Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 25 Września 2017, 21:42

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Skateboarding 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Skateboarding
  Wysłano: środa, 21 Czerwca 2017, 12:27
zależy jak jeździsz. Zawsze lepiej złożyć, jeśli myślisz o tym na poważnie, bo do odpychania się i zwiedzania miasta to byle deska wystarczy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Czerwca 2017, 19:37
Oczywiście możesz składać i wydać jakieś 500 zł jak masz wolną kasę, ale osobiście jestem zdania, że nie warto na początek. Darkstar to już nie byle jaka firma, jak kupisz kompletną od nich, to raczej możesz być spokojny o jakość. Możesz nawet brać coś z niższej półki na początek. tenp. mają całkiem spoko trucki, a w moim egzemplarzu (niedostępnym już na stronie) były nawet łożyska bones reds, które same są warte ponad 60 zł. Niestety jakość samego decka jest taka se. No i z tego co widzę zostały same wąskie. Jeżeli chodzi o deck, to te mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły http://allegro.pl/deskorolka-blog-skull ... 28233.html. Mocne, lekkie, cienkie, długo zachowują sprężystość. Za tę cenę król.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Czerwca 2017, 12:55
Powinę Darkstara w takim razie, bo potrzebna mi jednak ósemka, 7,65 to za mało. W sumie będzie to moja pierwsza deska, jak się wkręcę bardziej, to będę powoli dokupowywał lepsze podzespoły. ;) Dzięki.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Czerwca 2017, 22:07
Pytanie takie dziwne mam. Jeździcie nocą na deskorolce? Ja na przykład wczoraj całą noc spędziłem na desce, a potem dopiero zacząłem myśleć, czy jazda po asfalcie za dużego hałasu nie wywołuje. I teraz tak kminię - mieszkam na osiedlu domku jednorodzinnych, gdzie wszędzie jest dobry asfalt, chodniki po obu stronach, ogólnie dużo przestrzeni. Może się ktoś przywalić o zakłócanie ciszy nocnej czy coś? :D Jeżdżę w słuchawkach i sam nie wiem, czy ten dźwięk faktycznie może być aż tak uciążliwy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 00:58
Nie wiem jak to tam u ciebie wygląda, a raczej brzmi, ale u mnie, gdy parę lat temu pewna grupka skate'ów odwiedzała nocą moją ulicę, to było na tyle to uciążliwe, że mój pies zaczynał szczekać i wszystkich budził.

A ja tak sobie myślę(który to już raz), że wreszcie nadeszła pora na wyciągnięcie deski z piwnicy i nauczenie się jeździć. Tylko nie wiem gdzie jeździć, aby przypału sobie nie narobić przez permanentne wypierdalanie się na głupi ryj.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 01:27
Dopóki nikt się nie przypierdala to czym się przejmować?
Dawaj znać jak tam postępy, może też reanimuje deskę na wakacje.

KTO PRAWILNY TEN NIEWINNY

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 10:12
WilkStepowy napisał(a):
Nie wiem jak to tam u ciebie wygląda, a raczej brzmi, ale u mnie, gdy parę lat temu pewna grupka skate'ów odwiedzała nocą moją ulicę, to było na tyle to uciążliwe, że mój pies zaczynał szczekać i wszystkich budził.

W sumie na mnie szczekał tylko jeden pies po drodze i to raczej tylko dlatego, że się na chwilę zatrzymałem obok jego podwórka. :D A tak to cisza i spokój, nawet jedną babkę z psem spotkałem po drodze i nic, luz.
No i u mnie to wygląda naprawdę spoko, bo tu jest dużo miejsca, wiele ulic, wszędzie beton i chodniki.

WilkStepowy napisał(a):
A ja tak sobie myślę(który to już raz), że wreszcie nadeszła pora na wyciągnięcie deski z piwnicy i nauczenie się jeździć. Tylko nie wiem gdzie jeździć, aby przypału sobie nie narobić przez permanentne wypierdalanie się na głupi ryj.

Wyciągaj i się nie martw. :D Ja pierwszego dnia wyszedłem właśnie koło 22, żeby mało kto widział, spotkałem jedną osobę po drodze i dwa samochody. Tak czy siak wywaliłem się na dupę ze trzy razy jedynie i dwa razy po tym, jak próbowałem jakieś dziwne manewry. A tak to uczyłem się poprawnego odpychania i złapania równowagi i po tym jednym dniu już naprawdę sprawnie mi idzie, choć dalej robię sobie tylko rundki ulicami, żeby komfortowo jeździć.

WilkStepowy napisał(a):
Dawaj znać jak tam postępy, może też reanimuje deskę na wakacje.

Reanimuj obowiązkowo, dawno takiej uciechy nie miałem jak podczas jazdy. Zajebiste jest to uczucie, jak jedziesz sobie w miarę rozpędzony drogą, nikogo nie ma i wieczorem możesz rozkoszować się widokiem gwiazd. :D Choć póki co tylko tyle mi zostaje, bo nie będę próbował żadnych skoków ani trików, dopóki nie nauczę się jeździć, skręcać i odpychać na wszystkie możliwe sposoby.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 10:36
Jeżeli na razie tylko się odpychasz to wkręć sobie jakieś miękkie kółka od fiszki/longboardu. Możesz kupić nawet jakieś za 30 zł. Mega polecam, płyniesz po asfalcie i do tego bardzo mało hałasują. No i zapierdala się z 2 razy szybciej niż na tych do tricków.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 11:43
A dużo jest różnica między poziomami miękkości kół? Bo obecnie i tak mam chyba dość miękkie, bo 88A, a widzę, że te longboardy mają mniej więcej po 80A.

@EDIT: A, no i tak w sumie, to sprawdziłem deskę na panelach i płytkach u mnie na chacie. Zero hałasu praktycznie. Czyli może faktycznie to po prostu nawierzchnia taka chropowata i tego jest wina.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 20:24
carbON napisał(a):
@EDIT: A, no i tak w sumie, to sprawdziłem deskę na panelach i płytkach u mnie na chacie. Zero hałasu praktycznie. Czyli może faktycznie to po prostu nawierzchnia taka chropowata i tego jest wina.

XD przecież to oczywiste, że 90 % hałasu przez nawierzchnię. w ramach eksperymentu możesz się przejechać po kostce brukowej.

pomiędzy poziomami miękkości kółek jest duża różnica. nawet 2A jest już odczuwalne.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 20:38
gdzie wy jeździcie? w Polsce przecież same krzywe chodniki i kostki brukowe, po tym się nie da z przyjemnością jeździć.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 20:57
dość sporo przecież asfaltowych ścieżek rowerowych jest w miastach. osobiście biorę samochód i jadę za miasto na puste asfaltowe drogi. Zazwyczaj ze 2-3 auta mnie mijają przez godzinę. gorzej jak traktor wypierdoli z pola i cały asfalt zapaskudzi błotem. ogólnie co najmniej 4 tego typu miejscówki w promieniu 4 km mam więc spoko.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 21:22
a samemu się spoko jeździ? ja się już tu udzielałem rok temu, ale dalej się nie zabrałem do tematu :D

Mindless Campus III albo Mindless Daily Grande II

takie sobie wytypowałem, nie wiem czym się różnią poza tym że jedna jest odrobinę droższa. nie za duża, nie za mała. do bagażu rejestrowanego wsadze jbc, tylko 2,5kg. no chyba kupie no

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 22:51
Cytuj:
A dużo jest różnica między poziomami miękkości kół? Bo obecnie i tak mam chyba dość miękkie, bo 88A, a widzę, że te longboardy mają mniej więcej po 80A.

88A to są w chuj miękkie :D zazwyczaj się jeździ na kołach ~100A. nie wymieniaj nic dopóki się dobrze nie nauczysz jeździć.
https://www.youtube.com/watch?v=pp7AVUsuN2w
a tu macie film jak za małolata jeszcze siekałem flipy ze schodów. od tamtej pory nic większego z flipem nie skoczyłem xD

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Czerwca 2017, 06:20
Nie mogłem spać, więc gdzieś przed 5 wziąłem deskę i wyszedłem się pouczyć jeździć. Niestety uczyłem się na kostce brukowej, więc to było średnio przyjemne, ale za to poczyniłem pierwsze kroki w nauce. Następnym razem pójdę chyba do skate parku, ale mniejsza. Nie ogarniam skręcania, no kurwa, raz jak próbowałem lekko podnieść tył deski, aby skręcić, to się prawie wyjebałem. xd Inna sprawa, że cały czas jadę w lewo i nie wiem czy to wina moja czy deski.
Jak na początek, to wydaje mi się, że nie było dramatu i jeszcze dzisiaj znowu pójdę się pouczyć.

Zajawka na deskę zaczyna krążyć mi w żyłach.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Czerwca 2017, 00:38
Jak ty chcesz skręcać podnosząc tył deski? :lol: Ja polecam rozkręcić trochę mocniej trucki i skręcać przechylając ciało chociaż wiem że dla początkujących utrzymywanie równowagi na takiej mocno rozkręconej desce może być trudne

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Czerwca 2017, 01:07
Miałem na myśli podniesienie przodu deski, poprzez lekki nacisk na tył - mój błąd. :lol:

Rozkminiłem w domu, że jeździłem w jakiejś nienaturalnej dla siebie pozycji, bo prawą nogę miałem z przodu na desce, a lewą z tyłu, co nie sprawowało się najlepiej. W domu sobie poeksperymentował trochę i doszedłem do wniosku, że muszę mieć lewą nogę z przodu, a prawą się odpychać - bo jest mi wtedy dużo wygodniej, chociaż mniej pewniej wchodzę wtedy na deskę.

Jeśli wciąż będę mieć problemy ze skręcaniem, to spróbuję twojego sposobu, dzięki.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Czerwca 2017, 09:54
weź rozpęd i zrób poślizg na kafelkach, panelach czy tam innej śliskiej nawierzchni. ta noga która będzie z przodu podczas poślizgu powinna być też z przodu na desce. Skręcanie przy większych prędkościach odbywa sie poprzez przenoszenie ciężaru z palców na pięty i odwrotnie oraz pochylania ciała a nie poprzez podnoszenie przednich kółek. weź obejrzyj lepiej jakiś tutorial czy cokolwiek.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Czerwca 2017, 12:23
Dziwne, ja ze skręcaniem od początku żadnych problemów nie miałem. Jak się odpychasz, to ta przednia noga powinna być mniej więcej na środku deski i w stronę kierunku jazdy tak jakby. A jak chcesz skręcać, to obie nogi położone bokiem na desce, mam nadzieję, że to wiesz. :D

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 30 Czerwca 2017, 12:53
Pamiętajcie, że mongo jest złe
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona