Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 23 Września 2017, 20:49

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54
Bieganie 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bieganie
  Wysłano: środa, 12 Kwietnia 2017, 07:18
carbON napisał(a):
Oczywiście że tak. :) Ale bieganie bez wcześniejszej wiedzy po asfalcie jest samobójstwem dla kolan dla większości osób po prostu. A wiadomo, że zagrożenie takie trzeba jak najbardziej neutralizować, bo bieganie to - można się śmiać - kontuzjogenny sport mimo wszystko.

Powiedziałbym to inaczej, bieganie z nadwagą po asfalcie to jest zabójstwo dla stawow. Dopóki ktoś nie ma problemu z wagą może biegać po asfalcie. Sam biegam około 80-90 km w tygodniu tylko po asfalcie i nigdy żadnych problemów z kolanami nie miałem.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 12 Kwietnia 2017, 17:33
mushroom napisał(a):
Raczej nie.
Podczas kilku wizyt w gabinetach słyszałem, że odpowiednio wzmocnione mięśnie są w stanie stabilnie utrzymywać staw i na razie nie planuję niczego więcej z tym robić.

ja jak zerwałem pierwszy raz ACL, to lekarz na widok kluczyków w ręku od samochodu powiedział, że mi nic nie jest skoro sam prowadzę auto;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Kwietnia 2017, 02:47
mushroom napisał(a):
Podczas kilku wizyt w gabinetach słyszałem, że odpowiednio wzmocnione mięśnie są w stanie stabilnie utrzymywać staw i na razie nie planuję niczego więcej z tym robić.

podziwiam w chuj, ja z zerwanym ACL nawet przy schodzeniu po schodach miałem czasem problem, nie mówiąc już o jakiejkolwiek próbie biegu

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 14 Kwietnia 2017, 06:31
Elph napisał(a):
I najgorsze jest to, że jakiego sportu byś nie wybrał, to i tak na ten kontuzjonegnny trafisz, parodia.

Przecież to jest bzdura. Kontuzje biorą się ze źle dobranego obciążenia, źle przygotowanego treningu - jak trenujesz z głową, to wykluczając przypadki losowe (typu przejedzie cię samochód, wpadniesz w dziurę) nic nie powinno ci się stać.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 17:07
Wczoraj poprawiłem swój wynik na 10 km o ponad 3 min i obecnie to 51:08.

Jakie rezultaty u Was?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 18:05
Ja po czterech miesiącach biegania na bieżni, w niedzielę pierwszy raz wyszedłem pobiegać na zewnątrz i wyszło mi 52min, więc całkiem najs.
Teraz z dwa razy w tygodniu planuję biegać na dworzu, więc myślę, że moją zyciówkę (48:20) pobiję w lipcu :)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 18:41
Ostatnio z miejsca na stadionie walnąłem dyszkę w 51 minut. Wcześniej biegałem tyle co na bieżni po parę minut. Moje kolano preferuje raczej rower, ale może raz na tydzień dam radę przebiec te over 5 km.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 19:14
Które z tych butów lepiej żebym ubierał do biegania po asfalcie? Adidasy ZX fluxy czy asicsie gl 3?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 19:38
ja w tamtym tygodniu po 2 miesiącach bez siłowni/biegania, jedzenia tylko fastfoodów, oporowego jarania blantów i picia alko poszedłem sobie pobiegać i zajebałem życiówkę na 10km - 46:35. połączenie yerba+napalm wyjebało mnie z butów, ale pewnie prędko tego nie pobiję

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 19:43
W porządku wyniki.
Jak uda mi się zejść ponizej 50, to będę zadowolony.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 20:48
no to ładnie checollada ześ jebnął.
moje 97kg robi swoje, ale rekordy powoli są bite :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Sierpnia 2017, 23:31
shin splints/piszczele alert
prócz Jarka z poprzedniej strony, miał ktoś problem z bólem piszczeli i sobie z nim poradził w jakiś sposób?

nigdy nie biegałam, 2 lata temu miałam na to krótką zajawkę ale szybko się zniechęciłam bo wypluwałam płuca już po dwóch minutach biegu+dochodziły jakieś bóle kolan.
przez ostatnie pół roku powoli poprawiałam kondycję, ponad miesiąc temu rzuciłam fajki i równocześnie podbiłam intensywność ćwiczeń. postanowiłam dołożyć do tego bieganie i jakiś czas temu wyszłam pierwszy raz na bieg 'testowy'. spokojnym tempem przebiegłam sobie łącznie jakieś 4km żeby nie przesadzać na początek. oddechowo kozacko (a z tym zawsze był problem), ale po 2km pojawił się mocny ból piszczeli. nie opuścił mnie już do końca biegu, co wiecej przez nastepne 2-3 dni podczas chodzenia czulam bol w tym samym miejscu.

troche poczytalam o tym, wszystko pasuje do shin splints. dalam sobie na luz z bieganiem na kilka dni, w tym czasie smigalam sobie rowerem po gorach po 40-80km co nie powodowalo zadnych dolegliwosci, robilam trekkingi tez bez problemu i tak dalej. bol dawno calkowicie ustapil, wiec wyszlam sobie dzis sie przebiegnac i po, kurwa, 700m powrocil i był na tyle nie do wytrzymania, ze zawrocilam do domu. pierwszy raz w zyciu czuje, ze kondycyjnie bylabym w stanie przebiec 5km+ na raz spokojnym tempem a tu te piszczele :bag: jakies rady?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 11 Sierpnia 2017, 18:03
Mnie tam piszczele nie bolą, ale od tygodnia mam problem z łydką. Miałem brać udział w biegu ulicznym na dyszkę, teraz to mam raczej z głowy. Po schodach schodzenie to tragedia, dzisiaj nawet na rowerze czułem spory dyskomfort. Dużo nie biegam, ale ostatnio troszkę zmieniłem podłoże i zrobiłem dwie przebieżki po niezbyt równej polnej drodze. Ogólnie to w tej łydce często łapią mnie nad ranem skurcze. W prawej nigdy.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 19:41
Siema Slizgi. Czy ktos z Was jest mi w stanie jasno i przejrzyscie wytlumaczyc na czym polega metabolizm beztlenowy/strefa beztlenowa, co to tak na prawde jest próg mleczanowy, itd.? Wszystkie definicje, ktore dotad przeczytalem byly przeladowane haslami typu "VO2", "ATP", "CP" i tym podobnymi rzeczami.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1074 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54