Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 23 Września 2017, 21:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
Bieganie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bieganie
  Wysłano: Sobota, 8 Kwietnia 2017, 11:46
W okresie kiedy schudłem nie miałem żadnej diety, po prostu mniej jadłem i odstawiłem alkohol.

Miałem przerwę na zimę, ale teraz powoli zaczynam wracać - biegam sobie po 7 km 4:40min/km, miałem w planach w tym roku maraton, ale nie ma szans - teraz przytyłem 6 kg ale to przez to że chodzę na siłkę + mam dietę, czuję się świetnie - myślę, że jak do biegania dorzucisz dietę to w ogóle ci wszystko poleci w dół bardzo szybko.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 8 Kwietnia 2017, 15:29
no przez miesiac bede jadł owsianke, pulpety z indyka, rybkie, warzywa na parze, ryż i serek wiejski. nie chce tez zbytnio zwolnic metabolizmu, bo potem bedzie ten słynny efekt joł joł, ale też chce szybko efekty. widzimy sie, chłopaki, za jakies dwa miesiacu na tym fp - https://www.facebook.com/MChZpage/

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 8 Kwietnia 2017, 19:52
Jarek zacznij od takiego układu np 3 minuty biegu 1 minuta marszu i aż będzie 30 minut w sumie. Nie zniechęcisz się a zobaczysz że za miesiąc bez problemu 30-40 minut ciągiem z uśmiechem na ustach będziesz robił.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 8 Kwietnia 2017, 23:05
Jarekk, ściągnij sobie apkę od Nike do biegania, tam jest asystent wgrany, który Ci rozpisuje treningi. To jest, na początku musisz testowo przebiec tyle ile możesz na pełnej, a po tym trener personalny Ci treningi rozpisuje odpowiednio do Twoich możliwości. Mi się przydało i tak zaczynałem w tamtym roku w sumie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Kwietnia 2017, 08:38
bardzo wam dziękuję za rady. zaraz wychodzę na bieganko właśnie, spróbuję rozłożyć to tak, jak napisał Shpaner, a wieczorkiem ogarnę tę apkę :)

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Kwietnia 2017, 10:32
Ja dużo biegałem ponad 4 lata temu, gdzieś w okolicy 3 gimnazjum - 1 technikum robiłem to regularnie i schudłem z 80 kg do 60 kg(żadna dieta, po prostu jadłem bardzo mało, ), co swoją drogą było głupotą i sporą przesadą no ale jak są efekty to i zapał wzrasta, a biegałem po 4-5 razy w tygodniu. Kilometrów nie mierzyłem, biegałem raczej na czas po wioskach, jak już sobie kondycje wyrobiłem to przeważnie po 45 minut czasami więcej. Przez ostatnie 4 lata tyłem(obecnie 83kg) i generalnie olałem regularne uprawianie sportu, biegałem sporadycznie, jakieś małe zrywy typu 2 razy w tygodniu, potem 3 tyg nic etc. ale i tak jestem lekko w szoku, że mimo braku regularności dalej jestem w stanie biegać po 45 minut i mieć siłę na więcej

Pamiętam że pierwsze tygodnie to była katorga, po 15 minutach kolka i projekt samobójstwo, po miesiącu/dwóch zaczniesz ogarniać także Jarekk głowa do góry i wytrwałości :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Kwietnia 2017, 10:38
Ja też jestem #teambieganie, ostatnio ponownie zacząłem od 5km i co trening kilometr więcej (skończyłem na 9), tempo mniej więcej 5.30 bo daleko do formy. Ale jest to piękna sprawa, dochodzę do siebie po rozstaniu i wracam do tego pięknego sportu, pół maraton jeszcze w tym roku w planach jest :)

#LFC

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 20:26
wiecie co? kondycyjnie wcale nie czuję się źle, ale okropnie pieką mnie mięśnie z przodu łydek, te przy piszczelach. po jakichś 500 metrach ból zaczyna narastać i utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres biegu. da sie to wytrzymać, ale jest bardzo uciążliwe. jak postepowac?

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 20:32
Rozgrzewaj się porządnie

Obrazek
http://www.last.fm/user/Badtripz
https://soundcloud.com/rapybitybletyfify

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 20:36
Dziś ustanowiłem swój nowy rekord jeśli chodzi o dystans: 16 km.
Biorąc pod uwagę, że regularnie biegam od początku roku i mam zerwane więzadło, to chyba nienajgorszy wynik?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 20:40
biegasz z zerwanym więzadłem?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 21:01
Tak. Naprawili mi łąkotkę, a więzadło zerwane.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 21:13
Jarekk napisał(a):
wiecie co? kondycyjnie wcale nie czuję się źle, ale okropnie pieką mnie mięśnie z przodu łydek, te przy piszczelach. po jakichś 500 metrach ból zaczyna narastać i utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres biegu. da sie to wytrzymać, ale jest bardzo uciążliwe. jak postepowac?

Przed każdym bieganiem co najmniej 10 minut rozciągania.
https://trenerbiegania.pl/blog/rozciaga ... ch-cwiczen
Rozciąganie to podstawa, po bieganiu też warto chwilę się porozciągać, zmniejsza to ryzyko zakwasów(a to na początku biegania jest sporą udręką).
W dodatku radziłbym zaopatrzyć się w dobre buty. Nie wiem, po czym Ty biegasz. Ja tylko po asfalcie - niestety, bo powinno się po nierównym terenie raczej - ponieważ mieszkam na nowoczesnym osiedlu, niby mam blisko las, ale trochę się cykam tam wieczorami łazić, szczególnie, że już sarny widziałem, a i wilki były tam obserwowane. XD W każdym razie miałem podobny problem, wracałem i bolały mnie w sumie głównie kolana. I to był dziwny ból, bo to nie było tak, że jakoś mi to strasznie dolegało, tylko czułem się, jakby mi ktoś wewnątrz nogi dwie kostki lodu włożył. Kupiłem jakieś randomowe buty z Asicsa, bo je polecali mocno, a i cenowo były spoko, i od tamtej pory zero problemów z nogami. Oczywiście od zawsze pilnowałem rozciągania, bo to podstawa tu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 12:48
mushroom napisał(a):
Tak. Naprawili mi łąkotkę, a więzadło zerwane.

chcesz mieć endoprotezę stawu kolanowego ? ;>

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 18:26
Raczej nie.
Podczas kilku wizyt w gabinetach słyszałem, że odpowiednio wzmocnione mięśnie są w stanie stabilnie utrzymywać staw i na razie nie planuję niczego więcej z tym robić.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 18:44
carbON napisał(a):
bo powinno się po nierównym terenie raczej

dlaczego? osobiście biegam wyłącznie po lasach, parkach i trochę mnie wkurwiają te górki, pagórki, dołki, szyszki, gówna jelenia itp. za każdym razem trzeba pilnować gdzie się stawia nogę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 20:36
Asfalt niszczy kolana i stawy mocno, zresztą kostka w takim parku też. Najlepiej biegać po lasach, ale polnych drogach, a nie wyrobionych ścieżkach asfaltowych. Oczywiście można w znaczny sposób zmniejszyć ilość urazów po bieganiu na asfalcie - trzeba dobrych butów i odpowiednia rozgrzewka/rozciąganie.
http://www.pawelbiega.pl/asfalt-czy-zie ... -biegania/
http://www.hyalutidin.pl/czy-bieganie-szkodzi-stawom
Pod tymi linkami więcej na ten temat.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 20:52
przecież wszystko może paść, głupie granie na orliku niszczy ci stawy, granie na hali i tak samo na naturalu, z bieganiem również, ale nie dziwię się jak ktoś zaczyna i nie ma wyrobionych mięśni i nawyków ruchowych.

wiadomo, pierdolololo teraz, ale to zależy od danej osoby i jej predyspozycji, bo ja na przykład kiedyś latałem po 15 kilometrów dziennie w okresie przygotowawczym, bo trener zrobił taką rozpiskę, później były robione badania przed sezonem i było wszystko w porządku, żadnych powikłań.

ale tak ogólnie już, to wiadomka że taki rozruch/truchty czy bieganie wyczynowe lepsze jest w terenie niż na takim płaskim podłożu, obuwie też dużo daje

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 21:03
Oczywiście że tak. :) Ale bieganie bez wcześniejszej wiedzy po asfalcie jest samobójstwem dla kolan dla większości osób po prostu. A wiadomo, że zagrożenie takie trzeba jak najbardziej neutralizować, bo bieganie to - można się śmiać - kontuzjogenny sport mimo wszystko.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Kwietnia 2017, 22:17
I najgorsze jest to, że jakiego sportu byś nie wybrał, to i tak na ten kontuzjonegnny trafisz, parodia.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona