywek, jeśli federacje nie zgodzą się na ich warunki. Do buntu nawołuje prezes Bayernu Monachium, a głównymi postulatami klubów jest wyeliminowanie korupcji w federacjach.
Wg raportu dziennika "The Gurdian" kluby są rozczarowane przebiegiem rozgrywek europejskich i grożą stworzeniem własnej ligi, która ma funkcjonować jako najważniejsze rozgrywki klubowe. Za zmianami może się opowiedzieć aż 197 klubów z wiodących lig skupionych w Europejskim Zrzeszeniu Klubowym (ECA).

Europejskie kluby mają podpisaną umowę z UEFA, która zobowiązuje je do udziału w europejskich pucharach jak Liga Mistrzów czy Liga Europy oraz do uwalniania piłkarzy na międzynarodowe mecze. Umowa wygasa jednak już w 2014 roku i może nie być przedłużona.

Do rewolucji w piłce nożnej najbardziej aktywnie wzywa prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge. W środę ostro zaatakował FIFA, co było zwieńczeniem napiętych stosunków pomiędzy organami regulującymi i klubami.

- Sepp Blatter utrzymuje, że uporządkowuje grę, ale tak naprawdę nikt mu nie wierzy i to mówi samo za siebie. Nie jestem optymistą, bo oni stale twierdzą, że system działa, jak należy. To pieniężna machina - mówił rozgoryczony Rummenigge.

- To fajna gra, ale jest sterowana przez skorumpowanych ludzi. Nie mogę zaakceptować tego systemu i nie jestem sam.

FIFA coraz szybciej traci władzę, a jej liderom brakuje zarówno woli jak i możliwości, by wyeliminować korupcję.

- Fakt, że Bayern Monachium, który zawsze był blisko instytucji, tak stanowczo zabiera głos, oznacza, że punkt przełomowy jest bardzo blisko - powiedział członek ECA na łamach "The Guardian".

- Porozumienie z UEFA dobiega końca w 2014 roku. Po tym czasie nie musimy przestrzegać warunków FIFA i UEFA. Nie będziemy musieli grać w ich rozgrywkach - dodał.

Po stronie ECA są takie kluby jak Barcelona, Real Madrid, AC Milan, Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Manchester City czy Tottenham Hotspur.

Powrót do góry

Post Re: Rewolucja w piłce
  Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 17:47
Jaram się, jeszcze nie dawno myslałem o czymś takim.
Mam nadzieje, że dojdzie do skutku.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 21:03
soulkast napisał(a):
Jaram się, jeszcze nie dawno myslałem o czymś takim.
Mam nadzieje, że dojdzie do skutku.

Tak jasne i będzie tak jak w koszu :mad: .

Euroliga kontra reszta słabeuszy :damn:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 21:09
oglądasz typie eurolige w ogóle?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 21:12
Alien napisał(a):
oglądasz typie eurolige w ogóle?

tak oglądam no i co??Widziałem mecze Prokomu.Oglądałem na sopcascie

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 28 Lipca 2011, 21:40
Nie ogarniam o co chodzi w koszu. Też był jakiś rozłam?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 29 Lipca 2011, 07:24
w koszu jest przepaść między europą, która płaci zawodnikom na czas i tą która nie płaci. Tyle, że to by było bardziej NBA a nie euroliga, bo chodzi o najlepszych grajków świata. Nie ten marketing, nie ten hajs.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 29 Lipca 2011, 12:07
I bardzo dobrze. Oby się udało. Komercja była i zapewne będzie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2011, 11:17
Ja tam bym się cieszył, gdyby te drużyny odłączyły się od Ligi Mistrzów, bo lubię dobrą piłkę :wink: A niech sobie robią nudną jak flaki z olejem Superligę, w której co drugi mecz będzie się kończył wynikiem 0-0 i po rozegraniu 250, obliczeniu statystyk będzie można wyłonić prawdziwie najlepszą drużynę w Europue.

Mam nadzieję, że wtedy powstanie normalna LM, z systemem pucharowym, z równym traktowaniem, i wynikami, które będzie ustalało boisko i trochę fart, bo to jest piękne w piłce, a nie milion statystyk i spotkań, ja lubię widowiskową grę, każdy mecz o coś, tak jak np. dzisiaj Legia gra z Turkami, to jest mecz, rozstrzygnięcie w 90 minut a nie jakieś ligowe potyczki po 0-0, ciągnące się miesiącami. Mam nadzieję, że kibice klubów którym się im ten pech przytrafił i chcą ich wykastrować z emocji, stworzą własne kluby, i też się do normalnej piłki. A nie rozgrywek KFC na Samsung, przecież to będzie takie nudne, że kurwa ja bym tego nie oglądał. Przecież cąły bajer meczu Chelsea - Barcelona polega na tym, że raz zagrają, a potem nie wiadomo kiedy, a jak będziesz miał to co tydzień w ilości 8 sztuk ? Wiadomo, że kibice Samsunga się zajarają, ale na bank to uzdrowi sytuację w LM.

Piękny pomysł.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2011, 22:14
Co Ty pierdolisz ?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2011, 08:34
To pierdolę, że odłączenie się tej 16-stki od reszty Europy to będzie najlepsze co może być dla piłki nożnej. Wy będziecie mieli co tydzień fetowanie Kaki, a od nas się w końcu wszyscy odpierdolą ( mam nadzieję ) - coś pięknego.

Tylko, że w końcu ta Superliga się skończy, jak będziesz miał co tydzień super giga mecz, kibicom musi się to znudzić, zresztą przecież o zwycięstwo w niej po tam 17 kolejkach będzie walczyć już np. 4-5 drużyn załóżmy, no a reszta - ani nie może spaść, ani walczyć o coś - i dojdzie do paradoksu, że mecz typu Real - Chelsea - nie będzie żadnym dwumeczowym szlagierem, tylko 1 będą już mieli 4 miejsce max np. drudzy 7 - i to będzie mecz o pietruchę. Kurwa, po 4 latach nikt na takie mecze nie będzie chodził.

Zresztą - jak padają słowa o korupcję - ze strony ludzi, którzy tam siedzą - prezesi Bayernu itd- to ktokolwiek już wierzy, że np. te błędy są dziełem przypadku, a sędzia to tylko człowiek ? Taka Francja nigdy nie powinna grać na MŚ 2010 i to wie każdy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2011, 15:49
http://babol.pl/kat,1025465,title,Rewol ... omosc.html

Jak dla mnie, to to już jest trochę przesada.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2011, 16:29
Ev
Cytuj:
Za zmianami może się opowiedzieć aż 197 klubów z wiodących lig skupionych w Europejskim Zrzeszeniu Klubowym (ECA)

Więc nadal nie wiem o czym pierdolisz, bo nikt nie wspominał o żadnej lidze dla 16 klubów.

anioł Dlaczego ? Przecież to zajebiście usprawni widzom oglądanie meczu, już nie będzie akcji, że jakaś głowa będzie przeszkadzać przez chwilę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ]